Šta je novo?

GeForce GTX 760 Thread

^^
Lako je tebi kad ti mem na Gaming-u radi na 7600MHz... :D
 
Poslednja izmena:
E takav Gaming primerak hoću, kakav bre Asus/Hawk. :d
 
na asusu je skoro 100 posto elpida a na oba moja gaminga je bio hynix. :) i oba su imali preko 80 posto ASIC.spricer hladni,nista bolje hladjenje ni ne treba.ako ti se vec bacaju pare,imas i ROG 760 koja je bezmalo 300 jura,pa ti izvoli. :)
 
I boost ide do 1340 MHz
Prosečno na 1310. Power limit na gaming modelu je 145%.

Koliki TDP bude kad staviš na 145%?
Na hawk kad ubacim one modovane biose, što stavljaju limit na 185% TDP ide na 300W...
 
na asusu je skoro 100 posto elpida a na oba moja gaminga je bio hynix. :) i oba su imali preko 80 posto ASIC.spricer hladni,nista bolje hladjenje ni ne treba.ako ti se vec bacaju pare,imas i ROG 760 koja je bezmalo 300 jura,pa ti izvoli. :)

Ma uzeću Gaming OC za 185e, najjeftinija je i najtiša, a i manje ću se razočarati ako mi zapadne loš čip.

A i 50e uštede u odnosu kad bih kupovao novu kod nas nije malo - 1TB HDD gratis. :)
 
Poslednja izmena:
za taj kusur sto je ostao dobudzi napajanje,da sledeci put mozes neku musku grafulju da kupis. :)
 
Za mašinu koju imam i GTX760 je sasvim dovoljno, nema potrebe za sad da ga menjam. Mada imam u planu da pazarim Seasonic SS-620GM2 ili SS-750AM2/SS-850AM2, možda nekad poželim da probam SLI/CF, nisam nikad imao takvu mašinu... :)

Pa kad ***** nije kupio prošle godine bar SS-520/620GB, a mogao sam, nego uzmem SS-430GB - tada sam imao i3 i GTX660 i ono kao, ne treba mi jače. :D

I ne bih sad davao 185e za novu GTX760, nego bih lepo kupio R9 280X iz rudnika za 160-170e i ćao.
 
Poslednja izmena:
Da li koristite nvidia experiance + shadow play ?
 
Jok :)
 
kolos:

ih,za te pare moze da se iskopa i 280x matrix,kamoli nesto normalnije. :)

edit: mada bi ja pre za te pare isao na dve 270 bar. :) jednom kad stavis dve/duplu kartu u komp,nema nazad. :)
 
^
Kasno je sad, juče sam naručio MSI GTX760 Gaming OC iz HU za 185e. :)

Ubedili ste me da ne dajem 30-35e više za Hawk/Asus Top. :)
 
Poslednja izmena:
trenutno jurim kartu i cekao sam da izadje gtx960 kad ono cvrc,odlozili je tek za q1 2015
medjutim kako ide 13novembar(izlazi nastavak za wow) meni opasno treba graficka i prvi kanditat mi je gtx760 gigabyte u radnji koja pocinje na E i kosta nekih 28,8k din
e sad ima tu i r9 280(non x) koja je povoljnija i kosta oko 22,9k din u istoj toj radnji ,ali ono sto me odbija od nje je da sam koristio r9 280x i nikako nisam bio zadovoljan kako radi diablo3
pa se zato bojim i kako bi radio wow na r9 280(non x)(sobzirom da su malo nabudzili grafiku u wowu ,mislim da su i engine menjali)
sta vi mislite ? da uzmem tu 760 il pak sacuvam koji dinar i uzmem r9 280 samo kontam da to nece biti moguce prodati kad izadje gtx960 jer ih imaju milioni od majnera

ne dolaze oglasi u obzir jer uzimam na cekove:(
 
Ako biras izmedju r9 280, (a to je zapravo HD7950) i GTX760, to su dosta slicne graficke, ipak mozda u igrama blaga prednost ide za nVidiu, imas poredjenja na netu, tako da ako ti treba samo za igre, idi na GTX, msi gaming ili taj gigabajt..
 
pa znam da su zapravo slicne,al ova mi je (r9 280) jeftinija nekih 50tak eura
mada ,kao sto rekoh izgubicu toliko kad je budem hteo prodati (posto planiram preci na 960) jer ih ima more jedno na oglasima zbog kopanja

razmisljao sam i o neke dve jeftinije kartice pa turiti u sli/cf
recimo neki combo 25k
poenta je da se sto bolje naigram a sto manje izgubim do izlaska gtx960
 
Poslednja izmena:
onda combo 270 bez X.
 
Poslednja izmena:
R9 280 je u igrama uglavnom bolja od GTX760, plus jeftinija. Jedino sto je veci potrosac.

Kasnijom prodajom svakako gubis novac. A tada ce retko ko kupavati polovnu GTX760 po ceni vecoj od 280 ili 280X.


Steta sto ne mozes polovno da uzimas, 280X za nekih 150-190 evra je najisplativija opcija.
 
Poslednja izmena:
onda combo 270 bez X.

to je oko 40k a za te pare bi onda isao na 970 lagano

terao sam pre nekako 280x i uopste nisam bio zadovoljan kako se ponasa u diablu 3 (konkretno ,drugaru je mnogo bolje radilo sa 660ti nego meni sa 280x) pa sam onda skeptican prema toj 280 plus sto je powercolor a sa njima nema najbolja iskustva
 
Tu nesto nije bilo kako treba, verovatno do drajvera.
 
a ne videh da moraju cekovi,tj da nema polovno :d

los tajming za grafu kad mora novo,ne bih bio sad u tvojoj kozi ma ni da mi platis. :) a powercolor ako je turboduo je dobar,kod mene rade bez greske. :)
 
Pa da,bas se nalazim u raskoraku a grafa mi je must have u narednih mesec dana (atm sam na integrusi). Bas sam pikirao na gtx960 koja je najavljena sredinom oktobra al cvrc ne moze biti kako planiras pa to ti je.
 
trenutno jurim kartu i cekao sam da izadje gtx960 kad ono cvrc,odlozili je tek za q1 2015
medjutim kako ide 13novembar(izlazi nastavak za wow) meni opasno treba graficka i prvi kanditat mi je gtx760 gigabyte u radnji koja pocinje na E i kosta nekih 28,8k din
e sad ima tu i r9 280(non x) koja je povoljnija i kosta oko 22,9k din u istoj toj radnji ,ali ono sto me odbija od nje je da sam koristio r9 280x i nikako nisam bio zadovoljan kako radi diablo3
pa se zato bojim i kako bi radio wow na r9 280(non x)(sobzirom da su malo nabudzili grafiku u wowu ,mislim da su i engine menjali)
sta vi mislite ? da uzmem tu 760 il pak sacuvam koji dinar i uzmem r9 280 samo kontam da to nece biti moguce prodati kad izadje gtx960 jer ih imaju milioni od majnera

ne dolaze oglasi u obzir jer uzimam na cekove:(

DIablo 3 i WoW katastrofalno lose rade na radeon karticama. Upravo je to i razlog zasto imam nvidia kartu. Jer samo Diablo III i igram kao i Football Manager. DIablo III na radeon kartama jednstavno odbija da radi "fluidno". To moze donekle da se ublazi Radeon Pro Tool-om nekim tweakovima. Ali zasto bih ja to radio kad postoji nvidia na kojoj sve radi smooth. GTX760 bi bio logican izbor za tebe ali su cene totalno nerealne trenutno. R9 280 jeste nesto jaca karta ali ako uzmes u obzir da su PowerColor i Sapphire jos uvek na dve godine garancije. Kao i cinjenicu da prilikom eventualne prodaje niko ti nece verovati da nisi rudario sa njima tj da ces morati da objasnjavas. Moj ti je savet isti kao i umart-ov. Nategni se nekako do gtx970 i miran si duzi period.
 
Poslednja izmena:
Igre ce sigurno bolje da mu rade na GTX760 nego na r9 280, barem velika vecina njih, za igranje je nVidia neprikosnovena u vecini slucajeva, barem za sad...
 
imao sam 760 i tahiti u svakoj varijanti je za 90 posto naslova bolje resenje.ako ce bas da igra tih 5-6 igara sa pshyX-om ( a pitanje je dal' ce moci onda da ocepi detalje) i bas ce da koristi shadowplay onda da,nvidia je bolje resenje.ako ne,tahiti je prosto brzi cip.
 
rekoh 90 posto igara.ako te zanima samo diablo 3 onda logicno da ces kupiti grafiku samo za nju.ironicno sto se uz martix 280x dobija licencirana diablo 3 podloga. :)

a sadasnji blizzard mene licno ne tangira,tangirao me samo blizzard north kojeg odavno nema.
 
Igram ja na radeonu Diabla i ako sa barbom i to tornado buildom u najvecim krkljancima sa whirlwindom klizim ko noz kroz puter onda se zaista pitam o kakvim to problemima sa Blizz-om na AMD kartama pricate?

Kako se to manifestuje konkretno i gde i u kojim situacijama u D3 recimo? Lag, stutter, low fps, dropovi, sta?
 
Nazad
Vrh Dno