Šta je novo?

GeForce GTX 760 Thread

Isteklo mi vreme za edit... Na fc4 sam mislio ne 3. Trojka je i meni na max radila. :D
Znaci za very high i ultra ipak treba malo jaca kartica [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Kod mog ortaka koji ima FX8320 i GTX760 radi FC4 na ultra, znaci max podesavanja, na oko 30-50fps, mada ima stutteringa kao sto verujem da ga ima i kod vecine zbog same igrice, kod mene uz 290X izbaci i preko 100fps-a u nekim scenama uz prosek od nekih 70ak fps-a ali ima stucanja koji se verovatno mogu resiti uz pomoc patcheva.. Klokuj je koliko moze pa probaj, ako nisi zadovoljan kako ti radi trenutno. Posto ti je ASUS varijanta ne verujem da ces moci memoriju na 7000 da stavis, osim ako nisu Hynix ili Samsung cipovi, a za gpu sigurno ces da prebacis 1200mhz u boostu naravno... Tako da ces dobiti nekoliko fps-a
 
Poslednja izmena:
Kod mog ortaka koji ima FX8320 i GTX760 radi FC4 na ultra, znaci max podesavanja, na oko 30-50fps, mada ima stutteringa kao sto verujem da ga ima i kod vecine zbog same igrice, kod mene uz 290X izbaci i preko 100fps-a u nekim scenama uz prosek od nekih 70ak fps-a ali ima stucanja koji se verovatno mogu resiti uz pomoc patcheva.. Klokuj je koliko moze pa probaj, ako nisi zadovoljan kako ti radi trenutno. Posto ti je ASUS varijanta ne verujem da ces moci memoriju na 7000 da stavis, osim ako nisu Hynix ili Samsung cipovi, a za gpu sigurno ces da prebacis 1200mhz u boostu naravno... Tako da ces dobiti nekoliko fps-a
Ne bi trebalo da je zbog procesora problem jer mi je klokovan na 4,5ghza kada stavim na ultra bude mi ne igrivo oko 25fps. Na very high je onako moze da se podnese ali high je tek onako sve glatko... Malo me mrzi sada se bacam oko klokovanja ako je tako mali potencijalni napredak u performansama...
 
Nije zbog cpu-a sigurno, onda probaj update neki da skines za igru, trebalo bi bolje da ti radi sa takvom konfiguracijom. A sto se klokovanja tice, nista ne kosta da probas postepeno pa dokle ode...
 
Kako se ova kartica pokazala na rezoluciji 1920x1200? Da li je osetan pad performansi u odnosu na rezoluciju 1650x1050?
 
Kako se ova kartica pokazala na rezoluciji 1920x1200? Da li je osetan pad performansi u odnosu na rezoluciju 1650x1050?

Ja sam zadovoljan sa GTX 760 na 1920x1200 monitoru (odmah da ti kazem da nisam probavao igre na 1680x1050), i prezadovoljan obzirom da je ista bila kvantni skok u odnosu na vremesni 8800GTS 512 (graficka vrlo slicna tvojoj), narocito ako uzmem u obzir igre koje nisam ni mogao da pokrenem zato sto traze DX11. CPU nezahtevne igre poput Alien Isolation i Shadow of Mordor rade odlicno na maksimalnim podesavanjima (SoM igram na Ultra stim da su teksture za stepenicu nize). Kod CPU zahtevnih igara je druga prica. Dragon Age Inquisition radi vecinu vremena OK na High podesavanjima (kada trcim po mapi, istrazujem, makljam se), ali recimo kad udjem u Redcliffe Village gde ima hrpa NPC-ova, FPS pada na 20-25, skoro u tinejdzerske vrednosti, CPU je zauzet punih 100% na sva cetri jezgra, a GPU se drzi oko 50%. U Crysis 3 je slicna situacija, kad izadjem na neku poljanu sa puno trave (recimo ona sekcija kada prvi put moras da se izboris sa battlesuit jammerom), CPU se zakuca na 100%, a GPU se vrti oko 40-45%, sa FPS oko 20.

Kod tebe bi usko grlo bilo jos izrazenije obzirom na CPU sa tri jezgra.
 
Poslednja izmena:
Hvala za info mLaki :) Imam ja vec tu karticu (nisam updejtovao svoj profil), al cu preci na 24" monitor, pa me je zanimalo da li ce poceti da mi stuca u odnosnu na 22".
 
Ako budes imao nizak FPS, u vecini slucajeva ces psovati CPU, a ne vecu rezoluciju na monitoru (moj slucaj). Pod predpostavkom da kupujes Dell U2412M, nemoj da te njegovih 8ms uplasi. Monitor je odlican za igranje na cemu sam se sam uverio. Kad ga budes uzimao, trazi da ti ga otpakuju i pregledaj ga za mrtve piksele (svetle). Ja sam jedan U2412M vratio zbog svetlog piksela kog sam nasao odmah po prvom paljenju.
 
Pikseli koji sijaju stalno su zaglavljeni pikseli, ugaseni skroz zovu se mrtvi pikseli.
 
E pa super onda, hvala na savetima. Za graficku sam pitao za ponasanje u "idealnim" uslovima (u smislu dobrog procesora, memorije i ostalog), da li sa istom "lakocom" gura rezoluciju za 24" monitor kao sto gura za 22" :) A monitor cu svakako da pregledam.
 
Poslednja izmena:
Al je prevelika temperatura grafike 69c posle zahtevne igre?CPU je na 3.8 ali njegove temperature i temperature sistema su dobre posle igranja zahtevnih igara.Imam povremene bsod najvise na nba.
 
ne.bsod nije zbog temperatura,proveri ram na prvom mestu.
 
Gigabyte gtx760 wf3 rev 2, kako se overclockuje da li ima neko iskustvo?
 
Kao i za svaku drugu grafu i za ovu važi isto, sve zavisi od primerka...
 
Poz ljudi, interesuje me da li bi napajanje Thermaltake LT500 500w bilo dovoljno za MSI GTX 760 TwinFrozr OC 2GB ili ipak mora jace i kvalitetnije? Ne planirm da je klokujem vec cu je drzati na default podesavanjima?
 
Poz ljudi, interesuje me da li bi napajanje Thermaltake LT500 500w bilo dovoljno za MSI GTX 760 TwinFrozr OC 2GB ili ipak mora jace i kvalitetnije? Ne planirm da je klokujem vec cu je drzati na default podesavanjima?

Moze, ne brini.

Samo, inace, ako je masina iz potpisa, ne isplati ti se da prelazis sa GTX660 na GTX760.
 
Poslednja izmena:
Koji su najbolji driveri za gtx760, citam da neki smanju perfomance namerno da bi se uzelo nesto novo.
 
80MHz overklok na jezgru?
 
Jedno pitanje za vlasnike doticne kartice, jer moze da istera Far Cry4 na ultra podesavanjima ali da ne pada fps ispod 50.
 
Kod mene je gurala oko 35-50fps uz FX8350 na 4.6oc, kad sam je imao... Uz neki intel ce verovatno da gura stabilno 50-60 ali bez MSAA...
 
Da li se isplati prelaziti sa asus rog striker gtx 760 4gb na gigabyte g1 gtx 960 4gb bez doplate?
 
ja bih uvek presao sa 960 na 760...pa 950 je bolji izbor maltene.
 
Gledao sam testove, ta gtx 960 je u novijim igricama u rangu sa gtx 770, a na papiru je slabija od gtx 760... To je verovatno zbog nove arhitekture, Maxwella i zbog toga sto Nvidia ubija Kepler i starije generacije ?
 
Ne ubija, tako je i za AMD, nego prakticno sve novo bolje radi samo na Maxwell kartama.
 
A sta je bolje uraditi, ostati na ovoj gtx 760 i sledece godine preci na gtx 970 ili je sad zameniti za gtx 960?
 
pa ako te ne kosta nista zamena sto odmah ne zamenis za bolju.
 
Nazad
Vrh Dno