Šta je novo?

Sony Xperia Z Ultra

Objasnjenje za triluminous display. Ipak nije onako kako se prica da je 50% vise boja od sRGB :)



Ako sam dobro razumeo AMOLED ima siru gamu (wider gamut) od ovog triluminousa




Edit: Evo jos jedan



Pogledajte oko 13-14 minuta sta se desava kad stavite crnu pozadinu i promenite ugao "telefona", postaje bela :D
 
Poslednja izmena:
Nisam ni morao da kliknem na linkove, znao sam da je erica, angel of music aka super amoled hooker u pitanju :) Jos ga i nije ispljuvala kako sam ocekivao :)

Meni ovo nije cudno jer je u manjoj ili vecoj meri ovo odlika svih nesamoled displeja, a da li su klasicni led/tft ili ips.. kazem u manjoj ili vecoj meri jer sam istu pojavu vidjao na prakticno svim telefonima, IP4/s/5, LG IPS, s-lcd razni.. mislim na ovo ''krvarenje'' pri prikazu crne u mraku i pri promeni ugla, jos nisam video neki displej a da ne pati od ovoga (a da nije samoled) a razlika je u tome sto se crna kod nekih pretvara u sivkasto-belicastu, sivkasto-plavu ili vuce nesto na zuto ili crveno (bleeding :d). A to je odlika i IPS monitora.

IP5 ima jedan od najboljih displeja koje sam video pa.. (jeste papagaj ali se vidi promena kod crnih delova, vuce na plavicasto) http://www.youtube.com/watch?v=NsgSl7AWNWQ

A kod Optimus G Pro vuce na belicasto http://www.youtube.com/watch?v=grAHBYR9O34

Ja sam se odavno pomirio sa ovim i zbog toga mi najvise fali super amoled, pre svega zbog prikaza crne ali ne vredi, jednostavno ogranicenje tft/lcd/ips tehnologije..

A sto se tice marketing procenata, tome se ne veruje :) meni je bitno kako sve to izgleda u praksi a tu su poredjenja sa One super lcd3 gde su prilicno egal ova 2 displeja tako da je to-to sto se mene tice.
 
Poslednja izmena:
Ne obozava ona toliko AMOLED :) Ako si je pratio, imala je One vs S4 i rekla je da bi uvek pre odabrala ekran na One-u nego na S4...

Inace nisam video da je na One-u ugao bas ocajan. Mozda nisam ni nasao pravi primer. Ne znam, ja volim u mraku da legnem na krevet i onda upalim telefon. Bojim se da cu zauvek ostati na AMOLED-u :D

Inace koliko si trubio o onog bravia engine-u, ovde nema nikakve razlike, sto mi je bas cudno, jos si ti rekao da pomaze kao AMOLED boje da dobijes, pa da toliko reklamiraju to, a da bravia ne pomaze u bojama i kontrastu.
 
Sto se bravie tice razlika je ocigledna u saturaciji boja i jednostavno LG 4X IPS, L7 II ili jos gore L9 IPS nemaju sta da traze sto se toga tice pored ekrana sa ukljucenom braviom jer je razlika ocigledna, uporedio vise puta u istim uslovima i ti IPS izgledaju prilicno umerenije, manje zivo :) Takodje i IP4/s nemaju saturisane boje kao kada je bravia on.

Super lcd3 je vec posebna prica jer ima po defaultu najvisi kontrast i saturaciju a poredjenje sa super amoled-om je moguce samo donekle jer ipak samoled ima ogroman kontrast i saturaciju boja ali definitivno softverski ''budzi'' prikaz tako da ce pregled fotografija, videa biti blizi samoledu (zivlji-zasiceniji) nego kada gledas isto to na nekom LG IPS-u, pa i s-lcd 2 sa Hox-a npr.
Inace nisam video da je na One-u ugao bas ocajan. Mozda nisam ni nasao pravi primer. Ne znam, ja volim u mraku da legnem na krevet i onda upalim telefon. Bojim se da cu zauvek ostati na AMOLED-u

Pa onda moras da probas telefon u mraku, tu ovo najvise dolazi do izrazaja, 100% osvetljenje, crna pozadina i menjas uglove, ne postoji IPS koji ce imati pravu crnu u tim uslovima, samo moze manje ili vise da ''krvari'' uz menjanje prikaza u sivo/belo/plavicasto..

I ja sam se tesko odrekao super amoled crne tj jos se nisam navikao :d ali sta da se radi, definitivno bih mogao da predjem i na samoled ali i na bilo koji noviji led lcd/super lcd ili IPS, lako bih prihvatio sitne mane svih nabrojanih.

Bojim se da cu zauvek ostati na AMOLED-u

Pa ako ti toliko odgovara zasto bi menjao a i iz avaksa se vidi da ce svaki tvoj novi fon biti Samsung tako da nema sta da brines :)
 
Poslednja izmena:
Ah muka mi je što ako hoću AMOLED moram da uzmem Samsung. Jbt što niko drugi ne pravi? Ne spominji mi moto x to mi je bio fail u najavi :D

Ja bi prešao na Note 3 sa LCD3. Znači to bi mi bilo top, jer kad izadjem napolje, još kad stavim sunčane naočare, mogu samo da i vidim crnu na AMOLED-u :D

Ja bi sve prednosti što imaju te tehnologije spojio u jedno i svi da koriste te ekrane :)
 
Pa to je ocigledno nemoguce. Bar za sada jer samoled ne moze da prikaze belu kao LCD/IPS i ne moze da ima tu jacinu osvetljenja a sa druge strane prikaz crne na nesamoled ekranima ce uvek da bude manje ili vise losiji, posebno pri jakom osvetljenju i promeni uglova gledanja. Samoled od SGS 3 ima modove za promenu saturacije sto je dobro a ostali su napredovali sto se tice kontrasta i saturacije pa nisu ni priblizno isprani i bezivotni kao pre 2-3 godine.

Ti u svakom slucaju treba da predjes na Note III jer ce imati sve sto trazis od telefona + 3Gb rama :D a sumnjam da ces moci da cekas SGS 5 skoro 6 meseci. A ja ne mogu da zamislim Note 3 bez samoleda.

Ah muka mi je što ako hoću AMOLED moram da uzmem Samsung. Jbt što niko drugi ne pravi?

Kupi WP8 Nokiu :d
Ne spominji mi moto x to mi je bio fail u najavi

100% fail bas i nije ali je preskup i prehajpovan fon, nije ni nexus a ni pravi flagship a kosta mnogo tako da je fail sto se tice toga..

Ja bi sve prednosti što imaju te tehnologije spojio u jedno i svi da koriste te ekrane

Sto se displeja tice meni su dobri skoro svi displeji na telefonima srednje i vise klase danas, da li je led lcd/IPS/Samoled u pitanju nije mi toliko bitno, sve mane mogu da prihvatim e jedino ne bih isao ispod 250 ppi rgb (izbegao bih pentile u svakom slucaju osim ako nije 720/1080p) jer sam vec navikao na ostar prikaz i da ne vidim piksele ali dobro, pikselizacija je ocigledno proslost :)
 
Poslednja izmena:
Potrebna mala pomoć (da ne bih listao sve strane trejda).

Da li Ultra ima plastično kućište (poleđina telefona i dr.) iliiii je od nekog drugog materijala???

thx
 
Ocigledno lep, kvalitetan i generalno odlican uredjaj. Nekako najvise verujem gsm areni a prilicno su zadovoljni cak i sa ekranom, kamera nije u vrhu ali je dovoljna za ovakav uredjaj a softver ima dosta opcija.
Cak se u njihovim uslovima i baterija pokazala dobro.
I na PA XZU ima visoku ocenu, 8,7 tako da ne sumnjam u kvalitet.

Note III ce biti bolji ali i manji, ipak je ovo neka posebna klasa a tu je XZU za sada najbolji model.
 
Vrhunski review:

 
Kupio ga moj drugar.

Lep fon a naročito beli (imao sam prilike oba da vidim uživo)
Radi brzo i ekran je ogroman, kvalitetan, zasićen bojama i pikselima.
Ne sviđa mi se kvalitet "kaljenog" stakla jer se utapa u plastiku samog fona.
Sve ostalo je manje više isto kao kod odrugih Sony androida(što se UIa tiče i implementacije OSa).

U svakom slučaju, moja preporuka za fon kome treba veliki ekran a da to ipak nije tablet ;)
 
[YOUTUBE]w7B5q5rGZec[/YOUTUBE]
 
[YOUTUBE]Z82P97Y9OD0[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]uUQJY4V7tr0[/YOUTUBE]
 
:d

tacna_s.jpg
 
Smart astal :d
 
kad doručkuješ samo ga pustiš da vrti neki bench i staviš tanjir preko njega da se ne hladi doručak :)
 
A nakon dorucka mozes da ga isperes pod mlazom hladne vode, samo... bez tecnosti za sudove. :d
 
dobar potez.. mada bolje da su izbacili z1 kao google verziju a ne ovaj uredjaj..
 
dobar potez.. mada bolje da su izbacili z1 kao google verziju a ne ovaj uredjaj..

Tesko Z1, zbog kamere/kamkordera i softvera (modovi, steadyshot itd).

Ovako ZU moze da bude manja/tanja i i hw malo mocnija alternativa za Nexus 7.. a u isto vreme i telefon (koji zauzima celu glavu :d)

Skoro sam video lika od 1.75m otprilike kako ide ulicom sa belom XZU i razgovara, bukvalno kao da umesto glave ima ovo
 
[YOUTUBE]5sTp4SYwcPo[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]00EG7JWIL_w[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Moram da vidim ovo uzivo, prvi put dobijam osecaj koliko je veliko - moja saka zaklopi S4 skoro, a ovaj jedva sredinu predje :D
 
Nazad
Vrh Dno