Šta je novo?

Sony Xperia Z Ultra

Pa za 270e naravno da je odlican ali je realno Note 3 kompletniji phablet (s pen i bolja kamera/kamkorder, bolja baterija).Ali kome treba sto veci i sto bolji ekran za sto manje para + vodootporan uredjaj XZU je dobra (i jedina phablet) opcija, za 270e nov to je odlicna kupovina.

E msm da sam pomenuo samo Note 1 i Note 2 :) mada i Note 2 msm da je skuplji od tih 270e a Nota 3 da ne pricam :-D sto mi je bacanje para i totalno nepotrebno.
Zelim sto veci ekran :-D i smatram da je ovaj 6.4 dobar :)
 
Napisao sam N3 jer je isto s800 phablet i pojavio se samo malo posle XZU. E sad vs Note 2.. opet N2 ima s pen, bolju kameru i bateriju.. ali i sporiji cipset i manji ekran i nema ip58. Moras sam da procenis, ako hoces sto brzi uredjaj sa sto vecim ekranom XZU za 270e tesko da ces naci nesto primetno bolje.
 
Nema ni blic tj baterijsku lampu ,sto je recimo meni bitno
Daj pusti mi na pp link ka tome liku sto prodaje za 270 evra novu
 
(s pen i bolja kamera/kamkorder, bolja baterija).

na XZU možeš da koristiš koju hoćeš olovku, jeste da nema one specifične aplikacije za S Pen mada stvarno ne znam ni ko to koristi :) kamera jeste lošija ali zato slika pod vodom :D baterija traje malo duže na Note zato što je ekran manji a baterija im je čini mi se istog (ili skoro istog) kapaciteta
 
Ma znam za olovku ali eto ima ljudi kojima znaci s pen i taj softver.. u svakom slucaju za 270e XZU je super kupovina.
 
[YOUTUBE]wWE2GHXSsvc[/YOUTUBE]

fazon je sto sa ovim cudom mozes da se odbranis i od ajkule :d
 
Poslednja izmena:
Lepo to sve izgleda ali kazu do 30 min moze da izdrazi a ako je bio 5 mion samo,da li mora da se iscedi i osusi,otvori i prebrise ili nema veze to,samo ako je izvadjen iz vode,sam se osusi kroz neko vreme ?

C6833 je oznaka,sta to znaci posto ima ta oznaka i msm da sam vidjao isti fon sa nekom drugom oznakoom...

I jos nesto...zna li neko gde su ovi indijanci plivali tj ronili... 'OCU I JA :wall::d
 
Poslednja izmena:
Plivali su u slanoj vodi što znači da će posle dva - tri meseca da popuste gumice na tabletu i više neće biti vodootporan pošto se IP68 sertifikat odnosi na slatku vodu.
 
A reci mi da li kamera i fotoaparat na telefonu rade dobro i ne treba nikakvi apdejtovi i slicno?
Posto sam pre par meseci citao kukanje neke devojke sto je uzela fon kao da je kamera ocajna da ovo,da ono...i onda se lik javio i pominjao neki msm apdejt ili nesto slicno i kao da ce se onda sve srediti...ne znam koliko je to sve tacno.
Koliko je losija kamera na Ultri od Note 1 ??
Znaci i slikanje i video zapis?

I sta znaci ovo sto n ema KONKRETNO... LED flash ???
 
Poslednja izmena:
Slike nisu nista posebno,imas da pogledas u testovima na netu,mada po danu,suncanom vremenu mozda neka ispadne dobro.
Kako sta znaci sto nema led flash?:D nema blic za fotografisanje
 
Brate gde iskopa Note1? To je phone iz 2011 godine i zaboravi ga. Xperia mora da ima bolju kameru od tog phona. A kako je znaš šta znači da nema LED flash? Nema blic eto laicki objašnjeno za tebe.
 
Ako koristis Note1 a dvoumis se oko prelaska na ZU kamera je jedina prednost N7000 i to u nocnom radu.XZU je monstrum a i kad razmislim malo da ima blic razbio bi trziste bez obzira na 6,4' i bezele.Biras azdaju bez blica ili oldtajmer koji ga ima.Moj glas XZU
 
Note 1 sam iskopao s razlogom,ne za sebe...jer mnogo je skup II ili III a ekran sasvim dovoljan.
I mislio sam da je led flash blic ali nisam bio 100% siguran ;-)
E sad...nije valjda da su toliko krs slike :-(

Baterija se puni prvi put 12h ili klasika,nema veze,ne moze da se osteti tj zezne i puni se svaki put(cak i prvi put) dok se ne napuni do 100%?
 
Poslednja izmena:
Brete Note1 je spor za današnje pojmove. Nemoj ni da misliš o njemu. Ova Xperia je munja za njega. Na Note1 su slike bolje samo preko noći pošto ima flash.

Bateriju punis kako hoćeš nema formiranja i slično, nismo u 2004 godini.
 
Ne znam gde si nasao XZU za 270e, to je super cena ali ja vidim da su uglavnom oko 320-350e. Odlican je to phablet ali po oglasima vidjam LG G Pro 2 za 320-330e, on ima bolju kameru od XZU a i bolju autonomiju.

Ali opet ako hoces brz IPxx phablet sa najvecim ekranom za te pare nemas drugi izbor.

Evo neke fotografije sa XZU https://www.flickr.com/photos/marccecasestecnologia/sets/72157637493246496/
https://www.flickr.com/photos/mobile-reviews-de/sets/72157635788952544/
https://www.flickr.com/photos/welzepit/sets/72157644093798318/

Pa proceni da li ti odgovara ovaj kvalitet.

Za 310e imas i ovo cudo sa 6'' ekranom, hardverski je slabiji xzu ali ima bolju kameru i sjajnu autonomiju http://www.telekoplus.com/mobilni-telefoni/sony/xperia-t2-ultra-cena/

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_t2_ultra-review-1075p3.php

charging the Z Ultra
:d
 
Poslednja izmena:
Ali taj t2 ultra ima samo 1 gb ram-a :-O
Moj trenutni fon je sa 512 i baguje,koci,izbacuje me net...non stop moram cistiti one gluposti,smatram da i sa 1 GB necu nista spektakularno dobiti,ipak msm da je Z ultra bolji i bol;ja kupovina,video sam slike...jbga steta za flesh bio bi prava zver ali onda ne bi bio ispod 300e :-D
A sad imati i fon,kameru,aparat sve za taj novac...vec malo teze :)

A i sto se fotografija tice,prelazak na Z ultra sa ZTE od "5 MP" msm da ce biti kao iz fice u ferarija :d
 
Poslednja izmena:
T2 Ultra dobro radi iako ima 1GB rama,jer ima dobar procesor i grafiku,sasvim brzo radi telefon,i ima odlicnu kameru,dosta bolju od Z Ultra,tako da ako ti se svidja T2 nemoj da te brine kako ce raditi tj da li ce kociti i slicno.;)
 
Hmmm.sta god izabetem znam da cu se kajati...volim veliki i pregledan ekran...ne znam ni sak.Da li gledati ekran dimenzije ili kvalitet slike...

1) nije vodo otporan
2) nije full hd
3) manji ekran

Ipak msm da cu z ultra definitvno uzeti.Po meni vise nego dovoljni razlozi + brzi je sigurno Z.
 
Poslednja izmena:
Nemoj ni slučajno u sredini 2014 godine da uzmeš nov telefon sa 1 giga rama. Kao kad bi izabrao devojku bez jedne s*se.
 
hahaha...kakvo poredjenje :)
Nadam se samo da si bio ozbipjan sto se tice izbora.telefona,ja sam to ozbiljno shvatio :-d
 
Nema smajlija, znači ozbiljan.

Uzmeš sa 2 giga i ne brigaš. ;)
 
A moze pojasnjenje za power jacket,charging dock itd...silne updejtove?
Jel su to neki dodatni andrci za telefon ili to sve dobijas uz telefon?
Da li zasta koriscenjem u vodu cesmto(ali u hranicama propisanog) moze fa se osteti odnosno preztane.da bude vodo otppran?
Kako se updateuju te stvari,preko marketa ili?Koliko je to pametno jer neki pisu jedno poprave drugo im se s****....
Ja jedino za.cega koristim telefon su poruke(kao sad :) ) poziv,internet i klinci traze igrice da im dam.
Ostalo tipa plejeri,trice.i kucime ne koristim...i da,slikanje obavezno :) ali uglavnom danju klince na dvoristu,u bazenu itd...

------------------------
yek sad videh koliko imam.stamparskih gresaka...bem ti fom s..a 4.2" ekranom i tastaturom za novorodjencad :))
 
Poslednja izmena:
Plivali su u slanoj vodi što znači da će posle dva - tri meseca da popuste gumice na tabletu i više neće biti vodootporan pošto se IP68 sertifikat odnosi na slatku vodu.

neće ako ga nakon toga dobro isperu česmovačom :)

Note 1 sam iskopao s razlogom,ne za sebe...jer mnogo je skup II ili III a ekran sasvim dovoljan.
I mislio sam da je led flash blic ali nisam bio 100% siguran ;-)
E sad...nije valjda da su toliko krs slike :-(

danju su slike zadovoljavajuće, standardno za Android telefone, ako ćeš da slikaš noću uzmi pored njega 808 za 150 ili N8 za 50 eura i završio si posao a imaćeš i 2 telefona :)
 
A sad se dvoumim izmedju... Z Ultra i LG G PRO2 :d posto ga nisam detaljno video,tj specifikacije...RAM+KAMERA+3 GB RAM-a+16 GB Interne memorije...za 0.6" msm da mi je bolje ovo,jeste skuplji nekih 40-50e ali msm da se isplati!
Samo je problem sto mi se generalno dizajn telefona ne svidja nikako :( volim onako ostre poput Xperia modela :wall::wall:
Ovaj LG je najgora moguca varijanta,blago zaobljen na gornjoj i donjoj ivici :lupko:
 
Poslednja izmena:
I ja se dvoumim dal da zamenim svoj G2 za ovaj fon, mada nisam ga video ni probao uzivo da bi ga uporedio sa g2.
 
Iskren da ti budem,nisam video ni jedan ni drugi uzivo :) ni Z ultra,jedini "noviji" kojo sam video je Galaxy Note I i II :D ne znam kakav je kvalitet materijala na LG da li se guli itd...malo mi ruznjikav izgled a trenutno ima SKATE tako da meni bilo koji bi zaista bio kao Porshe posle ovog :D
Koliko ti.traje baterija kad si na netu?
 
Jel moze neko ko poseduje ovaj tel da napise neke komentare o telefonu. Planiram da zamenim g2 za ovaj tel, ali me interesuje kako ovaj preveliki telefon radi, dal je priblizan kao G2, da nije mozda vise bagovit i sporiji u radu?
 
brz je kao munja, ne brini za to :)
 
Zamenio sam g2 za ovaj tel, prezadovoljan sa za sada, mada u fazi testiranja sam :)

Na sve sam se naviko kao da sam se rodio s ovim telefonim osim jedne stvari, osetljivost ekrana, nekad i ne dotakem ekran a on odreaguje, to mi je za sada malo cudno, ali mozda je do navike, mada bio bi srecniji kad bi to moglo da se iskljuci. Tj da tac radi normalno, kao kod drugoh telefona
 
Nazad
Vrh Dno