Šta je novo?

Sony Xperia Z Ultra

Znam, Note 2 je stvarno jedan kompletan uredjaj, pa mi sad sve ostalo sto gledam u toj nekoj vrednosti ima neku manu koja me odvrati od prodaje tj. od kupovine necega drugog. Kazem ti, menjao bih ga samo zato sto mi je dosadio,a Xperia Z Ultra trenutno nudi dosta za tu neku cenu. Razmislicu jos malo pa cu videti...Hvala jos jednom. Trebalo mi je necije iskustvo onako iz prve ruke.
 
Nudi dosta ali ne koliko G pro 2,to bi bio skok
Ok ako si limitiran novcem ili ne zelis vise da platis
Po meni najveca mana ultre je brljavljenje ekrana kada je prljav ili ako su ti ruke vlazne
Moras zato koristit folije jer ekran bukvalno radi sta mu se hoce
Blic kao blic mi tu vise fali kao lampa nego kao blic,kamera bas losa
I naravno ogroman je
Ako ti to sve ne smeta uzmi ga,ja sam licno odustao od njega i uzeo G pro 2 najvise zbog brljavljenja ekrana i neimanja blica,kamera mi manje vise nije bitna kao ni velicina
 
Od juče sam vlasnica ovog uređaja. Prelazak je sa HTC Eva 3d, tako da je to velika promena, Z Ultra je mnogo tanji, mnogo veći i nešto lakši, ali zbog svoje veličine deluje baš lagano.
Kvalitet izrade mi se dopada, kao i elegantan dizajn. Veličina ekrana mi ne predstavlja problem, naprotiv, sve je pregledno, lakše se kuca, surfuje. Veoma je brz, sve teče glatko. Odziv toucha je dobar, na prvi pogled sam bila skeptična zbog TFT-a, ali ekran uopšte nema loš prikaz. Nije mnogo praktičan prilikom razgovora, ali nije ni toliko strašno. Ne smeta mi što ne može da stane u džep, telefon uvek nosim u torbi. Zvuk je nešto slabiji nego na HTC Evu. Kamera nije ništa posebno, nije mi u principu nikad prioritet na telefonu, ali je mogla biti bolja, na dnevnom svetlu su sasvim prosečne fotografije, a u nedostatku svetla ima mnogo šuma na njima. Blic nema, ali meni ni ne treba za fotografisanje, retko koja sa blicem ispadne lepo. Jedino bi mi služio kao baterijska lampa, ali u ovom slučaju možda može i ekran da posluži. Baterija je izdržala jedan dan pri intenzivnom korišćenju telefona. Generalno sam za sad zadovoljna, pre svega odnosom cene i kvaliteta.
 
Zna li neko kako se stisava notifikacija a da se ne.stisa zvuk zvona
I ima li kod vas widget za vremensku prognozu opciju vremena rifresa
Na lizalici sam ne na kk
 
Ne moze notifikacija po defaultu da se stisa u odnosu na zvuk zvona,probaj nadji neku app.
Widget za vreme na LP nema opciju za vreme rifresha.
 
Uzeh i ja ultru juce...ima li jos koga na forumu da je nosi?
 
Dok accko ne odgovori, mogu reći da sam veoma prijatno iznenađen trajanjem baterije...
(Mreža na 3G, automatsko osvetljenje, veći deo dana wi-fi konekcija)
e7027c912d3e4e5240566e19a3d474a0.jpg

ce5ea05550c949546da856ee213f39d1.jpg

92fd603cd66ad6981403d47f9d834897.jpg
 
Poslednja izmena:
Hmm ovih dana treba da uzmem neki phablet i pojavio se ovaj telefon u oglasima za 170e, doduse kamera mu nije ispravna (a sudeci po vama i nije neka ni kada radi :D).

Sta mislite da li je dobar deal, meni se cini super. Jedino se bojim da mozda nije prevelik :D 5.7" na Lumia XL koju sam merkao mi je delovalo taman, a ovo je jos vece, ali je ekran bolji i hardver iznutra osetno jaci.

Ako ga neko ima duzi period kako se pokazao, nisu otkrivene neke skrivene mane ?
 
Za 170-210e sam relativno cesto vidjao potpuno ispravne Z Ultra po oglasima tako da nema razloga da za 170e uzmes uredjaj sa neispravnom zadnjom kamerom.

Uz to, kamera jeste skromna ali je npr u rangu neke najjeftinije Lumie, neka bude L520 (sa kojom deli i senzor, 1/4'', smesno ali jbga). Kamkorder je bolji nego na L520 i sasvim je upotrebljiv za snimanje na dnevnom svetlu.

Znaci, ako hoces taj phablet juri neki ispravan, polovan do 200e, vidim da ih ima na KP.

Samo treba bombardovati Sony sa zahtevima da puste 6.0 za ovaj telefon, GPE verzija dobija MM sigurno pa verovatno moze nesto da se sredi i preko XDA za ovu obicnu verziju XZU..
 
Poslednja izmena:
Nesto bas i nevidim u ovom trenutku da ima uopste ultri u oglasima, osim nove za 240 :(

Posto je ovaj oglasivac iz mog mesta to mi mnogo znaci jer bi mogao uzivo da vidim uredjaj i preuzmem ga, a ne da dobijem ciglu umesto telefona kurirom :D

Sta mislis do koliko bi mogao da ga cimam da spusti cenu ovako bez kamere ? Na 150e ?
 
Imas jos jedan primerak iz SU (prodavac 101/1 ocene) navodno odlicno ocuvan sa Nillkin futrolom ali za 210e.

Po mom misljenju bolje to nego primerak sa neispravnom kamerom za 170e. Poslacu ti link na pp
 
Poslednja izmena:
Kamera moze da je i softwarski problem, moze da ako se preflesuje FW da proradi imao sam iskustva sa takvim stvarima, mozda je korisnik noob pa misli da je odsvirala svoe ali dobro je da se preflesuje FW pa da se vidi
 
@hsv.stoned
Hmm ne znam kako sam propustio taj oglas hvala.

@krale
Damn taman sam hteo da se otvorim za ovaj sto je sigurno ispravan, a ti me sada bacio u dilemu :D Kako sad nabediti lika da to probamo i posle ako uspe da proradi kamera samo ce reci ej hvala al sada je 200e telefon :D
Mislis ceo rom da se promeni na neki custom ili ? Nisam bas neki android strucnjak.
 
@hsv.stoned
Hmm ne znam kako sam propustio taj oglas hvala.

@krale
Damn taman sam hteo da se otvorim za ovaj sto je sigurno ispravan, a ti me sada bacio u dilemu :D Kako sad nabediti lika da to probamo i posle ako uspe da proradi kamera samo ce reci ej hvala al sada je 200e telefon :D
Mislis ceo rom da se promeni na neki custom ili ? Nisam bas neki android strucnjak.
Nemoj uzimati neispravan, odnosno uzmi samo ako ti kamera uopšte ne treba.

Fon je odličan, ako ti veličina ne smeta, od mene ide apsolutna preporuka. Android bez previše bloata, redovni update, gomila zgodnih portabl aplikacija za multi-tasking, iznad prosečna baterija, odličan hw, i niska cena.

Ali, ne žuri, ja sam bio strpljiv, i naleteo mi je mesec dana star 10/10 stanje, model sa skupljim slušalicama i fabrički otključanim bootloaderom, sve to za 190...

Za MM ne brini, sve sa gpe modela se može portovati na ovaj, i već ima 6.0 romova
 
Spustio mi je ovaj lik na 150e taj sa neispravnom kamerom. Kaze da je probao sve i da stvarno nije ispravna.

A ovaj drugi sto prodaje za 210e mi se ne javlja, mozda njega iscimam da spusti isto za 20e sto bi bilo 190e, e sad dati 40e za kameru hmmm... Jako retko koristim kameru na telefonu, al ono moze nekada zatrebati. Al 40e je 40(i to ako spusti ovaj drugi) :D

Telefon mi deluje jako sexy, a na velicinu se da navici siguran sam, posle ti je sve sitno :D A ovako vise ne bi morao da vucem tablet i fon, nego samo fon :)

OK gledam neki review na youtube-u i video sam nesto sto mi se nimalo ne svidja. A to je da se ekran grebe veoma lako i da se onaj oleophobic premaz isto vremenom oguli na raznim mestima. I to je sve kriva neka glupa plastika koja je preko stakla da bi bilo shatter proof -_- Sad sam se smorio :D
 
Poslednja izmena:
Pa stavis tempered glass i boli te uvo za oleophobic.
 
Heh gde naci takav protector u srbiji za ovo ogromno cudo i kako se uopste stavljaju ti, nikada nisam to video uzivo :D
 
Kamera nije neka, čak po meni lošija malo od lumije 520. Ja je ne koristim nešto previše ali ipak zatreba s vremena na vreme, tipa za whatsapp Web ili kad slikam nešto za faks. Probaj da nađeš neki sa ispravnom kamerom.

Što se tiče folije na ekranu nije toliko mekana kao što je predstavljaju, samo treba malo paziti sa telefonom. Ja za godinu dana imam jednu crtu, pao na ekran i vukao se malo po parketu, verovatno se našla trunčica peska između. Kad mi se bude skroz izgrebao kupiću tempered glass, ovaj sam već stavio u wishlist. :)

Free Shipping for Sony Xperia Z Ultra XL39h Tempered Glass Screen Protector 0.33mm Round Edge Retail Front+back
http://www.aliexpress.com/item/Free...-Glass-Screen-Protector-0-3mm/1622185667.html
(from AliExpress Android)
 
Stigao neki update, 5.1.1 naravno...build je 14.6.A.1.216
 
Nazad
Vrh Dno