Šta je novo?

Xperia Z1

Realno ovo nije los mob,ali zperija z mi je bila cigla a ovaj je jos veci.. Kada ce shvatiti da sve preko 5 inca a kockastog je oblika bukvalno ne moze da se drzi u ruci. Zperiu z sam imao prilike malo da drzim u ruci i imao sam osecaj da ce mi cosak probusiti saku :)
 
Najbolji oblik po mom misljenju ima Galaxy Nexus, bar sto se tice lezanja u saci a da nije ruzan fon. I svi slicni koji imaju bar malo grip-a, znaci da nisu glossy sapuni..

A saku busi i Xperia S i slicni ciglasti telefoni a 4,3'' je u pitanju (jer su preveliki za tu dijagonalu). XT nije los sto se toga tice a ima 4,55'' ekran.

Kakav li je mozak odlucio da promo fotografije budu neke low light ISO 800/1000 sa pijanim azijatama :d evo vec je nestala jedna galerija sa G+ odakle je sve pocelo ali dzaba jer su se rasirile fotke koje su generalno lose, mozda im je to taktika, da svi misle da ce kamera biti krs a onda da se ispostavi da je ok i upotrebljiva :d

esato has.confirmed software versions of different samples

party--14.1.g.2.86_9_f200

beach--14.1.g.1.406_9_b400

and BIKE--14.1.g.1.443_9_b600

bike sample had the best superior quality

Realno ne ocekujem nista posebno jer je senzor i dalje mali i nema xenon ali recimo da pri povoljnom svetlu bude izmedju SGS IV i 1020, low light najbolji medj' androidima za sada i to je to, led flash aka lampa samo moze da sluzi za trazenje kljuceva i ostalih gluposti po mraku :)

A honami mini.. idealno bi bilo da bude sve kao iz glasina samo 4,5'' ekran. Kapiram da je 4,3'' postalo malo za surf itd.
 
Poslednja izmena:
što se mene tiče ovo je i očekivano, imaju Androidi još da guraju dok se dostigne kvalitet N8 :)
 
Izgleda da ce oni dodatci od oko 300-400e predpostavljam biti obavezni a ne dodatci.
 
što se mene tiče ovo je i očekivano, imaju Androidi još da guraju dok se dostigne kvalitet N8 :)

Videcemo jos kakve ce fotografije praviti, posebno low light sa iso do 400. Mada gledao sam malopre low light semplove sa GS kamere i sa 1/2.3'' senzorom definitivno ne moze da se ocekuje nista posebno (a jos Samsung ima solidan softver) A realno ono sto sam video i sa N8 i ISO vrednostima preko 500 nije bas nesto :)

http://www.xperiablog.net/2013/08/19/could-honami-be-called-the-xperia-z1-z-one-what-would-you-call-it/

Jeste mala slika ali crni izgleda brutalno dobro. Samo je6ale ih oznake vise, ovo je strasno, z1

Honami-i1-L39h.jpg
 
Pa bolje da ga nazovu Z2 nego Z1,da ovo bude naslednik onog telefona... Ovako će samo još više da zbune ljude

Inače, Sony je već imao model koji se zvao Z1, još pre nego što su se udružili sa Ericssonom:
java8aby.jpg
 
Poslednja izmena:
^ U narodu poznat kao "tranzistor" :)

Koristio sam jedan takav,, krajem '90-tih. Idem ulicom i pricam telefonom i neki prolaznik me pita "Koji je rezultat?" Kad tad nisam umro od smeha...

Pozdrav
 
UUuuu i ja sam imao ovaj telefon... Kad se setim, donet iz Italije, a ovde su ga cenili oko 2500 (jel su jos uvek bile marke? :D davno bese)

1000 melodija od kojih je skoro, svaka pa ista i onaj tockic su bili prva liga :)
 
Cekaj, da ti ne mislis na Z5, on je imao cuveni tockic (kako se beze zvase, jog wheel), pojavio se 2000 valjda a tada su jos bile marke u opticaju :D

Znam da je teca iz Italije doneo par Sony-a, Z5, J5 i J7 i da su bili prilicne masine u odnosu na Siemens A40/M35i koje sam tada imao :d Kasnije ko je imao Z7 kao da je kupio bmw. A telefoni su se nekada razlikovali na osnovu kolicine interne memorije za imenik, sms, propustene i sl.pozive, prema broju melodija, boji pozadinskog osvetljenja i igricama, pola odeljenja je trazilo da igra lavirint, Minesweeper, reversi a Nokia je sa zmijama bila popularnija nego battlefield danas :d To su bila vremena, a ne danas, 20Mhz po jezgru manje i kao fail :)
 
Poslednja izmena:
I Z1 je imao tockic, na istom mestu kao i Z5, sto se na gornjoj slici ne vidi (iza strelice iznad zvucnika).
Pored toga, imao je i animaciju: kada se telefon iskljuci, tokom gasenja je isla animacija nekog noja kako seta levo desno ?!?

Imao je i posebno dugme za snimanje razgovora, sto je bilo veoma zgodno - u toku razgovora samo stisnes dugme i snimis deo koji te interesuje.

Pozdrav
 
Izgleda da nema xenon kao što je ranije bilo nagovešteno. Xperia Z na steroidima.
 
Samo veci. Bzvz.
 
Meni se dja. Ispravili su ono sto mi je smetalo na proslom. A uz to hw ja brrr. Jes da mu hvali taj xenon al to verovatno tek iduce godine.
 
Samo veci. Bzvz.

700 mAh veca baterija uz verovatno istu debljinu telefona, veci 1/2.3'' senzor u gornjem i veci stereo zvucnici u donjem delu kucista, IP58 verovatno.. pa kako da i sam telefon ne bude malo veci?
Na sve ovo se doda brzi S800 cipset i bolji ekran i dobije se ono kako se i zove ovaj fon - Z1 a to znaci poboljsana verzija Xperie Z ili XZ Ultra mini :d nikako specijalni kamera smartfon kao Nokia Lumia 1020 npr.

S'obzirom da su prodali dosta XZ (navnodno XZ/XZL oko 10 miliona) i ne cudi sto se drze tog dizajna i materijala, da naprave sapun od glossy plastike izgubili bi svoje stare kupce a tesko da bi dobili nove.

Nadam se da mini verzija nece biti od stakla nego od nekog metala ili kombinacija alu/kvalitetna gumirana plastika.

Sto se xenona tice ocigledno da trenutno nije moguce ugraditi a da tanak telefon nema bar malu grbu ili da citav uredjaj bude debeo a bez grbe.

Evo nekih vesti za 2014

More compact xenon flash designs coming, expect to see them in 2014
 
Poslednja izmena:
Opet je ovo mnogo veće unapređenje u odnosu na Z, nego ono što su radili prethodne 2 godine (Arc/Arc S, S/SL), kada su samo promenili klok procesora
 
Poslednja izmena:
To da li je G, CZ ili koja vec oznaka uz lens ne znaci nista ako bude imao kameru losiju od GS Camere/Zoom. U SGS 4 temi sam okacio poredjenje sa gsm arene gde oba pomenuta Samsunga sa ozbiljnijom optikom od S4 i vecim, 1/2.3'' senzorom prave losije fotografije. Zbog softvera. http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=3&idPhone1=5125&idPhone2=4961&idPhone3=5447

Od honami-a ne ocekujem cuda, samo da pravi najbolje ''dnevne'' fotografije uz S4 ali uz bolju dinamiku i reprodukciju boja i malo bolje low light sa ili bez led-a. Nema osnova pomisliti da ce se pribliziti N L1020 sto se tice low light ili PV808 generalno. Ako bude imao bolju kameru od GS camera/zoom i to je napredak jer je ovo flagship sa premium kucistem i dizajnom a ne grbavac.

http://www.sony-mea.com/microsite/dslr/09/gLens/

Nadam se da ce ovi stereo zvucnici imati dobar, glasan i jasan zvuk i pored ogranicenja koja namece IP5X zastita.

original.jpg


HG03534y6p17S3A8Qbc2.jpg

17Hz8YJsbS519sS95da7.jpg

Ne znam zasto su se uhvatili samo za IP5X (mada kapiram da je zato sto se XZ prodaje mnogo bolje od ZL), mislim da bi fon kao Honami u kucistu XZL sa malim bezelima uz lepsi dizajn zadnjeg dela bio hit. A procitao sam sinoc da je tako nesto moguce, da ce mozda izbaciti i tu verziju.
 
Poslednja izmena:
[YOUTUBE]alVwMu5fvns[/YOUTUBE]

:d
193846aelex9hx3lzwlwc3.jpg
 
Poslednja izmena:
dal i ovaj na reklami propušta? :)
 
:bottle:
Izgleda da ce oni dodatci od oko 300-400e predpostavljam biti obavezni a ne dodatci.
Jel si ovo lupio ili ce cena da prelazi 100-150€
Ako je ovo drugo, odo ja sa androida.
 
Sony G Lens camera dodaci ce biti preskupi jer se nesto tako tek pojavilo tj tek treba da se pojavi i to nije ona stroka od VGA kamere koja se kacila na stare telefone tipa Siemens M55/SE T310 i sl. nego ozbiljna optika/veliki senzor tj onaj iz verovatno najboljeg (ali i preskupog) dzepnog fotoaparata RX100 II. Drugi dodatak je sa 10x optickim zoom-om i manjim, 1/2.3'' senzorom i bice jeftiniji ali ce u svakom slucaju oba biti preskupa.

E sad, kao koncept ovo je zanimljivo ali nije bas racionalno ali opet ko zna na sta su sve spremni ljudi u svetu da potrose pare jer ce dodaci raditi na svim uredjajima (ne samo sony) preko NFC-a, npr ovaj bolji dodatak zasnovan na RX100II bi mogao od tableta ili bilo kog telefona da napravi najbolju kameru, ''zakaci'' se, poveze preko NFC-a i eto odlicnih fotografija u prenosivom uredjaju.

Postavlja se pitanje zasto onda neko jednostavno ne bi kupio pravi RX100 II za malo vise para :d :d ali ko zna, mozda ovo i zazivi jer se danas u svetu gedzeti i dodaci prodaju bolje nego ikada. Ja bih pre kupio RX100 II za dzep ali isto tako da imam mnogo kesa iz zezanja bih kupio i lens camera dodatak za bilo koji prenosivi uredjaj.
 
Poslednja izmena:
(SR4) QX100 to be priced at around $450 (lot cheaper than the RX100MII)

That is $300 less than the price of the RX100MII camera ($748 here at Amazon).

And there is also a Tawian site (ePrice) sharing the price in NT currency:
QX100 = NT$14,900 = 370 EUR

QX10 = NT$6,900 = 170 EUR

Sa ovim cenama ovi dodaci i imaju smisla.

Sony-Xperia-Z1-watermarked1-645x645.jpg


A ovo bi mogao da bude Honami mini ili neki drugi manji model

wpid-543151_207562082736886_1217667739_n.png
 
Poslednja izmena:
Imace isti senzor kao RX100 II koji kosta 750e, tako da nema sanse da bude jeftin

Valjda će biti jeftinijih modela, meni fotoaparat koji sam pre 2 meseca platio 15000 dindži pravi odlične slike, ima xenon blic, 10x optički zum i može da snima u 720p. Meni bolje od toga apsolutno ne treba jer pravi odlične slike. A značilo bi mi dosta zato što bi mogao da snimam 1080p@60fps ili 1440p@30fps ako ga nakačim na honami mini. I ono glavno, ne bi morao da nosim 2 uređaja i + mnogo bolji softver.
@off Koji mobilni telefoni imaju najbolju stabilizaciju pri snimanju, jel ima koji dobar android ?
 
LG G2, HTC One.
 
Nazad
Vrh Dno