Šta je novo?

Xperia Z1

Pored svih drugih slika koje su izasle zajedno sa ovom kamerom koja se kaci na telefone, ova je posebno zanimljiva:
Honami-640x485.jpg


Znaci ipak nista od xenon blica :S:
 
Ja sam sa 1020 temom i postovimu u istoj zavrsio zbog nekih ljudi a mogu i sa ovom nije problem.
Ako moji postovi vredjaju neke i pogadjaju pravo u srce zao mi je. Ima ljudi koji su ocigledno emotivno vezani za neke brendove i ne mogu da podnesu kritiku. A ti isti ljudi se cude i smeju meni. Najgore je kad neko ne vidi sebe.

Sto se VIP membera tice, ja sam ga prvi put video u toj temi. On je zapoceo sve to a naravno nije dobio ni opomenu. Ja sam dobio sedmodnevni ban ali apsolutni je nebitno. Ni prvi ni zadnji put.
Covek ocigledno misli da je mene to povredilo, pogodilo ili sta vec pa podjebava. Tipicno VIP-ovski.
 
Nemoj samo molim te pisati kilometarske postove, jedan je dosta što si napisao.

Bolje jedan ''kilometarski'' nego 50 dnevno :d A da ne pominjem one o samsungu/samoledu u temi o kineskim telefonima, 20 u sekundi kako je S2 sa samoledom esencija zivota a to je trajalo jedno 2 nedelje :d Cak si bez bana uspeo jedno par ljudi da oteras sa foruma ali to je njihov problem.

A sad on dolazi i potprcava, što nije u redu... Dao je doprinos ok, svi dajemo doprinos, ali posle banovanja sad treba opet zezati čoveka?

Ok, slazem se ali isto tako imas bahate moderatore a to je jos nebuloznije ali dobro.. nije to tema.

@ Emix

Nisam nesto primetio da te neko tera iz 1020 teme a to sto si banovan.. sta da ti kazem, i ja sam banovan na 2 nedelje zbog ''wareza'' a sada u istoj temi (android games) ''moderator'' koji me banovao (3x3 poena za 3 sekunde i jedini mod koji me banovao za 2 godine jedno 2-3x) pise isto ono sto i ja a i jos vas 10 pa nista. A i ban k'o ban, kao da menja nesto u zivotu (osim ako si postavio oglas bez broja telefona :d)

Ako moji postovi vredjaju neke i pogadjaju pravo u srce zao mi je. Ima ljudi koji su ocigledno emotivno vezani za neke brendove i ne mogu da podnesu kritiku.

Emotivna vezanost za neki brend je losa stvar pa i bolest ali isto tako i mrznja prema nekom logo-u na parcetu plastike/stakla/metala a ja nesto nisam primetio da je ovde neko emotivno vezan vec da ti iz nekog razloga imas periode u kojima mrzis neki brend. To je odavno Sony (a mrzeo si i Samsung, LG, htc a o vezanosti za Nokiu ne bih, to je tvoje pravo) ali je fazon sto ti ne kritikujes sony u ovom slucaju vec uletis i napises nesto cisto tek da bi ishejtovao. A u isto vreme na najmanji znak kritike prema brendu koji gotivis upadas u mini svadje. Znaci ako mrzis Sony kritikuj realno ili zaobilazi teme.. ne volim ni ja zte, kineske telefone pa ne smaram u tim temama kako su djubre i ne pisem to cuveno ''fail' 10x nedeljno.

@ strider

sto se mene tice to udaljava ovaj fon od ozbiljnog kamera smartfona, ok je led ali vise kao lampa, mozda i moze da posluzi nocu zbog 1/2.3'' senzora ali xenon je xenon.
 
Poslednja izmena:
Moje je dve nedelje, a tvoj Wave je trajao dosta dugo, pa može godinama da se meri :D da ne pričamo o epskim kamerama i hvalospevima ostalim o Wave-u :D

Vidim polako se usvaja na forumu uzrečica: "Biraš mobilni kao Hsv..." :D

A da ne pričamo o tome kako uvek nadjes mane flagship telefonima i na kraju, a pa meni i telefon od 150e obavlja posao (koji je naravno bez mana :D)



No da završimo OT...



On topic

Meni je jako ružno ovo sto treba da se kači, baš je odvratno... Pre bi uzeo ako već mi treba takva kamera, N 1020...
 
Poslednja izmena:
A brate šta ćeš da radiš na fonu sa ekranom od 3.5"?
Samo da pokvariš vid...

Sta fali..to je telefon nije laptop...uzmi stavi laptop u dzep, na njemu ne mozes da ocoravis :D Trebalo je da stanu na 4" i onda da prave ove phablete od 5,6,7 i 8" pa ko 'oce nek gura 8" u dzep :D
 
Sta fali..to je telefon nije laptop...uzmi stavi laptop u dzep, na njemu ne mozes da ocoravis :D Trebalo je da stanu na 4"

Ne znam, ali cackao sam malo IP4s (posto mozda predjem malo tamo) i ono je jako malo... 2 godine na 4.3" i prosto sve ti malo posle...
 
Jeste, ali verovatno bi se navikao i na to..nemam ja nista protiv 5" i sl. ali imam protiv teranja ljudi namerno da predju na 5" telefone, jer namerno sav top hardver gurnu tu, a onda izbace osakacenu varijantu sa 4.3 i 4" ekranima..daj bre pa ono je smesno, kad vidim u autobusu da lik uzme note 2 i prekrije celu polovinu glave kad razgovara..
 
Poslednja izmena:
nemam ja nista protiv 5" i sl. ali imam protiv teranja ljudi namerno da predju na 5" telefone, jer namerno sav top hardver gurnu tu, a onda izbace osakacenu varijantu sa 4.3 i 4" ekranima

Ne mogu da se ne slozim, ali sta je tu je :)
 
Zato ko hoće flagship mora da se pomiri sa tim da će nositi 5" u džepu :p
 
Koga briga za hardver,nek oni daju top softver kao ios pa ti nece trebati s800 i 3gb lpddr3 rama.
Ide mi na zivce to gruvanje hardvera a realno nije potrebno.
Prave ovce od nas i predstavljaju hardver star 6 meseci kao outdated i antique. . .
 
Android je takav kakav jeste, mora tako. Kao što je 512mb ram-a bilo malo pre 6 meseci, tako će za 6 meseci biti tesno ljudima koji imaju 1gb
 
Android je takav kakav jeste, mora tako. Kao što je 512mb ram-a bilo malo pre 6 meseci, tako će za 6 meseci biti tesno ljudima koji imaju 1gb

Pa to čovek i hoće da kaže. Jasno je da će 1GB RAM-a biti nedovoljno uskoro (ako već nije), ali da li mora da bude tako?
 
Pa i WP i ios su poput androida, najbolji wp8 telefon (Nokia 1020) ima 2gb ram, a mogu da se kladim da će i iPhone 5s imati isto 2gb. Mogu oni da rade i sa manje, ali su mnogo sporiji
 
Šta wp? Pa oni ne troše ram. Pitaj Borisa :)
 
@ djilkos

Razocarao si me iskreno :) , mozes ti to mnogo bolje (mozda :d) (a do tada gledaj u dump(b) file-ove i S2 rules, samoled (feat safe mod res.) rules i neizlazak sa gajbe rules :d

Ali da ne kakimo po temi.. ;)

Šta wp? Pa oni ne troše ram. Pitaj Borisa

Bogami taj WP nije odmakao daleko od win-a na pc-u, reklamira se kao nesto dobro i stabilno kao IOS a nije tako, koliko god lagdroid bio pun mana i dalje je institucija za wp.
 
Poslednja izmena:
Kratak post, jel dobro sve, u redu mislim, nije toplo i tako to? :D


Šta wp? Pa oni ne troše ram. Pitaj Borisa :)

Jeste, jeste svi telefoni isto rade i oni sa 256 RAM-a i sa 1ghz oni sa 2Gb i dual Krait core procesorima :D
 
Kratak post, jel dobro sve, u redu mislim, nije toplo i tako to?

zaboravio si ono sada vec cuveno ''fon uzimam samo uz novi ugovor, flagship na 2 godine, samoled, s2, htc one nema kameru, nexus midrange, samoled, s2, supercurio, samoled, s2, dump file prophercy, s2/samoled, note II baterija, htc one bih kupio ali nema kameru.. nije toplo i tako to? :D

:d :d


Jeste, jeste svi telefoni isto rade i oni sa 256 RAM-a i sa 1ghz oni sa 2Gb i dual Krait core procesorima

Oce to, cak se u moc WP8 na prosecnom uredjaju uverio i boris zaclo aka lozac kernela i divljih vatri :d
 
Poslednja izmena:
^diljkos bi najpre kupio dslr koji tera android, sa quadom od 5ghz jer mu je sirova snaga potrebna. Da je toliko kompaktan da moze da mu stane u torbicu, i da ima 4k super giga mega ultra amoled displej od 1200ppi-a jer samo tako vidi kvalitet svoje fotografije koja je po kvalitetu u ravni sa onima koje je nekoc pravio ansel adams. Blic mora da bude xenon naravno i da sija bolje nego far na novoj S klasi. Naravno sve to bi napajao kompaktni akumulator iz nekog MAN-a. Odma' bi kupio i futrolu od kevlara da mu se ne osteti to cudo u torbici. I poslednje, sve to na ugovor na 30godina, gde poslednjih pet finansira drzava,jer je u njemu prepoznala lidera buducnosti u oblasti telekomunikacija.

A dok se to ne pojavi on ce nam objasnjavati i deliti sa nama znanje koje je stekao na InernetZu i tako sto je cackao svaki flashgip od 3 do 12 minuta godisnje. Problem je samo sto on 'oce da kupi i tablet, sto znaci dok on sve to pokupuje imace 15000 postova, tako da tesko nama.

On topic:
http://www.xperiablog.net/2013/08/13/this-is-how-sony-is-masking-its-phones-in-public/ sony maskira svoje telefone k'o ovi iz automobilske industrije nove modele.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
pljunuti xperia z,doduse malo se razlikuje izrada lajsne.. mozda je i malo veci ili se tripujem.
 
Mislim da su i rekli da će biti malo duži. :-D
 
Nije nista posebno sto se dizajna tice. Od Xperie Z ne svidja mi se ovaj dizajn.
Inace specifikacije su jako dobre i mozda ovo bude moj sledeci telefon, prvenstveno zbog kamere. Ako ne bude preskup.
 
Izgleda da je duzi za vece i bolje stereo zvucnike i veci senzor i da, ovo je u sustini Xperia Z+. Ili Xperia Z Ultra Mini :d Nema preskakanja stepenica, sve na kasicicu :)

Inace specifikacije su jako dobre i mozda ovo bude moj sledeci telefon, prvenstveno zbog kamere. Ako ne bude preskup.

Ne ocekuj nista specijalno od kamere, i 1020 ne pravi mnogo bolje ''dnevne'' fotografije od SGS IV koji imas (pravo cudo sta su uspeli da urade sa tako malim senzorom) ali zato pri slabom svetlu 1020 kida sve smartfone danas + xenon i led.

Sta moze honami? Pa nista spektakularno, mozda tu negde kao SGS IV pri dobrom svetlu, uz vise detalja i mozda realnije boje i malo upotrebljivije nocne fotografije, dzaba veci senzor bez xenona ali videcemo, mozda ce moci da pravi ok nocne fotke bez upotrebe blica.

Samo da ne ispale za bateriju kao sto umeju, tipa da umesto 3000 mAh ugrade neku od 2682 :d
 
Poslednja izmena:
4K? Ili se neko igrao u PS-u..

original.jpg


original.jpg
 
ladno su stavili i veličinu senzora iznad rezolucije, kao da će 99% ljudi znati šta znači ta brojka :D

Emix uzmi 1020 valjda se na WP privikneš lakše nego na Belle :)
 
http://www.phonearena.com/news/A-bunch-of-new-Sony-i1-Honami-photo-samples-remind-us-that-the-tease-is-hardly-over_id46532#2-

Trulo :d gore od 1020 (nisam ni ocekivao bolje) i sve deluje mozda ok ali dok se ne zumira.

Ipak treba sacekati prave testove, ovo je 8mpix sa cak ISO 800-1000, po exif-u a to je mnogo za ovu optiku i senzor.

Neko je napravi poredjenje sa senzorom ove velicine iz gs kamere, sony kompakta i dslr, 808, ISO 800. Odavde se vidi da sa iso 800 i ne moze da se ocekuje neki kvalitet.
my ancient canon 1100D (APS-C) vs HX200v (1/2.3" sensor) vs Galaxy Camera (1/2.3" sensor) vs 808 pureview (at pureview mode 8mp)
Lp5Op1Efa796Uu1jJs16.jpg


Sve ce se videti narednih nedelja, ne bi me cudila da kamera bude ispod ocekivanja.

I jos nesto, dok su kruzile glasine o 2/3'' senzoru bile su i price o ISO 12800, pa to ne valja ni na mnogim dslr a tek na telefonu da ne pricam, ako zbog marketinga ostave tu bolesnu ISO vrednost na malom senzoru i sa ovom optikom ko aktivira to moze da dobije samo kamaru peska umesto fotografije :d :d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno