Šta je novo?

Xperia Z1

there are quit few changes in Honami firmware ..

- Settings with new icons & white background
eXistenZ_xperia_z_13.jpg


- new Sony media Apps http://www.youtube.com/watch?v=NEALgamqJLc
eXistenZ_xperia_z_10.jpg


- redesigned Clock app
eXistenZ_xperia_z_9.jpg


- new Keyboard, Sketch & Note app
eXistenZ_xperia_z_6.jpg


eXistenZ_xperia_z_2.jpg
 
nadimak(code name) mu maki (makar na sajtu koji si okacio ) ? a od n4 mako :D
 
Poslednja izmena:
Ma kaki :d

Mozda ali veoma tesko jer je to vezano za onaj prototip sa 2/3'' senzorom (kunu se da su imali pristup a mozda i lazu :d mada kacili su i dokaze o 4k, xenonu itd).

Ovo je osvezena XZ sa boljom kamerom. Ili XZ Ultra mini :d
 
^ onda cekaj Honami mini ili ray 3 ili Xperia Z Ultra ultra mini, bar prema glasinama :d

I 4.3 inca je ogromno...ja hocu nesto sa 3.7 max a da ima jaci hardver od 1ghz i adreno 205!!

Imas 4'' modele sa dual core Krait procesorom @ 1Ghz i adreno 305. Ali su i dalje oslabljeni na mnogim poljima.

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_m-5497.php

I ovaj je jaci od toga sto si naveo ali je vec prezaljen model sa 512Mb rama, to sto ti hoces za sada mozes da ocekujes samo od Apple-a sa ovim socijalnim iphone-om koji treba da izadje.
 
Poslednja izmena:
I 4.3 inca je ogromno...ja hocu nesto sa 3.7 max a da ima jaci hardver od 1ghz i adreno 205!!
 
Uzmi s4 mini.. On je skoro to sto ti trazis.
 
Velik,a touch wiz ne mogu organski da podnesem sa njegovim glupostima!! Ono sto ja hocu je nexus mini al niko da se seti da napravi tako nesto! Evo sad cu bas da pisem motoroli,dao sam sebi lepo ideju! Uzgred kad pomenuh motorolu,opet su izdominirali sa baterijom na novom droidu maxx,cak 3500mah!
 
A brate šta ćeš da radiš na fonu sa ekranom od 3.5"?
Samo da pokvariš vid...
 
Sve ovo funkcionise izgleda preko NFC :) Jeste malo komplikovano ali lepo imas tanak stealth fon koji kida u svakom pogledu a kada hoces vrh fotografije nakacis lepo ovo i dobijes vrlo verovatno fotografije kao sa RX100 II (isto 1'' senzor, jedan od dodataka) a svakako mnogo bolje od GS Zoom i slicnih nakaza. A i ugradjena kamera ce verovatno biti dovoljno dobra i upotrebljiva.

Jeste da ce ovo prilicno da kosta ali koncept je odlican. Jeste da je jeftinije imati samo RX100 u dzepu ali ovo moze da zazivi za koju godinu sa nizim cenama ;)

http://www.xperiablog.net/2013/08/12/first-press-pictures-of-sonys-external-lens-camera-outed-shown-with-honami/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

DSC-QX100_DSC-QX10_InSituation_01_Xperia-Z-640x426.jpg


DSC-QX100_Lifestyle_02_Xperia-i1-640x426.jpg


Additional info straight from Sony Alpha Rumors:

What you see on these images are the DSC-QX10 and DSC-QX100 lenses. Actually these are not normal lenses! They have built-in sensor, Bionz processor, Wifi/NFC wireless connection and SD card slot. These lenses have no LCD screen and no usual camera controls. You will be able to control them through your smart phone or tablet (via WiFi or NFC). The lenses can be magnetically attached on your smartphone and it works on both, Android and iOS devices. That is nothing like we have seen before. For the first time you can shoot top quality images with your smartphone. Forget these iPhone or Android lens kits!

Sony will soon launch two “lens-cameras”:
1) One is the “Lens-camera” with RX100MII sensor and Zeiss lens ($600 here on Amazon). On the pictures it is the bigger lens. As you know the RX100 is the most praised high end compact camera and features a large 1 inch sensor which is the same used by the Nikon 1 system. Now you can have that kind of Image Quality on your iPhone or Android Smartphone!
2) The second model will feature a 10xzoom lens with 1/2,3 inch 18 megapixel CMOS sensor (the image with the f/3,3-5.9 lens). It’s basically the same sensor and lens of the Sony WX150 ($400 on Amazon).


Also, they said this:

You absolutely have to follow SonyAlphaRumors the next days because there will be plenty of exciting Sony news. Be sure to subscribe our RSS feed (Click here) and Twitter (Click here) stream and the Facebook fan page (Click here) in order to not miss any rumors! There will be new NEX cameras and lenses (and a Full Frame NEX!), new Action cameras, the Honami i1 and the craziest thing of all is this new sort of “Lens-camera”.

Docekaces od Sony-a...

:d :d
 
Poslednja izmena:
Sviđa mi se ta fora sa objektivom :happy:
 
Ako sam dobro razumeo ovo moze da se ''nakaci'' na bilo koji noviji fon sa NFC-om (ima fotka i sa XZ) sto znaci da ko ima pare da plati ovo (a skupo je, jebga dobrim delom opravdano) moze od svog telefona da napravi ultimativno dobar uredjaj :)

@ strider

Pisalo se o ovome mesecima na esatu :)

I eto, kompanija koja je bila na ivici propasti a i dalje jedva da pravi profit, ima bele bubrege za razne inovacije u svim sferama IT-a. Ja sam im najvise zamerao na ekranima tj uglovima gledanja i tu imaju samo par izuzetaka ali evo i od TFT-a su uspeli da naprave nesto sto je u najgorem slucaju egal sa odlicnim super lcd3 displejima.

Sto se mene tice veliki respect i definitivno nisu nezasluzeno poceli da se izvlace iz gliba, samo neka ovako nastave.
 
Poslednja izmena:
A kad se ovo cudo od pola kila nakaci na telefon cemu sluzi kamera od 20mpx koja je ugradjena u telefon?

Edit: Inace ne mogu da provalim da li je na slici Xperia Z ili Honami?
 
Poslednja izmena:
^ na nekim fotografijama je XZ (napisah i na kojoj a i vidi se po polozaju kamere i led-a) a tacno se vidi na kojoj je honami (polozaj kamere i pise g lens), ova sa hipsterom koji fotografise :d

A kad se ovo cudo od pola kila nakaci na telefon cemu sluzi kamera od 20mpx koja je ugradjena u telefon?

Pa nista, chillira dok ovo cudoviste sa 1'' senzorom saradjuje sa telefonom preko NFC i pravi ovakve fotografije :)


alexchow_5_Sony-_424b5abebb58dbe8335d5b0a08f71e69ori.JPG

Sony-RX100-II-review-sample-image-9.jpg

_dsc0083.jpg
DSC00111.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa napisah da ce raditi sa vise modela, sad da li zavisi od jacine hw-a zbog kompresije i obrade fotografija ne znam ali ocigledno se povezuje preko NFS.

Zamisli sad da imas kameru kao na SGS IV ili Honami-u sa xenonom i za neke standardne uslove imas bas dobru kameru a kada planiras bilo sta ozbiljnije lepo u rancu ili bilo gde imas ovakav dodatak i eto ultimativno dobrih fotografija :)

Ja stvarno ne bih zalio pare za ovako nesto na bilo kom telefonu a jos ce dodaci biti razliciti i najskuplji ce biti ovaj ''RX100 II" sa 1'' senzorom pa ko ima kesa.. neka uziva :) (ok moze onda da se kupi i pravi RX100II za dzep ali ovo cudo je u simbiozi sa android telefonom sto ce mnogima znaciti, upload & share u pokretu na mreze, albume i ko zna sta sve jos).

So what can we tell from the latest Honami leak?
 
Poslednja izmena:
ne kapiram, taj objektiv i 1" senzor će koštati(i zauzimati prostora) kao i čitavi RX100... šta je iduće, dodatak za laptop pa kad prikačiš laptop na telefon dobiješ full tastaturu i 17" ekran :D
 
Nije jos saopstena cena, samo se nagadja za sada :) Ali ce biti skupo, to je sigurno.. a sto se tice logike.. pa ocigledno da idu na to da ljudi sa parama nece zaliti da povezu ovako nesto sa Android telefonom, dok su u pokretu, na putu.. za instant i trenutni upload.. ceo svet ide u tom smeru.

Zamisli XZ Ultra za koji i inace treba torba, sa ovim dodatkom, ko ima pare sumnjam da ce da zali da ima i tablet i RX100 II na Androidu po potrebi.
 
Poslednja izmena:
Gle Emix, vratio se na teren posle pozajmice nizerazrednom klubu. Decko, sad pamet u tastaturu! :d
 
Nije jos saopstena cena, samo se nagadja za sada :) Ali ce biti skupo, to je sigurno.. a sto se tice logike.. pa ocigledno da idu na to da ljudi sa parama nece zaliti da povezu ovako nesto sa Android telefonom, dok su u pokretu, na putu.. za instant i trenutni upload.. ceo svet ide u tom smeru.

Zamisli XZ Ultra za koji i inace treba torba, sa ovim dodatkom, ko ima pare sumnjam da ce da zali da ima i tablet i RX100 II na Androidu po potrebi.

previse je to zezanja...ako ti treba kamera lakse je upaliti RX100 nego se zezati sa ovim i kaciti dodatak na telefon :) + sto RX100 i slicne kamere valjda imaju i WiFi/BT pa se slike mogu odmah prebaciti na fon i serovati, to je jedan potez vise :) nisam siguran da ce ovo da im zazivi ali je dobra fora svakako
 
Gle Emix, vratio se na teren posle pozajmice nizerazrednom klubu. Decko, sad pamet u tastaturu! :d

U sustini mi ni ti ni Emix niste ni favorite people na forumu, kao ni worst ever, ali ovakvi postovi su bas jako suvisni, i kvare forum jako.

Eto, ako mi objasnis cemu taj komentar, svaka cast.
 
U sustini mi ni ti ni Emix niste ni favorite people na forumu, kao ni worst ever, ali ovakvi postovi su bas jako suvisni, i kvare forum jako.

Eto, ako mi objasnis cemu taj komentar, svaka cast.

+1 ovo se ne ocekuje od VIP Member-a.
 
Mozda ali je svakako taj vip member dao veci doprinos forumu od raznih histericnih pojava (koje truju brojne teme) i to jos od 2001 godine dok mironiko, djilkos i moja malenkost a i ostali nismo znali gde je levo ;)
U sustini mi ni ti ni Emix niste ni favorite people na forumu, kao ni worst ever, ali ovakvi postovi su bas jako suvisni, i kvare forum jako.

Nije ovo forum srednje skole pa da pricamo o gotivnim ljudima nego IT forum i koliko sam pratio bench Marti je 1000x vise doprineo kvalitetu istog nego neki tamo hsv, mironiko ili emix.

i kvare forum jako.

Mnogi postovi kvare ovaj forum ''jako'' ali to je posledica toga sto svako danas ima net i moze da se registruje gde hoce. Da se razumemo i ja sam na ovom forumu i lupetao i bio drzak ali to je vrednost bench-a, sto svasta moze da se nauci. Nemam nista protiv emix-a ali mislim da ima neki problem sa Sony-em i da previse/bespotrebno hejtuje i kao sto mogu da se slozim sa njim oko Samsunga ili cak Nokie ili ko zna cega vec tako ne mogu u ovom slucaju ali boze moj, zasto se cimati oko toga :)

Samo znam da sam od mnogih vip membera naucio vise nego na svim ostalim forumima, mozda jesu ponekad surovi ali gadjaju sustinu. Jednog lepog dana mozda ce djilkosh biti vip clan i deliti lekcije (nisam ironican, stvarno moze da se nauci dosta toga od vecine ljudi ovde).
 
Poslednja izmena:
Ne znam zašto si ti sad ispisao memoare?

Mislim kakav god bio Emix, dobio je ban zbog Martija, nebitno.

A sad on dolazi i potprcava, što nije u redu... Dao je doprinos ok, svi dajemo doprinos, ali posle banovanja sad treba opet zezati čoveka? Ajde da je member običan, pa ono... VIP valjda imaju dozu neku... Barem sam ja to mislio...

Nemoj samo molim te pisati kilometarske postove, jedan je dosta što si napisao.

Samo sam rekao da nije u redu i to je to.
 
Nazad
Vrh Dno