Šta je novo?

Xperia Z1

Pa ništa čudno, ZTE izbacio Nubia Mini koji ima 4.7" ekran. HTC One mini ima visinu i debljinu kao moj 4X HD koji ima 4.7".
Ako su to mini telefoni, onda ovi full size po nekoj logici moraju da budu kao Note ili Xperia Ultra :D
 
OMG

It's Xperia HonamiSIV
LOOK down here!

:d

XR0y45xNG00aHQc7t191.jpg


Neverovatno koliko nesto ovako ''ne ide'' :)
 
Moguce da je ovo i1 ali mozda je i neki vid ''XZ +". Gledajuci ovo rekao bih da je senzor ipak onaj manji 1/2.3'' a da li ce imati xenon pitanje je. Ako bude ovako moje pare nece videti ali bice ovo ok fon u svakom slucaju i dobro unapredjenje u odnosu na XZ (s800, bolji senzor i kamera, bolji displej, bolji stereo zvucnici.. i 3000 mAh).

http://blog.gadgethelpline.com/exclusive-pictures-sony-honami-c6906-reveal-sonys-android-flagship/

Honami-4-550x347.png


Samo mi nije jasno sta li je sa onim prototipom sa 2/3'', xenonom itd.. mozda ipak cuvaju za 2014 jer bi realno ispucali skoro sve sto mogu trenutno odjednom u jedan model. Ipak treba sacekati septembar.
Honami-1.jpg
 
Poslednja izmena:
Moguce da je ovo i1 ali mozda je i neki vid ''XZ +". Gledajuci ovo rekao bih da je senzor ipak onaj manji 1/2.3'' a da li ce imati xenon pitanje je. Ako bude ovako moje pare nece videti ali bice ovo ok fon u svakom slucaju i dobro unapredjenje u odnosu na XZ (s800, bolji senzor i kamera, bolji displej, bolji stereo zvucnici.. i 3000 mAh).

http://blog.gadgethelpline.com/exclusive-pictures-sony-honami-c6906-reveal-sonys-android-flagship/

Honami-4-550x347.png


Samo mi nije jasno sta li je sa onim prototipom sa 2/3'', xenonom itd.. mozda ipak cuvaju za 2014 jer bi realno ispucali skoro sve sto mogu trenutno odjednom u jedan model. Ipak treba sacekati septembar.
Honami-1.jpg

Evo ina GSM Areni iste slike, izgleda da je to honami i znači ništo od xenona :(
http://www.gsmarena.com/20mp_camera_rocking_sony_xperia_honami_pictured_again-news-6439.php
 
Klasika..ko je ikada napravio savrsen telefon? Uvek tracevi idu ka savrsenstvu pa posle samo pola stvari bude tacno
 
Pa to jeste ali opet treba sacekati septembar mada ja mislim da ce telefon koji se tad pojavi biti nesto kao ovaj iz poslednjih glasina.

E sad, neki su definitivno imali pristup modelu sa svim onim specifikacijama iz glasina, 2/3'' senzor itd. Kada bi izbacili takav telefon ja ne znam sta bi onda mogli sledece godine da predstave osim nesto slicno sa jacim S cipsetom i 0,2-0,5'' vecim ekranom (da li ce se i gde zaustaviti :d 5'' je stvarno gornja granica..)

U svakom slucaju i da bude s800, 5'' 1080p triluminos, 2Gb rama, 1/2.3'' G lens + xenon i ozbiljan softver, 4k kamkorder.. i na sve to 3000 mAh baterija ja ne mislim da ce biti fail jer opet nece imati konkurenciju u tom smislu kakvog-takvog kamera telefona koji nema grbu i koji ima delimicno fensi/cyber/stealth dizajn.

To naravno nece trajati dugo, do proleca 2014 a onda ce verovatno bar jos 3 proizvodjaca imati nesto slicno u ponudi. Realno za Sony koji je tek izasao iz groba :d posebno u mobajl sferi i 5 miliona prodatih ''honami-a'' je uspeh. XZ/XZl su prodali tu negde oko 10 miliona.. ili je to podatak samo za XZ.

Sad Samsung moze da napravi pravi potez sa Note 3, taj telefon ce biti dovoljno veliki da moze opusteno da stane ogromna baterija + senzor iz GS Zoom/GS kamere + xenon, jos ce imati i brz cipset i dosta rama i tako bi mogli da pociste sve samo mozda bi ipak to ugrozilo prodaju S4.. ili da odrade sve ovo ali sa poboljsanim S800 SGS 4.

Sve je ovo lepo u teoriji ali nece :d svi idu korak po korak jer je ocigledno da desetine pa mozda i stotine miliona ljudi menjaju fon cim izadje nova generacija i pored blagih unapredjenja..
 
Poslednja izmena:
^u tom smislu to je tacno ali opet glasine su uglavnom produkt fanova. Ipak i da ugrade 1/2.3'' senzor uz g lens, softver koji je razvijao sony digital photography deo a ne samo mobile ovaj fon ne sme da dodje bez xenona. Ali opet nije ni svaki xenon dobar, primer Nokia telefona, 808 vs lumie, znaci xenon bi morao da bude jak i sve to dobro uskladjeno sa softverom da bi imao smisla.

Mada ni meni nije jasno sto ga toliko izbegavaju na Androidima, do sada zbog baterija, aj to razumem ali evo vec su tu baterije odlicnog kapaciteta..

Sad se setih da je jos pre mesec dana neki japanac ja mislim, insajder, pisao da ce 4. sept. predstaviti osvezenu verziju XZ i bilo bi do jaja kada bi to bio ovaj fon a prema nekim njegovim info honami sa 2/3'' bi bio predstavljen tek krajem oktobra u Japanu valjda. Ali danas je net dostupan svakome.. ipak taj je na esatu sa 500+ postova i delovalo mi je kao da ostali ne sumnjaju u tu mogucnost.
 
Ja se ne bi ni nadao xenon-u, to nikada nije bilo popularno, svega par popularnijih telefona ga je imalo u proteklih 10 godina.
 
Malo mi je neverovatno da je telefon ovakav, ono skoro 1:1 sa XZ-om...
 
maltene isti telefon ko xperia z.. samo malo pimpovan,valjda su mu i displej sredili
 
To je to izgleda, umesto epskog kamera androida stize nesto kao osvezena XZ sto ne znaci uopste da ce ovaj fon biti los, videcemo tek kada krenu testovi.. :) Nema preskakanja stepenica, nema naglog napretka, jbni kapitalizam :d

Za sada ovo obecava, dizajn je subjektivna stvar ali ce sve ostalo biti unapredjeno u odnosu na solidan model XZ. (ok izgleda da je malo duzi fon od xz ali - veci senzor, noviji, brzi cipset, mozda i audio cip, bolji, veci stereo zvucnici sa donje strane..)

http://www.phonearena.com/news/Sony-Honami-visits-FCC-reveals-late-September-or-early-October-launch_id45779

The latest word on the specs of the device include a 5 inch 1080 x 1920 triluminuous display with X-reality engine and a quad-core 2.2GHz Qualcomm Snapdragon 800 processor under the hood. 2GB of RAM is onboard with 16GB of native storage included. If you need additional storage, you can use the microSD slot. The rear camera would feature a 20MP sensor with Sony G Lens and BIONZ image Processing engine and the Honami will be IP55/57 certified for water and dust protection. The 3000mAh battery with Stamina Mode keeps the lights on for at least a full day. Android 4.2.2 will be installed out of the box and the phone will be available in black, white and purple.
 
Poslednja izmena:
hm, boje izgledaju prilično prirodno...
 
Honami soft plastic case ..

5lt32331.png

hm98.png


1. Camera+flash
2. Irda or xenon?
3. MiniJack
4 microSD+microUSB? 4- MAGNETIC docking station port?
5. Power button
6. Volume buttons
7. camera button
8. 2 speakers.
 
Taj otvor pod brojem dva je suviše mali za xenon blic, pre će biti dual led.
 
Verovatno je irda (blaster), to isto ima i XZ za japansko trziste.. a moze xenon da bude i mali al' onda nema potrebnu jacinu. S'obzirom da ce socivo kamere biti vece nego na XZ a i sam telefon je malo veci, samim tim i ova zastita, ova rupa pod 2. mozda i moze da bude xenon al' tesko. Verovatno ce svi preci na xenon tek u 2014 godini, ako i tada pocnu sa ugradnjom..

Realno, ja bih na telefonu hteo da imam i led i xenon, cesto led flash koristim kao lampu.
 
Poslednja izmena:
E sto bih voleo da Oppo izbaci sto pre ovaj fon :) Je6o ih Honami tj za mene je ovo sto ocigledno predstavljaju u septembru samo osvezena, bolja verzija XZ sa boljom kamerom, nikako najavljeni ozbiljan kamera fon. Ok, bice ovo verovatno najbolji android sto se tice kamere i nece biti nakaza kao GS Zoom/Camera ali..

Ocigledno imaju u prototip sa xenonom i 2/3'' senzorom (na osnovu vise izvora) ali jednostavno nece da izbace, hoce korak po korak, e pa neka im Oppo udari jednu samarcinu :)

Mada ne znam koliki li je senzor.. ako je manji od 1/2.3'' xenon moze da napravi samo malu razliku.


http://www.phonearena.com/news/Oppo-N-Lens-N1-surfaces-could-this-be-the-next-best-cameraphone_id46100#3-
 
Poslednja izmena:
^ Ne moraju da tease-uju uopste, sve smo videli.
 
Pa ili je ova slika lažna, ili su one ranije bile lažirane, pošto je na onim slikama do sada imao ravne ivice (kao XZ), a ovaj ima zaobljene...
 
Nazad
Vrh Dno