Šta je novo?

Xperia Z1

Evo sad na phone areni pominju mnogo manji senzor 1/2.3” :d
I to na osnovu price lika koji je juce na esatu potvrdio 2/3''.

Nazalost ovo moze vrlo lako da bude tacno jer ako su od maja 2014 resili da svima prodaju nove senzore moze da se desi da tu to bas ovi 1/2.3” i da ce vecina novih modela srednje/vise klase imati te senzore (kao galaxy zoom ili galaxy camera) i jednostavno ce to biti novi adut za nove modele prakticno svih proizvodjaca, znaci novi SGS 5 bi mogao da ima ovaj senzor (takodje i htc, LG..) koji ne zahteva mnogo eksperimentisanja sa velicinom i dizajnom telefona a opet uz dobar softver i xenon moze da pravi dobre fotografije.

Mozda je plan sony-a da 6 meseci imaju Androd sa najboljom kamerom/najvecim senzorom a posle kad sve to predje u masovnu proizvodnju ubace samo za sebe 2/3'', je6o im ja kevu :d
 
ako bude 1/2.3" bolje da nisu krecili :) to je dosta manje i od N8...
 
Al kazem ti, cudno mi da juce lik na esatu potvrdi 2/3'' a danas PA na osnovu price tog lika pominje manji senzor.. mozda iznace XZ sa s800 i tim senzorom :d

sensor.png


ja mislim da je senzor ove velicine u GS Zoom/GS Camera..
 
^ pa ne znam samo na koji nacin, SGS 5 nece biti izbacen pre juna 2014 a nikome do tada nece prodavati senzore :) A i s800 jos uvek nije zaziveo na trzistu. Ok, Note 3 ce biti klasa za sebe i ubedljivo najbolje ce se prodavati od phableta ali ozbiljniji kamera androidi (ne racunajuci zoom nakazu) se nece pojaviti pre sredine 2014.

Ovako izgleda fotografija sa ovog malog senzora sa Sony HX50


Sony HX50 ISO100, 20MP G lens 1/2.3" sample

http://216.18.212.226/PRODS/sony-hx50v/FULLRES/HX50VhSLI00100.JPG
 
Poslednja izmena:
Bezveze. Em je ruzan, em je glomazan ali to bih nekako i istrpeo da je kamera bolja kao sto su najjavljivali. Isto je bilo za One mini, imace 2GB RAM-a kad ono cvrc...

Shuma kolko hoces na ovoj slici gore sto je kacio hsv...
 
Poslednja izmena:
Bezveze. Em je ruzan, em je glomazan ali to bih nekako i istrpeo da je kamera bolja kao sto su najjavljivali. Isto je bilo za One mini, imace 2GB RAM-a kad ono cvrc...

Shuma kolko hoces na ovoj slici gore sto je kacio hsv...

Em ce senzor da bude mali.

"20.7 MP 1/2.3 camera sensor, and a dedicated BIONZ ISP. The sensor size is somewhat of a disappointment given what Nokia churned out."

Plus ovaj blic na slici mi deluje kao led ili neki sicusan xenon, nema sanse ovo da parira kameri iz 808 ili 1020!
 
A ko kaze da je bas ovo Honami? Phone Arena, Gsm Arena? Mislim ok, mozda i jeste ali jos uvek se nista ne zna jer su ocigledno u fazi prototipa i fon sa ovim manjim senzorom ali i sa 2/3''. E sad, da li ce cuvati taj ozbiljniji senzor za 2014 ili ce izbaciti uskoro.. pitanje je. A ovi renderi su aktuelni vec odavno samo su jos malo fotosopovani.
Apart from zomg, there is no proof of 1/2.3" sensor. My source says 2/3" and so does Huiyi and SonyAlphaRumors's source. He posted a picture showing size difference between the camera sensor on Honami against Z, it only takes basic mathematical skills to figure out that it indicated a 1/1.5" sensor and NOT 1/2.3" by any chance.

Also this whole talk of existence/non existence of sensors is BS. Huiyi already clarified Honami uses an all new sensor and not a sensor used in other cameras.

In the early stages Honami was going to be equipped with a 1/2.0" sensor, later changed to 2/3". 1/2.3" was never even considered AFAIK.

f5NJ54n9iK4W3KQCgGMt.jpg


^ Does it look like a 1/2.3" sensor on the left to ANYONE ???? 1/2.3" isn't THAT much bigger than 1/3"

Perhaps zomg is saying this to keep all rumors in check and avoid the 2/3" info spreading out much. Remember, until about a few weeks ago he denied the existence of any camera centric device whatsoever and claimed the 2H flagship will only have a 16MP Z size camera sensor.

Sa ovim manjim senzorom logicno nemaju sanse protiv 808/1020 ali bi i sa njim takav telefon imao najbolju kameru od Androida, za sada, a da nije nacisto unakazen kao GS zoom.
Ako bude 2/3'' to ce biti nesto ozbiljno.

Sve ce se znati 4. septembra ili malo ranije a do tada sve su ovo glasine, u svakom slucaju ja bih kupio samo Honami sa 2/3'' senzorom, sve ostalo mi se ne isplati.
 
Poslednja izmena:
Meni deluje kao PS a i na esatu uglavnom misle tako, a ako je ovo prototip telefona sa 5'' ekranom onda ga drzi Yao Ming :)

Neki kinezi koji su navodno videli telefon su ga nazvali ''big eye'' a ovo sto odavno kruzi netom a posebno danas nikako nije big eye, vise lici na XZ za japansko trziste za IR blasterom..

Ili je jednostavno stvarno neki novi fon sa ovim manjim senzorom ili osvezena verzija XZ sa s800.. daleko je septembar.
 
Poslednja izmena:
height 144mm... Auu sine, kao Note1. vidim ja nista od ovoga. Sto ne smanje bre tu plastiku i lepo razvuku ekran kao samsung sto je uradio sa S4 u odnosu na S3...
 
Jel ovo znači da će ipak biti 1/2.3" ili ne?

To znaci da se jos nista ne zna jer su neki ljudi imali prototip sa 2/3'' senzorom ''u rukama'' a danas se pojavljuju ove nove informacije koju je pustio jedan jedini izvor a arene prosirile. Ova fotografija zadnje strane je verovatno obican PS jer se ta fotka pojavila odavno, sada je neko dodao samo G lens (plus ovo mnogo lici na japansku XZ sa IR blasterom).

Ako telefon stvarno bude ovoliki a sa 1/2.3'' - sto je mnogo - mnogo je. Te dimenzije mogu da se privuku samo u slucaju veceg 2/3'' senzora.

U sustini meni za dzep i koriscenje jednom rukom ne odgovara ni XZ a tek ovoliko cudo da ne pricam ali bih mogao da iskuliram samo zbog senzora/xenona.. u bilo kom drugom slucaju pare preusmeravam u nesto pametnije. Videcemo..
 
I meni je sve preko 5" puno, drugov s4 sam dosta čačkao i mogao bih da se izborim sa njim, ali ništa preko toga...
 
Meni je isto max ono 136-137mm kad sam video S3 znaci taman, sad videh S4 iste visine/duzine kako vec i ono dalje od toga ne mere. Note2 onako mogu sa mucenjem palcom da dohvatim gornji levi ugao...
 
Meni je recimo Gnexus neka gornja granica ali dzaba sve to kada sam seo na bajs i probao da koristim jednom rukom, jednostavno sam imao osecaj da moze da ispadne a imam malo vece sake, ne lopate al ono, tu sam negde oko 193cm pa u skladu sa tim.. a jos Nexus ima oblik koji lepo lezi u saci a XZ je veliki telefon sa ostrim ivicama.

Ili ako honami bude veci od xz a sa 1/2.3'' senzorom jednostavno kupim S100 Canon ili polovnu 808 za drugi dzep :d
 
Pa i ja imam velike sake, onako (bivsi odbojkas :) ) ali eto ne mogu da dohvatim Note2, a eto S4 mogu, ne mogu bas sam cosak telefona, ali status bar da, mislim ono sto je i potrebno :)
 
Ih bre, pa ja da sam toliki koristio bi tablet jednom rukom :D
Ja sam visok 168cm šake u skladu sa tim pa ti vidi ;)
 
Pa ti onda sa Gnexom prakticno imas tablet :d :p
 
Pa da :d
Kada idem ulicom i pričam na telefon svi me čudno gledaju, telefon skoro kao glava :D
 
I meni je sve preko 5" puno, drugov s4 sam dosta čačkao i mogao bih da se izborim sa njim, ali ništa preko toga...

Ista priča svake godine, pretprošle su tako svi pričali za 4.3", prošle za 4.7", ove za 5", a već vidim sledeće godine u ovo vreme da ljudi isto pričaju za 5.2" :d
 
Ista priča svake godine, pretprošle su tako svi pričali za 4.3", prošle za 4.7", ove za 5", a već vidim sledeće godine u ovo vreme da ljudi isto pričaju za 5.2" :d

Pretprošle godine nisam pratio bench, a prošle sam kupio telefon pa se registrovao na forum...
A i nisam od onih koji lako i često menjaju mišljenje.
 
Pa i ja ne menjam lako, mislio sam da je 4.7" gornja granica, ali kad sam uzeo gs4 u ruku uvideo sam da nije prevelik, i da bez problema mogu da pređem na 5", i da je to ništa u odnosu na skokove koje sam ranije pravio - 3.2">3.7">4.7".
Već sad se razmišljam da sledeće godine uzmem nexus 5 ili lg g2 koji će imati 5.2", ili pak neku ažuriranu verziju Xperije Z/ZL koja će izaći za par meseci.
 
За мене је све преко 5" физички немогуће, тако да ако наставе сваки године да повећавају екране мораћу да пређем на Iphone :-D
 
Veličina je dosta stvar ukusa, navika korišćenja i slično. Meni je trenutnih 4.7 previše i nalazim ih kao najveću manu telefonu koji koristim. Jednostavno, ja sam navikao da hodam i kucam jednom rukom što na 4.7 nije tako lako.

Specifikacije Honami-a mi zvuče suludo. Ni na s600 nema mnogo laga, mogu misliti kako će stvari raditi na s800 u kombinaciji sa KLP.
 
Mozda je malo off tolika prica o velicini displeja, sto se mene tice, da je kamera kao na C905, te cistoce bez suma, i zamrljanih rubova kao sad, i sa fantasticnim blicem, nista vise ne treba, podsjetite se malo, http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=171773&start=1770

A sto se tice honamija samo nek ima ksenon i display malo bolji nego na xperia Z, tj da su boje samo malo masnije zasicenije (poredim ga sa svojim Xperia Acro S) ja cu biti zadovoljan
 
Nazad
Vrh Dno