Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 3

Vidim da se ne razumeš i ne vidiš prednosti :)
Kada telefon nije rutovan isto kao kad kupiš računar i na njemu nisi administrator :)
Evo ti spisak npr za Note 4 :


Hangouts off
BlurbCheckout off
Samsung Push Service uninstall
Briefing uninstall
Flipboard uninstall
Chrome uninstall (Chrome beta zamena)
Evernote uninstall
Google Search off
Google Games off
Google Books unn
Google Play Newsstand uninstall
Google Play Movies & TV uninstall
Hancom Office Viewer uninstall
Samsung Music off (PowerAmp zamena)
Pages Manager uninstall
S Voice uninstall
Samsung tastatura off (Prvo se instalira SwiftKey tastatura pa onda iskljuci Samsung)
Talkback uninstall
WhatsApp uninstall

(Dropbox, Facebook, FB messenger, Google+, Instagram, PEN.UP, Smart Remote, Youtube, Google Drive, Google Maps - ostavio jer koristim )
Osim što očistiš telefon od Samsung đubreta i baterija bolje drži ...

Root i obavezni programi - Nova Launcher Prime, AdAway, T.W.R.P. recovery, Greenify, BetterBatteryStats, Flashify, Link2SD, ROM Toolbox Pro (ili Titanium Backup), Root Explorer, SD Maid, SCR Screen Recorder, Tasker ...

Ima tu još ...
 
Poslednja izmena:
I šta ti konkretno od navedenog smeta da normalno koristiš telefon? Zamenu možeš da instaliraš i bez root. Resursa i sa svim tim navedenim plus zamene ima i viška.

Naravno da se razumem, zato namerno provociram.

Za jednu jedinu stvar sam do sad na Note našao potrebu da telefon bude root, a nisi je naveo. Ovo ostalo ništa nije neophodno za nekog ko intenzivno poslovno koristi telefon.
 
Root samo za AdAway i Titanium, bar meni. A TW je katastrofa, sa kojom može da se živi, u pravu si. Ali može i daleko bolje.
Ništa ne kritikujem, samo pitam da li si i Launcher zamenio, to je sve
 
I šta ti konkretno od navedenog smeta da normalno koristiš telefon? Zamenu možeš da instaliraš i bez root. Resursa i sa svim tim navedenim plus zamene ima i viška.

Naravno da se razumem, zato namerno provociram.
Za jednu jedinu stvar sam do sad na Note našao potrebu da telefon bude root, a nisi je naveo. Ovo ostalo ništa nije neophodno za nekog ko intenzivno poslovno koristi telefon.


Sreća pa si i sam Samsung isprovocirao :D - http://www.sammobile.com/2015/01/29...from-touchwiz-making-most-of-it-downloadable/
Za nekog ko samo poslovno koristi telefon blackberry je rešenje, mada mi ti vučeš na ajfon korisnika...


Root samo za AdAway i Titanium, bar meni. A TW je katastrofa, sa kojom može da se živi, u pravu si. Ali može i daleko bolje.
Ništa ne kritikujem, samo pitam da li si i Launcher zamenio, to je sve

Launcher je Nova trenutno, testiram sa BBS bateriju između njega i TW...

Te dve aplikacije su odlične, samo ja ne bih nikada izgubio garanciju zbog dve aplikacije (pogotovo kada je telefon skup) :)
 
Poslednja izmena:
Root samo za AdAway i Titanium, bar meni. A TW je katastrofa, sa kojom može da se živi, u pravu si. Ali može i daleko bolje.
Ništa ne kritikujem, samo pitam da li si i Launcher zamenio, to je sve

Nisam zamenio launcher. Imam i Apex jer sam na njega navikao na S2. Takođe ni dan nisam dao šansu TW, nego sve spljeskao istog momenta. Note me je naterao zbog knox da se malo strpim sa TW i da vidim da to nije neki bauk. Svi ti Androidi su vrlo slični i preteruje se ovde sa značajem ruta, bar kod flagship telefona. Kod slabijih modela ima smisla.

Koja svrha od AdAway kad je pre godinu dana prestao da blokira kao nekad? Uostalom, koje reklame sad? Skinem eventualno krekovan APK da dobro isprobam aplikaciju, a ako mi se pokaže stvarno potrebna, kupim je, iz poštovanja prema kolegama developerima. Te aplikacije smešno koštaju uglavnom, a više od desetak ti ne treba na telefonu - mislim nemam pojma za šta koristite telefon, ali pričam sa aspekta ozbiljnog poslovnog korisnika. Mislim da zapravo sem IGO i nemam ništa krekovano u telefonu, sve je ili besplatno ili plaćeno (sve zajedno nisam potrošio 20 dolara godinama unazad).

Sreća pa si i sam Samsung isprovocirao :D - http://www.sammobile.com/2015/01/29...from-touchwiz-making-most-of-it-downloadable/
Za nekog ko samo poslovno koristi telefon blackberry je rešenje, mada mi ti vučeš na ajfon korisnika...

Launcher je Nova trenutno, testiram sa BBS bateriju između njega i TW...

Te dve aplikacije su odlične, samo ja ne bih nikada izgubio garanciju zbog dve aplikacije (pogotovo kada je telefon skup) :)

Porediš IP i nerutovan Note3. Verujem da se zezaš.

Ovo je dobar hint za firmware bez bloatware. Lepo od njih, svaka čast.
 
@nidza
Ja sam i od iGo digao ruke, skoro skroz. Imam ga, ali koristim Here, najviše.
Reklame me nerviraju u news aplikacijama, u omiljenoj Sudoku aplikaciji, u MX plejeru. Nemaju sve aplikacije paid verziju koja je ad-free. A AdAway radi kao zdravlje.
 
I ja kukam za rutom na z3c...adaway je must have po meni
 
Која подешавања су најбоља за Greenify, која ви користите?
 
Mene nervira da kad imaš ne rutovan telefon,a treba ti vpn konekcija i napravis je, onda ti telefon ubacuje otključavanje ekrana preko šifre. A npr. ja koristim program vpnroot koji isto pravi konekciju ali bez šifre za otkljucavanje. A za njega treba root...
 
Kako ću na wifi pppoe bez roota? :)
Mada na samsungu to ne radi ni sa rootom
 
Ljudi jel dual sim za note 3 postoji samo u neo varijanti?

Trebace mi dual sim telefon i za sada jedina normalna solucija je LG G3 dual sim. Hteo sam da kupim u samsungu Note 3, ali sve me vise kopka sto cu morati da vucaram svuda dva telefona pa sam poceo da gledam dual sim telefone.
 
Da li je moguce nekako da se namesti da se mobilni is standbya umesto power on ili dvoklika na home namesti recimo da dvoklok na back. Isto tako nerviram me home dugme, da li je moguce da se namesti da duze drzanje menu dugmeta bude precica za home?
 
Prvo ne, drugo bi trebalo da može drugim Launcher-om, na TW Nine moguće
 
Ja sam dobio novu fabričku i radi mi dosta bolje nego godinu dana stara fabrička.
 
Eto ti ga sad, a mi iskritikovasmo softver... Meni je baterija ubijala kad je telefon bio nov, a sve gora je, šta god mu radio.
 
Probao sam onaj od gooh nije lose, momentalno sam na ovaj araymod v2
 
Може линк ако ти није тешко? :)
Мени се за сада највише добао овај портован Ноте 4 ром, верујем да ће тек бити добрих. Има већ сада пар јако добрих који су базирани на Лолипопу.
 
Хвала пуно. :)
Управо сам на овај и мислио, ја сам гледао верзију 1.91 а ово је 2.0, и он делује да је јако добар. Како ти се чини ова верзија 2.0, да ли си приметио неки баг, неке неправилности или је све у реду? Још увек размишљам који од ових да пробам, пронашао сам још један који се флешује преко Одина.

Едит: Окачи пар СС ако можеш, да видимо како изгледа та 2.0 верзија. ;)
 
Poslednja izmena:
Хвала пуно. :)
Управо сам на овај и мислио, ја сам гледао верзију 1.91 а ово је 2.0, и он делује да је јако добар. Како ти се чини ова верзија 2.0, да ли си приметио неки баг, неке неправилности или је све у реду? Још увек размишљам који од ових да пробам, пронашао сам још један који се флешује преко Одина.

Едит: Окачи пар СС ако можеш, да видимо како изгледа та 2.0 верзија. ;)
Sve je isto kao i obicne verzije samo je aroma instalacija nadogradena sve radi dobro ovo je leak rom jos nije finalni lolipop :)
0ab3db1fd77eedcd7154c588d9a29c04.jpg

b44819970b39f51829cfc8430b70a54d.jpg
 
Poslednja izmena:
Да, ваљда ће финални ускоро. ;)
 
Надам се, мада ни Н4 није добио Лолипоп још увек.
 
Извињавам се на дуплом посту, не могу да изменим претходни.
На крају сам флешовао портован Ноте 4 5.0.1 ром. За сада су утисци позитивни, видећемо за даље. :)
 
Zassto uopste koristiti bagoviti Lolipop (memory leak) pored odlicnog KK-a? Plus ona ogavna bela boja koja dominira.
 
Nazad
Vrh Dno