Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 3

Deki koja je tacno oznaka modela? Ja videh danas isto neki n9002 nov u oglasima za 299e
 
Taj. I iz tog oglasa sam i uzeo, mislim da nema drugih koji nude N3 Dual :)
Proverio sa Phone Info (dok sam imao Play Store :(), original je, IMEI sve..
 
Neka te sluzi! Super je to ponuda bila, i ja sam se na trenutak razmisljao ;)
I dobro je da si povratkom na 4.4 dobio to sto ti je trebalo.
 
Sredio najzad! Izgleda da je root bas neophodan, a da CWM nije odradio root.
Resetovao sam (factory reset), pre sledeceg startovanja flashovao ChainFire-ov root za n9002, ugasio ga posle prvog reseta (ne startuje tada fon), flashovao CWM opet (neophodan korak, ne samo da ga CF root izbaci, vec ni root se ne odradi), pre reseta usao opet u CWM i flashovao GApps (neke OpenGapps Pico sam skinuo, posto mi samo Gmail i Play Store trebaju), i radi!

Tek sad sam ga upalio "po prvi put" da se podesi, pravim backup cim zavrsim rucak da se ima pravi ROM :)

Inace, kako ovaj model brzo bootuje, EXTRA! Posto i okvir ima kao S5 (Dual, onaj metalni okolo, koji je malkice izbacen u odnosu na ekran, pa je dobra zastita od pada!), ima Reading mode (za razliku od Note 4!), mislim da je stvarno pravi izbor, em je cena extra.

Proday, hvala druze! Kod Mladena sam uzeo (verovatno si samo njegov oglas i nasao za N3D), za rusko je trziste, i imao je normalan ROM prvo, ali ja nikad ne ostavljam default ROM, pa sam se zato zeznuo i morao da vracam GApps ;)
 
A koji rom si mu upucao? I odoh bas da probam da nadjem slike, da vidim to vezano za okvir sto si pominjao.
Inace nije mi jasno ovo sto si napisao u prvoj recenici da cwm nije odradio root?!...mislim kod samsunga uvek moras prvo da rutujes pa onda upucavas cwm ili koji vec hoces recowery.
Interesuje me jos sto si se vracao sa n4 na n3?!
Inace ne znam jel mladen posto sam oglas video na ms, cini mi se da je covek iz ns bio.
 
Pa u NS sam bio po fon juce :)
Ja sam mislio da kroz CWM flashujem root pkg ali svejedno sam morao cwm posle CFa da fleshnem opet.
Postavicu slike tokom dana da se vidi na sta mislim.

N4 ekran mi se uopste ne svidja :( Izgleda kao iPhone IPS a ja ne gotivim IPS verovatno jer gledsm iz velike blizine pa primetim razlicita isvetljenja. A na N4 iako su uglovi bolji od IPSa tamniji mi je i boje su bledje.
Plus N3 ima Reading Mode koji mi je extra prijatan.
 
Stavio sam KutKat Stock ROM. Skiro niceg nema na njemu sem browsera ;)
 
Kontam. Super i neka te sluzi. Vidim da je takodje snapdragon u pitanju tako da je i to + ...jos da moze jb da se stavi, bila bi i baterija 20% bolja kontam, full bi bilo!
 
Donno.na KK mi obican N3 trajao i po 10ak sati SoT.
Videcemo kako ce trajati ova.
 
Kazite dragicka! :)
Ovo je Daul SIM Full Active telefon :D Bez problema moze na drugoj kartici da se dobije poziv iako je vec aktivan na prvoj i obratno :) Ne mogu u isto vreme razgovarati, trazi da se prekine ili Holduje, ali ostali telefoni su nedostupni u tim situacijama :) Siguran sam da nije redirekcija jer je jos uvek nisam podesio, i plus se vidi pravi broj sa kojeg se zove, a ne broj druge kartice.

Jedini problem u stvari nema veze sa DSFA, vec je tipican problem Samsunga - dok je aktivan internet na jednoj kartici, ne moze se pozvati sa druge ;) Moze primiti poziv i SMS, ali ne moze poslati SMS ili pozvati. Ovo ima veze sa opcijom prioriteta interneta, koja je izbacena na S5 Duos pocev od LP-a, a na N3 Duos je nema ni na KK.
Inace nema ni opcije da se selektuje sa koje kartice da zove ili da ima default karticu za poziv/SMS. Za poziv prikazuje obe kartice, ne moze biti samo sa jedne kartice poziv, SMS isto prikazuje obe kartice kao jedinu opciju.
Dok poziv sa Ended call ekrana daje samo opciju da se pozove sa iste kartice (S5D daje obe kartice kao opciju tu)

Nadam se da ce nekome biti od koristi. Za sada sam skroz zadovoljan! Samo da vidim kako ce se baterija ponasati nakon nekoliko punih punjenja. Prvo punjenje oko 6h, izgleda da je streaming preko wifi-a (ESFE+MXPlayer) prilicno iscrpeo bateriju, nesto je slab signal Wifi-a.
 
sta je esfe? :)
 
Koja mizerija je samsung za mobilne ne mi se veruje da nece da podrzavaju svoje flagshipove note 3 ostace na android 5.0 WTF ?
 
Polako.. to je samo jedna vest na phonekuriru tj areni. Ali me uopste ne bi cudilo da ne izbace apdejt za N3.. znace se sve uskoro.
 
Polako.. to je samo jedna vest na phonekuriru tj areni. Ali me uopste ne bi cudilo da ne izbace apdejt za N3.. znace se sve uskoro.
Ma nece da izbace znam ih kao selski bukvar, koristio sam skoro sve flagshipove od samsung isto je bilo i sa S2,S3 sa kitkat, Note 2 sa lolipop , note 3 sa android 6 sto je najtragicno note 3 nece da dobije ni android 5.1.1 nego ostace na 5.0 haha :D ovakva taktika je imao HTC ali sada su se opametili i sada se reklamiraju koji ce telefon da dobije najnovi android banere na sve strane, isto ceka i samsung na xda skoro svi kukaju sto imaju najmizernu podrsku ali to je
 
Ma nece da izbace znam ih kao selski bukvar, koristio sam skoro sve flagshipove od samsung isto je bilo i sa S2,S3 sa kitkat, Note 2 sa lolipop , note 3 sa android 6 sto je najtragicno note 3 nece da dobije ni android 5.1.1 nego ostace na 5.0 haha :D ovakva taktika je imao HTC ali sada su se opametili i sada se reklamiraju koji ce telefon da dobije najnovi android banere na sve strane, isto ceka i samsung na xda skoro svi kukaju sto imaju najmizernu podrsku ali to je

Ne znam koliko je sajt relevantan, ali ako je istina, biće 5.1.1 http://www.justaboutphones.com/galaxy-s5-alpha-note-3-s4-android-5-1-1-lollipop-update/
 
Ja ne znam cemu ovo isto gubljenje oko Android update-a svaki cas....

Jos mi niko nije naveo nijedan bitan detalj koji je i jedan jedini update posle ICS-a doneo nekom Android telefonu. (izuzev LTE "podrske" za nasu zemlju)

Skoro svaki update je samo shebao odlicne telefone, tako da ovo vidim samo kao bockanje Android hatera ;)
 
Meni lično update ne znači ništa sve dok app koje koristim ne zahtevaju da najmanja zahtevana verzija androida bude veća nego što je u mom telefonu...
 
A zasto su potrebne nove aplikacije? Mogu cak navesti prilican broj primera gde su starije aplikacije bolje.
Viral Pro player (vise ne radi popup, jer novije aplikacije ne smeju to da rade zbog licence)
ES File Explorer (ovaj novi interfejs nema skroler, pa je uzas kada ima puno fajlova u diru)
MX Player (ranije verzije su imale AC3 :))

GMail mi je raniji interfejs bio zgodniji prilicno (mada noviji app je zgodniji za vise naloga0
Chrome je nesto sitno izmenio beskorisno u interfejsu, ali ne mogu se setiti sta.

itd. I da zahtevaju noviju verziju Androida, ne moraju se updateovati aplikacije. E, sad, posle reseta i za prodaju... morace apkmirror da radi :)
 
Ne trebaju nove app uopšte, problem je što se može desiti da neka app posle update-a traži novu verziju androida, a da sa druge strane ako ne uradiš update iste, ona neće raditi... Tapatalk npr., dosta ljudi koristi 4.9.5 i on kao app radi, ali nekim forumima nećeš moći pristupiti pošto su admini stavili novi TT plugin na forumu, koji ne radi sa 4.9.5. E sad na ovo dodaš i varijantu da update same app zahteva i novu verziju OS-a (retko ali može da se desi) i eto razloga da ti treba novi OS u telefonu. Na sreću dve tri app su mi baš neophodne na telefonu zbog posla i rada na terenu, za sve drugo tu je komp, tako da ni meni update nije neophodan. Pogotovo zbog toga što svaki novi update sj**e bateriju...
 
E za to si u pravu... a mislim da ce nazalost Facebook, Twitter i ostali njesra-media appovi pogurati da mora novi OS :( A oni se najvise koriste, dzaba da se mi opiremo :)

N3: Da li i na Note 3 notifikacije, kada se koristim PIN Screen Lock, se ne prikazuju, osim za SMS? Na S5D mi je izlazi i Skype i Viber tekst poruke, ali na N3D mi samo SMS text izlazi.
(Viber popup radi, ali ako ne reagujem u roku od 5 sekundi, pa se ekran ugasi, ne vidim poruku, moram da otkljucam fon)
 
Pojavio mi se update koji je telefon odradio,znal se zasta je bio ovaj update i imal kakvih novina?
 
Ima li neki krsten port (mislim da radi kako valja) sa n4 ili n5 za N9005?!...mozda opet pazarim telefon za par dana pa da znam odma sa cime da ga napucavam pored ruta?
 
Ima li neki krsten port (mislim da radi kako valja) sa n4 ili n5 za N9005?!...mozda opet pazarim telefon za par dana pa da znam odma sa cime da ga napucavam pored ruta?
Ima nesto nalazi se darklord full port note 5 ima i nesto note 4 portirani romova
 
Pozz drustvo...od naredne srede bih trebao da postanem vlasnik Note 3 n9002 (duos), treba mi pretezno zbog posla-dve kartice, i sad da bih se pripremio koliko toliko, pa da vas pitam par stvari. Prodavac mi je rekao da dolazi sa androidom verzije 4.3, a moguca je nadogradnja ako zelim na 4.4 ili mozda cak 5.0. E sada koliko vidim po predhodnim komentarima da je 4.3 sasvim ok (ako ne mozda i najbolji za ovaj fon). Pa vas jos jednom pitam sta vi mislite, kakva su vam iskustva? I da li ako mi mob stigne ipak sa sistemom 4.4 ili (jhos gore-sto ne bi nikako trebao 5.0) da li moze da se odradi "downgrade" na neki predhodni sistem jer je n9002;)
Hvala
 
Za sada mozes da ubacujes preko Odina koji hoces, radis downgrade, bukvalno da se igras, imas na sajtu SamMobile.com za sve samsungove modele firmware, samo ukucas model i biras region.
Koji je najbolji to uvek sam procenis, desavalo se da je nekima bolji KK a nekima LL.
 
Poslednja izmena:
Otisao displey danas, isti cast sam narucio drugi ekran za sutra da montiram ostajem veran note 3 jos godinu dana :)
339f82fd0e10637ba2abc7e148c3d48c.jpg
 
Nazad
Vrh Dno