Šta je novo?

Gigabyte GA-M68MT-S2 neć se upali

vlada13

Čuven
Učlanjen(a)
27.02.2003
Poruke
319
Poena
619
Imam sledeći problem:
Moja mašina sa LE1250 i 2Gb rama iz komada (Kingston) i HDD 750Gb + 500Gb

Situacija je sledeća:
Komp radi OK, sve super. I recimo nestane struje, ili ga ugasim na minut/dva, posle toga samo popali ventilatore, neće da upali ploču. Što je najgore u zadnje vreme to radi i kad se ujutru pali prvi put...
Počupam Hardove, grafičku, sve žive kablove, ostavim samo ploču, CPU i RAM i opet ista priča. RAM promenjen u drugi slot i opet isto, neće ništa da baci na ekran pa to ti je. proban i RAM sa druge mašine. Provalio sam da mu reset (dugme) kad se stisne par puta upali ploču, ili Clear Cmos, to isto pije vodu.
Da li da je flešujem ili da je bacam u đubre? I da li je 100% do ploče ili može i procesor da zeza? Qler na procesoru uredno čist, temperature OK, napajanje OK (zameno sa druge mašine i opet isto...).

Ako neko ima neku dobru ideju neka viče :)

Verzija BIOSa je 1.3, to je i jedina i poslednja na sajtu
 
Da li si pogledao da nemas mozda neki naduven(los) kondezator na ploci...
 
Cek malo, jesi li siguran da su modeli proca i ploce koje si naveo tacne? Ploca je am3 i am3+ zavisi od revizije a proc je am2, a to zajedno ne ide.
 
Pardon, greška. Sempron 140 je na ploči, 1250 mi je bio bivši komp pa sam pomešao :)

Svi kondenzatori su na broju i celi, pregledao sam to prvo
 
Poslednja izmena:
E to vec moze :) Ako si ocovao proc, verovatno je to problem. Probaj proc na default i mem na 1066-1333 (za ovo drugo moras da vidis koja je mem) pa ga probaj par puta kako pali. Drugo, izvadi memoriju i prebrisi kontakte.
 
Nisam ga klokovao, po defaultu je sve. memorija je brisana, stavljana u drugi slot, takođe probana mem iz druge mašine.
 
Da li si resio problem? Imam i ja slican problem sa plocom od kako sam stavio procesor koji zvanicno nije podrzan ali radi, postavljao sam pitanje u vise tema ali nisam dobio odgovor. :smash:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno