»RSS Benchmark sajt

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1 do 15 od ukupno 36

Tema: Okupljanja developera u Beogradu?

Member Avatar korisnika ays
        Na forumu od
        Aug 2009
        Poruka
        1.574

Okupljanja developera u Beogradu?

Pozdrav svima,

Danas sam dobio vrlo interesantno pitanje od mojih kolega iz firme i glasi: Da li postoje organizovana okupljanja programera (prvenstveno ovih što rade web) u Beogradu? (inače, moja firma je u Berlinu i ja često putujem tamo, pa sam prilikom svakog odlaska bio na barem jednom od meetup-a, dal na temu JS ili Ruby dev.)

Generalno za "vrlo razvijeno" kako mnogi nazivaju IT segment u Beogradu, mislim da smo vrlo zaostali po pitanju svih mogućih oblika socijalnih povezivanja, počev od manjka sajtova pa do činjenice da jedini posvećini forum developmentu je više nego mrtav.

Zanimaju me vaša mišljenja i iskustva, kao i predlozi kako unaprediti našu dev scenu, kako po pogledu više socijalne interakcije kroz tematska(javascript, php, ruby on rails... itd) okupljanja, tako i kroz prizmu bolje povezanosti radi lakšeg ostvarivanja ciljeva po pogledu razvoja pojedinačnih i grupnih(čak i startup) projekata.

p.s.
        Beograd sam naveo kao primer, jer sam ja iz istog... ali naravno da bi bilo kul da se povežemo svi iz cele Srbije i da se organizuju dotična okupljanja i po drugim mestima, ne samo u Beogradu.
        Menjao ays : 18.06.2013. u 18:41
        Post hoc ergo propter hoc

Member Avatar korisnika WebWolf
        Na forumu od
        Sep 2004
        Poruka
        3.491
      3. Moja mašina
        • CPU: AMD Athlon II X2 240
        • MoBo: Asus M4A78-VM
        • RAM: 2x2GB
        • VGA: nVidia 9500GT
        • MON: Philips 200VW8FB
        • HDD: Hitachi Deskstar 500GB
        • OPT: LiteOn DH 20A1S
        • Case: Mercury Focus + Cooler Master M620
        • SND: AC97 + HSR-160
        • LAP: Toshiba NB200-10Z
        • INET: DSL
        • Ostalo: Canon A530 Sansa Clip 2GB HP 1005 MS Ergo 4000 & Logi M500
      4. Da znas da nisam cuo za neko "otvoreno" okupljanje. Ne racunam neke velike komercijalne simpozijume. Postoje neka "kvazi profesionalna", koja mi se ne svidjaju jer na njima obitavaju dizajneri digitalnih tehnologija, infotainment menadzeri, life couchevi i slicne para-IT sorte. Sto se tice bas cistih developera, gotovo da nisam ni video ni cuo, a bilo bi lepo .

Primetio sam i da nemamo domaci forum, mada nisam siguran ni kako to razviti pored dominacije stvari kao sto su stack overflow.

A predlog... pa recimo neko okupljanje/seminar ne bi bio los gde bi se predstavile na primer Top 10 nekih manjih firmi/timova po izboru urednistva, jer obicno vecina ljudi nalazi inspiraciju u njima i mnogo je lakse komunicirati sa njima. Na stranu sto bi se mozda rodile nove ideje, zaposljavanja. Workshopovi su mi ok ideja, dovesti strucnjake na primer za Ruby da odrze neku radionicu. Uz dovoljno pauza za kafu i keksice izmedju, ljudi ce se vec sami upoznati. Ja sam obicno na pauzama nekih seminara dobijao vise informacija nego na predavanjima.

Bilo bi super ako bi ovo pocelo od same zajednice, da ne mora "krupni kapital" da mesa prste .

Member Avatar korisnika IgorHW
        Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        1.985
      6. Moja mašina
        • CPU: i7 7700
        • MoBo: Asus Z270
        • RAM: 32GB DDR4
        • VGA: RX 470
        • MON: Dell P2414
        • HDD: Samsung 960 Evo NVMe 500GB -/- Vertex 4 128GB -/- WD30EZRX -/- WD20EARX -/- 2x WD10EACS
        • OPT: null
        • Case: Seasonic SS-520GM -/- Antec P182
        • INET: Kablovska
      7. Ono sto mi je sveze u secanju:
        Opet prošla grtalica i zatrpala kapiju.

Na forumu od
        Aug 2009
        Poruka
        1.574
        Citat Citiram korisnika: WebWolf Pogledaj poruku
        Da znas da nisam cuo za neko "otvoreno" okupljanje. Ne racunam neke velike komercijalne simpozijume. Postoje neka "kvazi profesionalna", koja mi se ne svidjaju jer na njima obitavaju dizajneri digitalnih tehnologija, infotainment menadzeri, life couchevi i slicne para-IT sorte. Sto se tice bas cistih developera, gotovo da nisam ni video ni cuo, a bilo bi lepo .
        Upravo tako... ja sam bio više puta pozvan na razno-razne prezentacije nekih šatro novih tehnologija, da bi se taj navodni seminar zapravo pretvorio u klasičan headhunt i recruiting session kompanije koja je stajala iza toga. Zato i ideja jeste da ovo bude incirano od developera za developere...

Primetio sam i da nemamo domaci forum, mada nisam siguran ni kako to razviti pored dominacije stvari kao sto su stack overflow.
        Kutija i ja ćemo probati da napravimo nešto na tu tematiku, kako bismo imali prvo mesto za okupljanje... tkzv početnu tačku od koje bi dalje razvijali pravu Dev zajednicu.

A predlog... pa recimo neko okupljanje/seminar ne bi bio los gde bi se predstavile na primer Top 10 nekih manjih firmi/timova po izboru urednistva, jer obicno vecina ljudi nalazi inspiraciju u njima i mnogo je lakse komunicirati sa njima. Na stranu sto bi se mozda rodile nove ideje, zaposljavanja. Workshopovi su mi ok ideja, dovesti strucnjake na primer za Ruby da odrze neku radionicu. Uz dovoljno pauza za kafu i keksice izmedju, ljudi ce se vec sami upoznati. Ja sam obicno na pauzama nekih seminara dobijao vise informacija nego na predavanjima.
        Seminari su daleko u budućnosti... pogotovo bilo kakvi seminari gde će neka firma da predstavlja nešto. Takođe, dao si predlog za jezik koji ima(pored Python-a) verovatno najmanje profesionalaca koji ga koriste u Srbiji.
        Okupljanja - kratke prezentacije pojedinačnog ili grupe developera na unapred najavljene teme. Napredne teme
        Seminari - duže prezentacije isto pojedinačnog ili grupe developera na unapred najavljenju temu. Srednji nivo
        Radionice - do 1h mini škola za početnike.

Bilo bi super ako bi ovo pocelo od same zajednice, da ne mora "krupni kapital" da mesa prste .
        Kao što sam i napisao iznad.

Administrator Avatar korisnika kUdtiHaEX
        Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        16.199
      10. Moja mašina
        • MON: LG 34UC98-W
        • LAP: MacBookPro12,1, MacBookPro10,1, MacBookPro6,1
        • Ostalo: 25 cm
      11. Citat Citiram korisnika: IgorHW Pogledaj poruku
        Ono sto mi je sveze u secanju:
        PHPSrbija kao grupa je krajnje neozbiljna, za ove ostale nisam imao prilike da cujem bilo sta relevantno.

Da znas da nisam cuo za neko "otvoreno" okupljanje. Ne racunam neke velike komercijalne simpozijume. Postoje neka "kvazi profesionalna", koja mi se ne svidjaju jer na njima obitavaju dizajneri digitalnih tehnologija, infotainment menadzeri, life couchevi i slicne para-IT sorte. Sto se tice bas cistih developera, gotovo da nisam ni video ni cuo, a bilo bi lepo .

Da, upravo nam to i jeste ideja, da napravimo dobar community koji bi okupljao samo developere. Za pocetak Web, a kasnije ko zna
        U svakoj laži ima pola istine. Što znači da se laž sastoji od jedne polovine, koja je istina, i druge polovine, koja je laž. E sada, ako na ovu drugu polovinu ponovo primenimo aksiomu da u svakoj laži ima pola istine, zaključujemo da u prvobitnoj laži ima 3/4 istine, a 1/4 laži. Matematičkom indukcijom dalje lako dolazimo do rezultata da je limes istinitosti svake laži = 1, tj. da je u pitanju sušta i neokaljana istina.

Na forumu od
        Sep 2004
        Poruka
        3.491
      13. Moja mašina
      14. Ok, super. Ja licno nisam previse web orijentisan lik, trenutni posao mi je daleko od web tehnologija. Ipak imajte na umu da pored weba i mobilnih aplikacija (mada njih ipak manje, pogotovo za iOS) ima i drugih tehnologija i oblasti . Python je recimo super stvar za neki uvod. On jeste mocan jezik koji se sve masovnije koristi na netu, ali ima i vrlo ozbiljne primene van tog sveta.

Nordeus hackaton je zanimljiv dogadjaj, ali nema tu toliko komunikacije (bio sam pa znam ). Ima sa samim organizatorima i to je ok, ali i pored dobre zabave i super iskustva tamo, to nisam doziveo kao situaciju iz koje cu imati koristi osim ako me ne pozovu da radim za njih. Hocu reci, oni imaju najvise koristi od toga .

I naravno, neka je srecno i bericetno. Licno mislim da je potrebno tako nesto. Manje zajednice ce nekada dati kvalitetnije odgovore nego neke vece u sta sam se uverio par puta i ipak je jednostavnije naci odgovore na pitanja koja su vezana za lokalitet
        Menjao WebWolf : 19.06.2013. u 20:12

Na forumu od
        Aug 2009
        Poruka
        1.574
        Ok, super. Ja licno nisam previse web orijentisan lik, trenutni posao mi je daleko od web tehnologija. Ipak imajte na umu da pored weba i mobilnih aplikacija (mada njih ipak manje, pogotovo za iOS) ima i drugih tehnologija i oblasti . Python je recimo super stvar za neki uvod. On jeste mocan jezik koji se sve masovnije koristi na netu, ali ima i vrlo ozbiljne primene van tog sveta.
        Generalno se slažem sa tobom, samo što i Kutija i ja (nas dvojica smo se dogovorili da ovo proguramo do kraja) smo web developeri i u tim vodama se krećemo, pa nam je(barem inicijalno) daleko jednostavnije da se fokusiramo na isti. Naravno, to ne umanjuje, niti malo, vrednost jezika poput Python-a, niti nekih drugih tehnologija koje se ne koriste za Web dev.

Nordeus hackaton je zanimljiv dogadjaj, ali nema tu toliko komunikacije (bio sam pa znam ). Ima sa samim organizatorima i to je ok, ali i pored dobre zabave i super iskustva tamo, to nisam doziveo kao situaciju iz koje cu imati koristi osim ako me ne pozovu da radim za njih. Hocu reci, oni imaju najvise koristi od toga .
        To je i cela poenta, da korist imaju programeri a ne firme...

I naravno, neka je srecno i bericetno. Licno mislim da je potrebno tako nesto. Manje zajednice ce nekada dati kvalitetnije odgovore nego neke vece u sta sam se uverio par puta i ipak je jednostavnije naci odgovore na pitanja koja su vezana za lokalitet
        Dodao bih još i potencijalne mogućnosti koje lokalne zajednice mogu da imaju i u nekim drugim slučajevima, poput međusobne ispomoći u realizaciji prototipa ideje nekog od članova... samo na primer.

Member Avatar korisnika momsab
        Na forumu od
        Feb 2003
        Poruka
        871
      17. Moja mašina
        • CPU: AMD FX-8320 + CM Hyper TX3 EVO
        • MoBo: GA-970A-UD3 F7
        • RAM: 2x4GB DDR3 1866MHz Patriot Vyper Black Mamba XMP
        • VGA: ZOTAC GeForce GTX1050 Mini 2GB GDDR5
        • MON: Dell U2412M
        • HDD: SV300S37A/120G, ST1000DM003, WD1001FALS, DT01ACA300
        • OPT: LG WH16NS40
        • Case: LC-Power Pro 970B Vendetta_X + Seasonic SS-620GM + CM R4-S2S-12AK-GP
        • SND: ASUS Xonar U7 / Logitech Z533, SONY MDR-RF810R, Superlux HD668B
        • Ostalo: Logitech: M705 Marathon, C270; CM Storm QuickFire TK;
      18. oko 2x godišnje je okupljanje http://scalability.rs/
        nije loše, samo ode ceo dan
        Жена у кревету и вино на столу никако не смеју да чекају.
        Јер, вино се греје а жена хлади.
        -винолог

Member Avatar korisnika The Stig
        Na forumu od
        Aug 2008
        Poruka
        5.036
      20. Moja mašina
        • CPU: Intel i3-2100
        • MoBo: Asus P8Z77
        • RAM: 8GB Mushkin Radioactive 1600 CL7
        • MON: Dell 24"
        • HDD: HyperX Savage 240GB, WD Green 2TB
        • OPT: Liteon
        • Case: Thermaltake V4 Black, Seasonic 430W
        • SND: Logitech X-530
        • LAP: MacBook Pro 2015
        • TV: Samsung 40H6400
        • Ostalo: 6S+, Z3
      21. A sto se ne bi organizovalo neko Bench okupljanje na tu temu?

Na forumu od
        Aug 2009
        Poruka
        1.574
        Citat Citiram korisnika: momsab Pogledaj poruku
        oko 2x godišnje je okupljanje http://scalability.rs/
        nije loše, samo ode ceo dan
        Nisam ni čuo za njih... samo potvrđuje moju poentu.
        Između ostalog, moj plan je da imamo okupljanja barem 2x mesečno sa tematikom... pa ako bude dovoljno ljudi, možda čak i jednom nedeljno. Pošto će biti tematske prirode, neće svi dolaziti na sva okupljanja(a možda i hoće, ko zna), pa neće "zvanično" trajati po ceo dan. Nekoliko ljudi bi nešto prezentovali (na već dogovorenu temu) i to bi sve trajalo do 2h... dal bi se posle rakijalo u obližnjoj kafani ili ne - nije do organizatora

Citat Citiram korisnika: The Stig Pogledaj poruku
        A sto se ne bi organizovalo neko Bench okupljanje na tu temu?
        Pa ja sam ovo započeo na Benchu, jer je ovo jedini domaći forum na kojem sam aktivan... Kutija mi se odmah pridružio(prvo mi je rekao da sam ludi optimista ali je kasnije njegov pesimizam ipak bio "pobeđen" ) i generalno smo u saglasnosti šta bi bio dobar put da se ideja realizuje.

Pokretanje sajta koji bi bio posvećen programerima i generalnoj socijalizaciji sa q&a formatom, bi bio prvi korak
        Drugi korak, kada nas bude barem 10-15 zainteresovanih za neko organizovano okupljanje na tematsku prezentaciju - onda i to.

NA šta mislim kad kažem tematska prezentacija... evo ovako nešto:

Prvo okupljanje Javascript developera u Beogradu, 15.07.2013.
        Tema: razvoj Single Page Apps
        Prezenteri:
        * Igor (kutija) prezentuje BackboneJS + MustacheJS
        * Bogdan (ays) prezentuje EmberJS + HandlebarsJS
        * The Stig (izvini, ne znam ti ime) prezentuje MeteorJS

Upad besplatan, ali ograničen broj, obezbeđeno piće za kupovinu(a parama od istog bismo pokrili troškove iznajmljivanja prostora i opreme).
        To je cela ideja...

Na forumu od
        Sep 2004
        Poruka
        3.491
      24. Moja mašina
      25. A jeste razmisljali o streamingu tih predavanja, na primer? Jeste da se time gubi jedan od smislova (smisala, smisovljeva ), a to je okupljanje. Ali je zgodno za inicijalnu promociju i opstu edukaciju

Na forumu od
        Aug 2009
        Poruka
        1.574
        A jeste razmisljali o streamingu tih predavanja, na primer? Jeste da se time gubi jedan od smislova (smisala, smisovljeva ), a to je okupljanje. Ali je zgodno za inicijalnu promociju i opstu edukaciju
        To bi bilo dosta tesko da se izvede bez super-mega-giga dobrog internet uploada.
        Zato bih ja pre video da se snimaju prezentacije i da se onda postavljaju na YT kanal.

Na forumu od
        Sep 2004
        Poruka
        3.491
      28. Moja mašina
      29. Nisam bas u toku, ali valjda ima servisa kao YouTube live? Nebitno, samo ideja za razmisljanje . Ali snimak je takodje ok resenje. Ako developeri koji ne zive bas blizu, ili se dvoume, vide da je to dobro, podlozniji su da prevale put.

Administrator Avatar korisnika kUdtiHaEX
        Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        16.199
      31. Moja mašina
        • MON: LG 34UC98-W
        • LAP: MacBookPro12,1, MacBookPro10,1, MacBookPro6,1
        • Ostalo: 25 cm
      32. Ne preterujte
        U svakoj laži ima pola istine. Što znači da se laž sastoji od jedne polovine, koja je istina, i druge polovine, koja je laž. E sada, ako na ovu drugu polovinu ponovo primenimo aksiomu da u svakoj laži ima pola istine, zaključujemo da u prvobitnoj laži ima 3/4 istine, a 1/4 laži. Matematičkom indukcijom dalje lako dolazimo do rezultata da je limes istinitosti svake laži = 1, tj. da je u pitanju sušta i neokaljana istina.

Member Avatar korisnika Phobiazz
        Na forumu od
        Dec 2010
        Poruka
        919
      34. Moja mašina
        • Ostalo: Al' se nekad dobro jelo :)
      35. Teamspeak anyone?

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme