Šta je novo?

ASUS P5KC problem??? MOLIM ZA POMOC???

lastxp

Cenjen
Učlanjen(a)
03.03.2011
Poruke
11
Poena
154
Danas mi se desio problem sa maticnom plocom ASUS P5KC!

Problem je u tome sto sam skinuo svoj procesor Intel E4500,kako bi ga zamenio za Intel E8200. Naime kada sam stavio E8200 maticna ploca kada je pod naponom samo blogo pomeri kuler na CPU i GPU i cakne nesto u napajanju i naravno to je to. Kada vratim svoj E4500,takodje se isto desava. Kada CPU fizicki nije prisutan na ploci,ona pali normalno i vrti kulere i na CPU i na GPU. Oba procesora sam probao nakon toga na drogj ploci i oba su ispravna.

MOLIM ZA POMOC AKO ZNATE O CEMU SE RADI,DA POKUSAM DA SREDIM???

HVALA UNAPRED!!!
 
vidi pinove na socketu da se nije neki iskrivio prilikom zamene i probaj reset biosa. mozda treba fleshovanje na noviju berziju posto je E4500 65nm a E8200 45nm.
da li si radio do sada update biosa ili stoji neki stari? proveri i sve konektore i ima li svaka komponenta dovoljno struje...
 
Najverovatnije si oštetio pinove prilikom menjanja.
 
Vadi memorije pa probaj sa jednom.
Izvadi graficku ocisti slot.
Pocupaj tastaturu,misa i vec sta imas prikljuceno(usb je mozda krivac)
Pozajmi napajanje pa probaj, malo mi je cudan taj cak.
I konacno, odradi Flash biosa.
 
Mada to mi je cudno ispravni procesori samo zamena,jesi li se oslobdio od statickog elektriciteta kada si to radio?
 
Naravno da sam pre skidanja procesora izvadio naponski kabl i nekoliko puta pritisnuo power dugme kako bi se oslobodila struje. Nije mi prvi put da to radim. Ima 2 pina koja kada gledam iskosa nisu bas u ravni,probacu da ih namestim pa da vidim i to.
Vecina vas predlaze update BIOS-a,ali mi nije jasni kako da to odradim kada ploca fizicki ne pali kada je CPU na njoj?!?!?!

I zaboravih da na istom napajanju na drugoj ploci rade oba CPU-a i grafika je takodje ista.
 
Poslednja izmena od urednika:
probaj sa vadjenjem baterije dok je neki cpu u njoj. mozda je bios zatupeo. imao sam pre par dana problema sa biosom i isto nisam mogao ni da udjem u njega. pomoglo mi je vadjenje baterije i clear cmos. inace, sve radi od kada sam fleshovao poslednji bios.
 
Naravno da sam pre skidanja procesora izvadio naponski kabl i nekoliko puta pritisnuo power dugme kako bi se oslobodila struje. Nije mi prvi put da to radim. Ima 2 pina koja kada gledam iskosa nisu bas u ravni,probacu da ih namestim pa da vidim i to.
Vecina vas predlaze update BIOS-a,ali mi nije jasni kako da to odradim kada ploca fizicki ne pali kada je CPU na njoj?!?!?!
nisam mislio na struju iz kompa,vec na staticki tela.(jednostavnim dodirom na nesto metalno)
 
Ma ok Vuce,nije mi prvi put da sve ovo radim. Probao sam sve od reseta BIOS-a (Vadjenje baterije i Clear cmos) opet nista. Zanimljivo je da samo ploca pali kada je CPU na njoj,a izvuceno je 4-pin napajanje za procesor. Kada je ubodeno 4-pin napajanje,samo cakne napajanje i to je to.
Probao sam sa 2 napajanja od 550W i 500W,sa 2 razlicite grafike. Celu sam plocu ocistio lepo od prasine,pa zatim polako cetkicom i medicinskim alkoholom i idalje isto.
Ne znam i nisam siguran kako da proverim mosfetove,mada na merenju svaki pokazuje isto kao da su ispravni.
 
Imao slican problem. Kuler lose prilegao. Probaj to.
 
Probao sam Goxxxy i sa kulerom i bez kulera,makar da upali....ali nece ni da mrdne..... do pre 4-5 sati radilo je sve kako treba i nikada nisam imao problema sa plocom!
 
Bez kulera je jos gore. Procesor se kod mene pregrevao zbog kulera i nije davao sliku. Promenio kuler i radilo. Kad sam stavio slabiji cpu ili izvadio 4pin na jaci davao je sliku ali se gasila masina brzo.
 
Probao bez i jedne memorije? Morala bi da bar zapisti...
Probaj bez graficke, isto tako, neka bude samo procesor na ploci bez ikakve periferije.Znaci, gola ploca, bez usb-ova, tastature, misha, poskidaj sve konekcije od ploce i hemijskom olovkom prespoj "pw on" pinove.
Mora da zavrti kuler na procesoru, da stane, pa da kroz par sekundi pocne normalno da ga vrti.
Ako proradi, dodaj jednu memoriju i mozda, PCI graficku, cisto da vidis na monitoru da li se i sta desava...
pozz
 
Vrlo neobičan problem sa obzirom da sam imao istu ploču sada je kod drugara i radi još na kinezu(napajanje 4g staro). Na njoj sam probao i E7300 i Q9300 bez ikakvih problema. Plašim se da nije stradala matična na neki način. Stigo sudnji dan.
 
Identican problem, samo sam menjao grafiku. Ostavim je pola sata bez struje i posle proradi. Na kraju sam zamenio napajenje i nemam problema.
 
Isti ovaj problem imam sa plocom o kojoj sam pisao,tj. otvorio temu GA G31M ES2L.
Da li je problem u ovoj temi resen i na koji nacin ?
 
Kupi drugu plocu za 3000din 5x bolju od te tvoje i miran si !
 
Otvorio si mi oci ! Sjajno ! Hvala ti puno na savetu !!
 
Nazad
Vrh Dno