Šta je novo?

Star Wars: Battlefront

Hvala :)

Gledam na Originu, samo može da se kupi. Šta treba da radim?

O.k. Rešeno
 
Poslednja izmena:
Downsampling umesto FXAA nece promeniti sjaj na teksturama, tako tipican za ove rane igre sto koriste PBR. Pogledaj samo onu CTF mapu iz novog UT (Titan Pass), sve kao da je zavijeno u najlon. Da li je namerno takav dizajn da se teksture ucine jednolicnim pa da mozes lakse da spazis neprijatelje ili je to mana tehnologije ili cak neznanje grafickog dizajnera, to je vec ne znam. Ali da mi smeta u igrama, smeta mi. Imali smo bloom eru tamo negde od 2003-2007 godine, pa onda brown is real i ove efekte sa isprljanih sociva kamere. Sada smo uplovili u PBR sa sjajnim teksturama. Kapa dole onom ko ulovi neku nereflektivnu teksturu/materijal. Kao kada su svu tehniku smestali u glossy piano finis plastiku...

Downsampling je tu da poveca IQ jer kao sto je opste poznato FXAA stvar blur, pogotovo vidljiv u pokretu. Downsampling je super jer je to u sustini i najbolji nacin za najbolji IQ, jedino sto moze jos da poveca kvalitet je rescaling algoritam (Lanczos, Bicubic et) ali to retko koja igra ima, a jedino gde se secam da se koristi je Serious engine.
Inace, PBR je tu zapravo da ne dozvoli preterani sjaj i da napravi konzervaciju energije i time materijali budu razliciti jedni od drugih i da deluju realisticnije jer imaju predefinisana fizicka svojstva tog materijala. To o cemu pricas i tzv isijavanje je zapravo tamo gde ne postoji PBR, a odlican primer toga je pogled ka suncu u BF4 i gotovo istovetno isijavanje na svim mogucim materijalima na mapi. PBR je u sustini tehnika koja i cini da ove next-gen igre izgledaju bolje od prethodne generacije jer ima bolje definisane materijale u igri i samim tim deluje ubedljivije.
btw, ovo je prva iteracija PBR-a u Frostbiteu, a DA:I ga ne koristi iako neke teksture/materijali deluju odlicno.
 
Mnogo je 60 evra za ovo...Nesto razmisljam dok sam igrao... Kako bi bilo dobro da naprave nastavak Star Wars Republic Commando...
 
[YOUTUBE]CnqtUAg4hkw[/YOUTUBE]


:d
 
Mnogo je 60 evra za ovo...Nesto razmisljam dok sam igrao... Kako bi bilo dobro da naprave nastavak Star Wars Republic Commando...

BRkm0vw_700wa_0.gif
 
Neverovatno nebalansirana igra u beti. Imperija je previse jaka, pogotovo u Walker Assault modu.
 
Neverovatno nebalansirana igra u beti. Imperija je previse jaka, pogotovo u Walker Assault modu.

Mislim da ni jednom nisam pobedio na strani pobunjenika a odigrao sam jedno 5-6 partija. I onda kada se okrenu strane (i ostanu prilicno isti timovi) opet Imperija pobedi.
 
Nije problem u balansu na Hoth-u, već to što 80% Igrača ne zna koje objektive pobunjenici moraju da ispune na njoj, niti razmišlja taktički, već trčkaraju okolo i napucavaju se...
 
Poslednja izmena:
+1
 
Uzimam cim izadje neka verzija sa svim DLC, dodacima, itd. Ne dam pare na bare bones verziju :D Inace provrteo sam 10 min Drop Zone u 1080p i sva podesavanja do daske, i ostvario sam sledece: Min: 68 FPS; Max: 102FPS; Avg: 84,046FPS. Grafika je radila na def 957/1250, procesor na 4,4GHz. Igra je pojela 2,8GB rama i 2,4GB Vrama.
Sve u svemu lepo bi ovo radilo i na dosta slabijoj konfi. Dosta dobro je optimizovana za jednu betu :)
 
Glupo je što oružja ne mogu da se menjaju na skrol
 
Jbt, kako se dolazi do letelica i ATova?
 
Pa imas one powerups na mapi, ako pokupis pravi dobices cak i AT-AT na minut. Sa njim mozes lagano da napravis ogroman killstreak za to vreme
 
Poslednja izmena:
Odigrao sam par partija na onoj ruznoj braon mapi, snjeznu cu probat sutra.
Al ako jedna od dvije ponudjene mape sucka,sta onda ocekivati od full igre sa samo 8 mapa?
Nadao sam se necem zabavnom u SW ruhu, neki Bad Company clon i epske bitke sa laserima, AT-AT umjesto tenkova i Xwing umjesto helikoptera.
Ali na zalost nista od tog,....ma necu ni da pokusam da nabrojim sta sve ne valja u ovoj igri, toliko sam razocaran da nemam volje ni da posteno popljujem igru.
 
Ja sam ovo juce obrisao.Prvi dan sam je igrao,i vise ne.Dosadna je.
 
Dosta sam popravio misljenje nakon prvog dana, igra ima taj SW authentic feel. (ne racunam onaj KalovJuti mod)
Upitno je pricati nesto vise o tome da li ce biti nuberskih gedzeta i perkova poput raznih iz drugih DICE "bisera" like BF4, hardline, jer je max level 5 u beti, i ima svega nekoliko unlocks za isprobati.

Pros>
+ nema revive. fuck yeah.
+ nema dedicated klasa.
+ sniper, kako je implementiran.
+ nema prone
+ proxy mine mozes da cujes te izbegnes.
+ nema spawn time, za ovu vrstu shootera - odlicno.
+ nema battleloga i ebenog web browsera.
+ imas sansu da sprecis neprijatelja da "udje u vozilo".

cons>
- letenje su mogli bolje da rese, mada i ovako moze da prodje (ipak igra prikazuje nerealni SW dogfight koji ni u filmu ne tezi realnosti)
- nema spawn pointa, osim na fuck buddy-a kao u MOH. Ipak bi trebao da izaberem barem desni ili levi flank pre spawna.

Sve u svemu, aerial fight i dominacija u vazduhu debelo nose ishod bitke, kao i u neki prethodnim BF naslovima.
Kao rebel, ako deo xwinga, awinga vesto unistava imperial tie fightere, jedan x ili awing je dovoljan da instant cisti teren od Pilića (tako Biške zove AT-ST) a takodje da spamuje spawn po pesadiji. Ukoliko su bolji imperial piloti, rebeli nemaju sanse da uniste Pile na vreme, i svaki njihov spawn nosi po minimum 15 lakih fragova. Znaci u nekim partijama gde me u piletu niko nije gađap osim pesadije, zavrsavao sam partije sa ~70/6. A isto to pile sam uništavao sa X i Awingom iz prvog preleta. Krava je druga priča (AT-AT po Bišketu). Ko uđe u kravu u pravom momentu, uvari 20 fragova po "terminu" za dobro jutro. A ovi sa druge strane krave, kapiram da su igrali jedan dan a drugi dan obrisali, dosadna im.

Iskreno ja bi igru uzeo da nije ovako besna cena. A i voleo bi da znam da će biti više ovakvog objective based fighta nego *****nog cod napucavanja u KOTH / DOM fazonu. (CTF like mod bi bio nice recimo..)
 
Preozbiljno vi gledate na ovu igru,a i ovakve igre generalno izgleda. Kao da slusam vrhovnu komandu neke supersile kako planira akciju dok slusam vas kako pricate o MP-u.

Malo ste se udaljili od realnosti, sta su zapravo video igre, za koga se sve prave itd...

99% ljudi koji ce igrati igru uopste ne razmislja tako, a valjda je cool sad praviti se da smo neki "krem" igraca, pa sa visine pljunemo na sve sto izadje, jer "ovo nije za prave i iskusne vojne stratege".


Izasla Star Wars MP igra za najsiru publiku, valjda je to jasno k'o dan. I mnogima se svidja bas zato sto je tako jednostavna.
 
Poslednja izmena:
Preozbiljno vi gledate na ovu igru,a i ovakve igre generalno izgleda. Kao da slusam vrhovnu komandu neke supersile kako planira akciju dok slusam vas kako pricate o MP-u.

Malo ste se udaljili od realnosti, sta su zapravo video igre, za koga se sve prave itd...

99% ljudi koji ce igrati igru uopste ne razmislja tako, a valjda je cool sad praviti se da smo neki "krem" igraca, pa sa visine pljunemo na sve sto izadje, jer "ovo nije za prave i iskusne vojne stratege".


Izasla Star Wars MP igra za najsiru publiku, valjda je to jasno k'o dan. I mnogima se svidja bas zato sto je tako jednostavna.
Sve je to iluzija, hiperbola.
 
Preozbiljno vi gledate na ovu igru,a i ovakve igre generalno izgleda. Kao da slusam vrhovnu komandu neke supersile kako planira akciju dok slusam vas kako pricate o MP-u.

Malo ste se udaljili od realnosti, sta su zapravo video igre, za koga se sve prave itd...

99% ljudi koji ce igrati igru uopste ne razmislja tako, a valjda je cool sad praviti se da smo neki "krem" igraca, pa sa visine pljunemo na sve sto izadje, jer "ovo nije za prave i iskusne vojne stratege".


Izasla Star Wars MP igra za najsiru publiku, valjda je to jasno k'o dan. I mnogima se svidja bas zato sto je tako jednostavna.

Pa ko gleda ovu igru "ozbiljno"?

Ovo je boza-limunada,i da trazis lupom ovde neces naci nista vredno pomena.Ovo je "piju-piju" pucaljka sa tri vrste oruzja.Pasce u zaborav za dva meseca.Ko je taj koji ce ovu igru da analizira i uopste da je shvati "ozbiljno"?
 
Pa vecina ovde. Ubiste se od trazenja mana te vrste, a to je besmisleno u ovom slucaju (a i mnogim drugim, gde takodje to radite).
 
Odigrah dve partije sa vozilima, ali ne skapirah gde i kako da udjem u neko vozilo. Verovatno se sve odmah razgrabi... Dosta sam igrao ono sa podovima il kako se bese zove. Ostala mi samo poslednja karta da otkljucam, ne znam ni cemu sluzi, neki bonus za headshot. Sve u svemu smorilo me, ona beta za bf4 je bila mnogo zanimljivija.
Deluje zanimljivo mapa u sumi, zakljucana je u beti, ali 60e za ovo, nema sanse, 20-25 realno.
 
Ma igra je full arkada, ali je solidno igriva.
Zaboravih i da dodam, nema ebane supresije u vidu akvarela na monitoru.

Btw, kad mi se igra takticki teamplay FPS sa odlicnom dozom realizma, upalim ro2. A ovde nisam video da neko trazi da SW bude priblizen nekom realizmu ili bilo kakvoj "ozbiljnosti"?
 
Meni se mnogo učitava i često puca pre starta.
 
Samo jedno pitanje za sve koji pljuju igru: Sta ste ocekivali da cete dobiti od Star Wars univerzuma? Realnu fiziku cega?

Vecina kuka na balans, ali samo timska igra donosi pobedu Rebelima na Walker mapi. To sto svi/vecina jure fragove je druga prica.
 
Timska igra i ova igra ne idu ruku pod ruku. Timski igraci preferiraju nesto konkretnije.
 
Samo jedno pitanje za sve koji pljuju igru: Sta ste ocekivali da cete dobiti od Star Wars univerzuma? Realnu fiziku cega?

Vecina kuka na balans, ali samo timska igra donosi pobedu Rebelima na Walker mapi. To sto svi/vecina jure fragove je druga prica.

SW univerzum je toliko opširan da je smijesno sta su ponudili. Ovo je jedan mali procenat, aspekt onoga sto SW jeste (nisam SW fanboj). I to je meni najveca mana: igra je škrta, osukudna, jednodimenzionalna, siromašna, dosadna. COD je kompleksniji od ovoga. Ovo bi meni dosailo da igram cekajuci u redu u banci. Posebno uzimajuci u obzir da nema open world kampanje koja im je mogla uzeti vrijeme vec su samo MP radili.

Vidjet cemo sta ce full igra ponuditi. Ako bude vise sadrzaja mozda ispadne nesto ali sa ovim do sada je meni nezanimljiva. Sve mi se cini da hoce samo da drpe lovu od fanbojsa uz film a ne da igra bude sadržajna.
 
Polako kolega, biće tu još mnogo toga, kao i space battles za koje će prodajna reklama da glasi: "Due to popular demand and because we love our fans..." (30evra).

Osnova igre je samo to, osnova za lepljenje DLC nalepnica.
Da li je potrebno da se podsetimo?
tumblr_nna31e76ns1s65neno1_500.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno