Šta je novo?

Star Wars: Battlefront

EA danas postoji zahvaljujuci Bioware, DICE i EA Sports. Pucanje bilo kog kljucnog srafa bi ih poslao u ambis. Ne mogu oni doveka da unistavaju studije.
 
Ne razumem zašto očekujete bilo kakav Battlefield naslov (pravi ili ovaj moderni) od Battlefront-a kada Battlefront to nikada nije ni bio, cilja se totalno drugačija korisnička baza...

Na papiru nije ali u praksi jeste, svaki podbacaj Battlefronta ce se odraziti na BF fransizu... Tako da je sve veoma povezano.
 
Mislim da potcenjujete spremnost običnog čoveka da finansira voljenu franšizu. Star Wars univerzum ima zilijardu fanatika, prodaće se gomila na ime, biće idealan poklon mnogima zbog Star Wars brenda, ma kupovaće se samo da bi kutija stajala na polici kao ukras. Možda podbaci broj prodatih digitalnih primeraka u korist fizičkih kopija, ali to će biti to.

Naravno, voleo bih da se to ne desi, ali kada ljudi gutaju srednjevekovnu bajku o dobrim vitezovima sa svetlećim mačevima u borbi protiv zla kao SF, i to im je omiljeni SF od momenta kada su ga gledali (otprilike 4. ili 5. godina života) do dana današnjeg, zašto da se ne desi?
 
Ma ok, nije problem koliko ce se Battlefront prodati, poenta je koliko ce se dodatno srozati DICE u ocima stalnih musterija, ukoliko Battlefront podbaci. I koliko ce se to odraziti na prodaju sledecg Battlefield naslova, u tom smislu Battlefield i Battlefront mozemo uvrstiti pod istu DICE fransizu.
 
EA danas postoji zahvaljujuci Bioware, DICE i EA Sports. Pucanje bilo kog kljucnog srafa bi ih poslao u ambis. Ne mogu oni doveka da unistavaju studije.

Ali zaboravljas koliko je njih EA sazvakala i izpljunula u poslednjih 10-15 godina.
DA Inquisition uopste nije prosao dobro (znali bi smo da jeste), Battlefield 4 je rupa i jedino sto jos koliko toliko gura je ta Fifa i mozda Madden.
Ako Battlefront i Mirrors Edge ne budu dobri ovima is Stokholma se bas i ne pise dobro...
 
ne razumem cemu ovo jadikovanje

FPS multiplejer se vrti oko CS-a, COD-a i BF-a

kakav je prosek igraca ovih igara u zadnjih 5 godina ? sigurno nisu nekakvi hardcore multiplejer gurui, vec kezual igraci u pravom smislu te reci

starwars franshiza je masinerija dugo negovana da bude mamipara i u tome je odlicna

filmovi koji se snimaju zadnjih 10 godina su ipak ocigledno deciji filmovi (avendjersi, superheroji, spajdermeni, transformersi i slicno svi su mi u glavnom presmesno uradjeni i zao mi je sto nemam tipa 10ak godina pa da uzivam i u njima)

spoj ta dva ce biti objedinjen i u jednoj igri pred nastavak filmske franshize pred kraj godine

nisam starwars hc fan, ali volim starwars, i gledacu film u bioskopu i da igracu igru jer pretpostavljam da cu se dobro zezati sa ortacima koji su u slicnom fazonu kao i ja
jeftina lakodostupna prijemcljiva zabava za zimske dane koja nas jednim delom vraca u klinacke godine, i to u obliku starwarsa zasto da ne

p.s. steta sto neko nije snimio jos ovakvih srednjovekovnih sci-fi filmova, nauzivao bih se jos vise
 
[YOUTUBE]J3A1yK0Dy0c[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Mislim da potcenjujete spremnost običnog čoveka da finansira voljenu franšizu. Star Wars univerzum ima zilijardu fanatika, prodaće se gomila na ime, biće idealan poklon mnogima zbog Star Wars brenda, ma kupovaće se samo da bi kutija stajala na polici kao ukras. Možda podbaci broj prodatih digitalnih primeraka u korist fizičkih kopija, ali to će biti to.

Naravno, voleo bih da se to ne desi, ali kada ljudi gutaju srednjevekovnu bajku o dobrim vitezovima sa svetlećim mačevima u borbi protiv zla kao SF, i to im je omiljeni SF od momenta kada su ga gledali (otprilike 4. ili 5. godina života) do dana današnjeg, zašto da se ne desi?

bogami i tebi bi bio omiljeni brend,da si noćima gledao crnobelu televiziju,pa onda otišo u kino i tamo vidio sav taj spektar boja,pa onda stereo zvuk(bio tad stereo??) svetleće mačeve i pikiranje sa Falkonom po svemirskom prostranstvu....SW i Dune su mi ostavile taj utisak,ako sam odgledao dosad sve na tu temu(sem onog crtanog)odigrao sve SW igre ,naravno da ću i ovo,ne oma,al kad ga ispoliraju i spuste cenu za 6 meseci sigurno
 
izgleda losije od battlefileda, pa u svakom smislu :) - a to sam rekao i posle prvog pogleda pre nekoliko meseci
 
Opet se frljaju sa potrebnom konfiguracijom. Pomisliće ljudi da im stvarno treba 16GB rama i 970GTX ili R9290.

Ovo je za plakanje od smeha :p Radi na kršinama zvanim NextGen a ovamo ti traze PC od 1000e. Ma da... odoh samo da pojedem neku pečurku pa ću možda i da ti poverujem.

Glupa im je ova nova marketing fora. Šta to očekuju? Ako napišu gotovo astronomsku zahtevnost da ćemo da mislim da je super igra?

Minimum PC System Requirements
OS: 64-bit Windows 7 or later
Processor (Intel): Intel i3 6300T or equivalent
Memory: 8GB RAM
Hard Drive: At least 40 GB of free space
Graphics card (NVIDIA): nVidia GeForce GTX 660 2GB
Graphics card (ATI): ATI Radeon HD 7850 2GB
DirectX: 11.0 Compatible video card or equivalent
Online Connection Requirements: 512 KBPS or faster Internet connection
Recommended PC System Requirements
OS: 64-bit Windows 10 or later
Processor (Intel): Intel i5 6600 or equivalent
Memory: 16GB RAM
Hard Drive: At least 40 GB of free space
Graphics card (NVIDIA): nVidia GeForce GTX 970 4GB
Graphics card (AMD): AMD Radeon R9 290 4GB
DirectX: 11.1 Compatible video card or equivalent
Online Connection Requirements: 512 KBPS or faster Internet connection
 
Mogli su staviti i max requirements:
I7 6700K na 5 ghz,2x970 i 128gb rama:d
Naravno bez igre instalirane na SSD-u nece da ucita...
 
[YOUTUBE]5R3PEbg5D6g[/YOUTUBE]
 
Izgleda sjajno i odlicno je optimizovana, samo je steta sto najverovatnije DX12 nece biti tu na launchu kao ni nazalost Mantle.
 
Izgleda sjajno i odlicno je optimizovana, samo je steta sto najverovatnije DX12 nece biti tu na launchu kao ni nazalost Mantle.

Mantle is dead, my friend. Naslednik je Vulkan. Covek iz EA/DICE je potvrdio da Frostbite nece dobiti Vulkan backend. Ostaje samo DX12, kada stigne.

Igra je stvarno fina graficki ali mene ubija ovaj smartphone game interfejs. Kao i sam gejmplej koji je na osnovu prikazanog neverovatno supalj. Ja nisam igrac modernih Battlefielda tako da bi smeta ta jednostavnost, voleo bi da su se malo vise potrudili oko Battlefronta.
 
Znamo svi da je Mantle dead... a inace to je nesto najbolje u posldnjih par godina sto se desilo AMD-u, gledajuci sa softwerske strane. :) Sto se tice dx12 onaj njihov glavni je to najavljivao za sam launch, ali izgleda po svemu sudeci nista i od toga.

btw, kao sto je nekoliko puta ponovljeno od strane ljudi koji su ranije igrali Battlefrontove, gameplay jeste "supalj" i to su po svemu sudeci odrzali kako je i bilo u prethodnim igrama, tako da dzabe nadanje nekome ko ocekuje neki Battlefield od ovoga ili nesto revolucionarno.
 
ovaj gameplay sto se moze videti nema mnogo veze sa battlefield-om vec sa COD-om

bombe lete na sve strane kao u vreme cod-a 2 :) ako se neko seca kako si mogao da cim se pojavis na mapi nakon pogibije odmah bacis dve granate na mesto gde si poginuo - insta kill :p

izgleda da sam ja jedini kojem igra graficki izgleda prejeftino, sa onim plasticnim teksturama terena ugh
 
Ja sam uradio pre load, pa ću sutra videti, ovako se nisam nešto mnogo oduševio. Niti sam Star Wars fanatik, osim što mrzim prequels, i što je Lucas naknadno prčkao originale. [emoji14]
 
Da li iko ima problema sa sporim preloadom? Vuce se sa 160KB/s, Telekomov VDSL u pitanju. Pokusacu da flush-ujem DNS.
 
nope, ide stream neki u pozadini (10mbit net)

swb.png
 
Ja sam skinuo jutros, išlo je punom brzinom oko 8MB/s.
 
U slucaju da neko ima slicnih problema, potrebno je staviti Origin u R&D mode preko:

Exit Origin
Create a new empty document on your desktop
Enter the following in the file:

[connection]
EnvironmentName=production

[Feature]
CdnOverride=akamai

Save the file as EACore.ini
Now start Origin. Upon start you will be asked if you want to import the file you just created on your desktop. Press Yes. This will overwrite your old config-file.

Posle ovoga skidao je igru max brzinom, navodno opste-poznata situacija.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno