Šta je novo?

Samsung Galaxy S4 Zoom

Nisu isto ali je fazon na koji funkcionisu obe tehnologije jako slican.
 
Slican vec moze da bude, ali su rezultati nebo i zemlja. Uporedi 5mpx PV i 4mpx UltraPixel.
 
Rekoh vec zasto, velicina senzora je tu najbitnija. Ultrapixel je cetiri puta veci piksel od standarda na mobilnim a 5 Mpx slika sa PV808 je manja 7-8 puta od onoga sto taj senzor moze da pruzi. Kada HTC bude koristio senzor kao sto je najavljen u Sony Honami, onda ce rezultati biti puno bolji pa i ako ostane 4 Mpx rezolucija.

Ultrapixel je silovanje malog senzora i s obzirom na to, rezultati su jako dobri. Takodje je dobar i S4 ako uporedimo kakav je senzor unutra.
 
Poslednja izmena:
Pa oni su hteli da postignu nešto kao PV i ugrobarili se. Nisu trebali da hajpuju kameru, možda ne bi bilo ovakvo razočarenje. Nokia je hajpovala PV i naravno opravdala to.

No da ne skrećemo više od ove teme, zato što ovde nije mesto ni PV ni UltraPixelu.
 
Ljudi, odoste u krajnost. Ovo je "Smena 8"dvadesetprvog veka... Preskupa, ali Smena 8. Radi sve što 95% stanovnika ove planete očekuje od kamere sa mogućnošću telefoniranja, internetiranja, zumiranja... Konglomerat opšteprihvaćenih tehnologija, spakovan u jednu kutiju ... 90% android korisnika nema aktiviran gmail nalog ... I nema pojma šta je to!!! O hromadžijama da ne pričam!

Sreća te je HSV banovan, sad bi mi objasnio :D

Da, ja bih ovo posjedovao ;)
 
Poslednja izmena:
e ljudi moji, ovo sam cekao godinama. imao je samsung pre par godina nesto slicno kao w808, prodavao se preko ebay, samo pod imenom anycool.
vi mladi zapamtite sta ce cica da vam kaze; ako imate malu decu, ili ce te ih imati - ovako nesto stalno u dzepu ! kroz koju deceniju ce te reci; dobro nam cica rece !
dotle, svadjajte se o nokiji na samsungovoj temi. dobro je, mogli ste da se svadjati i oko jabuke. to je vec tesko podneti !
 
sta ste zaspali. u emiratima kosta 390 evra. ko putuje tamo da nam nabavi par komada ?
 
^^
Ovo potpisujem i sam bi pre posedovao adapter na kameru i normalan S4, nego ovog frankestajna.
 
Sva sreca pa je to njegovo licno misljenje...i gomila nalupanih gluposti
 
??
 
Mislih na autora onog teksta iz Djilkosevog posta :)
 
Kako je to gomila gluposti? Zar bi ti pre nosio ovog frankestajna nego normalan s4 i adapter za cameru?
 
Pre bih nosio ovog frankenstajna nego jos i da vucaram adapter za telefon..pa onda bolje da nosim fotoaparat i telefon..dodje ti na isto (ja nemam problem sa ergonomijom) :D Da ovaj telefon ima S600 cipset, uzeo bih ga bez imalo razmisljanja..ovako su ga zas*ali sa ovim nekim Pega Dual cipsetom iz ere S2..ko to proizvodi uopste?

A taj autor u tekstu se nasrao jer se njemu ne svidja telefon..pa ko njega pita..kako me to nervira kod umisljenih blogera koji sebe zamisljaju da su neki novinari..ima kome se svidja telefon i ko ce ga kupiti
 
Poslednja izmena:
1+
sto posto se slazem. dodje neki naduvani i palamudi i odmah upeca gomilu.
frankenstajn ? on lici kao svaki poket fotoaparat, pa ih ljudi nose i preko ramena i nisu frankenstajni. a sad neko umisljeni kaze svi mali poket aparati su frankenstajni.
pa nebiva tako. ocigledno da su svi navuceni na ove izuzetno tanke mobije, kao lepe ! kod mene biva prvo prakticnost pa onda lepota, estetika.
imati u dzepu fotoaparat s kojim mozes da telefoniras itd. ? sta ces vise? drugo je oni kojima je preteznije surfovanje, drkanje softvera itd. nemesam im se u politiku, mada se to bolje radi sa pc-om. da ne govorim o ljudima koji vole da slikaju prirodu ili bilo koji zanimljiv trenutak. to ce sada konacno biti moguce. kvalitetna fotografija plus alo !
 
A taj autor u tekstu se nasrao jer se njemu ne svidja telefon..pa ko njega pita..kako me to nervira kod umisljenih blogera koji sebe zamisljaju da su neki novinari..ima kome se svidja telefon i ko ce ga kupiti

A dobro imas svakakvih blogera. Mislis li ti da sve mislis ispravno? Daj pocni da pises blog, pa da vidis pljuvanje. :D

Mislim ono niko te ne tera na misljenje. Svako ima svoje. Ima onih koji bi to uradili, a ima i onih koji ne bi. End of story :)
 
Pa slažem se..baš zato lik ako oće da glumi novinara nekog onda treba da odglumi i neku, nepristrasnost...da bude objektivan, a ne ovako..njemu je ****** i sad svima treba da bude ******..
Onog trenutka kada Nokia bude izbacila Lumiu aka naslednika N93i, tad će svi da zaborave ostale telefone..jer izgleda, jedino oni i znaju da naprave high end telefon foto aparat.. Ovde da pitaš CEOa Samsunga šta su 'teli sa ovim telefonom sa ovakvim čipsetom i još ga smestili u Galaxy S4 familiju proizvoda..pa to im je high end linija ??? Šta traži ovaj telefon tu sa ovim procesorom, memorijom itd...
 
Samsungu se moze, jer pliva u parama... Poceo je da pliva vec posle S1 i S2 i onda je opipavao je trziste sa Note-om. Kad mu je to proslo, poceo je jos vise da zaradjuje, ljudi koji su hteli tablet i smartphone dobili su phablet ili ti novu rec i novu stvar u tehnici.

Oni samo stancuju nove stvari i ispipavaju i prolazi im.

Posto reklama ide S4 najbolji telefon na svetu, mislis da ce obicni ljudi znati sta je unutra koji CPU i GPU? Nego ce se zapaliti da imaju najbolji telefon + "najbolju" kameru u jednom uredjaju.

Sad Sammy opipava trziste sa ovim. Ne sumnjam da ce prodati barem jedno pola miliona ili milionce uredjaja. Pazi sta ti kazem :)
 
http://www.engadget.com/2013/07/12/samsung-galaxy-s4-zoom-review/

Samsung smara sa ovim budalastim "izrodima", i dalje mi nije jasno ko ce ovo da kupi?
Nije ni normalan telefon, nije ni dobra kamera za pare koliko kosta...


"And how do the stills look? Not so great, unfortunately. Image quality is fairly inconsistent, even when shooting in bright daylight, with color balance and exposure shifting from shot to shot. Indoors, you'll want to stay away from higher sensitivity settings -- the camera can snap at up to ISO 3200, but you'll probably want to avoid venturing beyond 800. Let's take a look at some samples."
 
Samsung marketing + to sto je android kamera igracka = prodace se u mnogo vecem broju nego sto bi bilo realno i razumno :d
 
1+
sto posto se slazem. dodje neki naduvani i palamudi i odmah upeca gomilu.
frankenstajn ? on lici kao svaki poket fotoaparat, pa ih ljudi nose i preko ramena i nisu frankenstajni. a sad neko umisljeni kaze svi mali poket aparati su frankenstajni.
pa nebiva tako. ocigledno da su svi navuceni na ove izuzetno tanke mobije, kao lepe ! kod mene biva prvo prakticnost pa onda lepota, estetika.
imati u dzepu fotoaparat s kojim mozes da telefoniras itd. ? sta ces vise? drugo je oni kojima je preteznije surfovanje, drkanje softvera itd. nemesam im se u politiku, mada se to bolje radi sa pc-om. da ne govorim o ljudima koji vole da slikaju prirodu ili bilo koji zanimljiv trenutak. to ce sada konacno biti moguce. kvalitetna fotografija plus alo !

pa to već postoji evo godinu i nešto :) em što pravi drastično bolje slike(eto nema zoom koji može da se natakari selotejpom sa neke minolte ako ti baš toliko treba :D ) em što mnogo normalnije izgleda i lakši je, ali krastavac nema moderni OS i onda nisi cool :)

svakako za onoga kome baš treba neki najobičniji digitalac sa zoomom i funkcijama telefona ovo je OK, mada to da kupuješ posebno prošao bi sa 100 eura za aparat i 20 eura za telefon a ovo košta jedno 3 puta više...
 
nerazumem neke ljude. dodju na odredjeni naslov da bi pljuvali. stvarno neznam odakle vam ti porivi ? ako vam se nesvidja ovaj zum, sto ste dosli ?
 
znaci mozemo da komentarisemo samo ono sto nam se svidja? :)
 
nerazumem neke ljude. dodju na odredjeni naslov da bi pljuvali. stvarno neznam odakle vam ti porivi ? ako vam se nesvidja ovaj zum, sto ste dosli ?

Prvo nije "nerazumem" vec "ne razumem".

Drugo naravno da cemo da komentarisemo i pozitivno i negativno bas zato i sluze forumi. Da se nesto komentatise onako kako jeste ili kako neko misli da jeste.

Trece nismo mi "dosli" mi smo tu ti si dosao kao newcomer sa 122 postova.
 
@Emix
Да је само не разумем, него и не знам и не свиђа је погрешно написао... Катастрофа! :)
И плус нигде великог слова.;-)
 
Nazad
Vrh Dno