Šta je novo?

AMD APU Kaveri

Za kalkulacije je bulja, A4 7300 je tek nekih 30% slabiji a skoro 3x jeftiniji.
Ako vec gledate FM2 platformu, kao osnovu za home build za MALE pare, onda je to sve ok, cak mozete proci i sa A4 procesorima. Zaista, u tom smislu ispunjavaju sve potrebno i tesko da im Intel moze parirati za dobijeno po $. Ali ako ste "u poslu" kakve god vrste koja zahteva matematiku, ispod proseka u svakom A8 i A10 su ispod proseka u svakom smislu reci, gledajuci CPU deo.
I5 3570 u kalkulacijama sije ovaj A8 za duplo. I to ne K varijanu nego 1:1, a moram napomenuti da je I5 3570 outdated model intela zamenjen sa recimo 4670 i5 cpu-om koji je jos 20% bolji odnosu na i5 3570, ako ne i jace.

Sto se konkretno A8 7600 aPU-a tice, on sije dobar deo A10 apu-a u CPU delu, koji je meni bitniji od GPU dela.

Da ne razumete pogresno, FM2 platfoma sa A88x chipsetom i A8 7600 i 16Gb rama kojih imam, kao neka osnova za all around masinu je po mom misljenju skroz OK. Ali za ono sto meni treba, podbacuje, i to mnogo. Sorry, ali tako je.

A8 7600 sa sve MB a88x ide kao zamena sada vec dotrajalom Athlonu II 240 koji je u decijoj sobi. Tamo ima veoma upotrebljivu svrhu, i miran sam narednih 3 godine sigurno. Kao i sto sam bio sa ovim Atlonom ii 240 i 780g plocom.

Za moju desktop masinu, idem na i5 CPU i cak i njegova grafika mi se cini dovoljnom za moje potrebe. Ali da ne kazem da jeste dok ne probam. Sto se tice CPU rezultata u to nema potrebe da sumnjam, garantovano me zadovoljava.
 
Ako vec gledate FM2 platformu, kao osnovu za home build za MALE pare, onda je to sve ok, cak mozete proci i sa A4 procesorima. Zaista, u tom smislu ispunjavaju sve potrebno i tesko da im Intel moze parirati za dobijeno po $.
Sto se konkretno A8 7600 aPU-a tice, on sije dobar deo A10 apu-a u CPU delu, koji je meni bitniji od GPU dela.

A8 7600 sa sve MB a88x ide kao zamena sada vec dotrajalom Athlonu II 240 koji je u decijoj sobi. Tamo ima veoma upotrebljivu svrhu, i miran sam narednih 3 godine sigurno. Kao i sto sam bio sa ovim Atlonom ii 240 i 780g plocom.

:happy: za decu , a koliko ram memorije ide u deciju sobu .
 
Poslednja izmena:
Ma da , ram je otisao sa cenom bas dosta preterano. Ne verujem da ces morati da ubacujes jos rama , a to sa m zakljucio jer sa A8 7600 , 2x 4gb , OS 8.1 pro , 2gb ram dodeljenog IGPU, sistem radi bez problema .
 
Citam puno ovih nedelju dana o APU(ovima)... Konkretno me zanima A8 7600.

Vec dosta dugo imam komp sa Athlon X2 64 5000+ procesorom i Radeon 6570 grafikom. Prema onome sto sam ja zakljucio na osnovu procitanih te(k)stova, A8 7600 je parce hardvera koje je u CPU delu 3 puta jace nego ono sto ja trenutno koristim a integrisani R7 GPU je nekih 25% jaci nego moja graficka. Meni i ovo sto vec imam zadovoljava potrebe sto se kompjutera tice, ali me privlaci ideja da sastavim neku lepu AMD APU konfiguraciju sa A8 7600 i njegovih 45w u nekom lepom mini (sto manjem) kucistu... Koristio bih je za browsing i gledanje streamova, muziku, Office i CAD, mozda SolidWorks... U poslednje vreme generalno me igranje slabije zanima i ako bih nekad ponovo bio zainteresovan za neku igru onda bi to najverovatnije bilo na konzoli. A na PCu bi to eventualno bila neka sportska igra u 720p... Ne zurim nigde, ne svidja mi se trenutna cena (12,5 kila dinara), i cekao bih pad cene/neku akcijsku cenu, ali bih voleo da cujem misljenja o ovoj mojoj ideji... Meni A8 7600 deluje kao idealno resenje kada se sve sagleda...
 
Poslednja izmena:
Dobar je A8 7600 za to sto si naveo da bi mu bila namena , jedino bi neke igre mogle da idu na 1080p , a neke zahtevnije poput Tiefa na 1600x 900. A posto i nije namena za gaming onda te bas i briga a uvek moze da se ubaci graficka. Potrosnja 45W pa i nije bas obicno je manja .Ima u biosu podesavanja za auto i na 45-65 w pa ti vidi gde ces , kod mene je na auto jer se tada najbolje ponasa sistem . APU 7600 nisam primetio da ide preko 60 C , cak i u igrama ide 50-55C ,a obicno oko 40C . Ako ti treba tih sistem onda si na pravom putu , jer uz tiho napajanje pc se i ne cuje , a ja i neznam koliko puta sam bacio pogled na racunar da vidim jer uopste radi . Hladan i tih , a dok je u CPU slabiji od intela , dotle u GPU intel ne moze da primirise ( igrao sam BF4 sa i5 na 4,4 Ghz , ddr3 8gb na 2933Mhz. i to je blagi uzas na low podesavanjima dok sa - APU 7600 na medium ide lagano ). Od HD 6570 drasticno bolje , ako se uporedi BF3 sa HD 6670 gddr5 - ovo sada je bolje . Ako se uporedi sa a10 5800k gpu se bolje ponasa kod A 7600 .
Ram 2x 4gb na 2133Mhz. radi normalno . Kucna verzija , laksi gaming , tiha masina , mali potrosac .
Sajt za neku ocenu testova.
http://nnm.me/blogs/Dark_Savant/tes...600-novyh-apu-amd-na-arhitekture-steamroller/
 
Poslednja izmena:
Pa da, takva su i moja ocekivanja. Puno ti hvala na ovom postu... Jedini potencijalni problem bi mogla da predstavlja maticna ploca... Nesto miniITX? Izgleda nece moci da bude bas malo kuciste vec neko za mATX plocu...

EDIT: Pardon, nasao sam. Baguju pretrazivaci...
 
Poslednja izmena:
Dobar je A8 7600 za to sto si naveo da bi mu bila namena , jedino bi neke igre mogle da idu na 1080p , a neke zahtevnije poput Tiefa na 1600x 900. A posto i nije namena za gaming onda te bas i briga a uvek moze da se ubaci graficka. Potrosnja 45W pa i nije bas obicno je manja .Ima u biosu podesavanja za auto i na 45-65 w pa ti vidi gde ces , kod mene je na auto jer se tada najbolje ponasa sistem . APU 7600 nisam primetio da ide preko 60 C , cak i u igrama ide 50-55C ,a obicno oko 40C . Ako ti treba tih sistem onda si na pravom putu , jer uz tiho napajanje pc se i ne cuje , a ja i neznam koliko puta sam bacio pogled na racunar da vidim jer uopste radi . Hladan i tih , a dok je u CPU slabiji od intela , dotle u GPU intel ne moze da primirise ( igrao sam BF4 sa i5 na 4,4 Ghz , ddr3 8gb na 2933Mhz. i to je blagi uzas na low podesavanjima dok sa - APU 7600 na medium ide lagano ). Od HD 6570 drasticno bolje , ako se uporedi BF3 sa HD 6670 gddr5 - ovo sada je bolje . Ako se uporedi sa a10 5800k gpu se bolje ponasa kod A 7600 .
Ram 2x 4gb na 2133Mhz. radi normalno . Kucna verzija , laksi gaming , tiha masina , mali potrosac .
Sajt za neku ocenu testova.
http://nnm.me/blogs/Dark_Savant/tes...600-novyh-apu-amd-na-arhitekture-steamroller/
Kako je drasticno bolje od HD6570 kad je to blago downclockovana HD6670, o cemu vi pricate?
 
Da pa cak i ne vredi uporedjivati grafiku A8 7600 sa HD 6570 koja je mnogo losija , a 6670 je jaca ali je takodje slabija u odnosu na grafiku a8 7600. Moguce da je to zbog novije GCN2 arhitekture . Ranije sa imao te kartice negde 2012. pa za to i pricam , jer sa tada igrao BF3 sa tim grafikama , a sada kada probam sa BF3 sa A8 7600 mnogo je bolja igra .....
 
Covece, dobrivoje, to sto ti pricas nema smisla. Razlika izmedju HD6570 i HD6670 je minimalna, tipa 100-150mhz, sto se u performansama ogleda u najvise 15% na istom tipu memorije, ne moze jedna biti mnogo losija, a druga bolja od igp-a.
 
Covece, dobrivoje, to sto ti pricas nema smisla. Razlika izmedju HD6570 i HD6670 je minimalna, tipa 100-150mhz, sto se u performansama ogleda u najvise 15% na istom tipu memorije, ne moze jedna biti mnogo losija, a druga bolja od igp-a.

Ne mozete tako da poredite jer te grafike imaju staru arhi VLIW4 a ovaj apu ima prakticno najnoviji GCN. Sve igre se optimiziju za nove nvidije i GCN. Tako da u nekom sintetickom testu te grafike mogu da budu slicne kao APU ali u stvarnosti se apu bolje ponasa zbog drajvera i slicno.
 
Poslednja izmena:
Covece, dobrivoje, to sto ti pricas nema smisla. Razlika izmedju HD6570 i HD6670 je minimalna, tipa 100-150mhz, sto se u performansama ogleda u najvise 15% na istom tipu memorije, ne moze jedna biti mnogo losija, a druga bolja od igp-a.

Razlika izmedju HD6570 i HD6670 je minimalna, tipa 100-150mhz u cpu delu da , ali 6570 je gddr 3 , a 6670 je gddr5 . Koristio sam te katice pa zato i pricam to , a ne na osnovu necijih prepricanih tektstova ili sintetickih testova.
U principu nebitno za pricu o Kaveriju .

StormScion
To sto si napisao u bice da si u pravu 100%.
 
Da ali pogledaj frekvenciju na kojoj radi
Modeli koje ce da izbace na trziste ce verovatno da imaju slicne performanse kao i kaveri samo manju potrosnju jer su se ocigledno fokusirali na performance po watu.
Normalno da je manji klok kada je u pitanju mobile procesor, najjaci mobile Kaveri ima 2.7GHz bazni klok
 
Richland > Kaveri je upravo pratio tu logiku performanse su iste ili negde cak i manje ali je potrosnja mnogo niza na novijem modelu.

Videcemo kako ce biti :)
 
Razmišljam o nabavci A8-7600, i nakoj jeftinijoj ploči...
Namena bi bila multimedija, tj. emitovanje BR i sl. na HDTV + svakodnevni rad na monitoru, ali istovremeno (neko gleda BR, drugi surfuje, gleda crtani...)
Molim za par saveta:
- da li ovaj APU može da zadovolji?
- da li mora DDR@2133 i koliko najmanje?
- koliko nisko može da se ide sa napajanjem?
 
Moze, naravno.
Ne mora 2133 ram, brzina je bitna samo za ingegrisanu grafiku odnosno njene performanse u igrama. Slobodno uzeti neki na 1600Mhz.
 
A8 7600 je i vise od toga sto si naveo , a za ram 1600-2133mhz ako igras novije igre , potrosnja napajanje 500W - ne mora bas najeftinije .
 
Ne. Socket je FM1. Treba ti neka sa FM2+.
 
dcWS2Es.png


Mnogo lepa ta Zotac pločica.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ja bih na tvom mestu uzeo tu plocu i nasao A10-5800K.
 
I ja tragam za FM2+ itx pločom za A8 7600. I kod nas izgleda neću naći.
Odakle se poručuje iz inostranstva?
Izgleda ma može sa Amazon-a, nisam terao do kraja, jel neko poručivao?
 
Nazad
Vrh Dno