Šta je novo?

LITECOIN - podešavanja

da ti nije mozda ukljuceno boost dugme, ako se nisam zeznuo treba da svetli plavo ako jeste ukljuceno? ako ga uopste i ima

moze neki screenshot od vapora
 
Poslednja izmena:
massive, iskljuci boost

dox, kaze lik dobija 800Kh sa ovim podesavanjima pa mozes da probas :D
GPU Voltage 1187mV
GPU Clock 1135Mhz
Memory Voltage 1600mV
Memory Clock 1840Mhz

Fans Auto

cgminer --scrypt -o yourpool -u username -p password -s 2 --expiry 1 --queue 0 --thread-concurrency 20992 -I 13 -w 256 -g 2
------------------------------------

I have a Sapphire 7970, and it gets 730Khs. These are my settings using Cgminer 2.11.4:

--scrypt --auto-fan --gpu-engine 1041 --gpu-memclock 1499 --thread-concurrency 11200 --queue 0 --intensity 13 -g 2 --worksize 256

Please make sure that when you are making changes to to your thread concurrency & gpu settings. Go to the Cgminer folder and DELETE the ".bin" files (all of them). They will look like this: scrypt130302Tahitiglg2tc20352w256l4.bin

Not deleting these files was a huge part of my frustration in getting higher hash rates.

- Close down Cgminer
- Delete .bin files
- add cgminer settings to your .bat file
- start cgminer, and wait for a minute or two before making changes to the gpu

This is what fixed my problem of low hashrates. I hope this helps!!
 
Poslednja izmena:
Da nije malo mnogo za memoriju pod vazduhom ? :D

Ne bi se toliko bas igrao, 730 mi je puna kapa za sad + smanjena voltaza i manja potrosnja sto mi znaci... Taj lik mozda siluje kartice tako jer moze da kupi kad hoce nove.. ja bih ipak na sigurno. :)

Evo i ovaj je odradio 800Kh/s ali sa vodom u sistemu.
Core 1130 Mhz Mem 1935 Mhz . Cgminer 2.11.4
-g2 -i 13 -w 256 --thread-concurrency 20480
Full water cooled Sapphire 7970 reference with OC edition BIOS update 55º/60º http://i1270.photobucket.com/albums/jj601/emmanuel_ortiz1/800_zps97f7364d.jpg
 
nesic1 iskljucio sam boost dugme, ali prica ostala ista.... resetovao com, opeet isto.... mozda ta karta jednostavno tako radi, ali nema mi logike
 
Ako mozhe za ovaj rez config i na koliko ide CPU/MEM frequency ?

cgminer.exe -o stratum+tcp://coinotron.com:3334 -u DoooX.dox -p pppp --scrypt --gpu-engine 1050 --gpu-memclock 1750 --shaders 2048 --thread-concurrency 8192 -I 13 -g 2 -w 256 --lookup-gap 2

Tu je sve. Sad trenutno trazim stabilnu voltazu.
 
Narode,dajte neka podešavanja za Asus 7950 DCII!Evo igram se opet malo ali nikako da pokrenem preko 500kh/s

--gpu-engine 950/1030 --gpu-memclock 1450 --shaders 32 --thread-concurrency 16384 -I 19 -g 2 -w 256 --lookup-gap 2

Probao sam klokove od najnižih ka najvišim po od prilike 50Mhz i ovi gore daju najviše...

Ima li ko da je izvukao više iz Asusa????
 
Core =1000
memory =1500 ili 1600

napon oko 1,07V probaj tu oko te vrednosti.
--gpu-engine 950/1030 --gpu-memclock 1450 --shaders 32 --thread-concurrency 16384 -I 19 -g 2 -w 256 --lookup-gap 2

zasto ti stoji shaders 32? to ne kapiram, valjda treba 1792.

neka se neko sa ASUS katrom javi, treba svaka da ide 600KH/s
 
Ma shadere moze slobodno da skloni sa spiska ...
 
Nema uticaja na kopanje...32 mi je bilo po prenošenju minera na komp.Uspem da pokrenem na nekih 550 khs ali nakon 2-3h u radu padne na 500khs i tu može da se vrti konstantno bez prestanka...
 
Probaj sa I: 13
 
Nema uticaja na kopanje...32 mi je bilo po prenošenju minera na komp.Uspem da pokrenem na nekih 550 khs ali nakon 2-3h u radu padne na 500khs i tu može da se vrti konstantno bez prestanka...

Sa druge strane 6850 mi nema tako drastičan pad...krene od 255 i ostane na 245khs,tu ostane i radi izuzetno stabilno.
 
Mhm onda ti ipak imas takav primerak koji trazi preko I:13 al za svaki slucaj probaj I:13 pa javi kako se ponasa ;)
BTW pogledaj na ovom linku pa pronadji svoju karticu pa nadji klokove i podesavanja za istu :
 
Poslednja izmena:
ne... I:13 daje 1000khs(4x7950 preko stratuma) i preko 10% stale-ova!Inače nemoguće da imam 4x7950 sa istim stvarima.Jedino što je sjajno su temperature sa pomenutim podešavanjima idu do 70 stepeni
 
Poslednja izmena:
Bogami krenuse polako vrucine... Spustih Engline na 1030Mhz, Mem na 1740, Voltaze GPU na 1.143v, MEM 1.649v i temperature oko 75c sa fanom na 60% uz 700Kh/s ... To je u kucistu sa otvorenom stranicom..
 
ne... I:13 daje 1000khs(4x7950 preko stratuma) i preko 10% stale-ova!Inače nemoguće da imam 4x7950 sa istim stvarima.Jedino što je sjajno su temperature sa pomenutim podešavanjima idu do 70 stepeni

Probaj sa -g 1 i intenzitetom od 19 ili 20.
Ja je držim na -g 2 i -I 13 zato što komp onda može da se koristi i za surf i za tube. Na 1020/1000 pri 1,07v baca 500khs. Sa -g 2 nisam uspeo da nateram karticu na više od 560 khs, ako hoćeš više od 600 mora -g 1 i -I 19 ili 20.
 
na g1 i I19 puca reaper...
 
Napisacu ja moja podesavanja iz reapera samo da dodjem kuci. Cgminer mi se nikako nije dobro ponasao ma sta mu radio tako da sam odustao od njega. Ako imate problema s njim najbolje je pokrenuti guiminer scrypt za svaku kartu i to je to.
Svaki model karte trazi drugacija podesavanja tako da ce oni s istim kartama daleko lakse podesiti sve.

Edit:
za reaper koristim KurK-ova podesavanja i sjajno mi rade, nista ja tu nebih menjao (hvala KurK-u):
protocol litecoin

worksize 256
vectors 1
aggression 19
threads_per_gpu 1
sharethreads 32
lookup_gap 2
gpu_thread_concurrency 16384

Bukvalno ista podesavanja podesavanja mozete koristiti i u guimineru i rade sjajno.
Asus-e drzim na 1020/1000 i 1.05V i ne trose nista vise nego na btc-u sto je sjajno. Pre neki dan sam smanjio klok memorije i iznenadio se da cak rade i za nijansu bolje nego na 1020/1250 na koliko drzim ostale karte (Giga i Vapor). Mogao bih jos malo da spustim napon kartama ali mrzi me da se cimam, ovako sjajno rade i ne pipam vise nista.
E sad, u guimineru sve karte mi bacaju oko 550-555Khash-a osim Vapor-a koji baca punih 590. U reaperu sve karte bacaju po 590 na relativno niskom kloku i naponu tako da se uopste ne greju nesto posebno. Za mesec dana 7 karata na 2 riga su mi potrosile 6650din struje. 75% vremena su kopale LTC ovog meseca tako da znate i koliko trose. To je vise nego korektno.

Dakle: mogu grafike da se podese da ne trose vise nego na btc-u a da prave isto ili vise. Barem 7950 moze. E sad, ako neko juri neki dosta veci klok i hladi se vodom onda ce morati da se poigra s podesavanjima dok ne pronadje odgovarajuca.

I jos nesto... Cgminer mi je pucao na bilo kojoj vrednosti za thread concurency preko 8192 ili ako povecam intensity preko 13. Maximum maximuma koji sam uspeo da izvucem iz njega je bilo 550Khash-a i to samo da pokrenem klot cgminer i rucno unesem adresu, user i sifru. Bilo kakvo fino podesavanje mi je kvarilo hash ili je dovodilo do pucanja. Ne zelim cgminer da vidim vise. Za btc je sjajan ali za ltc nema sanse da radi kako treba. Pokusavao sam sa tudjim podesavanjima, slali su mi ljudi njihove bat-ove i na mojim kartama to nije htelo da radi.
 
Poslednja izmena:
Hmm to se i meni desava sa 7970 da nece da radi sa preko 8192 . Probacu i ja da podesim onda sve kao ti i da nadjem neke stabilne klokove ;)
 
Napisacu ja moja podesavanja iz reapera samo da dodjem kuci. Cgminer mi se nikako nije dobro ponasao ma sta mu radio tako da sam odustao od njega. Ako imate problema s njim najbolje je pokrenuti guiminer scrypt za svaku kartu i to je to.
Svaki model karte trazi drugacija podesavanja tako da ce oni s istim kartama daleko lakse podesiti sve.

Edit:
za reaper koristim KurK-ova podesavanja i sjajno mi rade, nista ja tu nebih menjao (hvala KurK-u):
protocol litecoin

worksize 256
vectors 1
aggression 19
threads_per_gpu 1
sharethreads 32
lookup_gap 2
gpu_thread_concurrency 16384

Bukvalno ista podesavanja podesavanja mozete koristiti i u guimineru i rade sjajno.
Asus-e drzim na 1020/1000 i 1.05V i ne trose nista vise nego na btc-u sto je sjajno. Pre neki dan sam smanjio klok memorije i iznenadio se da cak rade i za nijansu bolje nego na 1020/1250 na koliko drzim ostale karte (Giga i Vapor). Mogao bih jos malo da spustim napon kartama ali mrzi me da se cimam, ovako sjajno rade i ne pipam vise nista.
E sad, u guimineru sve karte mi bacaju oko 550-555Khash-a osim Vapor-a koji baca punih 590. U reaperu sve karte bacaju po 590 na relativno niskom kloku i naponu tako da se uopste ne greju nesto posebno. Za mesec dana 7 karata na 2 riga su mi potrosile 6650din struje. 75% vremena su kopale LTC ovog meseca tako da znate i koliko trose. To je vise nego korektno.

Dakle: mogu grafike da se podese da ne trose vise nego na btc-u a da prave isto ili vise. Barem 7950 moze. E sad, ako neko juri neki dosta veci klok i hladi se vodom onda ce morati da se poigra s podesavanjima dok ne pronadje odgovarajuca.

I jos nesto... Cgminer mi je pucao na bilo kojoj vrednosti za thread concurency preko 8192 ili ako povecam intensity preko 13. Maximum maximuma koji sam uspeo da izvucem iz njega je bilo 550Khash-a i to samo da pokrenem klot cgminer i rucno unesem adresu, user i sifru. Bilo kakvo fino podesavanje mi je kvarilo hash ili je dovodilo do pucanja. Ne zelim cgminer da vidim vise. Za btc je sjajan ali za ltc nema sanse da radi kako treba. Pokusavao sam sa tudjim podesavanjima, slali su mi ljudi njihove bat-ove i na mojim kartama to nije htelo da radi.


:) imam i ja KurtK-ova podešavanja...i ona rade kao što sam opisao i pri tom na 4 Asusa prošlog meseca sam dao oko 3500 za struju.Ali izgleda da su Asusi na uštrb Khs-a odradili temperature i moožda potrošnju struje.Tako da kapiram manje više smo na istom...
Ali bih voleo na ovom diff-u makar maalloo bolji khs jer treba isplatiti uloženo :) A oko hlađenja imam neke ideje pa se nadam da ću tokom narednih dana uspeti da realizujem i isprobam moguće hlađenje za leto...

I pitanje za Asuse...kako si smanjio memoriju i dobio toliki khs?Nikako mi nije jasno...kod mene je obrnuto kad smanjim GPU a povećam memoriju radi ok.
 
Donirao bih skromni ltc, malo da razbijem monotoniju :)
Ima li neko ideju kako 2x7950 i 5770 na jednoj masini da nateram da kopaju ltc? U Bamtu mi 2x7950 odlicno rade, a kad ubacim 5770 onda ne vidi ni jednu.. Na win cgminer nema sanse da podesim. Jos jedino reaper vidim kao resenje, a sa njim na prvu loptu nisam imao srece da ga podesim..
 

Da ne bude da lazem, 584Khas-a trenutni prosek za te 4 karte, cesto to bude i 593KHash-a. Varira izmedju tih cifara.
Mesecima su mi karte radile na 1250MHz za memoriju i slucajno sam provalio da sjajno rade na 1020/1000 plus sam im smanjio napon. Eto vidis i temp. 33% je ta najtoplija karta, ostale su 31-24%. Najcrnje u celoj prici sto su te dve najhladnije karte asic quality 54 i 57%. Iskreno, bio sam pomalo razocaran sto sam ih zabo takve ali pogledaj kakve temp imaju. Odusevljavaju me! Napajanja su mi glasnija od grafika ako mi verujes.
Probaj da ovako nastelujes Asus-e. Ostale karte nece da saradjuju kad im smanjim memorije ali Asus kida.


@dalabu reaper je sjajan, samo nece da radi na stratumu tako da moras da dignes proxy. Minut posla bukvalno.
 
Poslednja izmena:
@Saj ti si zasluzio donaciju odavno :)
Probacu to, nadam se pre vikenda.
 
Ko ne zna kako da digne proxy, evo ga KurK-ov tutorijal. Ovo je uzuzetno jednostavno ali treba da se nadje i u ovoj temi:
http://forum.benchmark.rs/showthrea...nja-odgovori&p=3311347&viewfull=1#post3311347

Opet: hvala KurK-u na sjajnim podesavanjima i Bojanovom odlicnom objasnjenju za stratum proxy bez kojeg reaper nece da radi na gomili pool-ova.

@dalabu probaj guiminer scrypt za prvu pomoc, s njim ti je najlakse ali nece bas uvek davati maximalne rezultate.
 
Meni guiminer ne moze da izvuce vise od 550Khash-a na 7/8 grafika dok reaper baca 590 na svim. Zato sam se trudio da osposobim reaper po svaku cenu. Zato sam rekao za prvu pomoc jer je izuzetno jednostavan za podesavanje ali zato sam i napisao ono da nece uvek davati max. rezultate. Predst dajem reaper-u u svako doba ;)
 
Nazad
Vrh Dno