Šta je novo?

Nokia 1020

Hmmm, tek mi sad nista nije jasno. Slikao sam psa, i slika je ok. Takodje sam slikao jedan zid i nema nista. Ali, kada sam slikao cvece i drvo, ponovo ono crvenilo.
 
kud ti predlozih da slikas psa, tj. nesto drugo, sad si me jos vise zbunio... a da slikas neko drugo cvece, mozda je bas to cvece ukleto?
 
WB ti je na auto?

Ako jeste podesi wb na sijalicu.



Kao sto rekoh fw je u pitanju, e sad to je Nokia delimicno resila a seti se da si uzeo fon sa hw revizijom 1.0.0 i sta ti to govori?

Probaj sa drugacijim wb podesavanjima...
Video si moje fotke toga nema, a na Blacj fw je bilo..
 
Poslednja izmena:
Hahaha da sigurno :D Ni meni vise nije jasno... Kod Dejana je sve ok sa slikama.

Pa posle update-a je 4.4.0.2...mozda da vratim na 8.0? Sve sam isprobavao i uvek isto, menjao sam wb.
Moglo bi se ovako reci- na svetloj pozadini nema nista, cim je pozadina tamnija javlja se onaj problem.
 
Poslednja izmena:
pa kako mkze da bude fw u pitanju ako je update-ovan na poslednji fw? inace jel imas ti dejane bug na infinity focus-u?
 
Ipak sam malo pozurio, ovo je ista verzija softvera koju imam :D Prekinuo sam download, i definitivno sutra idem u radnju.
 
Poslednja izmena:
Ako je ponudio noviju od koje imas, onda sigurno nisi imao najnoviju... Jesi li siguran da nije ponudio reinstalaciju postojece? Posto to isto nudi kao "novu"?
 
Kakvi li su gremlini usli u tvoj telefon.... o.0
 
Mene nervira na 1020 to što se uvek čuje nešto u njoj kad je stavim na sto... Ovo mi je treća po redu... :(
 
Hahhahaha da da svaki put kada ga spustim na sto a tisina je u sobi cuje se OIS , do duse nije to nista strasno, cak sta vise simpaticno, navikao se :) Ne znam koliko ga haba to kada ga nosimo u djepu on non stop radi, nisam siguran ali sigurno propada. Neka se javi neki user koji ga muci vise od 6meseci da nam prenese utiske :)





Samo ovako nesto da se ne desi...





http://youtu.be/3NdYz8o8EKQ
 
Poslednja izmena:
Resio sam da uradim i hard reset. Posto od aplikacija imam samo whatsapp instaliran, zanima me da li ce se i on biti obrisan zajedno sa porukama?
 
Da li postoji neki program sa kojim bih mogao da prebacim poruke i slike na pc?
 
A zasto to da radis kad telefon sam moze da napravi backup svega toga na onedrive? I kada uradis reset da sve vrati nazad.
 
Nisam znao da moze to :) Jel moze u najkracim crtama kako da to uradim?
 
U settings imas backup opcije, tu potrazi za poruke a pod camera settings ti je za upload slika na one drive. Lepo podesis na automatsko otpremanje i ne razmisljas vise o tome nikada.
 
mislim da je hardverski problem sa optikom a tako nešto ima bar 50-60% 1020ki(prilično je nezgodno spakovati 41 MP i OIS u relativno tanko kućište), Emixu i dexu je recimo zapao dobar komad

kod 808 je približan procenat bio u startu ali čim se malo zahuktala proizvodnja palo je na možda 5-10% defektnih
 
To se jos ne zna. I da ga bude nece ga biti ove godine. Nece biti Nokia i mislim da nece biti nesto nevidjeno kao sto su 808/1020. I jedan i drugi objasnjavaju i danas i nemaju konkurenciju.

Ja sam se jako pokajao sto sam prodao svoj 1020, a 1020 je legendaran telefon. Prosto kad koristis i kad naviknes na ovako nesto sve drugo sto se kamere tice ti je meh. Probah ja posle 1020 jos par telefona ali... ne hvala.
Razmisljam da uzmem jos jedan kasnije kad jos malo pojeftini za u vitrinu, s obzirom da je Nokia kao brand name mrtva.
 
Poslednja izmena:
Hahaha da ga ne prodajes vise ;) jel crni u pitanju :) ?
 
Zutiiiiii, vidis li "etiketu"? :D

Inace telefon je stigao sa 8.1 OOTB.
 
Poslednja izmena:
Uradjen hard reset i tek mi sad nista nije jasno :D Na jednoj slici nema uopste, na drugoj vrlo malo, a na trecoj se vidi :D
 
Cestitam Emix! Apsolutno si upravu sto se tice 1020, treba je imati samo zato sto je legenda, nju i 808. Ja cu nabaviti jednu isto verujem, treba je imati. Ali sumnjam da ce mi zameniti 808, prosto jer nema neke stvari koje svakodnevno koristim i koje mi bas trebaju. Recimo USB OTG. Meni je nepojmljivo da na telefon u 2014 . godini ne mogu da povezem USB memoriju. Da ne nabrajam dalje nije mi jasna filozofija oduzimanja mogucnosti, dakle imas jedan proizvod, takav je kakav je, kad napravis naslesnika zadrzi sve sto je mogao prethodni i dodaj jos mogucnosti, a ne da oduzimas mogucnosti -.-
 
Poslednja izmena:
@Emix
Ne znam jesam li negdje dobro procitao, ali Microsoft je kupio Nokijine patente i pogon, kao i ugovorom je zabranjeno da Nokia koristi svoje ime na tel sl 10 god. Samim tim ako sam dbr razumio Nokiji su ostale samo njene Here mape, i po ovome ne postoji mogucnost da se Nokia ikad vrati na velika vrata.? A to bih bas volio. E sad mora da ja nesto nisam dbr shvatio jer neki kazu da ce se Nokia vratiti, ali meni nije jasno kako?
 
Nazad
Vrh Dno