Šta je novo?

Nokia 1020

Kad smo kod grejanja, jel neko probao igrati MS Solitaire duze od 10-ak minuta na ovom telefonu. Meni em iscedi bateriju em se telefon toliko ugreje da na ledjima mozes ladno jaje na oko baciti i paziti da ne zagori.
 
Ja se ne usudjujem vise od 1h da igram na ovom telefonu a realno i nemam nekih potreba. Za sada najzesci heat je bio kada sam instalirao W10 TP tj kada je instalirao one app sa Store Bete...valjda je cpu bio non stop na 100% a posto imam one senzore za toplotu u PC-u (case), jedan samupotrebio sa hdd-a postavio na grbu kamere izmerio je 70c znaci za telefon je to zaista mnogo..



Sledeci put snimam video clip :)

Inace da cisto kazem na onom GDR2 je isto povecana toplota cak i u nekim normalnim situacijama gde je zaista malo opterecenje (poruke, skrol kroz listu programa, podesavanje)....
Takodje a i za ocekivati slicno je i na W10m tp..
Ok je na 8.1 gdr1 samo poneka igrica ume da ga zagreje a i kada de kamera intenzivno koristi znaci skljocanje po sat vremena.. CPU je na tom telefonu i previse forsiran, cak mu je ta grba neka vrsta hladnjaka, znali su oni o tom problemu , nije nista novo..
Kada se zagreje (usija) resenje je ili gasenje app koja ga primorava na to ili shutdown na 10ak minuta.
 
Poslednja izmena:
Kakva je situacija sa prelaskom sa Android-a na Windows, tj zanima me oko Google Contacts, da li je moguće i dalje da koristim njihovu bazu, ili moram da koristim MS Contacts (kako god da se zove)?
Drugo pitanje je vezani za fotkano, pročitao sam na više mesta da je potrebno dugo vremena dok kamera okine, nisam najbolje razumeo u čemu je problem, i da li je još uvek prisutan isti?
 
Razmak izmedju dve slike je negde oko 3 sekunde, tu je 1020 malo sporija.
 
Kakva je situacija sa prelaskom sa Android-a na Windows, tj zanima me oko Google Contacts, da li je moguće i dalje da koristim njihovu bazu, ili moram da koristim MS Contacts (kako god da se zove)?
Drugo pitanje je vezani za fotkano, pročitao sam na više mesta da je potrebno dugo vremena dok kamera okine, nisam najbolje razumeo u čemu je problem, i da li je još uvek prisutan isti?


3.4sekunde mu treba od okidanja do snimanja jpeg 5mpx + Full resolution Raw

A sto se tice Google sinhronizacije, lepo radi sve mada sem emaila ne koristim kontakte i calendar od njih.
bd216973ca164b250b90c6dd46b01baa.png
 
Sto jest-jest sinhronizacija sa google/gmail acc radi kao sati, ali sam ja par meseci nakon iste promene platforme presao na MS acc. 1020 je sada vec relativno spor, greje se, ne znam kako ce raditi sa W10, okidanje je sporo ali brate kad je uslika znas da imas sliku. Menjao bi ja telefon ali trenutno ne vidim adekvatnu alternativu, a bedak mi da nosim dva WP pa jedan kao za slikanje a drugi za performanse.:d
 
Uzmi L930 i eto ti brzine...



Ja bi pre isao na 1520 iako je ogroman fon, tj to je phablet. Ali smorio bi se ipak je camera na 1020 zakon, tj kvalitet slika, video takodje odlican.

Da bacam pare ove godine na Flagship modele necu, sacekacu neko vreme da im padne malo cena, sa druge strane i ne znam sta ce biti,navodno 940 dolazi a naslednik 1020? Mada ako 940 bude rival sa G4 LG onda ce imati super kameru , mozda i bolju :)
 
Mislim da cu izgurati ovu godinu sa 1020 koje se nemam nameru niti resavati sve dok radi. U narednoj godini cekam ili naslednika 1020 ili novi fablet ili 940.
 
A sta to fali kvalitetnom IPS-u? Bolje takav lcd nego prosecan amoled.
 
a jeli? mozda se ovaj put opamete pa stave hdmi out, sd slot, usb otg i fm transmitter.
 
Ne postoji prosecan amoled....
Amoled prave samo dve firme i svi su vrhunskog kvaliteta.
Lcd-a ima milion varijacija na temu i kvaliteta od nule do perfektnih kao na nekim premium uredjajima ali mislim da majkrosoft napravio gresku u koracima ovde
 
Poslednja izmena:
^ nego su svi kao na S6 i Note 4?
 
Meni je amoled na lumiji 1020 perfektan iako je nize rezolucije i od s5 i s6 i notea.
Jos nisam video da se neko zali na anoled displej... i amoledu se moze zameniti samo staklo uv lepkom dok je to kod lcd-a malo teza operacija. Opet mana amoleda je cena pa je i cena popravke veca a verovatno i cena uredjaja. Mozda je upravo cena razlog zbog kog su se odlucili za lcd
 
Ako je 1030 uopste u razvoju mnogo je bitnije da ima krstenu bateriju i ovo sto je ed naveo par postova iza. Sta vredi kamera telefon koji ce da se ugasi na pola zurke/kampovanja/puta.

A sto se ekrana tice bitno je da ima dobar IPS ili amoled.. i da je 1080p jer je 2k cista glupost, posebno sto ce ovo 99% biti model sa 4,7-5'' ekranom.

Mada se slazem, amoled iz S6 je vrhunski izbor za svaki telefon a posebno za WP zbog interfejsa, isto mislim i za iphone IPS, to su trenutno 2 najbolja smartfon displeja na svetu.
 
Poslednja izmena:
Ja bih vise voleo amoled zbog manje potrosnje i boljih performansi prikaza boja i osvetljenja. 1080p ekran je vec overkill. 2k i 4k su proseravanja i dokazivanje tehnologije. A verovatno trose i vise baterije.
Baterija 3000mAh bi bilo pozeljno ali videcemo koliko ce uglaviti. Zavisi hoce li izabrati 5inch ili 6inch model a wko senzor kamere bude veci plus xenon modul manje mesta ostaje za bateriju :)
Tu su uvek eksterne baterije za dopunjavanje kad ides na kamp :))
 
Pa upravo se o tome i radi.. Stari amoledi trose mnogo vise od dobrog lcd-a. Opet cu napisati moto x,droid turbo i nexus 6.( max brajtnes 200nitsa,trosi kao traktor)

Malo udji u tematiku oko amoleda pa tek onda donosi ovakve zakljucke :)

Samsung svima uvaljuje stare amoled panele a samo za svoju top liniju su ustvari oni koji valjaju.
 
Poslednja izmena:
Ja koliko znam amoled trosi manje od lcd-a i to mu je jedna od osnovnih marketinskih teza.
Takodje amoled zauzima manje mesta


Ako ovako nastavimo diskusiju samo cu se iznervirati. 200 nit? Pa to znaci da na suncu ne vidis nista a u hladu drveta jedva razaznajes nesto. Nemoj pucati brojke ofrlje. S6 ima 700 nit ajfon 550-600. Imas na netu poredjenje
Druga stvar samsung nikome nista ne uvaljuje. Proizvodjaci dobiju ono sto traze i sta plate. mozda i nude starije amolede ali po nizim cenama. Mada sumnjam da im se isplati da odrzavaju zastarele proizvodne trake koje su skuplje za odrzavanje i proizvodnju a manje profita donose nego sto su donosili kada je ta tehnologija bila najnovija. U slucaju da su proizvodjaci insistirali na starijim tehnologijama da bi ustedeli par dolara - treba njih kriviti a ne samsunga :)
 
Poslednja izmena:
Jeste tanji ali stari amoledi trose vise..
Svi telefoni koje cu ti nabrojati imaju ispod proseka bateriju bas zbog starog amoleda.
Lumia 930,moto x,droid turbo ( dzaba mu 4000mah baterija) i na kraju nexus 6( dzabe mu goli system i 3200mah )

Znaci jedino sto valja od amoleda je od s5 pa na vamo.. Ali tesko takve panele samsung daje konkurenciji. Mada mozda popuste mikrosoftu,ko zna
 
Poslednja izmena:
Drugar lumija 930 ima 5inch 1080 na 2400mAh. Kakvu ti autonomiju tu ocekujes. Druga stvar ti telefoni svi imaju 4g i pitanje je u kakvim uslovima su korisceni. Ja saltam na 2g kad god nema potrebe za netom
Kvalitetan lcd ne moze da trosi manje a da zadrzi epitet kvaliteta. Ne mo ze :D
 
Ne vredi ne kapiras ili neces da ukapiras :)

Amoled iz 2012 do kraja.
 
Kakav amoled i 2012 kad tad nije bila rezolucija veca od 720p?

Daj te brojke da amoled sad trosi vise.
 
Stare refurbished amoled ploce koje se prave i seku u drugim fabrikama i uslovima. Zato je kvalitet iz 2012. Nema to nikakve veze sa rez. Preporucujem ti da procitas ozbiljan review nexus 6 na anantechu.. I posle toga isto review za note 4. Oba displeja su 2k. Razlika nebo i zemlja
 
Nazad
Vrh Dno