Šta je novo?

Nokia 1020

Pricaj sta hoces ali ja se licno uverio a mogu i dokazati na Max kako izgleda osvetljen ekran na 1020 i licno se uverio da IPS na IP5S je em slabije osvetljen em losije belu konkretno boju prikazuje na konkretno WinWin sajtu mobilnoj verziji, da ne govorim da je u 1020 OLED i koliko je osetljiviji ekran na 1020, ti sad sto si presao na IP a imao 1020 koji ti se nije svideo to je druga stvar ja se licno uverio i drugar se smorio koji bas ceni IP ali cinjenice su cinjenice, kao i sto BT na IP je beskoristan bolje da ga i nisu ugradili... I IP nema nikakav kineski displej star je 2 meseca i nikada otvaran znaci sve je originalno. Bolje mi pokazi neku statistiku kako je bolji ekran na IP5 kao sto su prikazali da je kamera na IP6 bolja od 1020 :) Samo svojim ocima verujte statistike svakojaki likovi prave zarad necijih interesa, a znamo valjda kako to funkcionise.
 
Poslednja izmena:
Ne, ne koristim trenutno ip, već samsung i nokia, to sada i nema veze. Ti možeš da pričaš šta hoćeš, ali displej 1020 spram ip je klasa ispod. 1020 bolje osvetljen od ip5? Ja sada mislim da ti telefone nisi ni video, ili nisi pojačao osvetljenje na 5, nema šanse da je slabije osvetljen 5. A tek zvuk ip ako uporedim sa 1020, onda mogu reći da je na 1020 zvuk tuga, očaj. Žao mi je, ali je takvo realno stanje. 1020 ima bolju kameru od ip, sve ostalo je lošije.
 
Poslednja izmena:
Postoji li telefon sa kojim 1020 nije uporedjivan u ovoj temi??

"Moj ima ovo, tvoj nema ono, kod mog bolje ovo kod tvog ne valja ono..." :lupko:
 
Pa covek koji poseduje 1020 je pokrenuo to poredjenje.
Ip uvek ima vrhunske ekrane,na 1020 je tek prosecan amoled ekran.
 
I na mom 5s je ekran na vrhu u cosku bio zut, tj. sav ekran ima nekakav zuti tint. Ali je posebno bilo izrazeno na vrhu, znaci vidi se iz aviona.
1020 ekran nije savrsen, daleko je od toga ali ni 5s nije cudo tehnologije, prosecan ekran.
 
Strasno ne mozes nista napisati odma te apple policija kritikuje... Ja da nisam video ja to nebih izneo i sta tu nije jasno... Jasno pisem i oznosim poredjenje sa 1020 ne pisem o necem trecem a to sto neko misli da za duplo para (p2w) ima nesto toliko bolje , ocigledno je u zabludi..
 
Ljudi posebno oni koji kupuju iPhone ili koji zele da ga imaju misle da Apple ima najbolju kontrolu kvaliteta i da uzima samo najbolje komponente za isti. Da ima najbolji zvuk, sisplej, kameru, materijale...
To apsolutno nije tacno, po nicemu se ne razlikuje od nekog Androida koji kosta duplo manje sto se toga tice. Cak mislim da ima dosta proizvodjaca i telefona koji imaju MNOGO bolju kontrolu kvaliteta i ugradjene komponente. E sad sto kosta koliko kosta pa ljudi misle da ce da dobiju savrsenstvo to je druga prica.
 
Poslednja izmena:
@dejan87dex, čik probj da napišeš nešto protiv S5 ili 808, to trenutno koristim, da vidiš kako tada reagujem :d Šalu na stranu, displej ip5 je stvarno bolji, 5s takođe, 6 još bolji...

@Emix, takav primerak se menja, to je lepak ili neka druga anomalija. Menjao sam 2 iphone, dobijao nove, glanc nove u foliji, slušalice i punjač ne daju nove, samo fon u drugoj kutiji, odneseš u radnju, provere po imei broju garanciju, krajnje jednostavno, nije mi ni trebao račin. Ekosistem apple je najbolji, tu ne može niko da im prismrdi, tu im skidam kapu. Što se tiče zvuka na iphone, tu 1020 nema šta da traži. Za mene očajan na slušalicama, očajan u toku razgovora (video sam da je u temi ovde postavljano da se to rešava bušenjem rupica... nov telefon da otvaram i bušim, ma ajde, to nije normalno). Da nisam imao 1020 ne bih ništa rekao, ovako sam kompententan, pogotovo što sam promenio dosta modela elefona, znam kako i šta na kom. Inače, u dosta slučajeva ne napišem što šta što je očaj, jer bi vlasnici obasuli paljbu po meni ili da se ne bi skenjali, a tek kupili nove telefone.
 
Ja mislim da ti po 20-i put pises da je zvuk na 1020 ocaj, da baterija ne valja... i ne znam sta jos. Ok shvatili smo.
Ako ne napises sto sta ne znam onda kako izgleda kad napises stvarno, sto je mnogo mnogo je.
 
Vidiš koliko sam razočaran i frustiran sa te dve stavke, samo to je uticalo da promenim fon, ni onaj fokus što nije dobar mi nije smetao, ni wp, ali preko te dve stavke nisam mogao da pređem. Da ima 1020+ tj. verzija sa ispravljenim tim stvarima, pazario bih sa zadovoljstvom.
 
Vidis meni Infinity focus super, bez greske testirao 5 puta.
Zvuk odlican, sa mojim SoundMagic E10 medju najboljima koji sam cuo a cuo sam ih dosta.
WP mi savrseno odgovara.

Kazes moj 5s bio za zamenu?? A tvoj 1020?
 
Meni sa Sennheiser CX 300 II očaj, probao sam i druge bolje i isto.
Aj okači par slika sa Infinity, ako te ne mrzi, u PV modu 5MP. Baš me zanima, da li je softverski problem.
Taj 5s tj. sa takvim displejom jeste za zamenu, a 1020 nema ko da mi zameni, takav ekoststem ne postoji kod nokia ni samsung ni lg ni htc. Koliko sam video, nisam jedini sa tim problemima, pisali su ovde takođe o istim. ostavljani linkovi ka wp central gde su takođe ti problemi. Ne, nisam bio izdvojen slučaj.
 
Aj lepo u 50e se kladimo i donesi bilo koji IP5S ja cu ti pokazati da je osvetljenje i jasan prikaz bele boje daleko bolji na 1020, znaci ozbiljan sam. Vidim skreces paznju na zvuk u slusalicama, kako je los zvuk pri razgovoru sto je nebuloza teska... Neznam koliko db isporucuje IP 200?? Pa je zvuk na 1020 ocaj? Znaci nisi realan ni malo.. Nego niso rekao nista za BT na IP ce resiti file transfer za jedno 5god na IOS 10?
 
Brightnes na iphone 5s je 587 nits a na 1020 317 nits tako da ne znam sta si ti gledao,ali u teoriji nema sanse da je svetliji displej na nokiji.
A sto se tice preciznosti boja znam da apple ima najpreciznije ips ekrane a amoled starije generacije koji je u 1020 se nije bas proslavio na tom polju.
Ja razumem da volite svoj telefon ali malo realnosti nije na odmet.
 
Evo ga statisticar ;) decko malo poredi uzivo stvari, mani se statistike sem toga dajem mu sansu da zaradi 50e ili da izgubi ;)






Obozavam statisticare :) ja kapiram da vi koristite ip zbog one jabuke na ledjima aparata ali toliki nivo samouverenosti da je ip sam vrh je smesan (sem ako niste ovce) valjaju tezak junk upakovan u fensi okloop da ne kazem kad to padne kako se povredi ;) Koliko god 1020 imao stari tip ekrana on je bolji od tog na ip5s..mozda ali mozda moze JailBreak sa neki hakom da mu pojaca osvetljenje ali tesko, prvo IPS u odnosu na Oled je u startu degradiran, aj sad lupite glupost da je i Crna izrazenija na IP :D o boze kad sam i izneo jucerasnji utisak... I dalje mi nrki fanboy ne odgovara zasto je BT osakacen na super IP?









http://m.gsmarena.com/apple_iphone_5s_vs_lg_g2_vs_nokia_lumia_1020-review-997p3.php ajte deco nije valjda Gsm arena dobila pare od Nokije.. Nebih vas vise zadrzavao, a niste ni morali da lazno hvalite toliko ekran od ip5s. Ono sto je Nokia dobro odradila na oled ekranima je CBT (Clear Black) 808 i dalje vodi po jakom kontrastu na ekranu iako je 4inca i slabije rezolucije... Samsung je i dalje tata mata tu nema sta, apple samo kupuje i sklapa, nista drugo..e sad ubedjenja su nesto drugo.
 
Poslednja izmena:
Uzivaj u svom ubedjenju,ne znam sta drugo da ti kazem.
Ja cak ni ne nosim ip nego g2,ali prema apple treba imati respekta,mozda ako budes koristio neki ip duze vreme i skontas o cemu pricamo ja i Ivan.
 
+1
 
Ja veci fanatizam i toliku ljubav prema jednom telefonu nisam nikad video...
 
Ja i @hunder smo prodali 1020 jer smo bili ljubomorni na druge korisnike 1020, toliko je bio dobar da nismo mogli da izdržimo, morali smo na nešto lošije da pređemo :D:d
 
Haha kakav car :D Koliko samo voli svoju 1020 :)

Inače kad je Ivan prodavao 1020 ja sam se interesovao da kupim, a on kralj mi napisao: Nemoj, nije to za tebe, razočaraćeš se i u kameru i u sve :) Iskreno napisao čovek :)

1020 ima ekran koji je uporediv sa Galaxy S3 recimo i tu je kraj.
 
103875-chris-tucker-facepalm-gif-Frid-GSTI.gif


I 808 ima bolji ekran od 1020.
 
Haha kakav car :D Koliko samo voli svoju 1020 :)

Inače kad je Ivan prodavao 1020 ja sam se interesovao da kupim, a on kralj mi napisao: Nemoj, nije to za tebe, razočaraćeš se i u kameru i u sve :) Iskreno napisao čovek :)

1020 ima ekran koji je uporediv sa Galaxy S3 recimo i tu je kraj.


Tripodmen se javlja da pruzi podrsku :D
Sreca uvek sam siguran u svoj izbor a opste je poznato da preletacima mnoge stvari smetaju i uvek teze za necim "boljem" a nikad nisu zadovoljni.

Ja sam ponudio 50e da vidimo u sta sam se uverio a svi cute i brane taj ekran od ip sa 0 cinjenica... Izgleda vam ego ne dopusta da ukapirate da postoji nesto bolje od cega ste ubedjeni da je najbolje...zato sto 90% tinejdjera US koristi IP. Postavio sam i link ka gsm areni i opet vam nije jasno... Sem toga cudno je to koliko smatrate 1020 za los izbor a pratite aktivno ovu temu, licemerje.
 
Poslednja izmena:
Dejan baraba emix i tripodman imaju mega fajt. Ovo ima da bude dobro
 
Za onoga kome je nick na forumu baraba, ovde je valjda ivan
 
mene mrzi da se ubeđujem stvarno :)
 
Nazad
Vrh Dno