Šta je novo?

Nokia 1020

Definitivno nešto nije u redu sa njim, možda treba promeniti terapiju...
Naime vređanje kompanije je ok, ali način na koji se to iznosi nije upućen kompaniji već korisnicima...
Krajnje nekorektno prema nama... Opet... Kako nekome usaditi osnovne norme kulturnog ponašanja, obraćanja... Etika, kultura življenja, nije dostupna svima... Nekima je usadi kuća i okruženje... Drugima...
 
Ja iskreno ne znam sta mu se desilo. Nesto jeste ali sta ne znam.
 
Evo taj plavi ekran... :D Pre samog "faulta", koji je rezultat minimum nivoa baterije... Bez toga neće, a obaveštenje je slično...

clipboard3d1.jpg
 
Da samo sto sitnim slovima gore pise da nece da moze :D i sto nece da moze

Sinoc sam pogasio ama bas sve zivo, glance, double tap, 3G, WiFi i otisao na spavanje jutros 6% baterije manje, da li je to normalno, kakva je kod vas situacija?
 
Ako misliš da nešto nije u redu sa mobilnim...
Vrlo prosto, napuni bateriju 100%, skini lumia software recovery tool, instaliraj na komp, pokreni aplikaciju, spoji mobilni telefon i uradi recovery... Pre toga uradi back up, rezervnu kopiju u settings... Sve stavi, app, podešavanja, poruke... Tako da ti posle flasha vrati sve podatke, podešavanja... U telefon, čak i raspored live tile...
Ako ne urodi plodom piši...
P.S. Ponudiće ti zadnju verziju software za tvoj telefon!!!
 
Poslednja izmena:
Meni na 930 skine oko 1% za noc, tako da vrv ga nesto muci... Ali mu je trebalo jedno nedelju-dve od kupovine, da sve "legne"... :)
 
Meni na 930 skine oko 1% za noc, tako da vrv ga nesto muci... Ali mu je trebalo jedno nedelju-dve od kupovine, da sve "legne"... :)



1% za noc haha nema sanse cak ni 1520 toliko ne skine za noc... Minimum ti skine 4-5% za noc 1% sigurno ne.
U stvari moguce ako ga skines sa punjaca i jada bude 100% onda i meni na 1020 tako skine 1 ili 2 % za noc.
 
Poslednja izmena:
Evo taj plavi ekran... :D Pre samog "faulta", koji je rezultat minimum nivoa baterije... Bez toga neće, a obaveštenje je slično...

Pogledajte prilog 155634


Kako bre imas ovakav Boot logo, kod mene je odavno ovako kao sa leve strane slike:

75a198236505b9d39066ae6339ddd45e.jpg
 
1% za noc haha nema sanse cak ni 1520 toliko ne skine za noc... Minimum ti skine 4-5% za noc 1% sigurno ne.
U stvari moguce ako ga skines sa punjaca i jada bude 100% onda i meni na 1020 tako skine 1 ili 2 % za noc.

Ha ha, hvala Bogu pa sedis kod mene u sobi pored kreveta nocu i proveravas koliko % pada. Jedan dan sam na faxu bio 6 sati i nisam uopste koristio telefon i sa 34% je palo na 33%.
 
Ako misliš da nešto nije u redu sa mobilnim...
Vrlo prosto, napuni bateriju 100%, skini lumia software recovery tool, instaliraj na komp, pokreni aplikaciju, spoji mobilni telefon i uradi recovery... Pre toga uradi back up, rezervnu kopiju u settings... Sve stavi, app, podešavanja, poruke... Tako da ti posle flasha vrati sve podatke, podešavanja... U telefon, čak i raspored live tile...
Ako ne urodi plodom piši...
P.S. Ponudiće ti zadnju verziju software za tvoj telefon!!!

Veceras cu se pozabaviti ovim recoverijem, tek sam poceo koristiti telefon tako da necu nista backupovati mada imam spaseno sve sto koristim jos od pre ali me interesuje hoce li kad uradim recovery biti sve kao da sam ga tek iz kutije izvadio? Jos jedan tip ako moze kako sam se tek prestelio sa androida sta koristiti kao zamenu za gtalk hangouts kako se vec sad zove? Zahvaljujem na pomoci.

EDIT: I jos samo nesto, na svom MS accountu cu kupovati aplikacije, na koji nacin mogu te iste kupljene aplikacije koristiti i na drugom telefonu?
 
Poslednja izmena:
Gtalk ne koristim, a vrlo lako je moguće da je blokiran za MS od strane googla.... Mislim da ima IM aplikacija koja u sebi ima sve, pa i Gtalk...
Što se tiče kupovine, ovako... Šta god da si kupio preko telefona, a koristiš nalog od MS (mail), svaki drugi MS uređaj po logovanju daje ti pravo da ih besplatno instaliraš...
Recimo, kupiš sad L930, i ubaciš svoj nalog... Sve aplikacije koje si kupio su i dalje free za taj novi WP telefon...

Dugujem izvinjenje hidrogenu, naime..

Čitajući druge postove, došao sam do zaključka da ti pljuješ jednako google, MS, voćku... I zbog toga ti se iskreno izvinjavam za neke tekstove koje sam napisao, volim kad neko kritički gleda na sve, ali samo dok je cilj poboljšanje istih... Nikako ne indirektno pljuvanje korisnika, bez obzira dali je iphone, nokia, LG... Samsung...
 
ja ne znam šta vam je, ja ne pljujem korisnike, i sam sam korisnik svačega po nešto, ja pljujem bezobrazno ponašanje kompanija koje su se osilile, a ljudi lagano gutaju sve što im se servira i nikako da shvate da su kompanije tu zbog njih, da su se tu uzdigle novcem koji im korisnici daju, a sve u cilju da bi svima nama bilo bolje. treba biti stvarno maximalno tolerantan pa gledati kroz prste ms-u za ovo što je uradio nokiji, skajpu...
 
Istina, mada... Složićeš se samnom da je google otišao bar 5 koraka dalje, pa je WP korisnicima ukinuo neke aplikacije, kao što su youtube made by MS, koja je po mnogo čemu bila bolja od googlove..., ali šta je tu je... Zanima me kako bi ljudi reagovali kad bi MS skype zatvorio za android... Glupo zar ne?!

Ajd' da sad ne idemo u off topic...

Pozdrav
 
naravno da se slažem. pa od google-ta smo hteli da pobegnemo i uzeli lumiu 930, ali ...

i ms mi nije jasan! skype za android radi i izgleda jedno 10 puta bolje nego na wp, a njihov proizvod. nisam siguran (pobegao sam od skajpa) ni da li su omogućili slanje fajlova koje na androidu radi godinama. osnovne funkcije su uskratili sami sebi!!!
 
Poslednja izmena:
Skype radi ok sada na WP nije savrsenstvo ali je cak i za koju opciju bogatiji od Ios verzije (npr crtanje iz app i prikaz mape pri deljenju lokacije) a da ne kazem koliko je lepsi Skype na WP i Droidu u odnosu na Ios verziju gde su oni dugmici preko celog call screena, uzas. A Google posebno "volim" sto je kukavicki zakinuo svoje app na WP tako da mi i nije zao sto ih nema, smesna im je strategija unistenja tudje platforme i toliko o Google-u, ja mislim da niko nije goru blokadu ikada napravio bar sto se tice app za mobilnu platformu. Mogu da pohvalim odlicne app poput Reading list i Podcast koje svakodnevno koristim a po defaultu su na WP.



--------------------

Sto se tice 1020 ne ocekujte neko preterano poboljsanje, sam procesor je budjan da podrzi renderovanje slike 41mpx zato se i greje , zato i vise trosi od 925 koji ima istu bateriju.. Ako neko zna sta je OC na kompu i koje su njegove prednosti i mane onda ce lako shvatiti zasto 1020 je takav po pitanju baterije, i nebih rekao da je ocaj, ja ceo dan izgyram sa njime a koristim ga, a glupo je da ga poredimo sa modelima koji imaju 3000mah i vise. MS treba da ispravi gresku u OS i 925 i 1020 oslobodi nus pojava ali cuda ne treba da ocekujemo ;)
 
Poslednja izmena:
Probao sam sve tri platforme i mogu vam reci (mada WP koristim tek par dana) sve je to tu negde ali definitivno je googleov potez nesto najbolesnije i nenormalnije sto se desilo na trzistu, politika kad vec ne mozemo da im ..... nanu naninu hajde da im ...... nanine nane nanu nece doneti nista dobro ni njima niti MS-u. Prica u stilu i MS bi sigurno uradio isto da je na mjestu google-a ne stoji jer MS je tu davno bio i jeste bilo situacija ali sve u nekim normalnim granicama.

Sto se tice moje 1020, nisam sinoc radio recovery dosao s posla jedva na oci gledao ali saberi oduzmi pregurao sam vise od pola drugog dana s jednim punjenjem. Istina nisam ni koristio telefon nista specijalno da vidim koliko ce izgurati, malo price, malo sms, povremeno 3G i WiFi.Sad kad sam siguran da mi je baterija OK ima da se bacim na maltretiranje:smash: Procesor jeste stariji, telefon se grije to je evidentno, baterija nije nesto, ima sve bolje i skuplje i to stoji ali meni je za novce koje sam dao ovo idealan telefon i daleko ispred svakog androida u ovoj cenovnoj klasi.Plus sto sam se resio nosanja onih malih digitalaca koji realno ne prave nesto specijalno bolju sliku od 1020 a uvek moram imati dodatni dzep za njega.
 
Znači ms ne bi uradio isto što i google da ima 60% tržišta ? Ja stvarno ne znam u kom vi svetu živite..
 
MS drzi 90% pc trzista, pa nisam primetio da ne mozes Chrome da instaliras na bilo koju verziju Windowsa. Definitivno jadan i smetljarski potez.
 
Da mobilno tržište gde još nema pravog monopola je isto kao i tržište pc gde monopol gruva godinama.. Ok

Edit: plus ta dva tržišta nemaju dodirnih tačaka. Tako da mi je tvoja izjava u najmanju ruku čudna
 
Poslednja izmena:
Štititi jednu stranu je jako glupo... Ne znam koji deo ti nije jasan, il' da bolje sročim, pojasni to "čudna".
Iako nije tema za to, suština je da mi kao krajnji korisnici gubimo...
Primer... MS razvije skype, office, foursq... Za sve... Google neće ni jednu, ok... Poštujem!
Ono što mi se gadi je kad MS za svoje korisnike (WP) napravi youtube app, a google je blokira...

Kako bi izgledalo da MS blokira sve svoje app za google usere...?
Edit: Ja živim u Beogradu, Srbija, zemljanin... ;)
 
Poslednja izmena:
Ne štitim ja nikoga čak šta više sve su to ista g%vna, ne bi bili tu gde jesu da je drugačije..
Ali ovde se ms predstavlja kao anđeo a google kao đavo. Isto kao Apple fanbojevi u Apple temi koji predstavljaju jabuku kao belu silu na zemlji a sve ostale kao mračne sile..
Mislim shvatam ja da vi mrzite google(iako vama ni iz džepa niti u džep) ali ovoliko nerealnosti je za čuđenje...
 
Poslednja izmena:
Iskreno nemam milosti prema njima, ali ponovo pišem... Google je po meni najagresivniji po tom pitanju, ne umanjujem MS, ali... Gore navedeno je glupo... Mislim na primer yututi app...
I opet pogrešno zaključuješ, bar u odnosu na mene... Ne mrzim, ali niko od nas nije obavezan da voli ili mrzi...
Google me prisiljava da pišem o njemu, a to mrzim...
Nisu ovde ljudi zato što vole ms, nego im se sviđa način rada tog sistema, a cenovno nije katastrofa... Low segment, a pri tome solidno radi...
 
Poslednja izmena:
Andrija, voćka, milesoja... Svi imaju svoje mane i prednosti, samo je glupo, glupo, glupo...
Da google sve za ios može, a za wp ne može... Pošto je tradicija u srpskom narodu inat... I kako ne bi da dam 800€ za ios, preostaje mi windows... :D
 
Vojkane, ne očekujem ništa... I pre toga je bila patka, posle ovog dve patke...
Nadam se samo da se cela planeta neće podeliti na tri nacije i manjine... Androd, iphone, windows...black ba...
Možda bi mi u Srbiji mogli to prvi učiniti, ukinuti srpsku naciji i crkvu, a sa druge strane omogućiti gore navedene... Mada bi se i onda delili na iphone iz Beograda, android iz N. Sada, windows iz Valjeva...
Dakle... Užas...
 
Još jedan offtopic...
Godinama sam imao dva telefona, jedan uvek ericsson, posle sony ericsson...
Od 768, pa na ovamo, skoro sam u pismu sony naveo sve modele koje sam kupio i njihove serijske oznake... Njih oko 60... U pismu sam naveo da su Arc S x2 i mini zadnji telefoni koje sam kupio od te kompanije, kako zbog ICS, koji je ubio iste telefone, tako zbog lažnog obećanja, a posle lažnog uveravanja da Arc S ne može poneti naredni google os.
Ok, u redu, ali da nisu mogli ni ispravku... Nego sam morao ubaciti custom, da bi telefon proradio...
Dosta mi je...
No to nema veze sa googlom...
 
Nazad
Vrh Dno