Šta je novo?

ZTE Blade G

Nazire li se root?

Zamisli da moras ostati na ovom telenor romu svo vreme...jeza :S
 
Što se tiče rutovanja-još ništa.Ja sam postavio na mom sajtu(RootSrbija) uputstvo, ali tu oficijelni ICS-4.0.4 i vodi se kao ZTE Blade G V880G/955, i na ZTE sajtu koliko vidim za ZTE 955 je ICS oficijelni, a u Telenoru se vodi kao ZTE Blade G v5. Čekam da Paul Obrajen sa Modaco foruma mi odgovori i da uputstvo.
 
Imam pitanje za sve koji su imali iskustva sa telefonom ZTE Blade G. Juce sam uzela taj telefon preko Vipa ubacila karticu i sve sto treba odradila i pritom ugasila odmah mobilni internet,jer koistim najcesce Wi-Fi.Posle sat vremena sam primetila problem.Pored signala za mrezu mi se cas pojavljuje 3G cas samo G...Pritom kad stoji 3G,ja mogu da zovem i da me zovu,a cim se pojavi G,ne mogu nikog da zovem niti da me zovu.Zvala sam ove u Vipu,govorili su mi sta sve da uradim i nista nije pomoglo,cak sam vratila telefon na fabricka podesavanja i opet isto. Jutros mi kazu da odem u Vip gde sam kupila da mi zamene.Tako sam i uradila i dobila nov telefon i njihov radnik mi podesi sve i tamo sam u radnji probala da zovem i bilo je sve ok.Medjutim dodjem kuci....i opet isti problem,cas se upali 3G,cas samo G.Da li neko od vas mozda zna sta moze da bude je u pitanju? Hvala unapred
 
Imam pitanje za sve koji su imali iskustva sa telefonom ZTE Blade G. Juce sam uzela taj telefon preko Vipa ubacila karticu i sve sto treba odradila i pritom ugasila odmah mobilni internet,jer koistim najcesce Wi-Fi.Posle sat vremena sam primetila problem.Pored signala za mrezu mi se cas pojavljuje 3G cas samo G...Pritom kad stoji 3G,ja mogu da zovem i da me zovu,a cim se pojavi G,ne mogu nikog da zovem niti da me zovu.Zvala sam ove u Vipu,govorili su mi sta sve da uradim i nista nije pomoglo,cak sam vratila telefon na fabricka podesavanja i opet isto. Jutros mi kazu da odem u Vip gde sam kupila da mi zamene.Tako sam i uradila i dobila nov telefon i njihov radnik mi podesi sve i tamo sam u radnji probala da zovem i bilo je sve ok.Medjutim dodjem kuci....i opet isti problem,cas se upali 3G,cas samo G.Da li neko od vas mozda zna sta moze da bude je u pitanju? Hvala unapred

Isti problem je imao i moj kolega samo nije bio Blade G ali jeste ZTE. Isti operater. Ovde u Beogradu mu je telefon sasvim normalno radio sto se tice uspostave veze ali van grada (uglavnom auto put) i neka mesta na jugu (veci gradovi, ne sela) se isto desavalo da ne mogu da ga zovu a ni on druge. Prvo su trazili da odnese telefon u servis sto je on odbio jer je proslo nekoliko dana od kupovine. Onda su mu zamenili za drugi telefon ali isti model i imao je identican problem. Secam se da su ga svakodnevno zvali iz Vipa i da su se prepucavali mailovima. Na kraju je poslao mail centrali u Austriji i nakon toga su mu zamenili za telefon drugog proizvodjaca u istoj kategoriji. Ja sam danas gledao u Telenoru ovaj telefon i mislio sam da ga uzmem posto mi istice ugovor a tvoj post me je podsetio na probleme tog kolege pa se sada dvoumim. Telefon ne bih zadrzao za sebe ali ne bih i da me neko juri zbog neispravnog telefona. Nisam citao celu temu, slucajno sam nabasao a kasno je vec, pa se unapred izvinjavam ako je o ovome vec diskutovano i ako mozda postoji neko resenje..
 
Isti problem je imao i moj kolega samo nije bio Blade G ali jeste ZTE. Isti operater. Ovde u Beogradu mu je telefon sasvim normalno radio sto se tice uspostave veze ali van grada (uglavnom auto put) i neka mesta na jugu (veci gradovi, ne sela) se isto desavalo da ne mogu da ga zovu a ni on druge. Prvo su trazili da odnese telefon u servis sto je on odbio jer je proslo nekoliko dana od kupovine. Onda su mu zamenili za drugi telefon ali isti model i imao je identican problem. Secam se da su ga svakodnevno zvali iz Vipa i da su se prepucavali mailovima. Na kraju je poslao mail centrali u Austriji i nakon toga su mu zamenili za telefon drugog proizvodjaca u istoj kategoriji. Ja sam danas gledao u Telenoru ovaj telefon i mislio sam da ga uzmem posto mi istice ugovor a tvoj post me je podsetio na probleme tog kolege pa se sada dvoumim. Telefon ne bih zadrzao za sebe ali ne bih i da me neko juri zbog neispravnog telefona. Nisam citao celu temu, slucajno sam nabasao a kasno je vec, pa se unapred izvinjavam ako je o ovome vec diskutovano i ako mozda postoji neko resenje..

Ja sam na Telenoru i imam vec skoro mesec dana ovaj telefon i nisam primetio nikakav problem sa mrezom odn. dostupnoscu...ne znam kako je kod ostalih.
 
Ja sam iskljucio 3g u podesavanjima posto net koristim iskljucivo preko wifi, i stalno mi je to g na ekranu, nisam imao problema sa pozivima.
 
Ja sam iskljucio 3g u podesavanjima posto net koristim iskljucivo preko wifi, i stalno mi je to g na ekranu, nisam imao problema sa pozivima.

Ja sam iskljucila inernet u podesavanjima,ali meni non stop stoji 3G i u razmacima od 2-3 minuta
se pojavi G i onda ne mogu nikog da zovem,niti da me zovu.....
 
Nisam mislio da se ugasi prenos podataka preko mobilne mreze, vec Podesavanja>Vise>Mobilne mreze>2g
 
Јуче ја на нексусу немам мрежу, а брат на овом чуду има...
А обоица смо на теленору.
 
Vec treci put za redom mi baterija "zvekne" sa nekih 30-40% na nulu i telefon se ugasi.
Kada ga stavim na punjac mogu da ga upalim tek nakon 5-10 min kada dodje malo sebi i vidim da je baterija skroz prazna...
Jel se desava nekome slicno?

I ja imam isti problem.
Da li u Telenoru prihvataju reklamaciju za ovakve stvari?
 
Citat Citiram korisnika: radivoj Pogledaj poruku
Vec treci put za redom mi baterija "zvekne" sa nekih 30-40% na nulu i telefon se ugasi.
Kada ga stavim na punjac mogu da ga upalim tek nakon 5-10 min kada dodje malo sebi i vidim da je baterija skroz prazna...
Jel se desava nekome slicno?
I ja imam isti problem.
Da li u Telenoru prihvataju reklamaciju za ovakve stvari?

Sto se reklamacije tice, morali bi da prihvate, ako je stvarno kvar... Inace, kod ovako nekih stvari je bolje otici direkt u servis sa telenorovom garancijom, posto ce biti mnogo, mnogo brzi proces, nego da se ide preko telenora...
E sad, ovaj "problem" je bio i na zeninom primerku i mislim da smo uspeli da ga redukujemo da se gasi na 0%... Napravili smo nekoliko ciklusa da se telefon isprazni skroz, znaci drndanje dok se ne ugasi na bilo kolko posto i onda punjenje do kraja, pa opet praznjenje i tako dva-tri puta i evo sinoc se iskljucio tek na 0%, sve regularno... Sad cemo videti kako ce dalje biti...
 
Ja sam se takodje strasno zezao...zaboravio sam sa kog sajta sam skinuo ali kada se otpakuje ime foldera je "iGO Android Europe 2012"...lako ces naci.
U njemu imas verzije za razne rezolucije...naravno za ZTE default-nu 480x854 ne radi pa sam na kraju stavio za 800x480 i to WVGA 800x480 iGOMyWay_8.4.2.139242.apk i sve sljaka super.
Pored ovoga, nisam ni uspevao da ga pokrenem nakon instalacije dok god nisam externu SD stavio kao primarni storage pa ti savetujem da prvo probas to.
Pozdrav,kako da stavim externu sd kao primarni storage,meni je ta opcija zatamnjena a sd radi normalno....
 
Škart

Prijatelj bio juče u Telenoru da uzme ovaj telefon uz pretplatu.

Rekli mu da ga ne uzima ni slučajno jer imaju puno reklamacija.

Pametnom dovoljno.
 
Da da bas ce oni to da kazu... mada je opste poznato da se ZTE telefoni od Grand X modela masovno vracaju na reklamaciju, dok ja recimo sa ZTE Crescentom iz telenora nemam nijedan problem a mast sam mu vadio.
 
^ Npr... "ZTE Blade G V880G "...

Sto se tice pouzdanosti i vracanja na reklamaciju... Pa sta znam... Ja u kuci imam tri komada i ni jednom nista specijalno ne fali... Svi rade ok... Ok... Desi se da se malo sludi softver ali nista nesto zabrinjavajuce... Da, greje, se, ali opet nista specijalno... Gura GPS navigaciju preko dva sata opusteno... Igrao sam zahtevnije igrice (cisto probe radi) preko sat vremena... Pustao StabilityTest preko 3 sata i sve ok... Tako da, sta znam, za te novce ok... Svakako moze da se utrefi falsh primerak, kao i kod najskupljeg fona, ali to je tako... Ipak je ovo "samo" kinez... :)
 
Da da bas ce oni to da kazu... mada je opste poznato da se ZTE telefoni od Grand X modela masovno vracaju na reklamaciju, dok ja recimo sa ZTE Crescentom iz telenora nemam nijedan problem a mast sam mu vadio.
Meni je radnica pre jedno dve nedelje rekla da ne uzimam taj telefon ,niti bilo koji ZTE.
 
I meni frizer kad odem kod njega preporucuje zemunku, pa jel mislis da ga poslusam?
 
moj problem sa ovim fonom je net. Kad idem name net bilo preko wifi-ja ili data paketa, svi browseri mi pucaju. Sve zivo Sam isprobao, I nista. Jel dovoljno za reklamaciju?
 
Pa ako ne zelis da se rastanes od telefona dok ode na servis i da se vrati, salji ga. A opet mozes da odradis factory reset i vidis posle da li ce se i dalje to desavati...
 
Ma odradio sam i hard i soft i factory, i-ko-zna-koji-reset, ali džaba. U svakom browseru, pa i onom koji je došao u paketu sa Telenor bloatware-om, provede po par minuta, i samo izbaci. Ne tražim mnogo od telefona, ali internet je, reklo bi se, osnovno.
 
Onda nešto nije u redu...
 
Moja drugarica je dobila u telenoru u zameni za crknuti zte grand x.

Probao sam telefon super je ali ipak ja vise volim moj tablet :).
 
Skinuo sam LG Camera Pro, posto sam na forumu nasao da tako snima u 720p, ali kada snimam, video zaista mnogo secka, moze li to nekako da se popravi ?
 
moj problem sa ovim fonom je net. Kad idem name net bilo preko wifi-ja ili data paketa, svi browseri mi pucaju. Sve zivo Sam isprobao, I nista. Jel dovoljno za reklamaciju?

Fon ima samo 512mb rama i zato pucaju browseri kad se optereti. Onemoguci (disableuj) neke aplikacije koje ne koristis, obrisi koje ti dozvoljava da deinstaliras.
 
Poslednja izmena:
Veoma korisna aplikacijica za "problem" manjka ram memorije "Ram Booster"... Instalirao cisto da probam i stvarno radi posao...
 
Meni su sve te ram aplikacije djubar. Android drugacije koristi ram od windowsa i svaki put kad ubijes neku aplikaciju ona mora iznova da se ucitava, trosi cpu cikluse i bateriju.
 
Да, милион пута је речено да те апликације нису потребне на андроиду...
 
@Dovalhpig jel bi mogao malo da pojasnis to "trosi cpu cikluse"? ne kontam sta tu ima da se trosi
Hvala! ;)
 
Nazad
Vrh Dno