Šta je novo?

ZTE Blade G

kompas ne radi ni kod mene...
meni nije jasno gde se proverava ta verzija? jel to ono P82F10_SRVB01?
 
Ako mislis da radis root sa onog rootsrbija sajta, nemoj. Nesto se razlikuje na telenorovoj verziji od ruske ciji se root koristi.
 
hocu... jel moze mala pomoc kako to da odradim posto se ne snalazim najbolje sa ovim fonom? :p Skate je mnogo jednostavniji za te stvari... :D
hvala!
 
Ako mislis da radis root sa onog rootsrbija sajta, nemoj. Nesto se razlikuje na telenorovoj verziji od ruske ciji se root koristi.

Mislim da ne može ništa da se shebe.
Preko adb-a se sve vraća u žifot ;)
 
Rut tj. SU sa rootsrbija sajta ne odrađuje svoj posao nikako :(

Telefon muku muči sa reprodukcijom 720p video materijala.
Ubi se živ :D
 
Na ZTE sajtu skinite b05 apdejt koji se potera sa mSD kartice.

Hvala na odgovoru, ali ja nigde ne mogu da nadjem update ili bilo sta o ovom fonu, na njihovom sajtu :(
Jel moze neki link ili sl?
Hvala...
 
Da pojasnim sebe u vezi rutovanja i cwrm-a.
Sve radi OK dok fon ne uđe u BootLoader. Tu zaglavi i ne prima Fastboot komande a ujedno ga Fastboot ni ne vidi (pa zato ni ne prima). Verovatno je BootLoder zaključan ili šta već.
Odatle se vraća jednostavnim dužim pritiskom na Power dugme i nema potrebe za vađenjem baterije...
 
Skinuo ovo, ali je ovo update neki od maja ove godine... Kako mogu da proverim koja je verzija? Ne bih bas da flash-ujem nesto pa da to nije to... A update.zip prijavljuje da nije dobra datoteka i ne moze da se odpakuje, sto mi je isto sumljivo...???

Nemaš šta da otpakuješ.
update.zip kopiraš na root mSD kartice, odeš u Settings/About phone/Sytem updates i pokrene se apdejt sa mSDa...
 
@micens Na kraju paketa pise v5.0.

@neogeo Blade G za rusko trziste ima dva slota za sim kartice. Mora da se preradi framework da bi radilo.
 
Ma našao sam recovery za JB ali nije poenta u tome ngo što Boot Loader ne vidi fon. ADB vidi odlično i zadaje izvršne komande.
adb devices mi lepo prepoznaje fon
adb reboot bootloader ga odvede u bootloader ali komanda fastboot devices ne vidi nikakv uređaj pod bootloaderom...
 
Meni nikako ne prolazi ovaj update...koliko god puta da ga skinem, na razne nacine, prilikom update-a prijavljuje: "Update failed, package corrupt".
Jel ima neko slican problem?
 
Meni nikako ne prolazi ovaj update...koliko god puta da ga skinem, na razne nacine, prilikom update-a prijavljuje: "Update failed, package corrupt".
Jel ima neko slican problem?

Promeni mSD karticu iz Blade-a. Tako je i mene zezao sa mojom.
Uzmem mSD iz ženinog fona i sa njom šljaka besprekorno. Gremlini krastavac.
 
Znam da nema sta da otpakujem da bih update-ovao, ali sam hteo da vidim unutra negde dali pise koja je verzija ili slicno...
E sad to V5.0 mene buni... Ako se gleda to, meni u fonu pise ZTE Blade G v5.0, ali mi isto tako pise i P82F10_SRVB01... Pa sad ne znam sta treba gledati...
 
Meni nikako ne prolazi ovaj update...koliko god puta da ga skinem, na razne nacine, prilikom update-a prijavljuje: "Update failed, package corrupt".
Jel ima neko slican problem?

E bas o ovome i ja pricam da mi deluje da je fajl corrupted, posto ne mogu nicim da ga otkpakujem... Pa mi deluje da je zip datoteka ostecena...
Da li je neko uopste instalirao ovaj update i sta mu pise na ovom mestu "P82F10_SRVB01" ?
 
E bas o ovome i ja pricam da mi deluje da je fajl corrupted, posto ne mogu nicim da ga otkpakujem... Pa mi deluje da je zip datoteka ostecena...
Da li je neko uopste instalirao ovaj update i sta mu pise na ovom mestu "P82F10_SRVB01" ?

To ti je Baseband 01 a V5.0 ti je verzija ;).

Značiii, sve je u redu.
 
E sad, posto je utvrdjeno da imam poslednju verziju softvera idemo dalje... Da li je neko instalirao uspesno IGO? Ako jeste koju verziju? I da li IGO folder stoji na internoj memoriji ili na externoj? Sve ovo pitam, posto meni nece da radi, a preobao sam 3-4 razlicite verzije... Instalira se sve lepo, krene da se podize program, dodje do onog dela da se kao ucitava (pocetna slika IGO) i onda izleti iz progarama...
 
E sad, posto je utvrdjeno da imam poslednju verziju softvera idemo dalje... Da li je neko instalirao uspesno IGO? Ako jeste koju verziju? I da li IGO folder stoji na internoj memoriji ili na externoj? Sve ovo pitam, posto meni nece da radi, a preobao sam 3-4 razlicite verzije... Instalira se sve lepo, krene da se podize program, dodje do onog dela da se kao ucitava (pocetna slika IGO) i onda izleti iz progarama...

Ja sam se takodje strasno zezao...zaboravio sam sa kog sajta sam skinuo ali kada se otpakuje ime foldera je "iGO Android Europe 2012"...lako ces naci.
U njemu imas verzije za razne rezolucije...naravno za ZTE default-nu 480x854 ne radi pa sam na kraju stavio za 800x480 i to WVGA 800x480 iGOMyWay_8.4.2.139242.apk i sve sljaka super.
Pored ovoga, nisam ni uspevao da ga pokrenem nakon instalacije dok god nisam externu SD stavio kao primarni storage pa ti savetujem da prvo probas to.
 
Promeni mSD karticu iz Blade-a. Tako je i mene zezao sa mojom.
Uzmem mSD iz ženinog fona i sa njom šljaka besprekorno. Gremlini krastavac.

Ne vredi...pokusao sam sa 3 razlicite kartice, razlicitih proizvodjaca koje sam formatirao pre kopiranja update-a i nista...svaki put: Update failed, package corrupt...
Da li neko kome je uspeo update moze da okaci na neki file share-ing site update.zip?
 
Ja sam se takodje strasno zezao...zaboravio sam sa kog sajta sam skinuo ali kada se otpakuje ime foldera je "iGO Android Europe 2012"...lako ces naci.
U njemu imas verzije za razne rezolucije...naravno za ZTE default-nu 480x854 ne radi pa sam na kraju stavio za 800x480 i to WVGA 800x480 iGOMyWay_8.4.2.139242.apk i sve sljaka super.
Pored ovoga, nisam ni uspevao da ga pokrenem nakon instalacije dok god nisam externu SD stavio kao primarni storage pa ti savetujem da prvo probas to.

Ok, probacu, pa javljam...
A sto se SD kartice tice, stavio sam je odma kao primarnu memoriju ;)
 
ja sam odustao od apdejta, imam isti problem kao i vi...

@micens:
instalirao sam iGo Primo 9.6.22.290143 i radi kao sat! mislim da ovoj verziji nije bitna rezolucija ekrana, (ako gresim ispravite me) jer nije bilo drugog .apk fajla u paketu sto sam skinuo.
 
OT
jel mi treba odredjen broj postova da bih mogao da posaljem PP?
 
Мислим да не треба...
 
Nazad
Vrh Dno