Šta je novo?

ZTE Blade G

GiBo2pac

Slavan
Učlanjen(a)
01.09.2012
Poruke
6,057
Poena
350
Vidim nema tema pa ajde da otvorim :D
Brat je danas uzeo ovo čudo u Telenoru uz paket Play + M za 5940 din. Što nije loše za te pare ;)
Ne sviđa mi se 512mb rama, 640x480p video i neizmenjiva baterija, ali koliko para, toliko muzike.

IEHtwoMl.jpg
rfaL8rIl.jpg


Evo nekih specifikacija :

Dimensions
(width x height x depth): 67 x 133 x 9.2 millimetres
2.6 x 5.2 x 0.4 inches
Bounding+Volume: 82 cubecentimetres
Mass: 140 grams (battery included)
Software;Environment
Embedded:Operating+System: Google Android 4.1.2
Browse devices running this OS
Operating+System+Kernel: Linux
Microprocessor,-Chipset
CPU_Clock: 1200 MHz
CPU: Qualcomm Snapdragon MSM8225
Browse devices based on Snapdragon MSM8225
Width:eek:f:Machine-Word: 32 bit
CPU-Core: 2x ARM Cortex-A5
Instruction+Set: ARMv7-A
Memory,_Storage-capacity
RAM : type: LPDDR2 SDRAM
RAM+capacity: 512 MiB
ROM;type: Flash EEPROM
ROM_capacity: 3814 MiB, including 1907MiB user-accessible non-volatile storage
ROM:capacity:in:bytes: 4 GB (billion bytes)
Graphical-subsystem
Display+Type: color IPS TFT display
Display-Diagonal: 4.5 " (114 millimetres)
Display_Resolution: 480 x 854 (409920 pixels)
Viewable;Display:Size: 2.2 " x 3.91 " (55.86 x 99.38 millimetres)
Pixel-density: (dot:pitch): 218.3 pixel/inch (0.11637 millimetre/pixel)
Graphical-Controller: Qualcomm Adreno 203

Audio;Subsystem
Audio;Channel(s): stereo sound
Microphone(s): mono sound
Loudspeaker(s): mono sound
Audio;Output: 3.5mm plug
Cellular;Phone
Cellular;Networks: GSM900, GSM1800, GSM1900, UMTS900 (B8), UMTS2100 (B1)
Cellular+Data:Links: GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA, HSUPA
Cellular;Antenna: Internal antenna
Call+Alert: 64 -chord melody (polyphonic)
Vibrating_Alert: Supported
Speakerphone_: Supported
Phone+Controller: Qualcomm MSM8225
Control-Peripherals
Positioning;Device: Multi-touch screen
Primary:Keyboard: Not supported
Directional;Pad: Not supported
Scroll_Wheel: Not supported
Interfaces
Expansion_Interfaces: microSD, microSDHC, TransFlash
Supports High Capacity (SD 2.0/HC) memory cards with capacity of up to 32GB
USB: USB 2.0 client, Hi-Speed (480Mbit/s)
USB Series Micro-B (Micro-USB) connector
Bluetooth-(802.15): Supported, Internal antenna
Wireless+LAN/Wi-Fi+(802.11): IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n
Internal antenna
Infrared+Gate: Not supported
Multimedia_Broadcast
Analog-Radio: FM radio (87.5-108MHz) with RDS radio reciever
Proprietary headset as antenna
Digital_Media:Broadcast: Not supported
Satellite-Navigation
Built-in:GPS:module: Supported
GPS_Protocol: NMEA 0183
GPS-Antenna: Internal antenna
Complementary-GPS:Services: Assisted GPS, QuickGPS, Geotagging
Navigation+Chip(set): Qualcomm MSM8225 gpsOne
Built-in+Digital-Camera
Sensor+Type: CMOS sensor
Resolution: 2592 x1944 pixels (5.04MP)
Autofocus: (AF): Supported
Optical_Zoom: 1 x
Macro_Mode: Supported
Built-in+Flash: mobile light (LED)
Camcorder: 0x0 pixels
Recordable-Image_Formats: JPG
Recordable;Video+Formats: 3GP, 3G2, MPEG4
Built-in+Secondary_Digital-Camera
Sensor-Type: CMOS sensor
Resolution: 640 x480 pixels (0.31MP)
Camcorder: 640x480pixels
Recordable:Image-Formats: JPG
Recordable-Video:Formats: 3GP
Power:Supply
Battery+Technology: Lithium-ion battery
Battery_Build: removable
Battery;Capacity: 2000 mAh
Additional-Details
Built-in_accelerometer: Supported
Additional-Features:
capacitive touchscreen
digital compass
DLNA
HSDPA 7.2
HSUPA 5.76
Bluetooth stereo audio profile (A2DP
AVRCP)
light sensor
proximity sensor
gyro sensor
Datasheet;State: Preliminary specifications
Datasheet;Views: 6629 times
Datasheet+Added: May 4, 13 18:05:24
 
Poslednja izmena:
Posle zte grand x ovo bih bacio u đubre da mi neko pokloni. Kakav god da je :D

Zte grand zapucava na svaki drugi poziv i jedino možeš da izvadiš bateriju i povratiš ga.

Kakva je situacija sa ovim čudom kad ti zakuca a baterija ne može da se izvadi :-devil-:
 
Poslednja izmena:
Nemam pojma, burazer još nije ni uneo kontakte. Izgleda da ću i to morati da mu namestim :d
Pisaću ovde ako krene da zapucava...
 
Pa napisao sam tako...
Display+Type: color IPS TFT display
Display-Diagonal: 4.5 " (114 millimetres)
Display_Resolution: 480 x 854 (409920 pixels
 
@dijabolik
Ne sviđa mi se 512mb rama, 640x480p video i neizmenjiva baterija, ali koliko para, toliko muzike.

;)
 
Poslednja izmena:
Pa video, snima video u toj rezoluciji majku mu :D
 
Do mene je, zaboravih postaviti prije recenice "@dijabolik" i pocrveneti i "video" .

Edit: popravio sam. ;)
 
Poslednja izmena:
Ja ovo neću ni da komentarišem samo ću da kažem zlo i naopako
 
LG L9 je dosta bolji, ali bogami i skuplji... :)

Edit:
L9 uz play+M košta 25 800 din. a ovaj 5 940din, velika je to razlika...
 
Poslednja izmena:
Ljudi pa pogledajte klip za zte blade g koji je postavio neki nas covek ,i pre neki dan je napisao da mu je otisao u servis a ima ga jedva dve nedelje :D
 
Ako ovaj bratov počne da se gubi oma ga vraćamo :D
 
Znam sve o tome ima drugarica taj telefon...
Samo se nadam da neće biti ista priča isa ovim...
 
Ljudi pa pogledajte klip za zte blade g koji je postavio neki nas covek ,i pre neki dan je napisao da mu je otisao u servis a ima ga jedva dve nedelje :D
Ne znam taj lik mi bas nesto i ne deluje puzdano.. telefona na snimku deluje ok.. a sto se tice kvara izgleda je on nesto sam sj***o tako da.. imali nekog ko je stvarno maltretirao ovaj fon.. dajte neke ozbiljnije utiske..
 
Nisam baš maltretirao telefon (ne da mi brat da "čačkam"), ali mogu reći da telefon i nije tako loš.
Malo secka dok se ide između home screen-ova i u meniju (pošto imam nexus navikao sam da sve leti :D), ali nije strašno.

Za sada ni jednom nije zapucao i nadam se da će tako i ostati :d
Igrice još nisam probao nemam ovde dobar net, ali mislim da će se izboriti sa dosta njih.

Što se tiče izgleda, sviđa mi se onaj minimalizam prednje strane aka nexus uređaj, ali ona zadnja strana mi je nekako ružnjikava, ne slaže se ona plava boja...
A i kvalitet izrade je onako osrednji, ništa ne škripi pod prstima, ali ta zadnja strana ne uliva poverenje.

Obzirom da je rezolucija ekrana 480x854 na 4,5" i nije tako loš, svetao je i boje su onako blede, standardno za tu vrstu IPS-a.

Ne znam kakav mu je zvuk, nisam probao ni slušalice, ali predpostavljam da me neće oboriti s' nogu.

Kamera je standardno loša (okačiću neke slike), ali za te pare nisam ni očekivao da bude nešto.
Jedino što mi se baš ne sviđa je 640x480 rezolucija videa, ali eto... Mada mom bratu to nije ni važno ( imao je Wave 2 i nije napravio ni jedan snimak :lupko: )

Jeste da baterija ne može da se vadi, ali zato ima 2000mAh!
Punjač ima output od 1A pa se baterija napuni za manje od dva sata.

Evo SS-ova
ono što se malo napunio sam ubacivao neku muziku, ali to nije nešto puno nekih 5%...
Screenshot_2013-06-04-22-30-32.pngScreenshot_2013-06-04-22-30-11.pngScreenshot_2013-06-04-22-30-21.png
7 sati screen on time je fantastično, nešto što ja sanjam na nexus-u.

Eto, ako nekoga još nešto zanima neka pita. :p
Evo slika :D
FMk0G8d.jpg

IkaklKT.jpg

payWldy.jpg

iXAqeRv.jpg
 
Poslednja izmena:
Koliko vam traje baterija na ovom modelu i da li laguje telefon. Gleda devojka da uzme neki telefon sa paketa, a uz ovaj telefon je odgovara.
 
Vidiš na onim SS-ovima iznad, za dan korišćenja preko 7h screen on time-a.
To sam ja akao telefon, bratu traje preko dva dana sa oko 5h screen on time :D

Malo laguje (dok se ide sa home screena na home screen i malo u meniju kada se skroluje), ali tvoja devojka neće primetiti taj lag, samo joj ubaci nova launcher i radiće super.
 
EEEE cao.........Ja sam postavio video o ovom fonu na youtube-u ..Inace sam ga sam sjebao....:p Pokusao sam da uradim neki universal root android 4.1.2 sa Xda foruma al ****ga.......Root koji ima na root srbija ne radi!!!!!!!!!!!!Pokusao sam nikako nece da udje u recovery .........o_O............Isto se desilo nekom liku sa root srbija koji je pokusao..........Ja mislim da je to root za verziju ovog telefona koji je na 4.0.4 sistemu posto je tako u RUSIJI .......a rusi su izbacili taj root........Ja se razumem u telefone al ne dovoljno oko pravljenja root- na neki telefon ........:type:
 
A sto si napisao na jutjubu da ne uzimaju ljudi ovaj telefon ? :)
 
Pa jes malo bezveze da kazes da ljudi ne uzimaju telefon zato sto si ti nesto sam s**bo, mozda telefon i nije tolko los za te pare,misim malo mi nekad bude smesno da ljudi oce za 5k dinara azdaju od telefona,ko da ne znaju onu staru kolko para tolko muzike :d
 
Meni uopste ne treba azdaja od telefona ,al mi jos manje treba telefon koji cu stalno da nosim na servis :D
 
ZTE BLADE G mikro recenzija by Marko Mylo

Kineska kompanija ZTE je uspela za veoma kratak period dostigne kvalitet evropskih, američkih i korejskih proizvođača mobilnih telefona, prvenstveno svojim modelima iz Grand serije. Poslednji model Grand S svrstava se rame uz rame sa modelima Galaxy S4, iPhone 5 i Blackberry Z10.

Za one kupce koji bi da manje izdvoje za moblni telefon a opet da hvataju korak sa novijim verzijama androida tu su modeli iz nešto niže klase zvane Blade. Telenor Srbija je među prvim provajderima na svetu koji je ponudio najnoviju verziju ZTE-ovog modela nazvanog Blade G, preciznije Blade V880G.

DIZAJN, ERGONOMIJA, KOMPAKTNOST i EKRAN

Kada se telefon prvi put našao na mom dlanu postojala su tri utiska, dva negativna i jedan pozitivan. Dva negativna su: plastic and nothing but plastic kao i nekompaktnost. Pozitivan utisak se odnosio na veličinu ekrana. Kućište telefona je stopostotno plastično, nema finih i prijatnih linija sa bočnih strana niti reckavog poklopca baterije koji su krasili popularni Grand X. Na prvi pogled to je dizajn čokolade, ali velike fancy čokolade. Tu dolazim do drugog utiska a to je nekompaktnost. Iako u specifikacijama stoji da je ekran dijagonale 4.5" od gornje i donje ivice telefona do ekrana ima više od 2cm, tako da je telefon velikih dimenzija i ne prija baš džepu pantalona a nije ni preterano lagan. Težina iznosi 140gr.

Treći pozitvan utisak koji se odnosio na veličinu ekrana brzo je postao je prava "noćna mora" i brzo se pretvorio u negativan. Naime u svim specifikacijama modela Blade G stoji da je ekran dijagonale 4.5" i bio sam happy što imam jeftin uređaj sa tako velikim ekranom koji je "još malo" pa S3 :) Svestan toga nisam se obazirao na neke očigledne mane telefona na prvo čitanje spcifikacija na Telenorovom sajtu. Međutim, tih 4.5" se odnosi i na standardne android dugmiće na dodir je oni nisu fizički odvojeni od ekrana već su deo njega, čak su i "blago" animirani. Taj deo ekrana za dugmiće je "fiksiran", nepromenljiv tako da vam vidljivi deo ekrana iznosi toliko manje koliko iznosi površina dugmića. Nisam bio lenj i izmerio dijagonalu vidljivog dela ekrana koja iznosi tačno 4.33". Telefon možete smatrati slobodno za četiri zapeta troinčni model. Proizvođač se odlučio da u ovoj nešto nižoj klasi izbegne qHD rezoluciju tako da je ona 800x480. Zbog veličine od 4,3" taj nedostatak je zanemarljiv. Boje su prijatne, ekran se vidi iz svih uglova gledanja podjednako i to je nešto što vredi razmotriti prilikom kupovine ovog telefona.

SOFTVER

Krećem dalje, Android verzija je 4.1.5, što je odlično. Modelu iz 2013-te i pristaje najnovija verzija ovog operativnog sistema. Softerski nije nešto posebno nadograđen. Nema ništa više sem standardnih aplikacija. Čak, štaviše facebook aplikacija se mora posebno download-ovati sa Google Play-a a da ne pričam o nekom softveru za navigaciju i sl. Facebook integracija se svodi na onu datu tim programom, albumi se ne mogu sinhronizovati. Podrška za corporate email nalog postoji što je ok, jer me je nedostatak iste kod Grand X strašno "pogodio".

ZVUK

Iznenađuje nešto slabiji zvuk zvona na zvučniku, jer smo navikli od kineskih proizvođača da bar u tom segmentu to bude perfektno. Naravno, ne postoje stereo zvučnici. Zvuk prilikom razgovora je prijatan i glasan.

KAMERA

Pozitivna strana kamere su softverska podešavanja a negativna kvalitet slike. Kamera ima autofokus na dodir i razne režime slikanja. Međutim sve to pada u vodu kada se vidi kvalitet slike koji je očajan i među najgorim novijim android modelima. Ma koliko sam se trudio da uslovi za slikanje budu idealni, da ne bude jakog sunca, da dan ne bude previše tmuran, slike su previše zrnaste tj imaju visok nivo šuma, plava boja je prenaglašena, slike su preeksponirane a o slikanju sa slabim osvetljenjem neću ni da govorim. Fotografije su eventualno korisne samo za društvene mreže i ništa više. Video ide do 720p rezolucije u 30 frejma ali i on pati od sličnih problema. Zaboravite na snimanje u slabo osvetljenim prostorijama.

SNAGA, BRZINA, MEMORIJA

Blade G je opremljen sa dvojezgarnim procesorom od 1.2ghz. Međutim, grafički procesor je ne toliko jak Adeno 203 a RAM memorija skromnih 512mb tako da postoji blago seckanje prilikom šetnje po menijima i prostoj 2d obradi grafike. U 3d aplikacijama se malo bolje snalazi. Sve u svemu i sa ovakvim karakteristikama u Antutu benchmark-u ne prelazi 6400 što je slabiji rezultat od ZTE Grand X koji je opremljen sa 2x1ghz. Ali, grafika čini svoje.

POVEZIVANJE

WiFi radi dobro, GPS je precizan. Nekoliko puta mi se desilo da na nekim mestima gde postoji 3g pokrivenost on nikako nije mogao da nađe brzu internet vezu pa čak i da u graničnim područjima skroz izgubi mrežu dok su drugi telefoni imali i par "crtica". Nadam se da je to problem samo na ovom primerku. Ne verujem da cela serija može i sme da pati od istog problema.

ZAKLJUČAK

Telefon je za korisnike ne-fotografe, koji traže jedan dopadljiv dizajn a ne smeta im nekompaktnost tj što postoji višak plastike izvan ekrana, za one koji cene kvalitetan prikaz prijatnih boja, da pogledaju po koji video zapis, surfuju internetom i odigraju po koju igricu. Telefon treba da izbegnu oni korisnici koji bi da kupe telefon sa što veći ekranom zanemarujući druge nedostatke.

RECENZIJU NAPISAO: Marko M
 
Android verzija je 4.1.5, što je odlično. Video ide do 720p rezolucije u 30 frejma[/B]
Баш си си потрудио за review, али поткрале су се ове две грешке...

Ово за верзију андроида, ајде грешка у куцању ;), али како то да твој телефон снима HD видео када му је највећа резолуција 640х480р?

Јеси ли убацио неки ром који то омогућује или је нешто друго у питању?
 
Ko je pomenuo rezoluciju 640x480?
Kamera je 5Mpix valjda ...

OMG :lupko:
Па камера је резолуције 5Mpix, a видео снима у поменутој резолуцији, не знам шта ти ту није јасно...
 
Nazad
Vrh Dno