Šta je novo?

ZTE Blade G

ja sam koristio par dana blade g pa sam ga poklonio burazeru kad sam narucio lenovo, i nisam primetio da je neka drasticna razlika u jacini zvuka kad stoji na stolu i zazvoni...probacu veceras dok ga vidim pa javim precizno ;)
 
oke , pa kako da ne bude razlika to je isto kao da si stavio prst preko zvucnika :D
 
kako ugasiti zvono zajedno s vribracijom , znaci ima precica gore spustis slajd i ugasis sva zvona ali ostane vibracija ? znaci zanima me postoji li neka pricica da se sve ugasi ?
 
Držiš vol - dugme dok ne prebaci na mute.
 
To se onda kod tebe nešto skršilo, mora sve da se ugasi.
Mora ovako da bude precrtana zvučnik
etugybyn.jpg
 
Moj cale je uzeo ovaj telefon u Telenoru, i ima sledece probleme:
- pri skoro svakom pozivu, kada se uspostavi veza cuje se neko kratkotrajno skripanje/zujanje (pola sekunde)
- cesto se desi da nece da se upali ekran kada se pritisne gornje dugme, ili krene da zvoni pri dolaznom pozivu a ekran nece da se upali

Da li je jos neko imaio ovakve probleme?

Ista situacija i ovde, a niko da odgovori kako se gasi vibracija prilikom početka razgovora.
Bar ja nigde nisam našao .
 
Pozdrav za sve.
Nov sam ovde i hteo bih da vas pitam da mi neko kaze kako da iskljucim vibraciju da ne vibrira prilikom pisanja poruke ?
I kako da iskljucim TouchPal prilikom kucanja poruka ?
 
Poslednja izmena:
Jel moze neko meni da kaze kako da ukljucim da mi na ekranu pored kapaciteta baterije stoji i kapacitet baterije u procentima ?
 
Da li moze da se promeni nacin otljucavanje , kapiram da mora gornji taster da se pritisne ali da li moze da se promeni da ne mora da se zadrzi prst na onoj ikonici da bi se otljucalo , nego recimo da se prevuce ili tako nesto , brzije bi bilo :D
 
Pa skini neki lockscreen sa Play store-a, ima ih koliko hoćeš ;)
 
Da bi se ugasila vibracija na stock-u prilikom pocetka razgovora treba da se ovo odradi.

Raspakovati Phone.apk. i editovati /res/values/bools.xml.
Promeniti <bool name="enbale_call_connected_vibrate">true</bool> u <bool name="enbale_call_connected_vibrate">false</bool>


Hvala bogu da nisam kupio ovaj fon :D
 
Poslednja izmena:
Da bi se ugasila vibracija na stock-u prilikom pocetka razgovora treba da se ovo odradi.

Raspakovati Phone.apk. i editovati /res/values/bools.xml.
Promeniti <bool name="enbale_call_connected_vibrate">true</bool> u <bool name="enbale_call_connected_vibrate">false</bool>


Hvala bogu da nisam kupio ovaj fon :D


Ja sam izgleda duduk za ovo, ako te ne mrzi reci mi gde ovo i kako?! Hvala unapred :)
 
Poslednja izmena:
da li zna neko da li je blade g sa mts-a uz ugovor, zakljucan na mts, ili se moze koristiti i na drugim mrezama?

kako se otključava, ako je zaključan na mts? nasao sam neki sajt, unese se IME, pa se dobije unlock code.....a ima i neka .apk aplikacija...ima li neko iskustva?

hvala unapred na odgovorima.
 
Ja nekako moram da naucim, pa probacu ako mogu da vidim o cemu se radi bez menjanja,

ako ne imam druga koji zna Android u male prste, pa odradicu...hvala jos jednom!

Mada, kontam sad, ja jos nisam ni rutovao moj blade g, garant ne mogu nista da radim pre toga... :D
 
Poslednja izmena:
Koleginica je uzela ovaj telefon u junu prošle godine, i iskustva sa njim su katastrofalna. U pitanju je žena u godinama znači telefon koristi samo za pozive poruke i poneku sliku. Telefon se non stop gasi sam od sebe, onda se dešava da kada okrene broj, ekran se ugasi a on nastavi taj broj da okreće... Ugasio se prošlog meseca i više nije mogla da ga uključi odnela ga u servis oni čačnuli softver i vratili ga. Sada opet muka sa pozivanjem... Sramota od telefona, šta bi bilo da ga ona koristi kao većina nas... Danas ga opet nosi u telenor mada je jasno da od toga nema neke vajde...
 
Instalirao sam lock screen ali medjutim kada stisnem taster s gornje strane telefona prvi mi izbaci default lock screen na 2 skunde i izgubo se pa onda moram ponovo da stisnem taster da bi se pojavio ovaj lock screen sto sam installirao ? da li mozda treba default lock screen da se ugasi negde ? ili je pak los ovaj lock screen sto sam DL :)
 
da li mozda treba default lock screen da se ugasi negde ?

Da, treba da se ugasi default lock screen... Setings/Security/Screen Lock i tu stavis "none".
 
Javlja li se jos nekome da mu nekad ne stigne sms i ako neko zna do cega li je, meni vec jedno 4-5 puta?

Ovako relativno ok radi, nemam neke vece probleme osim ovoga sa porukama...
 
interesuje me kako da podesim da melodija zvona traje duže. trenutno zvoni i vibrira da kažem 30 sec i automatski se ugasi zvonjenje telefona i vibracije neuspevam nikako da se javim ljudima koji me pozuivaju u čemu je fora.telefon je inače uzet u vipu hvala i pozdrav
 
Sin ima ovaj telefon. Na njemu je stock vip-ov rom, ako se dobro sećam mnogi su savetovali neki švedski ili makedonski rom. No, što se mene tiče (i njega), može da ostane i ovaj. Ali ima nešto što me nervira, a jednom sam rešio factory resetom, samo mi se to ne radi opet. Stock Gallery program, neke fotke (zabeležene fotoaparatom telefona) ne prikazuje kako treba. Budu podeljene kao u neki raster pravougaonika od kojih se fotka samo delimični vidi, a ostalo je skriveno sivim pravougaonicima. Ako se edituje, sve je ok i ispravno je prikazuje u dir edited photo, ali sveže uslikane, pola njih ćorak. Znači nije do kamere, fotke su ok, nego nešto u pregledu.
 
Poslednja izmena:
Da bi se ugasila vibracija na stock-u prilikom pocetka razgovora treba da se ovo odradi.

Raspakovati Phone.apk. i editovati /res/values/bools.xml.
Promeniti <bool name="enbale_call_connected_vibrate">true</bool> u <bool name="enbale_call_connected_vibrate">false</bool>


Hvala bogu da nisam kupio ovaj fon :D


Izvini što pitam ali ovakvo nešto na blade G ne postoji. ušao sam u system / app / našao sam phone.apk ali u res ne postoji /values/bools.xml
 
Kod mene je telefon skoro godinu dana radeo kao sat , dao sam bratu , kaze poceo da se restartuje s vremena na vreme , nekad kad otvori browser , nekad neku drugu aplikaciju , zanima me , da li je navatao virus neki ili je napunio fon , pa se zbog ram restartuje ?
 
Pre svega pozdrav svima.
Jel mozda zna neko kako da otkljucam zte blade g kupljen u telenoru?
 
Nazad
Vrh Dno