Šta je novo?

Asus MeMO Pad HD 7

dobio sam pre dva meseca preko Telekoma ovaj tablet(Asus MemoPad HD7)...i vec prvih dana sam ga rutovao uz pomoc programa 'Frameroot'....
danas provalim da neke stvari nece da odradi,tj da trazi root....proverio sam i sa Root Checker-om,i kaze da nije rutovan,a bio je....probao sam istu metodu,ali mi izbacuje ovo na slici....ima neko ideju sta se desilo...
2qx5254.png

RESENO....morao sam ponovo da odradim sa poslednjom verzijom Frameroot 1.9.3.....sad je opet sve Ok......
da li je moguce da je jedan mali update na Asusu,prosli root nesto shebao.....?
 
Poslednja izmena:
dobio sam pre dva meseca preko Telekoma ovaj tablet(Asus MemoPad HD7)...i vec prvih dana sam ga rutovao uz pomoc programa 'Frameroot'....
danas provalim da neke stvari nece da odradi,tj da trazi root....proverio sam i sa Root Checker-om,i kaze da nije rutovan,a bio je....probao sam istu metodu,ali mi izbacuje ovo na slici....ima neko ideju sta se desilo...
2qx5254.png

RESENO....morao sam ponovo da odradim sa poslednjom verzijom Frameroot 1.9.3.....sad je opet sve Ok......
da li je moguce da je jedan mali update na Asusu,prosli root nesto shebao.....?

Da, koliko sam razumeo ove na xda, kazu da je poslednji update doneo novi kernel koji zeza root...

Danas sam pronasao ovo: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=599499 ruski custom rom sa android l temom, antutu score je oko 16k, GAPPS nisu ubaceni direktno u rom, pa cete ga morati flashovati posebno. U twmi takodje pise da ima >700mb rama free (verovatno zato sto nema gapps instaliran). Posto je rom baziran na RUS verziji, nisam siguran kako ce se ponasati na nasim prostorima (prvenstveno GPS).
 
IMG_20140907_165312.jpg


na drugaricinom tabletu danas primetim ovu mrljicu koju vidite na slici...cas je ima cas nema i kad je ima ne smeta u radu..tj ne vidi se ... Kad prstom pritegnem jace dok je tablet ugasen..kao da se malo razliva ...sta ovo moze da bude....
 
New ROM! :)

Novi ROM! :) (MeMO Ultra Mod)

Ovaj custom ROM kao i svaki drugi je zasnovan na Android 4.2.2 Jelly Bean verziji. Ono sto ga razlikuje od drugih je njegov "Android L UI". (Nav. Bar, tastatura, status bar, itd... Podsecaju na Android L.) ROM dolazi bez gapps-a (Google aplikacija (play store, chrome, google+, itd...)), tako da cete morati flashovati i gapps za Android 4.2.2 verziju.

ROM: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=599499

GAPPS: https://goo.im/gapps/gapps-jb-20130812-signed.zip/

Flashing instructions:

-1. Wipe data, wipe cache i wipe dalvik cache.
-2. Flash ROM-a sa SD kartice.
-3. Flash GAPPS-a sa SD kartice.


******JA I VLASNIK ROM-a NISMO ODGOVORNI U SLUCAJU DA VAM SE UREDJAJ POKVARI AKO NESTO ZEZNETE, UVEK NAPRAVITE BACKUP PRE FLASHOVANJA!!!*****
 
Poslednja izmena:
Kod mene na ASUS MeMO Pad HD 7 ME173X više ne radi superSU, a root čeker kaže da više nije rutovan. Od početka jula je bio rutovan i radio je OK. Više ne mogu da ga rutujem preko framework kao što sam uradio ranije. Radim instal superSU, izaberem boromir, restartujem i neće... :smash:
 
Framaroot 1.9.3, ako je to najnoviji... ne znam...
SuperSU:
Nema SU binarnog koda i SuperSU ga ne može instalirati. Ovo je problem.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je ovaj tablet podešen da se sam apdejtuje. Stalno on nešto skida sa Play store, e sad ne znam za ove Asus-ove apdejtove, nisam siguran. Dajte predlog gde da gledam. Tablet je bio rutovan i tek sam pre neki dan primetio da više nije. Probao sam da deinstaliram i superSU i Framaroot, pa ponovo da instaliram, ali neće...
Je l' još neko od imaoca ovog tableta ASUS MeMO Pad HD 7 ME173X ima sličnih problema?
 
Na XDA kazu da je poslednji apdejt doneo novi kernel koji stvara probleme sa rootom... Probaj da otkljucas bootloader i stavis custom recovery, pa mozes i da flashujes neki custom ROM ili pre-rooted stock ROM.
 
@jole99
Verovatno je to problem. Pročitao sam to još ranije kad si gore postovao. Nisam baš voljan za te custom ROM, pogotovo ne te ruske verzije za koje si gore dao linkove, jer ne znam kako će da se ponaša. Koji custom ROM ti preporučuješ, odnosno šta ti koristiš?
 
Trenutno koristim taj ruski, ali ako zelis imas stock prerooted rom, preporucujem ti da otkljucas bootloader i instaliras recovery, ako nekim slucajem nesto budes cackao i dodje do bootloopa, jako lako samo restoreujes backup, a ovako bi morao da se zezas sa sp flash tool-om, evo stock prerooted cwm flashable ROM-a, na njemu sve radi, gps, wifi, itd... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2579887 ja sam ovaj koristio na 16gb verziji tableta
 
Evo informacije kako sam uspeo da rootujem stock fabrički updateovani rom na ASUS MeMO Pad HD 7 ME173X.
Kada je ASUS izvršio OTA update na najnoviju verziju, izgubio se root i više nije mogao da se rootuje preko programa Framaroot 1.9.3, koji nije hteo da aktivira SuperSU.
Uspeo sam da ga rutujem preko programa Kingo ROOT, koga sam skinuo sa http://www.kingoapp.com/ , instalirao na PC , (važno je da se restartuje PC, ja sam radio pod windows 7, 32 bit), povezao pre toga tablet (sa otključanom programerskom - DEV opcijom) na PC pomoću USB kabla. Dalje sam pratio insturkcije programa Kingo ROOT, koji je izvršio uspešno rootovanje tableta.
 
Pohvale za Asus: ženin Memopad crkao pre neki dan, jednostavno nije hteo da se upali, čak ni uz pomoć svih poznatih metoda. Nazvao servis, poslali kurira, odneo tablet, i posle 5 dana (tj.upravo sad), vraćen popravljen - zamenjeni MB, baterija i USB kabl. Neverovatno, obzirom da smo i dalje Srbija, gde sve mora na mišiće!
 
Pokvario mi se zvucnik. Koji servis da zovem? Tablet sam kupio u gigatronu.
 
Da li je neko probao navigaciju na ovom tabletu? Treba mu vecnost da nadje neki satelit....
 
Da li i vama stalno crashuje google play services? Meni svake 2 sekunde crashuje, a bez toga ne mogu da gledam snimke na youtubeu, isto i google maps ne radi bez toga... Da li neko ima resenje?
 
Da li neko ima problema sa kopiranjem fajlova preko usba na tablet?

Pokušavam ceo dan da prebacim seriju od ~6 gb na tablet i stalno mi dešava da krene da kopira fajlove i onda odjednom kao da uredjaj izgubi konekciju.

Ovo mi konstantno izbacuje

capture.png


Probao sam sa 2-3 usb kabla isto se dešava.

Memorije interne ima dovoljno a i pre toga sam prebacivao avi fajlove i radilo je normalno.
 
Ja sam imao taj problem. Mrzelo mu da tražim rešenje. Sada kopiram fajlove preko čitača kartice, po ako hoću na internu memoriju, koristim fajl menadžer. Jeste da je dupli posao, ali barem šljaka ;)
 
Drugar startovao update i završio u boot loop, ima li neka fora ili mora na servis?
 
@dkrstic ima fora

Izvukao sam se, samo sam instalirao preloader (sro.default...) i restartovao, uspesno se apdejtovao, sve je tu kako je i bilo.

Ovo sam ja uradio kad se meni zabrikovao prilikom apdejta. Nađi negde uputstvo koje sam preveo sa engleskog a napisao ga rus za debrik i shvatićeš, ima ga na temi, nisam sad u mogućnosti ja da tražim.
 
Sve zavisi koliko ce ti drzati tablet u servisu. Naravno, ako nisi siguran bolje nemoj da cackas.
 
Imam problem sa updateom, odradio sam factory reset, blabla i opet nece. Kupio sam ga u Gigatronu i jos uvek sam pod garantnim rokom, da li da njima vracam ili?

Da li mogu da trazim neki drugi nacin za resavanje problema, npr povracaj novca ili zamena za nesto drugo. Jer nisam sada bas zadovoljan ovim tabletom :D
 
Nazad
Vrh Dno