Šta je novo?

Asus MeMO Pad HD 7

Kakav problem imas? To sto bi ti pare nazad jer ti se vise ne svidja, nece tako proci :p
 
Pa ne zeli da odradi update, desavalo se da ima problem sa autentifikacijom kucne wifi mreze, iako su svi ostali uredjaji lepo radili na njoj, posle reseta uspeva da se poveze.

Update nikako, znaci na pocetku par updateova je radio odlicno, svaki instalirao, onda mi je ponudio jedan kao i obicno, ja prihvatim i paf error..
Takodje i spora USB konekcija, nekako svi ostali uredjaji rade lepse i tecnije, dok ovaj ima nekih problema, zamrzne ceo komp dok je u USB-u (bilo kom, napred, nazad nebitno..) a kad uspem nekako da ga namolim da radi, sporo prebaci slike.
 
Da li neko slucajno ima fajlove za unlockovanje bootloadera i instaliranje custom recoverya sa superdragonove teme? Trebale bi mi i instrukcije... Ili ako neko ima nekakav drugaciji nacin za unlockovanje bootloadera i instaliranje custom recoverya? Ako ima, zamolio bih ga da postavi fajlove i instrukcije ovde ili da mi posalje u privatnoj poruci.
 
Problem sa displejom. Tablet je star 15 meseci. Pre sedam dana počeo je da žuti ekran. To se primećuje na beloj pozadini. U sredini je najjače pa se radijalno širi i krug zahvata polovinu ekrana. Da li ovo znači da je displej na izdisaju:-[
 
Ja imam isti problem. Kada se prikaže bela pozadina vidi se "zutilo" na ekranu, koje je u sredini skoro svetlo smedje. Počelo je pre par meseci, a ja nikako da odnesem tablet da reklamiram kvar. Kupljen je u julu 2013.
 
Moj tablet je kupljen u avgustu 2013. Kako može da se reklamira, zar garancija nije godinu dana?
 
Pronašao sam račun i garantni list. 24 meseca je garancija. Imate li predlog gde da pošaljem na servis?
 
jole, zašto bi "ubio" kamere i SD karticu? :) Mislim, nije da je zadnja kamera preterano potrebna, ali ona napred i kartica su ipak relativno bitne stvari :)
 
jole, zašto bi "ubio" kamere i SD karticu? :) Mislim, nije da je zadnja kamera preterano potrebna, ali ona napred i kartica su ipak relativno bitne stvari :)

Zbog nekog razloga (ROM je u beta stanju i verovatno nikada nece biti ni dovrsen...) obe kamere ne funkcionisu, a sd kartica moze da se izvadi pa opet ubaci u tablet i onda ce se tablet restartovati i sd kartica ce raditi do sledeceg restarta.
 
Jel neko pokušao OC ovog tableta ? Kakva su iskustva koji je max?
 
Zašto bi to radio, zbog igrica?
 
Pa izmedju ostalog:p a i zbog sporta zašto ne videti kolko može da ide čip ;)
 
Na vibeui romu radi sve, a oc ovog tableta nije moguc...

P.s evo linka od vibeui roma www.mediafire.com/?gqdij4skoh19z97
 
Poslednja izmena:
Molim za pomoć. Rutovao sam moj Asus Memo Pad hd7 me173x ali nikako da nađem na netu kako da odključam bootloader i instaliram CWM recovery. Ima li neki dobar link osim onog tupavog Kineza na YT (How to unlock bootloader&install CWM Part 1&2). Pozdrav
 
Molim za pomoć. Rutovao sam moj Asus Memo Pad hd7 me173x ali nikako da nađem na netu kako da odključam bootloader i instaliram CWM recovery. Ima li neki dobar link osim onog tupavog Kineza na YT (How to unlock bootloader&install CWM Part 1&2). Pozdrav

http://www.modaco.com/topic/371237-romsrecoveries-list-of-roms-for-asus-memo-hd-7/ instrukcije su ti pod: Archive of superdragonpt Thread: a odma ispod toga imas sve fajlove koji su ti potrebni :)
 
Dobio sam ovaj tablet model ME173, pa bih sad trebao da kupim dodatnu karticu, jel može bilo koja ili ima neka ograničenja po pitanju kapaciteta, hteo bih 32gb, i vidim da ovi što prodaju kartice navode i neke klase a ja se baš ne razumem u to , pa ako može neko da mi malo pojasni,
hvala unapred.
 
Dobio sam ovaj tablet model ME173, pa bih sad trebao da kupim dodatnu karticu, jel može bilo koja ili ima neka ograničenja po pitanju kapaciteta, hteo bih 32gb, i vidim da ovi što prodaju kartice navode i neke klase a ja se baš ne razumem u to , pa ako može neko da mi malo pojasni,
hvala unapred.


Na ovom tabletu bi 32gb sasvim normalno radilo, a klase su ti samo brzina prenosa podataka (ako koristis karticu za svakodnevne stvari nebi trebalo da trosis pare na bolje klase)
 
Javljao mi se problem, koji vidim da je relativno cest, a to je da se tablet ugasi sam od sebe (npr. u toku noci) i onda nece da se upali normalno, vec samo na punjacu uz dugo stiskanje power dugmeta (od 15 sekundi pa to 2 minuta). Prosli vikend ni to nije pomagalo, pa smo zvali kurira iz Kimtec-a da pokupi tablet.
U utorak su ga pokupili, u subotu vratili sa, kako pise, zamenjenom maticnom plocom. Za sada je sve OK, videcemo dalje.
Ovim putem zelim da ih pohvalim za brzinu, kao i da pohvalim ASUS za korektan odnos prema kupcima. Na zalost nismo navikli na takav, kako bi trebao da uvek bude, normalan pristup.
 
Kako najjednostavnije da eleminišem notifikaciju da postoji nadogradnja sistema?
 
Javljao mi se problem, koji vidim da je relativno cest, a to je da se tablet ugasi sam od sebe (npr. u toku noci) i onda nece da se upali normalno, vec samo na punjacu uz dugo stiskanje power dugmeta (od 15 sekundi pa to 2 minuta). Prosli vikend ni to nije pomagalo, pa smo zvali kurira iz Kimtec-a da pokupi tablet.
U utorak su ga pokupili, u subotu vratili sa, kako pise, zamenjenom maticnom plocom. Za sada je sve OK, videcemo dalje.
Ovim putem zelim da ih pohvalim za brzinu, kao i da pohvalim ASUS za korektan odnos prema kupcima. Na zalost nismo navikli na takav, kako bi trebao da uvek bude, normalan pristup.

+1

Ja sam imao problem sa Asus Nexus 7 2012 3G modelom,probio zvucnik. Nisam znao ni kome da se obratim za reklamaciju jer sam drugi vlasnik a tablet je uzet preko operatera na ugovor. Zahvalnost dugujem clanu Asus Srbija koji me je uputio na Kimtec servis, kontaktirao ih mail-om,objasnio situaciju i odgovorili su mi posle pola sata. Kurir je dosao sutradan i vratio ga nazad za 8 radnih dana( 10 sa vikendom), nikakve troskove slanja nisam placao sem baksisa kuriru. Pritom pohvale na pedantnosti servisera, u kakvom stanju sam poslao tablet,takvog sam ga i dobio,bez uobicajenih ostecenja i ogrebotina koji inace znaju da nastanu. Sve preporuke za Asus i Kimtec.
 
Da li neko ima predstavu koji je ovo tip kvara na ekranu (inace bela fleka i oko nje krug crvenih piksela)
 

Prilozi

  • WP_20150102_14_23_38_Pro.jpg
    WP_20150102_14_23_38_Pro.jpg
    564.8 KB · Pregleda: 180
Nazad
Vrh Dno