Šta je novo?

Asus MeMO Pad HD 7

Emix

Čuven
Učlanjen(a)
26.03.2011
Poruke
10,743
Poena
570
gsmarena_006.jpg
gsmarena_005.jpg


http://blog.gsmarena.com/asus-announces-transformer-pad-infinity-memo-pad-fhd-10-and-memo-pad-hd7/
http://www.phonearena.com/news/ASUS-MeMo-Pad-HD-7-is-a-130-tablet-for-developing-markets_id43624
http://www.phonearena.com/news/ASUS-unveils-MeMo-Pad-FHD-10---Android-tablet-powered-by-Intel_id43618

Hands-on:

http://www.engadget.com/2013/06/03/asus-memo-pad-hd-7-announced-at-computex-priced-at-129/
http://www.engadget.com/2013/06/03/asus-memo-pad-fhd-10-hands-on/

----------

Rootovanje ME173X
 
Poslednja izmena od urednika:
Ma koji Samsung sabili su ih.. Samo steta sto ce se samsungovi krsevi i dalje dobro prodavati, a ovo osrednje..
 
Svidjaju mi se oba, samo su prednje kamere mogli da stave bolje. I ne znam bas koliko je mocan ovaj intel, ali to cemo tek da vidimo. Za ovu cenu bice ovo fenomenlni tableti, sgt3 definitivno pada u vodu..

Jako mocan.
Mene vise zanima kakav je ovaj procesor u 7" varijanti. Ne deluje mi bas mocno, ali za te pare...
I nadam se da je ovaj plavi mat plastika iza.
 
Poslednja izmena:
Meni se kod njih svidja (pored toga sto su presli na INtel) to sto nemaju razna touchwizz sr*nja, vec samo temu preko klasicnog android launchera, pa tako nisu osakatili svoje uredjaje koji lepo rade..
 
Spominjala se negde oko 200 i nesto za 7 inch verziju.. Nisam siguran 100%, gledao sam brdo tableta u zadnje vreme trazim nesto da kupim pa mozda gresim..
 
A koja je najavljena cena?

Ne znam za ovaj veci ali manji ce biti samo za20$ skuplji od ovog sada.

@ProMaster, u potpunosti se slazem, transformer ima jako lep skoro stock android a sve sto su izmenili su zaista poboljsali kao system bar i asus dayscene sa svojim widgetima. I ono sto je najbolje, ako ti se ne svidja, vrlo lako mozes da vratis stock system bar i wallpaper koji ti zelis..
 
7" će biti 130 i 150$ prema najavama, stvarno odlično, samo ostaje da se vidi kakvo je trajanje baterije u poređenju sa Nexusom 7.
 
Poslednja izmena:
Cena ce biti 130 dolara za ASUS MeMO Pad HD 7 sa 8 GB memorije i 150 dolara sa 32 GB memorije.

Edit: Pretece me peja :)
 
Ovaj od 7" svojom cenom šallje Nexus u penziju.
 
Ovaj od 7" cenom šallje Nexus u penziju.

Epa google je korak ispred svih, ovo bi proslo sigurno da je izaslo makar za novu godinu vec u prodaju a ovako kasni, jer ce izaci samo mesec dana pre novog nexusa koji ce 99% da zavlada ponovo cim izadje. Nexus 7 se mozda sprema za penziju ali ima dobrog naslednika koliko sam uspeo da procitam :) Imace FHD rezoluciju :)
 
@Laki Ma ok pričam o Nexusu 1, dvojka će biti bolja ali i 100€ skuplja.
 
Cena ce biti 130 dolara za ASUS MeMO Pad HD 7 sa 8 GB memorije i 150 dolara sa 32 GB memorije.

Edit: Pretece me peja :)

Napisite kad se bude znalo u nas, u dinarima :) Ti dolari nam nista ne znace :) Dal cekati ovo ako ce biti 130, 140e za 2, 3 meseca..
 
@Laki Ma ok pričam o Nexusu 1, dvojka će biti bolja ali i 100€ skuplja.

Ma znam da pricas o njemu, i ako ce ovaj biti 100€ skuplji onda ok, mada znam mnoge ljude koji su trazili tablete do 1
17-18k pa kad je izasao nexus 7 odjednom su nabavili nekako jos 100€ jer tada je za 17k mogao da se kupi neki 1024x600 7" i to sa 1GHz dual core A9, a nexus 7 je doneo i quad core, ips ekran, hd rezoluciju (na manje tablete) itd..
 
Ma znam da pricas o njemu, i ako ce ovaj biti 100€ skuplji onda ok, mada znam mnoge ljude koji su trazili tablete do 1
17-18k pa kad je izasao nexus 7 odjednom su nabavili nekako jos 100€ jer tada je za 17k mogao da se kupi neki 1024x600 7" i to sa 1GHz dual core A9, a nexus 7 je doneo i quad core, ips ekran, hd rezoluciju (na manje tablete) itd..

Sad je potpuno druga situacija, kad izađe ovaj asus pa i acer niži cenovni segment će zadovoljavati sve potrebe prosečnog korisnika što nije bio slučaj kad je izašao nexus 7 jer je tada ponuda bila daleko lošija u odnosu na doplatu za nexus. Sve ima svog kupca, nema sumnje da će mnogi dodati za nexus 2... važno je za nas krajnje korisnike da se oni tuku cenovno i hardverski. ;)
 
Napisite kad se bude znalo u nas, u dinarima :) Ti dolari nam nista ne znace :) Dal cekati ovo ako ce biti 130, 140e za 2, 3 meseca..

Vredi čekati, neće biti ništa slično za taj novac sem refabrikovanog nexusa.
 
Meni se ovaj desetoinčni baš sviđa. samo se nadam da će cena biti normalna, obzirom da će onaj infiniti koštati 400e/$, nadam se da će ovo biti bar 250-300. :)
 
Ne nadaj se da ce Infinity sa Tegrom 4 kostati 400$ ili 400e.
Kao i da ces ovaj od 10" dobiti za 250e
 
Poslednja izmena:
10" MeMO Pad napolju kosta 299 USD, kod nas ga nisam vidjao. Ovo je samo refresh, preporucene cene su iste samo su uredjaji unapredjeni.

Poredjenja radi, MeMO Pad 7 sa 16GB memorije napolju kosta 149 USD (s tim da je cesto na popustu 10-20%) a kod se koliko vidim prodaje samo model od 16GB za 14000 dinara pa navise. Kada se stabilizuju cene toliko bi trebao da kosta i MeMO Pad HD 7.
 
Hm, kad li se kod nas očekuje ovaj 7 HD, da poklonim ženi Nexusa?
 
Još da si u skladu na nikom napisao i očekivanu u dinarima:d
 
Za to cemo morati sacekati da se pojavi ASUS Srbija. Mozda je covek na godisnjem.
 
Nazad
Vrh Dno