Šta je novo?

Tapatalk tema

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Trebam pomoć. Naime na tapatalk forumu se već nekoliko sati raspravljam sa jednim od developera oko problema da mi ne stižu push notifikacije. Ubeđuje me da je do adaway. Kako vam izgleda white list vama kome stižu push notifikacije?
 
U white list upisi ovako *.tapatalk.com
Meni je tako proradilo a mesecima mi nisu stizale notifikacije :)
 
Čitao sam ovu temu nazad, video sam da si već to napisao i probao sam ali ništa. Evo kako mi stoji, čak ni sajtove ne mogu da otvorim iz tapatalka jer sam trenutno isključio Redirect apk.
bad23517da18401c977c5a0aaf8e7044.jpg



U white list upisi ovako *.tapatalk.com
Meni je tako proradilo a mesecima mi nisu stizale notifikacije :)
 
Poslednja izmena:
Pa iskljuci adaway pa vidi da li ti dolaze not. Tako ces znati da li je do toga
 
Proradice kad tad. :) ni meni nije radilo 5,6m ,ali sada sljaka opasno dobro.
 
Da pokusas opet da napravis akaunt na tapatalku ? I da nisi mozda stavio tapatalk u greenify ?
 
Tapatalk nije u greenify, a novi account mogu da probam da napravim
 
Zadnji Ttalk, ne prikazuje sve slike,a neke se vide... Jel svima ovako ?
8bfcc9c8e5b754a634354908e30cad21.jpg
 
Da, neke prikaže a neke ne.
 
Pojave se nakon refresh-a strane
 
Evo ovako, ja sam konacno nasao problem u vezi push notifikacija, a sada cu detaljno napisati i nadam se da ce ovaj post pomoci svima koji u buducnosti imaju slican problem.

Naime, u telefonu imam Telenor karticu ali sam se par puta nakacio na mtel internet koji dajem sa drugog telefona pomocu hotspota. Push notifikacije funkcionisu tako sto se pristupa https://log.tapatalk.com i tako se uspostavlja vez izmedju uredjaja i tapatalkID. Ako vam prilikom ulaska na ovaj sajt ne prijavljuje los sertifikat znaci da nije problem do njih vec do vaseg uredjaja. Takodje postoji mogucnost da je TapatalkID ubacen u blacklist ( sto je bilo kod mene slucaj ) i onda su morali da ga obrisu odatle ali to opet nije resilo problem. Ako vam prijavljuje los sertifikat sto je bilo u mom slucaju onda ili je problem u internetu, tj provajderu ili je problem do tapatalk servera. Ovo smo testirali tako sto sam ubacio tapatalk na drugom telefonu sa istim internetom i posto ni tamo nije htelo zakljucili smo da je do provajdera. Onda sam probao mts karticu i kada sam se logovao na tapatalk sa main nalogom tek u tom trenutku se u admin tabeli tapatalka pojavilo sve u poslednja 4 dana ( Do tog trenutka je belezilo kao da 4 dana nisam imao nijednu notifikaciju ). Onda sam se vratio i probao telenor karticom i evo i na njoj mi sada stizu lepo notifikacije.
Medjutim, ono sto se desava vecini da povremeno imate pa nemate notifikacije je zato sto log.tapatalk.com funkcionise preko timestamp i tokena i kada token istekne on trazi ponovo konekciju i ako vi u tom trenutku ne mozete da pristupite internetu notifikacije prestaju da vam stizu.
Prevedeno na moj trenutni slucaj, ako se sada registrujem na neki novi forum i povezem na tapatalk i nemam pristup log.tapatalk.com meni nece stizati notifikacije sa tog foruma, a sa ostalih ce mi stizati dok mi traje token koji mi se jos ranije povezao sa log.tapatalk.com.
Takodje evo linka aplikacije koju sam dobio od developera http://www51.zippyshare.com/v/nYyZsPT8/file.html (moj upload, nemam dropbox tako da sam morao na zippyshare), ako ko zeli da vidi svoj logcat i da li ima problema neka je instalira, klasican update tapatalka. Logcat se nalazi u folderu tapatalklog.
 
Jel zna neko zasto mi ovo iskace 10 puta na dan?
Nije neki problem, ali me smara samo obavestenje
176627dcc5ca3f254277fbcd7b6b8aab.jpg
 
I meni to iskace, ne bas 10 puta ali iskace. Nemam pojma zasto, problema sa konekcijom nemam, tako da je mozda problem do nekih njihovih servera.
 
I meni se dešava od poslednjeg ažuriranja
 
Poslednja izmena:
Meni je izlazio neki drugi tekst kao Try again ili cancel. Mada to sam samo video par puta juče ili prekjuče, više mi se ne pojavljuje.
 
Ali neverovatno je to kako se jednim apdejtom use*u pa onda im treba tri da isprave sve gluposti i taman kad pomisliš sad je ok, oni sve ispočetka
 
Tu poruku sa povezivanjem na server prvi put vidim, ali problem sa neprikazivanjem slika je od poslednjeg update-a je daaaleko ucestaliji.
 
U principu, ta poruka ne utiče na funkcionalnost aplikacije dok ovo sa slikama utiče i prilično je iritantno
 
Probao i bez adaway-a, isto... Nekad i po 2-3 puta moram na refresh da bi mi prikazao sve slike na stranici...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno