Šta je novo?

GeForce GTX 770 Thread

da si samo pazljivo procitao post #775 i otvorio link koji sam ostavio video bi moju graficku kao i objasnjenje od Paradigma u postu #624
 
Poslednja izmena:
Sta mislite o tome da zicicom vezem karticu (Poslednji sraf koji spaja backplate) za neko mesto gore u kucistu?
Tako se ne bi krivila vremenom?
 
Da ako nadjem taj powercolor dodatak biće extra..
Inace nisam mislio na taj šraf, već na onu poslednju nitnu koja spaja pcb da onom pločom od aluminijuma.. Posto tu postoji procep od nekih 2,3 mm.. Taman da provucem ribarski najlon..
 
Kratko pitanje jel ovo okej ?

http://imgur.com/BDST4YN

Danas sam skontao da mi je auto fan bio iskljucen i kad sam igrao Risen 3 na 70% usage imao sam 82c sa 46% fan sto je neki default. Onda sam povecao da kad predje 70c fan ode na 80% i temp ne prelazi 69-72. Eto tek toliko da znam da je sve ok i da se ne cimam da ce ventilatori da riknu. Nek traje bar 2-3 godine najvise :) Potvrda bi mi bila dovoljna.

U poslednje vreme igre tipa Dead Island iz 2009-e mi prave veliku temperaturu kao i neke male glupe sa kickstartera dok novije rade lepo kad ukljucim vsync.
 
Nije toliko strasno ako ti na ovoj vrucini ide do 80c, mada ja kod mene ne dozvoljavam da predje 65-70... Ako je to ona referentna gtx770, verujem da ti je dosta bucna+slabije hladjenje ima, tako da bolje podesi kuler na agresivniji rad, nece nista biti ventilatorima.. U zavisnosti od buke koju mozes da trpis, ali nek bude tako da na 70c radi sa 80-90% snage, idealno bi bilo da ne ide preko 75c...
 
A pa ok, onda, to je twin frozr, slobodno odradi ovako bice sve ok...
 
Koja je "najbolja" 770? Vidim da po oglasima mogu da se nadju vec polako za 220-240e, najvise se prodaju MSI GE, ali vidim da ima i po koji ASUS, Gigabajt.
Da li moze neko da kaze neki redosled po kom bi isle, koju da izbegavam koju da jurim. Da li je neko imao problema sa zujanjem zavojnica, ventova itd.
Do sada sam imao sve Asus grafike, pa bi nekako moj redosled isao Asus, MSI, GB. Znam da je Lightning verovatno najbolja(?) ali se isto tako i tesko nalazi.
 
Lightning karta zaista izgleda impresivno sa nabijenim klokovima sto ce kod nekih primeraka karte dovesti do nestabilnosti, izgleda je bilo dosta losijih primeraka te je msi izbacio Lightning LE karte sa nesto nizim klokoviuma.
Asus gtx770 imam i karta nama ukrucenje pa lici da visi, mozes procitati :
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?307971-GeForce-GTX-770-Thread/page42

Moj izbor:
Kao prvo ako je ikako moguce da je karta sa 4gb memorije ako ne onda :

1. MSI lightening ali obavezno testiraj sa Heaven Benchmark 4.0 - ukoliko ne prolazi ne uzimaj kartu, onda bolje uzmi LE verziju gde su nizi taktovi
Inace karta izgleda mocno, robusno , odlicno hladjnje,nije glasna, ovde mi je asus kao igracka naspram ove mrcine ;)
2. Asus GTX770-DC2OC-2GD5 - ima nize taktove, imam kartu radi bez problema ali fizicki karta visi . tiha u radu
3. MSI GE
4. gigabyte ( na zadnjem mestu jer nikad nisam imao grafiku od gigabajta pa ne znam kakav je proizvodjac

Za OC potencijal karti zaista ne znam jer klokovanje karti i testiranje istih nikad ne radim, ali se iz aviona vidi da je lightening dusu dao za O/C...
 
Poslednja izmena:
Sumnjam da cu moci bas tu od 4GB, 240e je neki max koji bih dao, a za toliko sumnjam da ce da dodje neka od 4gb.

Citao sam po netu da hoce da se krivi taj Asus, ali koliko sam video nema nekih drugi problema sa njim. Bolje da se krivi nego da zvizdi, mada bih najvise voleo da izbegnem oba :)
 
Poslednja izmena:
U potpunosti se slazem sa Solajam. Lightning ti je svakako najboji izbor ako ides na 2gb verziju. Jedino sto ih nema nigde u prodaji vec mesecima. I da, tu je i taj problem sa preklokovanim kartama. Jos citam po netu da imaju i problem sa pishtanjem ventova. Mislim da je Pike imao taj problem pa je reklamirao kartu tako da ako kupujes i na to obrati paznju. Konkretno ja sam imao Lightning LE i nije imala ni jedan od navedenih problema. Jedino se klokovala nesto losije u odnosu na pravu Lightning ali to je nekih 50mhz koji ti nista ne znace.
 
A da li ste imali iskustva sa MSI GE. Vidim da ih je najvise po oglasima, sto znaci da bih nju mogao uzeti "kad god bih hteo"
 
770 je slaba za velike rezolucije, nemoj ići na 4gb nema smisla. Uzmi 780 ili 970 to je mnogo bolja varijanta za veće rezolucije.
 
Necu sigurno ici na vecu rezoluciju od 1080p jos dugo, i dalje vozim 16:10 monitor, a u planu je samo da kupim jednu 24ku 1080p. (mada postoji mogucnost i preskakanja 1080 pa uzmem neku vecu rez, ali sumnjam :) )
Da imam pare za neki 2k 4k monitor sigurno bi bilo i za 970 :D

Prvo sam hteo da uzmem 760 neku asus/msi hawk ali sam video da su nove oko 220-230e, pa mi je onda bolje da dodam jos 10-20e i uzmem polovnu 770. Tom nekom logikom sam se vodio.
Inace procitao sam unazad dosta strana ove teme i vidim da je 770GE skroz ok karta.
 
Sasvim ok karta. Imam je 6 meseci, ovaj primerak nije neki kloker, asic 73%, necujna i pod opterecenjem, max temp 79 u crysis 3. Jedino pistanje je bilo u 3d mark na prvom testu (cloud gate cini mi se) ali nista strasno. Obzirom da je najjeftinija 770 kod nas dobro se pokazala.
 
Za 1080 je odlična karta. Razmisli o inno3d grafikama, moja je fabrički klokovana na 1260 i iz nje još mogu da isčupan 30-40 mhz. Retko koja 770 je dobar overcloker.
 
Do koliko okvirno moze da se potera MSI GeForce GTX 770 Gaming OC 2GB?
 
Nema ništa okvirno, svaka karta je priča za sebe.
 
Posto sam menjao nesto za doplatu uzeo sam inno3d gtx 770 ichill herculez x3 ultra...
Da li neko ima ovakvu da mi kaze odma do koliko je on uspeo da OC.
Mislim da je ovo sasvim dobar ASIC

http://prntscr.com/9c3eeo
 
Poslednja izmena:
S obzirom na dobar ASIC i generalno dobru kartu 1350mhz... 1300MHz taj model bi svakako trebao prebaciti, naravno svaki model je razliciti pa ces morati sam ispitivati sta i koliko moze.
http://www.guru3d.com/articles_pages/inno3d_geforce_gtx_770_ichill_herculez_x3_review,23.html
Ovo su na guru3d uspjeli nadam se da ti mozes preko 1300 sa takvim ASIC-om ;)

Koliko je dovoljno u AIDA64(samo gpu) ili heaven ? vremenski da se testira ?
Ili 3dmark aktivirao sam i kod za Advanced Edition
 
Poslednja izmena:
Ne mora znaciti da ce sat heavena ili 3dmarka da znaci stabilno, trebas isprobat neke nove igre tipa sta znam GTA V, tomb R, nesto novije cisto da se uvjeris.
Svakako pusti za pocetak heaven neki po sata i 3dmark ako se pokaze stabilno pocni vrtiti igre, nadam se da ce ti se neko javiti ko je imao iskustva sa kepler karticama i da ce ti reci u cemu najpre pucaju kad je OC u pitanju.
 
Ne mora znaciti da ce sat heavena ili 3dmarka da znaci stabilno, trebas isprobat neke nove igre tipa sta znam GTA V, tomb R, nesto novije cisto da se uvjeris.
Svakako pusti za pocetak heaven neki po sata i 3dmark ako se pokaze stabilno pocni vrtiti igre, nadam se da ce ti se neko javiti ko je imao iskustva sa kepler karticama i da ce ti reci u cemu najpre pucaju kad je OC u pitanju.

Podesio sam kao i sto su na guru3d, i pustio aidi64 da vrti samo gpu nekih 10min dok nisam zavrsio has.U ab je max temp. bila 70
 
Ma to je extra karta sto se tice hladjenja vjerovatno jedna od najbolji GTX770 uzeo si dobru kartu sigurno nek te sluzi ;)
 
Hvala, do koliko je da kazemo kriticna temp. za nju?
 
Nemoj prelaziti 80c za svaki dan, mislim da je koliko se sjecam referentna GTX770 tako podesena da ne prelazi 80c.
Tvoja ne bi trebala nikad da sa takvim hladjenjem predje 80c.
 
Nazad
Vrh Dno