Šta je novo?

WINDOWS 8.1

OK to,razjasnili smo ali sad mi je veci problem taj nalog i konstantno trazenje lozinke prilikom podizanja sistema...:
Ako te to nervira, onda kreiraj local (offline) account, ti se loguješ preko Ms ili Google accounta, zato ti uvek traži pass.
Ja sam oficijalnu 8cu (poslovni laptop) hteo da abdejtujem na 8.1 i nije bilo šanse. App store je nešto zezao. Otišao sam u region i local i sve promenio na english i US i sve proradilo normalno.
 
Poslednja izmena:
OK,obrisao sam deamon tool jer sam instalirao zbog Dying Light koju ne mogu da pokrenem :d Javu nisam iskljucio a torent jesam.
E sad kazi mi druze sa ove slike jer sve ovako da stoji ili da promenim nesto za boot?
http://prntscr.com/695jr4
 
Ne treba ti daemon tools na osmici, moze da mountuje iso bez ikakvog alata.
 
+1,ja imam PowerISO,zbog nekog levog formata,upalio sam ga fazon 5 puta.
 
Na osmici koliko vidim ima dosta stvari i ispravite me ako gresim ali meni se cini da je win8.1 bar meni,dosta brzi i prilikoom dizanja sistema i prilikom otvaranja aplikacija,interneta...ne znam da li gresim i zbog cega je to ali ovo za sada leti.
konacno sam nasao onu verziju enterprise update itd...x64 sto jedan clan predlozi pre neki dan da nadjem da instaliram pa samo jos jednom za svaki slucaj da pitam,ne znam da li sam ga dobro razumeo,posle instalacije istog necu imati onaj market i one gluposti vec ce odmah da pokrene desktop kao sedmica?
Nadam se da je ovo poslednja instalacija u narednih nekoliko meseci jer od vikenda ovvo je 4 ili 5 put da reinstaliram sistem,smorio sam se :-D
Ja uvek posle instalcije prvo sto uradim to je da DISABLE automatic update?Koliko mi je to pametno,obzirom da mi ne treba ni za sta sem za net uglavnom a ne bi da stalno nesto skida i azurira i da mi puni i opterecuje sistem i kasnije uspori bez potrebe.
I samo me uzasno smara sto sam skidao 3-4 razlicita programa za slike i ni jedan nece da mi otvori normalno slike i ne mozes se pohvatati,to je bzvze jer preko onog nekog windows picture pise da ne podrzava format,isto tako i preko onog paint ali preko PHOTOS otvara ali me baci u onaj meni gde se nalazi vreme i one store aplikacije i posle ne znam kako se izlazi,msm izadjem na ono START dugme ali moram ctrl-alt-del da bi iz taska ugasio taj PHOTOS jer nemam pojma kako izaci da se ugasi automatski :trust:
 
Sistem će da ti se uspori jer imaš HDD, i to je neminovno.
A update ti u principu treba, tako da nema zašto da gasiš. Osim što povremeno izbace neki update koji pravi probleme.
 
OK,obrisao sam deamon tool jer sam instalirao zbog Dying Light koju ne mogu da pokrenem :d Javu nisam iskljucio a torent jesam.
E sad kazi mi druze sa ove slike jer sve ovako da stoji ili da promenim nesto za boot?
http://prntscr.com/695jr4
Dobro ti je to, to je "Normalan" startup. Nego kad si već tu, trkni do Boot tab-a i stavi tamo jedno secundu - dve da ti bude lakše da uđeš u safe mode, zlu ne trebalo.
 
Ne razumem zasto se iskljucuje windows update ?
Valjda je logicno da sam proizvodjac, ispravlja svoje propuste i update-om iskljucuje moguce
probleme kod pojedinog broja end-usera ?
Da li isto tako korisnici *nix O.S-a isklljucuju update ?

Ako je u pitanju teorija zavere, vec sve znaju o nama ( Android, cloud, chip .. )
 
Ne razumem zasto se iskljucuje windows update ?
Valjda je logicno da sam proizvodjac, ispravlja svoje propuste i update-om iskljucuje moguce
probleme kod pojedinog broja end-usera ?
Da li isto tako korisnici *nix O.S-a isklljucuju update ?

Ako je u pitanju teorija zavere, vec sve znaju o nama ( Android, cloud, chip .. )
Nije teorija zavere nego "narodni", "izlečeni" windows.
 
Da, na to je mislio.
 
I dalje ne znam zasto je to vazno zaista nisam toliko strucan,stavicu ali me zanima sta time dobijam?
Da li win 8.1 moze da ima ovakav izgled kada se klikne na START
http://prntscr.com/6a0msf da bude kao na 7-ici a ne ovako kako mi je sad.
http://prntscr.com/6a0nq9
Tacnije ovako je meni kad kliknem DESNI taster a na levi me odmah baci na onaj market i one aplikacije...
I ako moze,kako to izvesti?
 
Za prvi (to je 10ka) nema baš tačno ali ima kao za 7micu treba ti dodatak.
Za drugu sliku, to je desni klik na Start .
 
Vec duze vreme koristim Win 8.1 (preko godinu) i odjednom pocne samo da pali sporije znaci pre mi bilo da se pali za 10 sekundi i za sekundu da se uloguje a sad preko 30-40 sekundi se pali i dosta cekam na logovanje a ima isti broj programa. Cak pre kad je radio ko sat sam imao dosta programa cak i PS i AE i AI. I poskidao sam ih sve i opet isto.. Probao sam da srusim sistem tj da instaliram ponovo win ali nista.. Molim vas za pomoc!
P.S. Win from TPB.....
 
Miksaj obrisi AMD Catalyst , neki su se zalili da im sporije bootuje sa njim , probaj bez njega!
 
Vec duze vreme koristim Win 8.1 (preko godinu) i odjednom pocne samo da pali sporije znaci pre mi bilo da se pali za 10 sekundi i za sekundu da se uloguje a sad preko 30-40 sekundi se pali i dosta cekam na logovanje a ima isti broj programa. Cak pre kad je radio ko sat sam imao dosta programa cak i PS i AE i AI. I poskidao sam ih sve i opet isto.. Probao sam da srusim sistem tj da instaliram ponovo win ali nista.. Molim vas za pomoc!
P.S. Win from TPB.....
Proveri "Hybrid Shutdown", preko njega se ubrzava startup.
Ako nisi siguran, napravi shortcut na desktopu, nazovi ga "Hybrid Shutdown" i u Target upiši: %windir%\System32\shutdown.exe -s -hybrid -f -t 00 ili samo upiši ovo u Run.
 
Poslednja izmena:
Da se nadovežem na predhodno pitanje, i ja imam problem sa sporijim paljenjem, nekada radi Ok, ali nekada mu baš treba dosta. Šta da upišem u run, Hybrid Shutdown ili....? Kada otvorim run i napišem Hybrid Shutdown, izbaci mi grešku koja kaže da Windows ne može da nađe Hybrid.
 
iscekirajte boot procese,pogasite u BIOS-u sata portove koje ne koristite,primarni boot drajv ubacite u sata_0 port...prvo eliminisite sve sto je do vas pa da vidimo dalje,kao i za svaki trablsut.
 
Miksaj obrisi AMD Catalyst , neki su se zalili da im sporije bootuje sa njim , probaj bez njega!
Moguce je ali, bez njega ne mogu da igram igre normalno, to doddje ko neki driver mojoj grafi. Npr. ako ga nemam ne mogu cak i GTA SAMP da igram kako valja. Probacu ali ga isto moram i vratiti ne znam reci ako ima neko drugo resenje za drivere.
 
One drive može da počeka dosta dok se ne poveže, auto WU takođe, bilo šta što mora da čeka internet. Auto update za browser, Flash update, AV update i početno skeniranje, auto defragmentacija i tako to, i što god zavisi od interneta, nikad neznaš kada će da povežu. Zaostali maintenance events takođe.
To sve pored minimalnog broja programa u autstart-u.
Kompletan AV i ostale security mere, pa pročešljaj ceo system.
 
Poslednja izmena:
Koristim Avast pročešljao sam ga skroz, ali isto. Nemoguće je da onedrive i ostale stvari to rade ako je pre radilo kako treba.
 
Koristim Avast pročešljao sam ga skroz, ali isto. Nemoguće je da onedrive i ostale stvari to rade ako je pre radilo kako treba.
A Malwarebytes, Addaware itd ? I pored toga redosled pri boot-u može da se promeni.
 
avast servis se dosta dugo pokrece u avast podesavanjima ima opcija koja odlaze paljenje tog servisa dok se sistem ne podigne do kraja

ako to ukljucite ubrzacete boot time znacajno
 
Imam free verziju Avasta, ne znam da li on pravi problem, gde se nalazi to podesavanje? Procesljao sam sistem, sve je OK, u event vieweru nema gresaka, tj. onih koje bi insinuirale na neki problem sa hdd ili bilo cim slicnim.
 
Ne moze ni 1 ni 2,...minimum 3

http://prntscr.com/6bvfd8

Ova 3 su mi bila stikliran a sad samo ova 2 pa me zanima da li sam lud ili blesav...
I niko mi nije odgovorio jos uvek,zasto je to bitno,msm za koji moj mi to treba :d

http://prntscr.com/6bvg3o

Jel da idem na APPLY i sacuvam ovako ili sva tri treba da stiklirm?
Ma sve je to još ko zna od kada, više se i ne sećam kada je počelo, veovatno XP. To su sve nameštanja za diagnostičko bootovanje. Čim promeniš nešto u od programa koji su određeni da startuju sa windowsima, u startup-u, "Selective startup" se upali. Za normalan start ne diraj ništa.
 
I šta ja sad da radim sa mojim problemom oko sporog bootovanja i logovanja?
 
miksaj ako obrises AMD Catalyst pitace te da li drajver da obrise nemoj da stikliras , posle restartuj i vidi za koliko ce ti bootovati!
 
Nazad
Vrh Dno