Šta je novo?

WINDOWS 8.1

Redosled je ovakav:

1. Windows8.1-KB3014442-x64.msu

pa onda:

2. Windows8.1-KB3003057-x64.msu

pa onda:

3. Windows8.1-KB3000850-x64.msu

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=44977

Ako ne ides tim redosledom onda ne mozes da instaliras!

Klikni na download pitace te da skines sva 3 stikliraj ih i pocni skidanje!

Ne moze tako da instalira zato sto ne postoji podrska za Win8. Treba da otvori Store i prvo sto ce da ugleda je upgrade to Windows 8.1 i da klikne i uradi upgrade sistema.
Alternativa tome je da instalira zakrpe tako sto ce ih raspakovati u root C particiju pa ih instalirati kroz Cmd admin.

U principu dzaba je izgubio vreme azurirajuci Win 8 sa 2gb zakrpa a kada uradi upgrade ceka ga ciscenje Windows.old i td.
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi, mada ne znam šta Update 3 podrazumeva.
 
Ovo ti je zvanicna verzija sa MSDN, mislim da nju trazis.

Windows 8.1 with Update (multiple editions) (x64) - DVD (English)
File Name: en_windows_8.1_with_update_x64_dvd_6051480.iso
Size: 4120 MB
Languages: English
SHA1: A8B5DF0B0816280AE18017BC4B119C77B6C6EB79
 
Sta god instalirao, a da je Win8 pro sve jedno je, zar ne? Ako nema nekih updejtova oni ce se skinuti regularno. Jedino sto necu da instaliram su one modifikovane verzije nego bi stock verziju.
 
Nije svejedno.
Na prethodnoj stranici sam ti objasnio i zasto. Ukoliko skines Windows 8, mozes da ga azuriras sa 2gb zakrpa ali ga ne mozes preko WU nadograditi na Windows 8.1 zato sto je istekla podrska. Ta dva sistema nisu jedno te isto.
Mozes da uradis upgrade na 8.1 kroz Store ali je to onda dupli posao i zahteva jako puno vremena posto ces na taj nacin prvo skidati iso pa cekati nadogradnju da se zavrsi.
NT kernel 6.2 = Windows 8
NT kernel 6.3 = Windows 8.1
To je isto kao da prvo instaliras Windows 7, pa ga azuriras sa svim njegovim zakrpama da bi uradio upgrade sistema na Windows 8.1 pa onda njega azurirao. Dupli posao, to nema nikakvog smisla.
 
Skines Windows 8.1 Pro Update 3 x64 en-us April2015 Incl Activator i zavrsis posao!
 
Zaista ne preporučujem skidanje bilo čega, što se razlikuje od zvaničnog SHA1, to ne bi radio ni mrtav. Ako baš želite "sve" na jednom mestu, uradite to sami, preko DISM-a.
 
Izgubio sam ikonu za wifi mrezu na taskbar-u, kako da je vratim?
 
@ rotterdam, sam633

Ok, nadjem verziju gde ce pisati da je ovaj hash SHA1: A8B5DF0B0816280AE18017BC4B119C77B6C6EB79 i to skinem? Time ima zadnju zvanicnu verziju i posle se sve updejtuje kada dodju zakrpe? Onaj gore sto sam skinuo nije ipak ta hash verzija.


Ukoliko skines Windows 8, mozes da ga azuriras sa 2gb zakrpa ali ga ne mozes preko WU nadograditi na Windows 8.1 zato sto je istekla podrska. Ta dva sistema nisu jedno te isto.
Mislio sam Win8.1 april 2015. Nisam mislio Win 8 da skidam pa da azuriram na 8.1. Bitno mi je dobru verziju da skinem pa posle neka automatski odradi zakrpe 5,10Gb nije bitno samo da znam da sam ispravnu nasao i da ne bude dodatnih zezanja.
Prvi put sada prelazim na Win8.1 dok ce mi na desk. kompu ostati Win7.


----
Pogledaj sam sada bar 10 ver. od raznih ljudi ili nepise koji je SHA1 ili nema ovog gore.
 
Poslednja izmena:
Pre neki dan su mi nestale sve plocice sa starta i sve metro aplikacije. Ima li neko predstavu kako da se vrate ili mora reinstall.
 
Bitno mi je dobru verziju da skinem

Tako nešto, jednostavno ne postoji. Postoji samo ono što izdaje microsoft. To se saznaje preko SHA1.

Možeš lepo naći, ako SHA1 upišeš u google i slično.
 
Pre neki dan su mi nestale sve plocice sa starta i sve metro aplikacije. Ima li neko predstavu kako da se vrate ili mora reinstall.

Probaj prvo sa klasičnom popravkom, U CMD promptu (as administrator) upiši:
Prvo
sfc /scannow
Pa posle:
dism /online /cleanup-image /restorehealth
pusti da odradi sa rebootom između.
 
Instalirao sam Win 8.1 pro. Pretrcao sam preko onih gomila on/off mogucnosti tj. ostavio sam na default tj. sve je ON. Jel ima nekih pozeljnih opcija koje bi ipak trebalo ugasiti zbog performansi, privatnosti itd? Ako da napisite samo koje pa cu jednom prilikom naci gde su i iskljucicu.
 
Ako ti ne treba Windows pretraga i indeksiranje kao i defragmenacija mozes ugasiti u servisima, takodje hibernaciju mozes ugasiti kroz cmd
powercfg -h off
Mozes da pogasis i neke taskove u pozadini kao sto su CEIP, Location, Maintenance (WinSAT), RemoteAssistance
U Power options se prebaci na High performance i iskljuci gasenje HDD.

To je to otprilike.
 
I ubogi system restore da se iskljuci. Meni je to prvo sto gasim.
 
Izgubio sam u taksbaru datum, dan...samo mi stoji sat, a cackao sam u taskbar propertis, sta sam to iskljucio?
 
Povećaj taskbar, ako je veliki font neće stati i datum.
 
Ako ti ne treba Windows pretraga i indeksiranje kao i defragmenacija mozes ugasiti u servisima, takodje hibernaciju mozes ugasiti kroz cmd

Mozes da pogasis i neke taskove u pozadini kao sto su CEIP, Location, Maintenance (WinSAT), RemoteAssistance
U Power options se prebaci na High performance i iskljuci gasenje HDD.

To je to otprilike.

Hvala!

I ubogi system restore da se iskljuci. Meni je to prvo sto gasim.

System restore mi je spasio Win7 reinstalacije, a ne vidim da smeta.
 
restore i ugradjeni bekap su rogobatni i pipljivi,i nista nemeru sto nemere tradicionalni bekap sa proverenim softverom.da ne bude da samo pljujem,bolje bilo kakav bekap nego nikakav.kad spakujete win i softver koji vam treba,lepo lupite imidz i drzite hendi butabilni cd/dvd/usb ili jos bolje bacite to na neki klaud ako ste u mogucnosti i mozak na otavu i izivljavajte se na windows-u koliko mozete.
 
Kako da iskljucim vertikalnu kolonu levo, strasn mi smeta
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    76 KB · Pregleda: 90
  • Untitled.png
    Untitled.png
    45.3 KB · Pregleda: 94
Poslednja izmena:
Da li moze kao u Ubuntu da u windows explorer otvoris tabove-foldere kao u internet browser-u?
 
[

restore i ugradjeni bekap su rogobatni i pipljivi,i nista nemeru sto nemere tradicionalni bekap sa proverenim softverom.da ne bude da samo pljujem,bolje bilo kakav bekap nego nikakav.kad spakujete win i softver koji vam treba,lepo lupite imidz i drzite hendi butabilni cd/dvd/usb ili jos bolje bacite to na neki klaud ako ste u mogucnosti i mozak na otavu i izivljavajte se na windows-u koliko mozete.

Sa cime najbolje praviti image? Inace ne volim ni to da radim (secam se da sam davno to na XP-u radio) jer generalno nemam problema sa Win7 sem toga jednom kada se nesto upucalo pa ne verujem ni da cu imati ni sa Win8.1.
 
Macrium Reflect, free je dovoljan za kućnu upotrebu.
 
Nazad
Vrh Dno