Šta je novo?

WINDOWS 8.1

Zna li neko tacnu proceduru kako da instaliram nepotpisane drivere na X64 Win 8.1 pro.
Ona fora sa cmd promptom i kucanjem one komande , ne pije water.
 
Zna li neko tacnu proceduru kako da instaliram nepotpisane drivere na X64 Win 8.1 pro.
Ona fora sa cmd promptom i kucanjem one komande , ne pije water.
Ako misliš na:
bcdedit -set loadoptions DISABLE_INTEGRITY_CHECKS
bcdedit -set TESTSIGNING ON

Kod mene je uradilo posao, mora u Admin propt-u naravno.
 
Jeste na tu proceduru sam mislio. Pokusavao sam da instaliram ppjoy ( virtuelni driver za radio stanicu ).
Nisam uspeo, ali najnovija verzija ppjoy-a, je uradila posao.
Hvala na pomoci.
 
Instalirao sam windows 8 i sad ne mogu da povezem internet sa pc. Wifi radi na telefonu ali ne znam kako da ga povezem sa kompom. CD sa drajverima za tp link tf 3200 ne podrzava windows 8 i ne znam kako da ga skinem...
Da li postoji neko drugo resenje?
 
Instalirao sam windows 8 i sad ne mogu da povezem internet sa pc. Wifi radi na telefonu ali ne znam kako da ga povezem sa kompom. CD sa drajverima za tp link tf 3200 ne podrzava windows 8 i ne znam kako da ga skinem...
Da li postoji neko drugo resenje?
Poveži žično, makar privremeno i vidi dali će sam da nađe i da skine drajvere za WiFi uređaj.
 
Idi desni klik na .exe instalaciju od drivera i stavi compatibility mode - windows 7
 
Ne mogu jer ne postoji .exe fajl, instalira se preko device manager->update driver i onda oznacim lokaciju na kojoj je driver. Sve je to super radilo na w7 ali na 8 nece. http://tinypic.com/r/psuj6/8
Sad sam isao do drugara da skinem najnovije drajvere i izbacuje mi ovo: http://tinypic.com/r/n3qkbl/8
 
Vratio sam se ja na windows 7. Ne znam koji me djavo terao da probam 8. :S:
 
Kao da si morao taj drajver da instaliras , imas gomila na internetu za taj wifi adapter , mogao sa da probas i Driver Identifer i Driver Max , zbog jednog drajvera ceo Windows kriv...
 
Kako da skinem bilo koji od ta dva programa kad nemam internet? A nemam pri ruci jos jedan kompjuter ili laptop.
 
I sto je najgore, posto mi je drugar narezao neki krs windows 7 odlucio sam opet da probam sa windows 8. Instalirao ga, pre toga skinuo sve moguce drivere za mreznu kartu i cak uspeo da instaliram drivere(TF-3200_V1_win8-beta) i sav srecan otvorim IE da bih skinu chrome kad ono, BSOD...
Par puta tako, nakon cega ga dignem u safe mode, izbrisem drivere za mreznu kartu, restart i krenem da ga cackam svuda, sve radi, nece da se srusi
Izgleda da mi windows 8 nije sudjen...
Ne znam da li moze biti do instalacije, da skinem neki drugi, ima li neko kakav predlog?
EDIT: Pa da, evo tek sad vidim da masa ljudi ima problema sa BSOD zbog ovih drajvera.
 
Poslednja izmena:
To je matora mrezna , da je realtek cip radilo bi sigurno , koristi Windows 7 , za buduce windowse 8.1 ili 10 skupi par stotina dinara i kupi neku sa realtek cipom...ako ti je vec crkla mrezna na ploci..
 
Izgleda...namerno su ogranicili za samo w10 kako bi presli korisnici xp,w7,w8 na 10... Jasna strategija.
 
ljudi imam jedan problem koji me jako jako nervira :) imam win 8.1 .. i instalirao sam par aplikacija.. medjutim, primetio sam jednu stvar koja me je pocela jako nervirati.. na sistemu imam dva naloga.. moj administratorski i zena ima svoj kao korisnik.. i jednom prilikom sam instalirao aplikaciju koja se i njoj svidela... ulogovao sam se u njen nalog, otvorio Store.. ukucao u pretragu "workouts" i iznenadio se da je njen prikaz aplikacija totalno drugaciji .. kao prvo .. kod mene je totalno drugaciji redosled, kao drugo njoj je ponudjeno skoro duplo vise aplikacija, i kao trece ima mnogo vise "ratings and reviews" za aplikacije.. kod mene skoro da to i ne postoji.. pogledao sam podesavanja i ista su kod oboje.. uopste ne mogu da skapiram kako to da se prikazuje totalno drugacije.. evo uverite se i sami.. ovo je moj Store http://prntscr.com/6du4ik a ovo njen http://prntscr.com/6du4nz .. obratite paznju samo na broj nadjenih aplikacija i na "ratings and reviews" .. ne kapiram o cemu se ovde radi.. da li moze mali help kako ovo da resim?
 
Ocigledno da supruga vise posecuje tu kategoriju i vise aplikacija otvara.
I verovatno izgled ikone zavisi od redosleda poseta pojedinim aplikacijama.
 
Da probam ovde. Hoću da instaliram win 8.1 na ssd 850evo 250gb. Zanima me šta treba da radim. Instalirao sam win milion puta, al nikad na ssd. Rekose mi ljudi da treba da ostavim 20%, neki 15%, neki 10%, kao unlocated space. Interesuje me sta bi trebalo da uradim da to sve lepo šljaka, ako može pomoć? Hvala
 
Koristis ga kao i obican hdd ... Nikad ga ne popunjavas do kraja kao ni memorijsku karticu, hdd, sdd jer ce drasticno da uspori . Ssd-u se ostavi malo lufta na kraju da bi mogao lepo da radi trim i to je sve ;)
 
Jel potrebno da ostavim kao unlocated ili prosto da ga ne popunjavam? I sta bi trebalo da uradim sa samsung magicionom?
 
ljudi imam jedan problem koji me jako jako nervira :) imam win 8.1 .. i instalirao sam par aplikacija.. medjutim, primetio sam jednu stvar koja me je pocela jako nervirati.. na sistemu imam dva naloga.. moj administratorski i zena ima svoj kao korisnik.. i jednom prilikom sam instalirao aplikaciju koja se i njoj svidela... ulogovao sam se u njen nalog, otvorio Store.. ukucao u pretragu "workouts" i iznenadio se da je njen prikaz aplikacija totalno drugaciji .. kao prvo .. kod mene je totalno drugaciji redosled, kao drugo njoj je ponudjeno skoro duplo vise aplikacija, i kao trece ima mnogo vise "ratings and reviews" za aplikacije.. kod mene skoro da to i ne postoji.. pogledao sam podesavanja i ista su kod oboje.. uopste ne mogu da skapiram kako to da se prikazuje totalno drugacije.. evo uverite se i sami.. ovo je moj Store http://prntscr.com/6du4ik a ovo njen http://prntscr.com/6du4nz .. obratite paznju samo na broj nadjenih aplikacija i na "ratings and reviews" .. ne kapiram o cemu se ovde radi.. da li moze mali help kako ovo da resim?

da li iko zna zasto se ovo desava?
 
Sestra koristi netbook Acer Aspire One 725, on standardno dolazi sa win7 starter (procesor je amd C60 1GHZ dual core APU, 2 gb rama) malo sporija masina, ali je ok za basic stvari. Koliko je pametno da instaliram win 8.1 na tom netbooku i koju ediciju Core? onu basic i kako bi to radilo sa obzirom da je Acer zakinuo na podrsci za Win8 posto je Netbook proslost.. Hoce li Windows Update naci neke basic drivere da moze normalno da koristi WIFI, BT, Touchpad, Cameru, Card reader??? Za graficku je najlakse a i zvuk za to ne brinem (Realtek, AMD) Hvala puno :)

One725_Teaser_01.jpg
http://www.notebookcheck.net/Review-Acer-Aspire-One-725-Notebook.78724.0.html
 
Poslednja izmena:
imas mozda eksterni hard,ili bar da uzajmis?ako je odgovor da,u sustini te nista ne kosta da probas,bekapujes kompletan disk/sistemsku particiju,instaliras osmaju,vidis kako radi,dal' negde koci,ako nemere samo vratis stari win i nikom nista.inace je ovo uvek mudro za odraditi,cim stavis neki sistem sa kojim si zadovoljan i koji lepo radi,lepo bekapujes,moze uvek da zatreba (kao u npr ovom slucaju).
 
Bravo imam Toshibu od 500gb :) extra, pazi nebi se toga setio , nikada i nisam backupovao sistem, al eto :) Fala puno!
 
Imam jedan malo čudan problem sa Win 8.1. Instalirao sam Aero Glas, sve radi odlično, međutim kada laptop koristim na bateriji , Aero glass se deaktivira, nema transparentnosti, a kada ga koristim prikačenog na gradsku mrežu tj. struju, Aero Glass radi normalno. Da li neko zna šta može da bude problem?
 
Sad sam na androidu, pa govorim napamet. Ima nešto oko podešavanja, proveri personalize (tamo gde je background i screen saver) znam da po default bude isključeno menjanje pozadina na bateriji, imaš tamo negde i za aero. Zatim može da bude i u power plan (bilo da su default windows modovi ili neki extreni program, kao asus power4gear, i sl.). I u samim advanced power settings, grafička po default bude podešena za korištenje sa baterije, maximize battery life, stavi na max performance. Ako nije niša od toga, proveriću sutra ujutro, pre nekih nedelju dana sam nabacio 8.1 na moj L850-1MK laptop.
 
Poslednja izmena:
Imam jedan malo čudan problem sa Win 8.1. Instalirao sam Aero Glas, sve radi odlično, međutim kada laptop koristim na bateriji , Aero glass se deaktivira, nema transparentnosti, a kada ga koristim prikačenog na gradsku mrežu tj. struju, Aero Glass radi normalno. Da li neko zna šta može da bude problem?


Stavi Maximum Perfomance na battery za Ati powerplay settings:

Capture.PNG
 
@Darkodar, to je to, problem rešen, hvala na pomoći.

@salenjak, hvala na odgovoru, rešio sam problem.
 
Koja je fora sa Acer Aspire laptopovima i UEFI instalacijom Windowsa?
Drugar mi se zalio - klasicno instalirao Windows i nakon toga mu touchpad ne radi. Malo proguglao i kazem mu da odradi sve isto samo da ga instalira preko UEFI...kad ono touchpad radi.

Bas sam se iznenadio.
 
Nazad
Vrh Dno