Šta je novo?

WINDOWS 8.1

Ne moze posto nije win 8.1 certified.
 
Imam problem sa wi-fi konekcijom na svom laptopu. Sto puta sam stiklirao da mi bude automatska konekcija i iz nekog razloga se samo destiklira ponovo. Laptop je nov i imao je kad je kupljen instaliran 8.1. U zadnje vreme stalno zeza konekcija, net ocajno spor i slicni problemi. Na drugom laptopu koji ima "sedmicu" sve radi ok, au pitanju je isti wlan ruter.
 
Probaj nove drajvere ako ih ima, kao prvo.
 
Da li je normalno da mi od 4GB memorije windows govori da imam samo 2GB usable? Iskljucio ATI power play za graficku i ona sigurno nista vise ne crpi vec koristi svojih ugradjing 512mb memorije. Kada pokreneme resource monitor vidim da imam free, standby i modified memorije u vrednosti cak vecoj 2 GB.

Moje pitanje je kako da smanjim ove vrednosti? Jasno mi je koje su im namene? Da li da disable-ujem superfetch ili...?
 
Ako ti sistem kaže da imaš manje od 4GB onda nije normalno. I treba da proveriš podešavanja sistema na koliko je RAM-a namešteno. Ukoliko ti pokazuje četiri, a zauzeto ti je dva. Onda zavisi od toga šta ti je uključeno. Superfetch je na disku, a ne na RAM, tako da ne utiče.

Koristiš li 32-bit ili 64-bit?
 
Imam problem sa compaq-u laptopom.

Od kada sam instalirao win 8.1, svaki put kada se laptop probudi iz sleep moda zvuk ne radi. Proverio sam drajvere, instalirani su i nisu dostupni nikakvi update-i, probao sam da ih deinstaliram, pa opet instaliram, instalirao neke trece drajvere i nista nije pomoglo.

Ima li neko neki predlog?
 
@sasa95, proveri na oficijalno strani proizvodjaca drajvere, tipa ako ti je realtek, ili via, ili sta znam, ja sam imao slican problem na pc-u, pobrljao mi je onaj program za podesavanje koji ide uz drajver, i onda je reinstal pomogo.
znaci obrises sve te drajvere sto si install, pustis windows sam da prepozna, ako hoce, moze i tako i nista ne diras ako ne, skines sa sajta i instal...
 
@sasa95, proveri na oficijalno strani proizvodjaca drajvere, tipa ako ti je realtek, ili via, ili sta znam, ja sam imao slican problem na pc-u, pobrljao mi je onaj program za podesavanje koji ide uz drajver, i onda je reinstal pomogo.
znaci obrises sve te drajvere sto si install, pustis windows sam da prepozna, ako hoce, moze i tako i nista ne diras ako ne, skines sa sajta i instal...

Probao i prvi i drugi bold, s tim sto je na sajtu proizvodjaca poslednji podrzan OS WIN 7. Probao sam taj driver ali isti problem. Zvuk pobrljavi cim se probudi laptop iz sleep-a.
 
Da li zna neko kako zakljucati iliti traziti svaki put email i password kad se klikne na "Mail" applikaciju unutar start menija..? Posto ovako odmah ulazi direktno u inbox itd,..
 
Nazalost, laptop vise nije kod mene. U pitanju je ovaj http://goo.gl/lYBYCX
Skinuo sam poslednji audio driver sa sajta Conexant High-Definition SmartAudio 221 Driver ali nije pomoglo..
 
Cisto informativno

problem vrlo lako moze biti sa drajverima za cipset mada ni bios nije iskljucen, flesovanje na neku noviju verziju i ugasiti pa ponovo ukljuciti onboard audio chip.
 
Imam ovislink tj. airlive usb1600 wifi adapter.
Na zvaničnom sajtu nema dravjera za windows 8 ili 8.1.
Ovo je odgovor microsofta
http://answers.microsoft.com/en-us/...1600-for/f16656bd-7fb5-4ecb-82c4-ccb32c95e987
Da li ove opcije daje rezultat tj. koliko je vjerovatno da drajver za sedmicu prodadi na 8.1 verziji.

Ne bih da se maltretiram.

PS: prilično sam iznerviran, kupim ko fol puno bolji uredjaj od kineskih tp linkova (koje takodje imam i koji rade od prve čak i na linuxu) a na ovom ne mogu ni za windows drajver da nadjem.
Bruka.
 
bratu se javila greška da mora da bekapuje programe, i potrebne fajlove, jer ne radi dobro hard(čvrsti) disk...nije mi jasno do prekjuče je koristio win 7 ult.sp1... i nikada mu se nije pojavljivalo išta vezano za hard, inače model hdd je wd 6400 aaks 640GB...da li da mu odradim hdd regenerator vezano za bad sectore, mada sumnjam da ih ima. poruka je česta i prikazuje grešku na svakih par sati rada kompa, iako sam kliknoi da je više ne prikazuje uporan je..HELP!
 
možda je problem prouzrokovalo to, što je d particija puštena na full format, a ne quick, pa kad smo videli kako sporo ide jedva smo prekinuli, hard nije prepozno, u safe modu smo ga normalno formatirali na quick...to je bilo na 7ci, radio je nedelju dana bez ikakvih problema, prijavi ovu grešku(sliku sam našao na netu, nisam trenutno pri burazerovom kompu, ista ovakva poruka samo na srpskom jer je win preveden na sr...)

kako da ga testiram sa HD Tune Pro...mislim koji test da izaberem?
hvala
 

Prilozi

  • error.png
    error.png
    35.3 KB · Pregleda: 181
Poslednja izmena:
Mislim da ces morati da formatiras disk pa sve ispocetka da ponovo instalras os
 
Nasao na netu neku verziju 8.1 wina nisam siguran da je ok kad nakon instalacije os treba neki exe fajl da antivirus ga ne dira tj stavim u izuzetke. Pored toga pise da imam na raspolaganju jos 180 dana? Iako taj perio stoji...
 
Poslednja izmena:
možda je problem prouzrokovalo to, što je d particija puštena na full format, a ne quick, pa kad smo videli kako sporo ide jedva smo prekinuli, hard nije prepozno, u safe modu smo ga normalno formatirali na quick...to je bilo na 7ci, radio je nedelju dana bez ikakvih problema, prijavi ovu grešku(sliku sam našao na netu, nisam trenutno pri burazerovom kompu, ista ovakva poruka samo na srpskom jer je win preveden na sr...)

kako da ga testiram sa HD Tune Pro...mislim koji test da izaberem?
hvala
Bez obzira kakav format da ste pustili, trebalo bi da ga prođe bez problema. Ako je u BIOS/UEFI-u omogućen SMART, probaj da pokreneš http://sourceforge.jp/projects/crystaldiskinfo/downloads/58588/CrystalDiskInfo5_6_2.zip/ - samo ga raspakuj i pokreni. I pokreni novu temu, pošto verovatno imaš problem sa hardom, a ne sa Windows-om.
 
Da li moze ovaj novi Update 1 da se skine iz Windows Updatea, imam "narodnu verziju", oce li to nesto da pomuti ? ;p
 
naravno da oce, samo udji tamo i videces sve zavisi velicini od predhodno istaliranih updatea, ali stikliraj sve i to je to..
 
Nazad
Vrh Dno