Šta je novo?

WINDOWS 8.1

Treba ti fles od minimum 4Gb.
 
ISO ispravan isprobao sam ga iz Windowsa , odmah pokrece setup.exe nema greske , stariji Windows 8.1 bez update-a en_windows_8_1_enterprise_x64_dvd_2971902.iso iz 2013 godine 3.58GB podigoh preko rufusa , slobodno samo 52.5mb , setup.exe pokrece bez problema , ocigledno ne moze veliki je to ISO fajl za tu flesku , Rufus , Windows 7 USB DVD Download Tool , ISO2Disk nebitno sigurno ubacuju neke svoje fajlove u flesku posto je ovaj ISO fajl od 3.58GB posle ubacivanja na USB zauzeo 3.66GB a ne 3.58GB! ! Tako da me ne cudi sto ne moze en_windows_8.1_enterprise_with_update_x64_dvd_4065 178.iso mora tu jos prostora :trust:

@vuce ovo i jeste fles od 4gb TRANSCEND
Flash 4GB JetFlash 300 TS4GJF300 , 3.73GB joj je realan kapacitet!
 
E pa realno ti treba 4Gb prostora, na to sam mislio.
 
Ma en_windows_8.1_enterprise_with_update_x64_dvd_4065178.iso je sigurno blizu 3.80GB kada se ubaci na USB a ovako je kao 3.68GB , zato je i nastao problem! Imam ja flesku od 16GB nego reko eto da vidim jel moze , ali ocigledno ne moze!
 
Ubacio flešku od 16GB i podigao na nju en_windows_8.1_enterprise_with_update_x64_dvd_4065178.iso od 3.68GB preko Rufusa , posle završetka pogledao i čak 3.80 je zauzeto na fleški:

Capture.PNG

Ne moze ni 10-ka na fleški od 4GB , još veći je ISO fajl , očigledno da Microsoft više ne pravi kao ranije ISO fajlove koji komotno mogu stanuti na USB od 4GB , ranije su bili 3 i nešto GB ISO fajlovi a sad ova 10-ka preko 4GB! Dakle zaključak je Windows 8.1 With Update x64 i Windows 10 Technical 64bit ne mogu stati na flešci sa realnim kapacitetom 3.73GB , morate kupiti flešku od 8GB!
 
Imam amd drivere koje je instalirao preko updatea i drivere za zvuk i sve to radi ok, nego me zanima posto je ploca sa sata 2 dali je moguce da na hdd toliko je sporiji u odnosu na 8.1 sa ssda, isto sata 2, bas se primeti usporenje od cak i 4-8x sporije... Hdd je totalno ispravan 320gb sata 2 16mb buffer, jeste stariji ali radi super ovako..
 
Instalirao sam Win8.1 na drugu particiju hard diska, dok je na prvoj stari Win7. Oba su 64bit. Uopste ne dobijam mogucnost da pokrenem Win7 (kad sam kod drugara davno instalirao Win8 takva opcija je postojala). Gledao sam nesto na netu u vezi problema ali nisam se snasao. Na primer kad pokrenem Advanced Startup nema plocice za izbor operativnog sistema.

Ne znam u cemu sam pogresio, valjda je logicno da ako se system instalira na zasebnu particiju da ostaje stari system tako je bilo sa starijim windowsima.
 
Poslednja izmena:
Kako da iskljucim da mi prilikom podizanja sistema trazi da se logunem ga ms nalog? Svaki put mi trazi lozinku.
 
Nisam,siguran da mozes ugasiti to ali mozes formirati pin (cetiri cifre) mesto hotmail sifre, npr 1234 , nije lose imati sifru na Win.
 
Kako da iskljucim da mi prilikom podizanja sistema trazi da se logunem ga ms nalog? Svaki put mi trazi lozinku.

Moras da prebacis na "local account", tj da ti se vise ne loguje na tvoj mail. Imas u control panel account settings
 
Pa ako je problem to što moraš da kucaš lozinku a ne sam ms nalog, onda namesti auto login i nećeš morati da kucaš svaki put.
 
Da li je moguće na Windows 8.1 izabrati ćirilicu kao jezik na tastaturi.Na 7-ci I XP je to moglo,ali ovde mi nudi samo latinicu,pomagajte.
 
Prebacio sam se na W 8.1 na laptopu i sve radi savršeno, čak i glatkije nego na W7, iako LT i nije neka "zverka". Imam 8GB DDR3 RAM-a i nedoumicu. Kako da nateram Win da koristi RAM, a ne virtuelnu memoriju i Swap Space? Page File sam smanjio, ali kako to da uradim za Virtual Memory i Swap Space? Bio sam ubedjen da je Page File u stvari virtuelna memorija. Evo kako to izgleda u AIDA 64:

Untitled.png
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    111 KB · Pregleda: 133
Poslednja izmena:
I meni Win 8.1 pro x64 radi savrseno na nekoliko masina + kod kuce. Nema latency laga i nemam nikakve vidljive anomalije, glitcheve ili bsod.
Bunareci po event vieweru, dodjem do info ( u prilogu ) na svim masinama. Masine su razlicitih godista, memorija, procesora i na svima su nVidia karte.
Od E2160 do I7, sa svi Windows update-ovima.

Da li neko moze kod sebe da proveri ?
 
Bez brige, ako nemas vidljive probleme u svakodnevnom radu to ne treba da te brine. Kod mene se Event ID 500,501 pojavljuju svakog dana redovno po nekoliko puta. Iskljucen mi je microsoft debugging, MUI.
Mislim da je problem u pogresnom ocitavanju samog OS-a.

http://postimg.org/image/hs26zesq5/full/
 
OFF: Imam problem sa touchpad-om na Pavilion 17,naime nekad radi nekad ne,do čega može biti problem.
 
1.Radio je ali sada ne radi,možda ima veze sa tim što sam I miš I tačped držao uključen u isto vreme
Probao sam sa drajverima,ali ne pomaže.Pojma nemam do čega može biti.
 
1.Radio je ali sada ne radi,možda ima veze sa tim što sam I miš I tačped držao uključen u isto vreme
Probao sam sa drajverima,ali ne pomaže.Pojma nemam do čega može biti.Pomagajte
 
Ovo je nenormalno, otkad sam instalirao sistem (legalan), desava mi se ovo sa disk 100% usageom, i pisao sam ovdje, mada sta god da ste predlozili nije upalilo. Desavalo se svo vrijeme, ali vise ne mogu, ide mu reinstall, ako nista drugo, samo da znam hoce li pomoci. Naime desava se da cim se pokrenem racunar i od tada nekih 20ak minuta (ako ne i vise), da disk usage leti do maksimalnih 100% sa tim da racunar grmi kao T84 pri punom gasu, jednostavno sta god sam radio nije palilo, odem u resource monitor i tamo nadjem pet procesa koji konstantno opterecuju tj. jedan od njih koristi sav disk usage i tako se mijenjaju jedan po jedan sa tim koriscenjem maksimalnog opsega. Takodje npr. kad udjem u neku igru treba mu sto godina da dodje sebi da opet usage spadne bar toliko da se igra moze ucitatavati i slicno. Iskljucio sam i Automatic update koji sam stavio na manual, kao sto je bilo jedno od predlozenih rjesenja, zatim iskljucio neke od lokalnih servisa za koje je sumnjano da brljaju po disku, izbrisao antivirus, provjeravao da to mozda ne radi defender ili sta ja znam, ali nista. Reinstall nisam radio vec godinu dana otkad imam ovaj sistem jer se od tad nakupilo bas dosta vaznih fajlova pa ne znam da se prepustam toj egizibiciji. Interesuje me posto sam vidio da su i drugi imali ovaj problem, na koji su to nacin rijesili i da li je bio potreban reinstall?

Snimicu vam i klip, ako je potrebno, jer moja pamet ocigledno nije dovoljna da rijesi sve probleme koje mi je pruzio ovaj sistem za godinu dana.
 
jesi pokusavao sa nekim live boot-om,pa da kopiras neke fajlove sa i na taj disk,cisto da iskljucimo mogucnost da je hardverski problem,tj gremlin?posto to pokusas a ako rezultat bude negativan ( disk se ponasa normalno) ja da sam na tvom mestu bih cesljao taj win sa svim i svacim (po forumu mozes da vidis predloge skenera za viruse,malware,spybot-ove i druzinu) kad ti je vec toliko stalo do te instalacije.
 
jesi pokusavao sa nekim live boot-om,pa da kopiras neke fajlove sa i na taj disk,cisto da iskljucimo mogucnost da je hardverski problem,tj gremlin?posto to pokusas a ako rezultat bude negativan ( disk se ponasa normalno) ja da sam na tvom mestu bih cesljao taj win sa svim i svacim (po forumu mozes da vidis predloge skenera za viruse,malware,spybot-ove i druzinu) kad ti je vec toliko stalo do te instalacije.

provjeravao sam na vise nacina i nije do hardvera sigurno, neki procesi ga drljaju i to je sigurno, uglavnom neki startup tj. lokalni procesi, bio je i dual boot ubutnu na njemu i nije bilo problema tog tipa, sto znaci da je do wina najvjerovatnije, takodje kad je bila sedmica isto je bilo sve uredno.
 
Ukloni Windows search indexing, to uradi kroz Services/ desni klik na Windows search i umesto automatic start promeni na disabled i potvrdi sa ok.
sc config WSearch start= disabled

takodje iskljuci windows defragmenter (Optimise drive)
sc config defragsvc start= disabled

Posle toga kada restartujes pc, otvori Task scheduler i iskljuci WEI, CEIP (sve) opet restart pa javi da li je prestalo.
Takodje proveri da li antivirus skenira pc po pokretanju. Ukoliko koristis Windows defender, iskljuci u task scheduler sve opcije automatskog skeniranja.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno