Šta je novo?

WINDOWS 8.1

Da li koristiš neku smart karticu? Da li uopšte imaš čitač? Token manager ne može da nađe karticu i smart card servis ti nije pokrenut.
 
Imam neki Gemalto PC USB-TR ali ga retko koristim i nikakvih problema nisam imao sa njim. Kako da pokrenem, kad hocu da se ulogujem na sajt PU dobijam sledece
aaaaaaaaaaa.png
 
Da me otvaram novu temu, imam jedno pitanje. Instalirao sam 8.1 sa svim mogućim apdejtovima i fale mi neke opcije. Pin to taskbar, drugo nema close i minimize u metro aplikacijama a nemam ni onu opciju u taskbar opcijama "show windows store apps in taskbar". O čemu se radi. To sam sve imao ranije.
 
Provalio sam. Jedan update promakao. Je koristi neko srpski language pack. Ako da jel vam meša neke stvari tipa nekad kaže ponovno pokretanje a nekad restarting. Redovno mu je welcome iako sam na winu koji mi je bio došao za kompom sbe bilo na srpskom nije mešao ali win 8.1 koji sam imao nije bio pro ali ovaj sad jeste mada ne vidim neke razlike. Izvinite na ovoliko pitanja ali ja win ne koristim već 5 godina tek po remeno otkako sam prešao na meka osim na poslu i to xp.
 
Provalio sam. Jedan update promakao. Je koristi neko srpski language pack. Ako da jel vam meša neke stvari tipa nekad kaže ponovno pokretanje a nekad restarting. Redovno mu je welcome iako sam na winu koji mi je bio došao za kompom sbe bilo na srpskom nije mešao ali win 8.1 koji sam imao nije bio pro ali ovaj sad jeste mada ne vidim neke razlike. Izvinite na ovoliko pitanja ali ja win ne koristim već 5 godina tek po remeno otkako sam prešao na meka osim na poslu i to xp.
U nekim delovima, specijalno u APPs meša jezike i na US English verziji. Najverovatnije zbog "Location", kada namestim da sam u USA, onda je sve na engleskom ali pogrešnim podatcima.
 
Jel zna neko zašto mi u device manageru prikazuje kao unknown PCI signal processing data acquisition i za šta je ovo vezano.
 
Skini driver identifier portable, on će ti reći.
 
Чини ми се да је писало да су у питању драјвери за чипсет па ако нису инсталирани, набаци их.
 
Nabacio najnovije sa intelovog sajta i nije mi rešio. imao sam 6 unknown device -a i kad sam mu stavio te nove intelove drajvere (neke public update od 15.03. ko zna i da li su za moj čipset, tamo ne piše pa mislim da su neki generic opšti) za 4 mi je stavio neki Atom/pentium temperature senzore iako je kod mene Core i3 ali i dalje se vode kao unknown a ovaj PCI acquisition je i dalje tamo.
 
Probaću večeras. Koja je ok verzija ovog identifiera ? Skinuo sam neki sa driver identifier sajta i još neku 4.2.8. sa nekog drugog sajta.
 
Ne znam, google driver identifier portable, link na kome piše "driver identifier portable is available" je taj koji koristim. Kad ti nadje drajver, ulogujes se kao free user, lupis name i mail adresu i skidas sta ti treba.
 
Goxy koju plocu imas , poskidaj sa sajta ploce drajvere , u tvoj slucaju verovatno su chipstet drajveri u pitanju , potrazi preko hardware ids-a drajvere ili preko driver identifier , drivermax ili Driverpack solution...
 
Da li microsoftov Remote Desktop radi samo sa Windows 8.1 PRO sistemom,pošto nikako ne uspevam laptop da povežem sa tabletom uz pomoć oficijalne aplikacije MS Remote Desktop
 
Imam pitanje jedno

Trenutno sam u "nabavci" jos jedne legalne osmice za drugi PC, pa sam na narodnom win8.1 u medjuvremenu. E sada, da li mogu da se logujem u win sa mojim legit xbox/live nalogom bez sankcionisanja ili banovanja naloga jer je trenutno na kompu nelegalni win?

Hvala
 
Evo nađoh na asusovom sajtu za moj lap neke intel drajvere ali za win 8. Nisam hteo da skidam ništa za win 8 već za 8.1. Međutim za 8.1 pola stvari nema tako da sam skinuo drajvere za 8.0 i voila rešen problem. Ne znam po kojoj logici te stvari nisu stavili i za 8.1 jer rade najnormalnije. To su sve neki temperature senzori i gluposti.
 
Poslednja izmena:
Kada instaliram windows i sve proradi sa win drajverima da li ako zelim da instaliram driver od odredjene komponente treba prvo stari driver da se izbrise ili moze preko tog win drivera da se instalira driver od te komponente?
 
Meni instaliranje preko Windows-ovih drajvera nikad nije pravilo problem, slobodno preko njih.
 
ne bi trebali praviti problem, ali mislim i da neće prekopirati sve komponente prethodno instaliranig drajvera pogotovo one koje su novijeg datuma. Tako je recimo bilo na ranijim edicijama windowsa, ne znam kako je na 8-ici, nisam primeti da ima obaveštenja a i nisam mnogo zagledauo datume.
 
Koliko sam razumeo da je uvek bolji driver direktno od proizvodjace te komponente nego windowsow, da li kada se win 8.1 instalira moze da se izbegne ona prijava sa hotmail.com i aktivacija preko one sifre koja se primi na mail, znaci da li win 8.1 moze da se instalira bez internet konekcije da bi mogao ofline da instaliram gore pomenute driver-e?
 
pa window ti daje drajvere proizvođača. Ako imaš na primer intelovu ploču tj. čipset bet obzira da li je napravio Asus il MSI ili bilo ko ti ćeš drajvere za čipset dobiti od intela preko windowsa ili ćeš skinuti sa sajta proizvođača ploče takođe intelove drajvere sa jedinom razlikom što ti WU verovatno daje novije od tih sa sajta proizvođača ploče a najnoviji se uvek na sajtu proizvođača čipseta tj. intela.Ovo je sve teoretski. Ja sam dok sam imao desktop PC uvek stavljao drajvere proizvođača ploče koji su dolazili na disku uz ploču i nikad nije bilo problema.
 
Hoces da kazes da svakim update koje dodje u okviru windows-a ti dobijes i uvek aktuelne driver-e za tvoj PC?
Kako da iskljucim fade in/out u file explorer-u u prozorima kada se dizu sa task bara?
 
Hoces da kazes da svakim update-om koji dodje u okviru windows-a ti dobijes i uvek aktuelne driver-e za tvoj PC?
Kako da iskljucim fade in/out u file explorer-u u prozorima kada se dizu sa task bara?
 
Pitanjce u vezi sa clean instalacijom - crko mi je hard na kom je bio instaliran windows, e sad hoću na drugi hard da napravim instalaciju, ali nije prazan, pa sam napravila jednu praznu particiju od 300 gb, to sam ostavila kao unallocated. Dakle kad budem pokrenula instalaciju, moći ću da izaberem taj unallocated i da tamo instaliram win, a da mi druga particija ostane netaknuta, važni podaci su mi tamo i nisam stigla da ih negde drugde prebacim pre nego što je otkazao hard disk sa OS.
 
Moci ces tako, instalacija ce da ti napravi particiju za win od tog prostora.
 
Mozes , mozes i da probas uz pomoc Easus Data Recovery Wizard Professional 8.6 da spases neke stvari sa harda...
 
Neso to možeš proveriti da pokusas instalaciju drajvera skinutih sa sajta prozvođača nakon odrađenog windows apdejta. Ako ti ne bude dao onda znači da su ti uz WU stigli najnoviji. Nisu na WU skroz najnoviji ali suigurno nisu ni najbajatiji.

Jel zna neko zašto mi svakih 5 minuta u okviru home wirelessa puce veza (ograničeno nema interneta)pa se ponovo nakon par minuta vrati i sve tako u nedogled. Na telefonima i Macu nikada a na Windowsu na laptopu non stop. Šta bi mogao biti uzrok.
 
Poslednja izmena:
Proveri "Turn this device off to save enrgy" i/ili stavi permanent IP, možda šaltuje.
 
Device manager > Properties za njega > Power Management. Skoro svaki deo ima to.
 
Nazad
Vrh Dno