Šta je novo?

WINDOWS 8.1

dejan1308

Cenjen
Učlanjen(a)
24.04.2013
Poruke
0
Poena
150
Pojavio se pre neki dan,instalirao sam na laptop,1gb je velicna iso file,ima dosta bagova ali prilicno brzo radi ,da li je neko probao i da l ije uspeo da instalira drivere za vga?imam problem sa integ.gma 4500mdh driverom ,t.j pucanje drivera
 
ovo je ocigledn neki beta build ali jos nema navodnog starta i ne zna se tacno da li ce biti,nesto je drugaciji start gui,tj metro ali manje vise je isto...ili je ovo neko ****** ,build 9375 pro preview verzija..
 
Uhhh.. kakav samar u lice Microsoftu... korisnici ih primorali da vrate izbrisani code. Verovatno su opet napravili start dugme i verovatno ce da ima nekih bubica.
 
Naravoucenijee nikad se ne zezaj sa start buttonom u novom win-u !hehehe
 
Sad jos da ih nateramo da vrate Windows 98
 
Ti da si koristio Windows 98 ne bi pravio takva poredjenja.
 
Premotavao sam ja i kasete ovo 40 nije samo onako vec 44
 
Poslednja izmena:
Vratice Start "dugme" ali ne i Start meni?! :wall:
Pa to je jos gore nego sad
 
Nema veze programcic sve to vraca
 
Ne moze se nama udovoljiti izgleda... ajde sad da kukamo da se ukine start dugme :rolleyes:
 
Poslednja izmena:
Na kraju ima da zavrsi sve na nekoj Xbox konzoli pa cemo imati pravo start dugme a ne ovo virtualno
 
za pocetak nek izadje Windows 9 ,bez ovih teatrala,trebalo bi da se ugledaju na chrome firefox,svakih mesec dana nova verzija ...xaxa
 
Za pocetak ako zele da ljudi zgotive Start Screen, treba da ga srede da lici na nesto i da daju nogu onome ko je osmislio ceo taj Metro UI. Nek naprave da se skalira pa da bar mozemo da ga smanjimo ako smo na desktopu (nema potrebe da je preko celog ekrana) ili ako vec koristimo vise monitora da bude opcija da ide na zaseban ekran. Metro aplikacije treba da integrisu u Internet Explorer kao sto Chrome radi. A Internet Explorer i Windows Explorer da spoje u jedno i omoguce jako veliki broj podesavanja istog za one sto znaju sta rade. Tako nesto bi i imalo smisla, ovaj tumor zvani Metro interfejs koji raste na tkivu starog Windowsa bas i nema.
 
Mislim da se u Redmondu najvise baziraju optimizaciju kinte i kako poboljsati prodaju ,koja nije bas sjajna 8-ice ,mozda odrade povratak start button i jos neke detalje vezano za glupavi metro,ali ne ocekujem previse
 
Evo malo vise o temi: http://www.engadget.com/2013/05/30/microsoft-windows-8-1-unveiled/
Ljudi su definitivno drogiraju, vracaju button ali ne i menu, vec to samo vodi do start screen-a, kao poboljsali multitasking u metro-u a ono stavili maximum od 4 vertikalno podeljene aplikacije (umesto 2x2 grid), ...
Tvrdoglavo i bezobrazno, tako ce im i proci OS...
Najimbecilniji mi je Skype - moze da se koristi i pre login-a. Pa ko jos sedi ispred kompa neulogovan?!

Opasan mix teskih droga je izgleda u pitanju...
 
Poslednja izmena:
Zato sam ja i pobegao pre nekih 6 godina iz Win okruženja i trenutno sam zadovoljan OSX korisnik, a ovo mi samo potvrđuje da sam napravio dobar izbor i ne pada mi na pamet da se vraćam.
Po meni je čak i veliki broj Linux distro-a bolja opcija, osim ako vam Win ne treba za posao ili niste usko vezani za Microsoft-ovo okruženje (kao igrač ili profi).
Kad je izašao Win 7 mislio sam da su konačno krenuli u dobrom pravcu, ali ova "osmica" je koliko vidim na net-u blagi užas, što pokazuje mlaka prodaja i pad cena akcija.
A kako vidim sa 8.1 će samo dodatno da se zakopaju.
 
sada ce da reklamiraju start dugme kao novi dodatak a ljudi ce masovno da kupuju i osecaju se dobro zbog toga :D
 
hehehehhe...tesko da ce ti jeftini trikovi proci ,mada svaka roba ima kupca..sve u svemu teatrala na delu
 
pominju doduse i nove aplikacije sta god to znacilo ..hahaha Pretpostavljam da ce nas prijatno iznenaditi IE sa svojim novim opcijama :)
 
Zato sam ja i pobegao pre nekih 6 godina iz Win okruženja i trenutno sam zadovoljan OSX korisnik, a ovo mi samo potvrđuje da sam napravio dobar izbor i ne pada mi na pamet da se vraćam.
Po meni je čak i veliki broj Linux distro-a bolja opcija, osim ako vam Win ne treba za posao ili niste usko vezani za Microsoft-ovo okruženje (kao igrač ili profi).
Kad je izašao Win 7 mislio sam da su konačno krenuli u dobrom pravcu, ali ova "osmica" je koliko vidim na net-u blagi užas, što pokazuje mlaka prodaja i pad cena akcija.
A kako vidim sa 8.1 će samo dodatno da se zakopaju.

Bitno da nisi probao, a znaš da nije dobro :)
 
ma odlicna je 8-ica,meni je sasvim ok .ima tu sta da se ispravi ali u sustini na dobrom su putu ..hehehe ,ma android je majka,samo jos na desktop kad bi stigao svim nasim mukama bio bi kraj..ako uopste imamo muka
 
Bitno da nisi probao, a znaš da nije dobro :)

Win 7 sam probao, sasvim dobro odrađen OS, u principu ono što je Microsoft odavno morao da napravi, pošto od NT-a i 2000 nisu imali kršten operativni sistem (možda XP, ali sa svih 3 miliona zakrpa).
Imam instaliran Windows Server 2008 R2 (za neke poslovne zezancije) i to radi kako treba i stabilan je kao stena, nema da štucne.
Win 8 nisam probao, priznajem, ali nisam probao ni da skočim kroz prozor sa 4. sprata da bi znao da ne znam da letim.
Ono što sam video na internetu, GUI koji je za moj ukus blago rečeno odvratan (a GUI je jako bitna stavka, osim ako nisi sistem administrator pa sve radiš u konzoli), ne znam o čemu su razmišljali kada su ga pravili, takav zaokret posle GUI-ja na Win 7 i svim prethodnim je jako radikalan, a nije doneo praktično ništa korisno, što se vidi iz sve većih zahteva za vraćanjem na staro.
Daleko od toga da je OSX idealan OS, ali meni radi posao, logičan je, sve što mi treba od aplikacija imam, nije hardverski zahtevan, a stabilan je ko granit - moj sistem je instaliram daleke 2007 kao Leopard i od tada sam ga update-ovao i selio veliki broj puta, a radi kao prvog dana.
Na kraju, ako neko smatra da mu je Win 8 okay neka ga i koristi, nemam ništa protiv, ja sam ionako u drugom taboru.
 
Ma treba zaboraviti na Metro aplikacije, ko će sve to da plaća kad ima tone freewara za sve. Od svih tih Metro apps sam zadržao samo onaj za vreme i mape,oni rade bez problema. Ostatak metroa popunjen običnim programima.
 
ma naravno .niko nece da placa aplikacije.pritom nikad nece napraviti od toga google play market sa tolikom podrskom..pritom su aplikacije tanke i prilicno lose odradjene..ali salu na stranu generalno windows sam po sebi nie los,baza osmice je ok,ima nekih stvari koje su ok i gomila koje ne bi trebalo da su takve ali boze moj...moglo je i gore ,mogla je i vista ponovo da se desi...Uglavnom pre release Windows 9 nista bitno nece promeniti vezano za start gui ,metro i sl
 
a ovo djubre sto sam instalirao je neka lite verzija ,ruska koja ne valja nikako
 
Predlazem da cika Bili, pokupi sve eksperte sa bench foruma
i pravac za Redmond. Mene moze da preskoci bio sam tamo.
 
Nazad
Vrh Dno