Šta je novo?

Opera

http://www.aliexpress.com/

Opera - 26.0.1656.60

Jel mozete da izaberete bilo sta iz menija (sta pretrazujete, patike,elektroniku itd.) ? Meni jednostavno nece, pojavi se ruka kao da moze da se klikne ali kao da je slika u pitanju a ne meni. Na Chrome-u mi radi bez problema...
 
http://www.aliexpress.com/

Opera - 26.0.1656.60

Jel mozete da izaberete bilo sta iz menija (sta pretrazujete, patike,elektroniku itd.) ? Meni jednostavno nece, pojavi se ruka kao da moze da se klikne ali kao da je slika u pitanju a ne meni. Na Chrome-u mi radi bez problema...

ne moze sa developer isto. meni ne moze ni link odavde da se otvori, morala sam da ga prekopiram. mada meni adquard nekada blokira sajtove, podvodi ih pod maliciozne. pa sad ne znam da li je do toga ili do same opera ili treba da se odcekira da ne iskacu nezeljeni pop upovi.

razbojnik interesantan sajt.

nemojte koristiti te uboge sajtove pls

sto ubogi sajt? ja gledam filmove, kada gledam.
 
Poslednja izmena:
Zbog toga što je kvalitet slike nikakav. Ovde nas ima par fanatika koji volimo samo najbolji kvalitet, kojim i dalje nismo zadovoljni. :D
 
Zbog toga što je kvalitet slike nikakav. Ovde nas ima par fanatika koji volimo samo najbolji kvalitet, kojim i dalje nismo zadovoljni. :D

primetila sam na temi o aimpu. :D citava filozofija oko toga preko cega slusati muziku. lol imam i ja svojih bubica za neke stvari.

citam forum tu i tamo od 2013, kada sma trazila o novoj operi nesto na srpskom.
 
http://www.aliexpress.com/

Opera - 26.0.1656.60

Jel mozete da izaberete bilo sta iz menija (sta pretrazujete, patike,elektroniku itd.) ? Meni jednostavno nece, pojavi se ruka kao da moze da se klikne ali kao da je slika u pitanju a ne meni. Na Chrome-u mi radi bez problema...

Ne radi ni meni od poslednjeg beta update-a 27.0.1689.44. A, desava mi se slicno i na jos par sajtova.
 
Izašla je nova Opera-verzija 27
Changelog
Samo mi se ne sviđa,to što je izbačen onaj novi Speed Dial,ili ne znam da ga ukljucim
 
Upravo instalirah Technical Preview programa Vivaldi. Veoma brz, izgleda da blokira kukije. Paneli, bookmarks, statusna linija, tabove otvara "kako treba". Ne sviđa mi se što nema preciznije kontrole za kukije i još nekih sigurnosnih opcija, ali videćemo šta će biti do prve zvanične veezije. Najveći problem je opet memorija. Jedan tab otvoren (bila 2-3, pa zatvorio) i ima četiri procesa i uzima 300 MB memorije. Opera 12 nije restartovana danima, trenutno 8 tabova, a bilo je i 14. Jedan proces i 420 MB. Ah, evo još jedne gluposti Vivaldija. Pređem na drugi program i kad se vratim, više mi nije fokus na polju za unos, gde sam ga ostavio.
 
Upravo instalirah Technical Preview programa Vivaldi. Veoma brz, izgleda da blokira kukije. Paneli, bookmarks, statusna linija, tabove otvara "kako treba". Ne sviđa mi se što nema preciznije kontrole za kukije i još nekih sigurnosnih opcija, ali videćemo šta će biti do prve zvanične veezije. Najveći problem je opet memorija. Jedan tab otvoren (bila 2-3, pa zatvorio) i ima četiri procesa i uzima 300 MB memorije. Opera 12 nije restartovana danima, trenutno 8 tabova, a bilo je i 14. Jedan proces i 420 MB. Ah, evo još jedne gluposti Vivaldija. Pređem na drugi program i kad se vratim, više mi nije fokus na polju za unos, gde sam ga ostavio.

pa svi oni jedu memoriju i sve vise ce je jesti. maxthon je u ranijoj verziji uzimao jako malo memorije (pre jedno godinu dana, kada sam pocela da ga koristim) i odjednom je poceo da uzima dosta memorije...i to je jedna od razloga zasto sve cesce koristim operu, trose isto, a opera je brza. podesila sam je prema sebi i svojim porebama. fali mi i sync kod opere, posto sam par puta izgubila sve sto sam sacuvala meni maxthon passport dobro djodje. zato se stalno i lomim izmedju opere i maxthona.

ja imam 4gb memorije i ne smem da otvorim operu i photoshop i jos da otvorim slike u photoshopu.

sinoc opera + aimp u pozadini + photoshop i ode 75 memorije.
 
Poslednja izmena:
Sasvim dovoljno je 4GB za PS i surf, ako ti negde zastuca, to moze biti i do procesora.
 
Izgleda da kad živne Vivaldi, da ćemo svi na njega. Tech Preview ima funkcije za koje iz Opere kaže da su nemoguće na Chromium, a ovaj je na istom baziran. Hoće i da vrate mail. Opera je pucala sebi dvaput u noge, a ovi ako odigraju kako treba će da ih dovrše.
 
Izašla je nova Opera-verzija 27
Changelog
Samo mi se ne sviđa,to što je izbačen onaj novi Speed Dial,ili ne znam da ga ukljucim

ne znam vise na koji speed dial mislis...ja sam namestila ovaj.

speed-dial.jpg
 
YT ce ubrzo da predje iskljlucivo na html5 a opera nije navedena kao podrzana. Misle li oni to da sredjuju?
 
Opera sasvim normalno radi sa HTML5. Ne zaboravi da Opera koristi Blink engine, isto kao i Google Chrome. To što možda na YT nije navedena Opera ne znači da nije kompatibilna.
 
radi html5 na youtube cak i 60fps video
 
Ne rade rezolucije kako treba tamo gde je h.264 a ne VP9.
 
Nice :)
 
Hahhaaha ma to je mobilna verzija sajta, browser greskom ucitao , imas dole ikonicu da ucita klasican desktop view.
 
Mislim da su je konacno doveli do neke bolje upotrebljivosti. Meni browser nije imao svrhu bez sync opcije.

@Zli Bokser kad vidim tvoj avatar setim se moje bivse :D
 
Da li neko ima problema sa fontovima u verziji 28.0.1750.31? Na nekim sajtovima ne prikazuje nasa slova, umesto blank space-a prikazuje krstice, a negde umesto zvezdica u password polju prikazuje "iiiiiii".
 
Pitao bi za ekstrnziju Adblock Plus koju koristim za Opera beta. Cesto mi blokira youtube prozore i to najcesce na domacim sajtovima za vesti. Kako da iskljucim da ne blokira iskljucivo youtube? Ako ne moze precicu onda na AdBlock koji ima mogucnost da ne blokira nista na trenutnoj stranici.
 
meni treba pomoc oko opere, posto ne mogu nikako da resim sta god da sam pokusala, a nasla na netu. dakle kod mene opera ne registruje flash ppapi, samo npapi, a koliko sam videla od neke verzije 20 i nesto trebala bi da registruje i taj flash. pokusala sam potpuno da deinstaliram sve npapi i ostavim samo ovaj drugi flas, ali uvek isto out of proces. mene to strasno pocinje da nervira, a ne zna sta vise da uradim.

jel postoji neko resenje za to?

ovde negde, na ovom forum sam procitala da treba da se tvikuje da bi papi prordio, ali ja nemam pojma sta je to.
 
Poslednja izmena:
U plug-ins treba da su izlistani, pa ugasi koji ne želiš.
 
Vec par dana izlazi obavestenje da se pojavio update, i kada kliknem na update, izbaci gresku da nije moguce uraditi. Jel se desavalo jos nekome?
 
Pokreni kao admin, ako ne pomogne skini manuelno i instaliraj preko.
 
Nazad
Vrh Dno