Šta je novo?

Opera

Nazalost, meni se cini da je i Opera mrtva:(Meni je ovo bio omiljeni browser od kad sam poceo da koristim racunar, da ne pricam za operu mini.Medjutim prestao sam obe verzije da koristim jer jednostavno nisu dobre, ili nude dosta manje stvari nego konkurenti.
Sad koristim chrome, koji je po meni gotovo savrsen!Jedina mana mu je to sto stvarno mnogo zauzima ram i opterecuje racunar, ali takva je i opera posto koristi isti engine.Jedina prednost koju je do sada imala opera u odnosu na ove druge je turbo/off road mode.Medjutim, sada postoji i googl-ov dodatak 'usteda podataka' koji radi super, smanjuje potrosnju za oko 50%, mozes da vidis kolika je usteda, kao i da ga iskljucis/ukljucis vrlo jednostavno...
 
Opera je i dalje bolja od Chrome.
Ja sam sada više na FF, dok čekam Vivaldi da dođe u stabilno stanje.
I Edge deluje kao da će biti dobar.
 
Koristim dve opere.12.16 i operu 28.Imam jedno pitanje.Kako da na operi 28 direktno sa nekog torenta kad izaberem film koji hocu da skinem da ga opera 28 odmah ubaci u bittorent,a ne da prvo sacuvam torent file pa onda ucitam u bittorent.
Ovo mi lepo radi na operi 12.16 pa je zato i dalje drzim.Ali ne mogu nikako da se snadjem sa ovim na operi 28.
Valjda ste me razumeli sta sam hteo da pitam.
 
Razvijaju operu i dalje, bolja je Chrome shita naravno, ali Vivaldi se brze razvija i vise mi se svidja... Dok se poraste Vivaldi koristim operu i ff
 
Ja sam batalio operu vec neko krace vreme i presao na FF.
Chrome ne mogu ocima da vidim, to je najtromiji browser koji postoji, a FF malo - malo pa se skrsi :) ali manje vise radi kako treba i prilagodio sam ga koliko moze.
Prosto neverovatno da ovi noviji browseri nemaju jednostavnost i brzinu praistorijske opere.
 
I ja gubim strpljenje sa Operom. Zadnjih par dana koristim UC Browser http://pc.ucweb.com/ jeste da je prenašminkan ali s obzirom da su ga objavili pre mesec dana i da tek treba da ga unapređuju ovo za sada nije loše.
 
U poslednje vreme mi se desava problem. Ne radi mi CTRL+TAB. Zna li neko zasto?
 
Uklonili su taj shortcut iz meni nepoznatog razloga. Otidi u opcije i dodaj ga.
 
Kako popraviti fontove da budu ostriji? Jedan od problema zbog kojeg ostajem na 12.
Posle 3 minuta igranja u next, vratim se u 12 i progledao sam opet.
Na slici su chrome, opera 12 i opera next
fonts.png
 
opera://flags/#disable-direct-write
pa klikni na enable
 
Poslednja izmena:
To je to. Hvala puno spasao si me.
12 sve manje funkcionise i svaki dan mi nesto novo otkaze ili neki sajt lose prikazuje.
 
Poznat problem još od kad je Chrome ubacio DirectWrite, ima već par meseci. Nekome bolje radi default, neko mora da isljuči DW.
 
Razvijaju operu i dalje, bolja je Chrome shita naravno, ali Vivaldi se brze razvija i vise mi se svidja... Dok se poraste Vivaldi koristim operu i ff

Vivaldi Tech Preview je mnogo trom, sporiji cak i od Firefoxa. Čim to srede, prelazim na Vivaldi.
 
tech preview 3 ? meni radi kao munja fali mu funkcionalnost i bagovit je

problem sa firefoxom je sto moras da ga tweakujes da bi bio brz kao chromium bazirani browseri ja sam ga podesio i kao backup browser je super i brz i pouzdan ... nazalost neki appleti koji mi trebaju nisu podrzani na firefoxu ...

u svakom slucaju koristiom operu next , firefox i vivaldi.
Takodje cu rado preci na vivaldi cim ga urede (iako mi se estetski ne svidja tu mi je nova opera najbolja).

Ne razumem sto guraju ovaj bloatware sa ovim discovery ******m -.-
 
Mislim da je onaj prvi TP. Nisam siguran da li se osvezila verzija na novu, ali i dalje ima zadrsku pri otvaranju novog taba kao i Firefox. Iskreno, ne svidja mi se kako izgleda ali to je sada trend... ja sam na Win7 jer ne mogu da smislim flat design a pogotovo ne crno bele varijante prozora.

Meni Firefox osim sto laguje ne radi posao jer nema Speed Dial kakav ima Opera. Meni je SD kao bookmarks, i ne mogu bez te opcije. Bookmarks ne koristim godinama unazad.

Discovery jeste trash opcija, mada meni ne treba ni stash (nekad bude koristan ali retko). Fali mi pristojan mail klijent u sklopu browsera kao i dobar dl manager. Valjalo bi da porade na integraciji prevodioca, Chrome je tu puno bolji. Preferiram out of the box opcije, nisam neki fan ekstenzija (nekad bio ali danas ne).
 
Mislim da je onaj prvi TP. Nisam siguran da li se osvezila verzija na novu, ali i dalje ima zadrsku pri otvaranju novog taba kao i Firefox. Iskreno, ne svidja mi se kako izgleda ali to je sada trend... ja sam na Win7 jer ne mogu da smislim flat design a pogotovo ne crno bele varijante prozora.

Meni Firefox osim sto laguje ne radi posao jer nema Speed Dial kakav ima Opera. Meni je SD kao bookmarks, i ne mogu bez te opcije. Bookmarks ne koristim godinama unazad.

Discovery jeste trash opcija, mada meni ne treba ni stash (nekad bude koristan ali retko). Fali mi pristojan mail klijent u sklopu browsera kao i dobar dl manager. Valjalo bi da porade na integraciji prevodioca, Chrome je tu puno bolji. Preferiram out of the box opcije, nisam neki fan ekstenzija (nekad bio ali danas ne).

auto update im ne radi moras rucno da instaliras tech preview ... trojka je vec skoro pa beta, probaj videces razliku >D

na novoj operi koristim manji broj ekstenzija ovo su neke od njih :
translator,
stylish (custom css) ,
ublock,
wot,
https everywhere,
simple undo close ( skoro kao korpica iz stare opere),
streamus ,
pushbullet (jedan od razloga zasto ne mogu da predjem na firefox),
magic actions for youtube ,
modern scroll,
gmail notifier

i jos nekoliko manje bitnih
 
Poslednja izmena:
@ StormScion
Sta radi ovaj pushbullet? Klikom prebacis npr. link ove stranice na mobilni i obrnuto? Posaljes fajlove isto tako...?

Nema na Operi neka slicna ekstenzija kao ova sto se pojavila za Chrome ?
 
Konačno radi MSE i AVC na YouTube.
Otprilike u vremenu kad će YouTube da ga potpuno odbaci za VP9. *****s...
 
Ja danas probao operu posle mnogo meseci i vrlo prijatno iznenađenje. Odlično radi, brdo ekstenzija koje koristim na hromu su tu.
 
A sad, nisam ti ja neki reper za to. Ja uvek imam otvoreno po 15 tabova, 15ak ekstenzija, ide neki streaming.
Recimo da po brzini mi idu ovako:
Hrom, Opera, ff dev, ff (daleko poslednje mesto).
 
Hvala, onda jos ne diram Chrome. Mada je ova 43 verzija i sporija i trosi vise memorije (1 tab 300MB, 2 500MB) ali sam ga sad pregazio sa beta verzijom (44.0.2403.18 beta-m) i evo vratilo se u normalu.
 
@ StormScion
Sta radi ovaj pushbullet? Klikom prebacis npr. link ove stranice na mobilni i obrnuto? Posaljes fajlove isto tako...?

Nema na Operi neka slicna ekstenzija kao ova sto se pojavila za Chrome ?

Imas pushbullet za operu radi na svim chromium browserima idi na pushbullet sajt.

Pushbullet ima nekoliko veoma dobrih mogucnosti:

Prva stvar je da automatski ti salje notifikacije sa telefona na browser (iskacu kao male notifikacije u gornjem desnom cosku)... salje SVE notifikacije.

Posto salje sve notifikacije znaci da salje i pristigle SMSove, mogucnost odgovaranja na smsove preko racunara, stigne ti poruka telefon ti nije pri ruci u browseru ti iskace notifikacija za poruku jednostavno mozes da kliknes na tu notifikaciju i odgovoris na poruku.

Slanje i primanje fajlova, linkova, notesa i smsova. Mozes direkno iz pushbullet appa iz browsera da saljes smsove (imas sve brojeve telefona u sms tabu).
Deljenje linkova i fajlova je VEOMA jednostavno. Primera radi citas neku stranicu na browseru na racunaru i hoces da se prebacis na tablet i da nastavis da citas gde si stao desno dugme na stranicu pushbullet > moj tablet > salji na tabletu/telefonu se pojavljuje link kliknes na njega otvara se i nastavljas da citas. Notes mozes da kopiras posaljes poruku sebi sa tekstom koji ti treba na telefonu sa telefona na pc i slicno sve u par sekundi ( sa telefona sve se radi preko share funkcije).
Fajlove nazalost podrzavaju samo do 25mb velicine.

Postoji funkcija universal clipboard dakle sve sto si clipboardovao na PC ti pushbullet kopira na telefonov clipboard ili obrnutno sa telefona na PC. Ume da bude korisno :)

Ima osnovne zastite privatnost podataka, ekripovanje podataka itd.
Logujes se i pravis nalog preko google naloga.

Ne trosi mnogo baterije brzo kao munja itd

Takodje veliki deo istorije slanja ti se cuva tako da mozes kao mini cloud kasnije da ih povuces sa tvog naloga. Ja sam par puta pobrisao neke slike koje su mi bile na telefonu koje sam slao na PC pa sam ih i na PC slucajno obrisao ali sam mogao sa mog pushbullet naloga da ih ponovo downloadujem..

Meni je to jedna od 10 must have aplikacija na androidu. Iskreno mislim da ili google treba da ih kupi ili da ih iskopira i integrise po default u android :D
 
Poslednja izmena:
A sad, nisam ti ja neki reper za to. Ja uvek imam otvoreno po 15 tabova, 15ak ekstenzija, ide neki streaming.
Recimo da po brzini mi idu ovako:
Hrom, Opera, ff dev, ff (daleko poslednje mesto).

Ja sam malo tweakovao FF i iskreno ne mogu da primetim razliku u brzini od opere.
Mislim da ovde SSD mnogo znaci jer FF ne voli da sve cachuje u ram vec vuce sa diska dostva stvari za razliku od opere. Samim tim je bolji na low end masinama... nije los FF samo po default dolazi sa nekim nebuloznim stvarima popaljenim.
 
Imas pushbullet za operu radi na svim chromium browserima idi na pushbullet sajt.

Pushbullet ima nekoliko veoma dobrih mogucnosti:

Prva stvar je da automatski ti salje notifikacije sa telefona na browser (iskacu kao male notifikacije u gornjem desnom cosku)... salje SVE notifikacije.

Posto salje sve notifikacije znaci da salje i pristigle SMSove, mogucnost odgovaranja na smsove preko racunara, stigne ti poruka telefon ti nije pri ruci u browseru ti iskace notifikacija za poruku jednostavno mozes da kliknes na tu notifikaciju i odgovoris na poruku.

Slanje i primanje fajlova, linkova, notesa i smsova. Mozes direkno iz pushbullet appa iz browsera da saljes smsove (imas sve brojeve telefona u sms tabu).
Deljenje linkova i fajlova je VEOMA jednostavno. Primera radi citas neku stranicu na browseru na racunaru i hoces da se prebacis na tablet i da nastavis da citas gde si stao desno dugme na stranicu pushbullet > moj tablet > salji na tabletu/telefonu se pojavljuje link kliknes na njega otvara se i nastavljas da citas. Notes mozes da kopiras posaljes poruku sebi sa tekstom koji ti treba na telefonu sa telefona na pc i slicno sve u par sekundi ( sa telefona sve se radi preko share funkcije).
Fajlove nazalost podrzavaju samo do 25mb velicine.

Postoji funkcija universal clipboard dakle sve sto si clipboardovao na PC ti pushbullet kopira na telefonov clipboard ili obrnutno sa telefona na PC. Ume da bude korisno :)

Ima osnovne zastite privatnost podataka, ekripovanje podataka itd.
Logujes se i pravis nalog preko google naloga.

Ne trosi mnogo baterije brzo kao munja itd

Takodje veliki deo istorije slanja ti se cuva tako da mozes kao mini cloud kasnije da ih povuces sa tvog naloga. Ja sam par puta pobrisao neke slike koje su mi bile na telefonu koje sam slao na PC pa sam ih i na PC slucajno obrisao ali sam mogao sa mog pushbullet naloga da ih ponovo downloadujem..

Meni je to jedna od 10 must have aplikacija na androidu. Iskreno mislim da ili google treba da ih kupi ili da ih iskopira i integrise po default u android :D


Hvala na detaljnom opisu. Stvarno zanimljiva aplikacija.
 
Nazad
Vrh Dno