Šta je novo?

Opera

Kakav krs browser je ovo, kakav uzaludni potrosac resursa - svi tabovi odavno ucitani, CPU zakucan na 50%. Smece. Zena ga koristi po navici, da ne pomislite da sam mazohista. Screenshot (21).png
 
flash reklame i slicno znaju da naprave to , instlairaj adblcok no script i slicno pa ce i cpu zauzetost pasti
 
Može biti i loše napisan javascript na stranici. Najbolje otvoriti task manager unutar same Opere pa videti koji tab ili plugin prave problem.
 
Ima adblock - tacnije Ad Muncher, nezavisno od browsera i nijedan se ne ponasa tako. Ne bih ni primetio, nego mi zakucava youtube na 1080p, pa pogledah sta se desava. Dva procesa vuku sve, jedan 35%, drugi ostalo. Kako ja da znam koji su?
 
Poslednja izmena:
Task Manager od Opere u Devoleper opcijama.
 
Ova stranica je pravila problem, ova animacija u pozadini verovatno. Ista stranica u Maxthonu trosi oko 12% CPU resursa.
 
kome smeta novi ruzni win 10 skin

ovo u url bar opera://flags/?search=windows%2010%20skin

i disable
 
Da li su ikada ponudili normalan backup speediala ? Ne mislim na sihronizaciju vec da odradim backup da ga mogu ponovo ubaciti nakon friske instalacije ili prebaciti na drugi PC. Moze i backup fajlova ako se zna koje tacko fajlove kopirati.

na drugim browserima koristim FVD vec godinama ali Opera nije nikada dozvolila da se FVD postavi kao zamjena za defaultni speed dial kao sto je to na kromu, firefoxu i ostalim browserima. Meni svejedno koji je speed dial samo da se moze backupovati.

I jos nesto, ima li opera svoj flash player kao krom ?
 
Poslednja izmena:
google is your friend.
Prvo vidi gde su ti sacuvani podaci. najcesce je to C:\Users\user\AppData\Roaming\Opera Software\Opera Stable
To ces proveriti u about opera ili kucanjem opera:about u address bar. Videces sekciju paths sa instal, profile i cache. Ono sto tebi treba je profil.
Obicno, zelis da sacuvas ceo folder. Kad me mrzi da se gnjavim, ja samo prekopiram ceo folder. Ako imas vremena ili zelis bas samo speed dial, isti bi sada trebao da se nalazi u favorites.db. Zasto su ukinuli speeddial.ini ne bih znao.
 
Sve je to krasno ali nema svrhe. Cak sam kontaktirao i opera tim i bilo je tako, kopiraj favorites.db ili par fajlova. Poslije to nista nije radilo. Opera je ili bugovala ili uopste nije primala speed dial setup sto bi znacilo da se nesto promjenilo kroz verzije. Evo recimo hocu da ubacim stari favorites.db kao fajl i sada on uopste ne postoji. Ni speeddial.ini. Dok pisem ovaj post, kopirao sam folder sa PC-a i prebacio ga na laptop. Obe opere su up to date. I na laptopu nema ni jednog speed dial linka. Cak je pobrisao i one defaultne. Davno sam se ja zezao oko ovoga i svaki put je ovako bilo.

A guglati tehničke stvari za operu ne ide. Ili su diskusije mnogo stare ili ne postoje pa reko pitam ovdje da li se neko zezao sa tim. Ima opcija sa onom ekstenzijom koja zamjeni new tab u koju bozes ubaciti link po zelji pa ubacis FVD link i to radi ok ali gledam da imam sto manje ekstenziaj i da je stvar jednostavnija radi fluidnosti browsera jer svi oni brljave sa vecim komplikacijama.
 
Poslednja izmena:
Ne znam zasto vise ne readi to sa kopiranjem fajlova, ali svakako je moguce vratiti speeddial ako ti je ukljucenja sinhronizacija.

Odes u bookmarks, tamo imas folder speed dial, u njega kopiras sve precice iz foldera Other speed dials\speeddial koji si sacuvao

Nije komplikovano i radi ok.

Bitno je samo da je ukljucena sinhronizacija
 
Ok, prije to nije moglo. Problem je bio taj sto bi postojao samo drag and drop. Prebacivanje linkova iz recimo speed dial u neki drugi custom kreirani folder pa bi se sa stim sistemom samo prebacivalo. Ako prebacis speed dial u neki folder onda ostanes bez speed dial linkova. I obrnuto, ako prebacis iz backupa, ostanes bez backupa.

Sada radi copy i vidim da radi uredno. Ulogovao sam se i na laptop, kopirao linkove iz foldrer i sve je na mjestu. Nadam se da ce ovakav sistem ostati.

Hvala.
 
@ Glenn
Pregledaj ovde http://help.opera.com/opera/Windows/2066/en/solutions.html


Ako neko ne zna a hoce da ima za thumbnail izgled sajta i da ne bude onako uokvireno u nekoj od boja i velikim slovima ne idete desni klik > add to speed dial, nego idete na srce > skrolujete levo-desno thumbnail > otvorite pop-meni i tu selektirate speeddial. Takodje dok birate sliku mozete na tockic zoom in-out odraditi

2016-03-21_1212.png
 
@glenn,
Sorry, to je onda stvarno problem. Verovatno su nešto izmenjali pa se pri promeni verzije nije lepo prebacilo i sada je zaglavnjeno
 
Meni treba pouznad backup speed diala jer imam oko 50+ linkova pa je to problem postavljati svaki put iznova. Ova sihronizacija radi ok pa se nadam da nece doci do gubitka sadrzaja. Za sada mi i to odgovara.

Rusi - Crko mi je danas HDD na laptopu pa probam ponovo prebacivanje fajlove na friskoj instalacije cim uzmeme novi disk. Da sada ne reinstaliram operu na PC-u. Tnx za link.
 
Capture.JPG

Svidja mi se ova stavka : Update stream :D to nisam primetio pre, to je skoro ubaceno?
 
izasao vivaldi 1.1


objektivno bolji browser :)
 
Otišli su u potpuno dva različita pravca. Meni naravno više leži Vivaldi u duhu stare Opere. A sadašnja Opera nije loša, ali je mnogo ogoljena, što odgovara nekim ljudima. Mislim da je bolja i od Chrome i od Firefox. Pošto Firefox i dalje ima povremeno problema sa brzinom, pri tome su se odlučili i da njega teraju u pravcu korisnik je *****.
 
Ali peti najpopularniji browser - sa celih 1,9% :D
 
ne vredi, na desku ubija chrome (po meni ne zasluzeno) al krastavac gura google gde burgija nece :)
 
Chrome ima udeo jer je guran uz svaku instalaciju svega i svačega. Plus guranje na Google Search. Bez toga bi imao mnogo manji udeo.
 
Meni je chrome najgori od svih chromium browser-a. Za sada je opera no.1. Bar dok Vivaldi ne dobije Sync opciju, a možda i duže. Lepo su je ispeglali, ima gomila sitnica koje mi znače u odnosu na ostale browser-e (čak sam i Edge koristio nako AU-a, ali džabe :D )
 
Capture.JPG

Kako da resim ovo ? Skine 100% i nista..
 
Ma pusti ga. sam ce se u jednom trenutku update.
Zasto si na visti i zasto 32bit? laptop oem?
 
office masina - oem - fujitsu :) povremenio tu masinu koristim, da je moja uveliko bi stavio w7 ili w10 :)
 
Ne ne prolazi, zato me i buni sto skida 36 je poslednja podrzana verzija za Vistu.
 
Nazad
Vrh Dno