Šta je novo?

Opera

Hoce :p

Posle nekoliko restarta :D ocigledno su u obavezi bar security zakrpe da obezbede, cak iako su prekinuli podrsku za Vistu i XP.
Evo posle .75 sada je .80

Capture.JPG
 
Upsssss

Earlier this week, we detected signs of an attack where access was gained to the Opera sync system. This attack was quickly blocked. Our investigations are ongoing, but we believe some data, including some of our sync users’ passwords and account information, such as login names, may have been compromised.

Although we only store encrypted (for synchronized passwords) or hashed and salted (for authentication) passwords in this system, we have reset all the Opera sync account passwords as a precaution.

We have also sent emails to all Opera sync users to inform them about the incident and ask them to change the password for their Opera sync accounts. In an abundance of caution, we have encouraged users to also reset any passwords to third party sites they may have synchronized with the service.

To obtain a new password for Opera sync, use the password resetting page.

The total active number of users of Opera sync in the last month is 1.7 million, less than 0.5% of the total Opera user base of 350 million people.

The remaining Opera browser users who do not use Opera sync, do not need to take any actions.

We take your data security very seriously, and want to sincerely apologize for the inconvenience this might have caused.

https://www.opera.com/blogs/security/2016/08/opera-server-breach-incident/
 
Imam problem sa stable release (poslednja verzija). Zaglupio se sync, fora je sto sam na sajtu obrisao sve podatke, kreirao novi opera nalog, probao ponovo i ponovo nece, sa tim da sada na sajtu opere imam samo bookmarks ali ne i sifre koje su mi jako bitne (imam sifre na kompu u samoj operi, sve su sacuvane, ali bih da ih posaljem na operin server za ne daj boze). Kako da bekapujem sifre ? Hvala.
 
Jesi li promenio password pre 20-ak dana? Svima je stigao mail da resetuju password (ili su cak oni automatski resetovali), odradi to ako nisi i resices problem.

Edit: Evo gore u dejanovom postu, resetovali su oni sve
 
Jesu, stigao mi mail. Zaboravio sam i da imam nalog jer ga ne koristim.
 
Jesi li promenio password pre 20-ak dana? Svima je stigao mail da resetuju password (ili su cak oni automatski resetovali), odradi to ako nisi i resices problem.

Edit: Evo gore u dejanovom postu, resetovali su oni sve

Ma sve sam odradio ali je opera sync zabagovao, nece da posalje passworde na server, bookmarks je otpremio. Ne znam sta vise mogu da uradim.
 
Možda je do ovoga:

We are rolling out some security enhancements, and we are going to share more details in the future. For now, please be advised that if you use a passphrase, you will be able to sync only between the latest desktop clients (Opera Desktop 40 and 41)
 
Ljudi npda ne sirim crkao mi je boot hdd sistem mi je na ssd posto kaliram da nemam sanse da izbutujem sistem kako da backupujem opera linkove koji su na home screen i pootvarane tabove koji su bili?
 
Sačuvaj profile folder.
Posle ga kopiraj na isto mesto i sve ti je tu.

C:\Users\šta ti je već ime\AppData\Roaming\OperaSoftware\Opera Stable
 
Samo to je potrebno? Dobro posto i nije nesto veliko...
 
Da, ceo folder, posle ga tačno tu vrati. I svi tabovi su ti tu kao i sve ostalo. Znam jer sam tako i ja radio backup kad sam reinstalirao sistem.
 
Hvala ti puno jos da izbekapujem ps zbog pluginova ali pitanje je sta ce raditi :-(
 
Ako neko ima problema sa VPN-om, meni je ovo rešilo problem.
http://forums.opera.com/discussion/comment/15250158#Comment_15250158
Na linuxima radilo, na jednoj Windozi 10 jeste, a na drugoj nije. Baš me nerviralo :)

Inače, Opera je sve bolja - ugrađen adblock i VPN bez ekstenzija, ona Sreach|Copy opcija je sjajna, najbolji search i bookmarks menadžment (za sada)... prosto se zapitam ko koristi druge browsere i zašto :|
 
Startup speed je poslednja stvar koju su trebali da unapredjuju u ovom momentu, ali im hvala za to u svakom slucaju. Treba da ubace ono sto je vec neko predlozio, private tab medju obicnim u istom prozoru. Jer me mrzi da vrsim navigaciju izmedju razlicitih prozora kada hocu da koristim VPN koji sasvim zadovoljavajuce radi. Tu su i neke stvari koje bi ja voleo a to su dodatno podesavanje speed dial i bookmarka, podesavanje agregatora, paljenje i gasenje tih funkcionalnosti kao i bolja kompatibilnost sa Google Chrome u smislu da bolje vara sajtove da je Chrome u pitanju. Jos da je open source... ali ne moze leba preko pogace.

Vivaldi ne mogu da koristim, nazalost, jer je GUI smece. Ostali browseri nisu ni blizu.
 
Uf kakav kriticar :D dobro evo nije samo da je brze otvaranje app :D

Longer battery time when video conferencing. The battery saver mode, which was introduced few versions earlier, now can automatically choose the right video codec for the conference session. This means that wherever you're on a call, Opera will now use hardware-accelerated codecs if they're present in your system, dramatically improving battery life and reducing CPU usage. When there's no hardware accelerated codec to use, Opera will limit the pixel count to reduce the CPU usage anyway.
Hardware-accelerated video pop-out. Since the introduction of video pop-out back in May, Opera was rendering videos in it using software methods. Starting with Opera 41, this process will be now fully hardware-accelerated too.
Personalized newsreader improvements. Personal news in Opera 41 will allow users to add news sources even without knowing exact RSS-feed URL. Browser will try to find it by itself, making the process of adding more sources less painful.


djabe ti to ovde pises sta bi voleo...bolje im sastavi jedan email pa neka vide hoce li usvojiti... Ponekad developeri i poslusaju zelje korisnika :)
 
Jel ima neko problema sa gledanjem videa sa Vimeo servisa? Opera je 41.0.2353.46, stranica se otvori, i taj tab zaglavi u većini slučajeva. Retko možeš da klikneš na play dugmence, ali se ništa ne dešava. Npr: https://vimeo.com/127409244
 
Ja je probah na laptopu i lepo radi.
 
Instalirah najnoviju Operu posto sam video da su ubacili vpn i ad blocker i za sada sam zadovoljan i meni otvara stranice mnogo brze nego firefox. Cak i bench ne baguje ( u firefoxu svaki put kad otvaram nesto dobijem not responding 20 sec pa mi onda otvori stranicu).
Sve je ok ali ne otvara mi torrent fajlove :( Ne prepoznaje magnet linkove takodje.
Ima li neko resenje za to?
Takodje bi mi trebalo neki blokator pop up sajtova. Pored ugradjenog ad blokera imam instaliran ad block plus i ad guard ali na primer na www.extratorrents.com kad god kliknem na neki link otvori mi se novi prozor.
edit:
Takodje primetih da na nekim sajtovima u tekstu se pojavljuju reklame
opera.jpg firefox.jpg
Prvo je slika iz Opere a druga iz Firefoxa. Mozda neka ekstenzija ubacuje ove reklame?
Edit:
Ad Guard ekstenzija ubacuje reklame *^&#%$#^$$%@!@111
 
Poslednja izmena:
Ja taj extratorrents ne mogu ni da otvorim, blokira ga AdMuncher :D
 
kad otvorim Operu sa gomilom tabova od prošli put volim da budu load when selected, a sad su uveli da se postepeno svi tabovi učitaju
 
Znam sada sta je, to je bilo kratko po defaultu.

@ virke

probaj ovo da ti otvori torrent program http://www.naru-chan.net/2015/08/11/how-to-make-opera-open-torrent-files-automatically/
Meni ne smeta posto sam tako namestio u uTorrentu da ucita fajl iz download foldera i automatski obrise tako da mi odma krene download.

Dok magnetne linkove me pita da li hocu da dozvolim da ih uTorrent otvori. Pogledaj u opera://flags/ da li tu ima da se ukljuci ponovo.
 
S vremena na vreme mi se desava da dobijem ovu poruku
This site can’t be reached

nekaadresa DNS address could not be found.
Try running Windows Network Diagnostics.

odradim refresh i odma sam na toj stranici.
U cemu je problem?
 
Ista situacija i kod mene. Cini mi se da je posle apdejta pocela da zeza Opera. Takodje, dosta sporije otvara facebook, b92, itd. dok preko Chroma sve ide normalno.
 
S vremena na vreme mi se desava da dobijem ovu poruku
This site can’t be reached

nekaadresa DNS address could not be found.
Try running Windows Network Diagnostics.

odradim refresh i odma sam na toj stranici.
U cemu je problem?

Probaj da promenis DNS, recimo OpenDNS ili Googleov.
 
Nazad
Vrh Dno