Šta je novo?

Opera

I meni muke sa novom Operom. Kada ugasim browser i pokrenem ga ponovo, prijavi mi da ne može da nađe setovanja. To rezultuje time da nikakve nove izmene u setovanjima ne mogu da činim - ne pamti promenjenu download lokaciju, ne pamti nove sajtove u speed dialu...

Za sada mi ništa nije kritično, jer zbog povučenih ranijih setovanja imam sve konfigurisano kako mi - trenutno - treba, ali će postati problem pre ili kasnije jer se nove izmene prosto ne pamte. Ima li neko ideju kako to srediti?
 
Jel MOGUCE da gornji deo taba nije klikabilan, i da to nikome ne smeta? Kako im je samo to palo na pamet?
 

Prilozi

  • opera.jpg
    opera.jpg
    270.6 KB · Pregleda: 147
Imaš da promeniš to u advanced opcijama, koliko se sećam.
 
Disable tab bar's top spacing when browser window is maximized
Ako kucas tab u pretragu podesavanja, poslednja opcija. treba da bude cekirano.

Kuci drzim bez razmaka, na poslu sa razmakom. Na poslu radim sa vise prozora i nekada moram da pomeram, kliknem i da bih bio brzi, samo roknem mis na sam vrh i pocnem da vucem operu.
 
Neverovatno da je to default tako, hvala..
 
Ljudi, da li je moguce da nova opera nema sync history-ja?
 
Hvala. Stavio sam, ali ipak ne radi. Istorija pregledanih strana je i dalje nezavisna od uredjaja do uredjaja. Moze pomoc :)
 
Koristio sam Firefox poslednje 4 godine, nervirao se kao nenormalan i sada odlucih da prodjem na Operu. Koristim je vec par dana i odlicno radi, pravio mi je ovaj space iznad taba problem i sad procitah ovo, hvala na pomoci.
 
Sta ima taj Nitro, a sto nema regularni Maxthon?
 
Imam veliki problem. Instalirao sam Windows 10 i password file "Login Data" ne radi vise jer je promenjen OS, takodje i sync nije obavila prebacivanje sa Opera beta na Opera stable (stable sam instalirao na w10). To im je neka bezbednosna procedura koju primenjuju a ne secam se da je ikada spomenuta niti ovde da je neko pisao. Postoje ti deskripter za sifre ali izgleda ili Opera ili w10 ima neku black listu gde ne dozovoljava da se skine aplikacija. Pokusao sam ovu http://securityxploded.com/operapassworddecryptor.php takodje hocu da probam i ovo da skinem ali ne mogu http://www.nirsoft.net/utils/chromepass.html
Zamolio bi za pomoc, imam jako puno sifri sacuvanih.
Probao sam i druge browere ali isti problem...



----------------------------------------------------------------

Da li moze da se vrati u speed dial da stoji u thumbnail-u umanjena stranica a ne ovako sa sarenim fontovima i imenom domena?

Gledam ovde: opera://flags/#experimental-start-page
I da li ima jos neki meni u kom mogu pristupiti gde bi mogao da ukljucujem i iskljucujem?
 
Poslednja izmena:
Ovaj nirsoft softver je radio na Operi 12 (i starijim), mislim da je za njih i namenjen. Jesi li probao portable verziju Opere da instaliras? Sto se tice skidanja aplikacija za password, verujem da je njihov download onemogucio antivirus, i to s razlogom.
 
U pravu si bio. Avast je blokirao ali nije ovaj put izbacivao prozor da je blokirao. Nego samo nije dozvolio da se zavrsi dl ili je prijavljivao da kao ne postoji konekcija.

Nisam probao portable ver. Za cega konkretno mi nju spominjes?

Sada mi preostaje da vidim da li ce nesto raditi od toga.



Da znate i vi ako budete menjali OS da vam sync sifri nista ne znaci. Jedino c/p u neki dokument pa jedna po jedna. Javicu sta sam uradio, svakako cu cuvati taj fajl sa siframa pa se nesto mozda bude promenulo u medjuvremenu.
 
Ja uvek izvadim sifre iz wanda u .txt za svaki slucaj, pa backup Opera foldera, pa ako kasnije nesto krene da zeza, kad vratim backup...imam .txt pa idem rucno....
 
Vise nije wand ime fajla, prepostavljam da imas staru verziju. Sada je fajl local data samo, radjen je nekom enkripcijom gde ne dozvoljava pristup kada prepozna promenjen OS. Mada posle ovog zezanja sam citao po Operi sajtu/blogu koji je po prilicno ne orgranizovan i ne pregledan da shvatis o cemu pisu. Bice izgleda u beti sync i sifri sa nekom dodatnom zastitom za verifikaciju pa ce moci da se prebaci i na drugi OS.
 
Nema teme za klasicnu operu pa moram ovde.

Da li jos nekome posle nekog vremena otkazuju integrisani gestures i ukucavanje teksta u npr. google search? Zatvaranje opere i ponovno pokretanje resava stvar, ovo smeta, a pogotovo je iritantno kada imam dosta tabova u inkognito modu pa restart nije resenje. Ovo umiranje opere je pocelo jos pre par meseci i desava se sve cesce.
 
Primetio sam da se pojedine stranice same od sebe refreshuju na veoma kratko vreme i to najcesce na portalima za vesti ali ne naslovna strana nego kada otvorim neki clanak. Jel moze to da se odlozi?

Inace nova stable verzija da je mogucnost sada da se sinhronizuju i sifre.
 
Uzas kako zapucava Opera u zadnje vreme. Posle svakih par puta kada hocu da ugasim tab od FB ode u non response i moram da ubijem i ponovo ucitam Operu. Kako je kod drugih? Bas se nista dugo nije pisalo. A izasla iz bete.
 
I ja imam isti problem, ali sam ubacio neki plugin za messenger i gmail pa sam mislio da oni zezaju. Zabode tako iz čista mira...
 
Takodje problem i kod mene. Mozda je beta trenutno stabilnija od "stable" verzije.
 
Jeste, ja sam ore dve verzije prešao na stable umesto beta. I pređašnje bete su manje pucale iskreno. Vivaldi je najavio novu betu, tako da napreduje prava Opera. Kad izađe stabilna verzija, verovatno se primarno selim na nju.
 
Da, i meni je Opera počela da baguje previše često. Doduše na Win 10 više nego na Win 7, a zna i na linuxu da pukne. Vivaldi mi je još u TP-u bio ok izbor, sad vidim da su izbacili beta2 verziju, pa ću da proverim.
 
Koristim samo operu na Winu 7. Radi dobro. Torch jeste za nijansu brži ali volem operu
 
Meni od 36 (beta) verzije malo kao da je troma. Desavala se pucanja, ali valjda bolje sada posle ovog novog update-a.
 
Ja se poslednjih par dana malo igram sa raznim linuxima, i svaki browser tamo radi mnogo brze. Iznenadio sam se koliko je opera spora pod win 10
 
Nazad
Vrh Dno