Šta je novo?

Ne radi net

The PunisheR

Slavan
Učlanjen(a)
23.10.2011
Poruke
7,834
Poena
475
Moja oprema  
Mobilni telefon
Google Pixel 7 Pro, iPhone 13
Pametni uređaji
Mi Band 5
Pristup internetu
  1. Optički internet
Verovatno nije podesio DNS ili tako nešto...
 
A zapravo bi trebalo ti da pojasniš svoju situaciju detaljnije i okačiš ovde podešavanja sa tog Mekana. Pritisneš CMD + SHIFT + 4 pa slikaš taj prozor. Evo kako je to podešeno kod mene...

Ja sam postavio open DNS broj, a inače standardni koji preporučuje telekom je: 212.200.190.166, 212.200.191.166

Neki opet koriste googlov: 8.8.8.8, 8.8.4.4

Imaš i ovaj Open DNS diagnostic tool pomoću kojega možeš testirati vezu.

Windows - OpenDNSdiagnostic tool

Mac - OpenDNSdiagnostic tool

Međutim nisam siguran uopšte dal je to zapravo problem kod tebe...???

Startuj Network Utility program pa vidi iz njega šta testovi kažu...
 

Prilozi

  • Network.png
    Network.png
    97.3 KB · Pregleda: 91
  • Network Utility.png
    Network Utility.png
    147 KB · Pregleda: 89
Poslednja izmena:
Pa kod mene svaki komp ili fon normalno ide na net preko wlan-a.. Ali njegov MacBook Pro Retina nece. Jednostavno on se poveze na wirelles ali ne moze da ucita nijednu stranicu, jedino spotify moze da pusti pesme, ali nekad nece ni to. I onda kad ja iscupam kabal za telefon iz modema i pukne net i ponovo se vrati Mac ucitava stranice, ali samo 10-15 min i ponovo posle po starom.
 
Neka obriše sve konekcije i napravi nove. Možda se nešto zaglupavilo. I neka isključi Firewall za svaki slučaj...
 
Kad bude dosao sl put probacemo, jer kod njega na netu sve radi a isti nam net, samo razliciti modemi..
 
Pitaj ti njega da li mu se to jos negde desavalo, konkretno ja sam imao isti problem na MBP, da posle nekog vremena (5 do 30 minuta) od momenta konektovanja na wifi mrezu, Airport karica pobrljavi i desava se ogroman packet loss, i to se manifesture na nacin koji si opisao, i onda proradi opet ako se resetuje konekcija. Na kraju sam nasao netu dosta komentara oko problematike sa Airtport-om, neki su do verzije OSX-a, a neki zbog neispravnosti kartice, ja sam na kraju resio problem zamenom kartice novom. Takvih problema nisam nikad imao sa PC hardverom...
 
Poslednja izmena:
Zdravo drugari posto sam novi u svetu applea nedavno sam pazario g5 masinu posto sam windows korisnik prvi put se srecem sa ovim sistemom imam 10.3.4 verziju
povezao sam kablove i upalio masinu e sad problem mi je sto nemam izlaz za net,povezao sam se sa lan kablom interesuje me dali on sam komfigurise internet ili ja moram sam da izvrsim podesavanja...imam kablovski net.Molio bih da mi neko pomogne oko podesavanja za net,izvinjavam se unapred ako sam pogresio sto sam ovde postavio pitanje.....pozdrav
 
^mora odma preko kabla da izadje na net...imao sam sve OSX sisteme..i svi su odma radili....
 
Nazad
Vrh Dno