Šta je novo?

GeForce GTX 780 Thread

@ Core.grapfics Mozda nisi flashovao bas odgovarajuci modovani bios bas za tu tvoju karticu. Ako si sacuvao originalni bios flashuj ga ponovo, pogledaj u GPU-Z pod BIOS Version serijski broj biosa i nadjes u bazi biosa na overclock.net modovani bios za asus dcII oc sa istim serijskim brojem koji odgovara broju tvog originalnog biosa.
Probaj, mislim da bi trebalo da bude sve okey, u 99% slucajeva ljudi uopste nemaju problema.
 
kako nisam? ima sa revizijom chipa B1, samo jedna jedina verzija na tom sajtu za Asus 780 DC2.... to sam skinuo, kako god dirnem voltazu ili bilo sta, odmah puca .... tj krene da nestaje slika, da se tripuje.... nemam pojma sta i kako....
 
Skyn3tov bios za B1 verziju kartice postoji samo jedan. U pravu si. Ako ti ne radi stvarno ne znam sta moze biti uzrok. Mozda Elpida memorija. One oscilacije u boostu sto si postavio pitanje su savim normalne i nemaje veze sa tvojim napajanjem. Tj normalne su za default bios. Povecaj Power Limit na 110% i imaces manje oscilaciija u boostu ali ce ih jos uvek biti.
 
Ufff, bas cudno.:S: Stvarno postoji samo jedan bios za reviziju B1.
Mozda je problem u tome sto za reviziju A1 za asus dcII oc postoji nekoliko razlicitih biosa. Na overclock .net ima samo dva modovana biosa za A1. Dakle, onaj koji ima A1 karticu a ne podudara mu se serijski broj originalnog biosa sa brojem biosa na overclock.net, ne bi trebalo da flashuje taj bios.
Mozda postoji i vise biosa za B1. Verzija modovanog biosa je 80.80.21.00.3B. Otvori GPU-Z i vidi koji je broj tvog biosa. Trebalo bi da se poklapaju.
 
EDIT 2: AKo hoces da radis testove uradi ovako:
Za testiranje koristi Ungine Heaven 4.0 zbog toga sto procesor u ovom testu ima najmanji moguci uticaj na konacni rezultat. Graficke postavke neka mudu na maximumu, rezolucija 1920X1080.
Prvo uradi test sa default clockovima graficke kartice, pa onda postavis sceershotove. Zatim klokujes grafiku ali ne preterano, otprilike boost klok do 1.200Mhz a memoriju ostavi kako jeste. I postavis screenshot.
Kod modovanih biosa ima jedna fora, bar tako je kod mene, da ne treba da se pomeraju slajdovi za power i temperature target jer po defaltu je TDP kartice povecan tako da te postavke nemaju neku svrhu. Neznam kako je kod tebe, ali ti pomeri slajdove na najvecu mogucu vrednost koja je moguca, a priority neka ostane na power targetu. Nadam se da si me razumeo.:wave:

Odradiću sve, samo kad budem stigao, danas sam nešto u gužvi.

Hvala svima na savetima, a što se procesora tiče, znam da je to primerak iz metuzalema, možda će uskoro da padne neki 4790k, videćemo.

Javljam se kad odradim sve valjano.
 
Asus gtx780DC2 nova u radnjama kod nas 344e. I ima je na stanju. Cisto ako neko planira kupovinu eto dobre karte za relativno male pare.
 
@ Kobayashi Maru
Vec sam ti rekao da mislim da taj tvoj procesor nije bas adekvatan za gtx 780 grafiku. Malo sam pogledao po internetu kako stoje stvari u vezi tvog proca. Otprilike mozes u ovoj tvojoj kombinacuji da izgubis u proseku izmedju 20-30% performanci u o odnosu na moju kombinaciju i5 3570K+780.
Mislim da je to premnogo. Ako imas mogucnosti razmisli dobro da uzmes neki odgovarajuci intel procesor.:wave:
 
Poslednja izmena:
mada fx6350 radi na tim plocama,moze i to.ne kazem da je bolja varijanta,ali je varijanta. :)
 
Dobismo i mi Kepler-ovci:D Dynamic Super Resolution:p. Nesto sam na brzinu probo i ne deluje lose.
Ako ovo bude radilo kako treba niko nece da kupuje 4K televizore( i AMD grafike);)
 
Mogu da kazem da je steta sto ova 780 nema 4GB memorije da tera ove novije igre.
Ova moja radi na kloku za gpu od 1260 do 1290Mhz zavisi od igre i memory cloku od 7500Mhz stabilno.
Sa ovim klokovima po mom misljenju blizu je po performansama i sa dobro naklokovanom gtx 980.
Iako mi se temperature gpu-a krecu oko 60C sa voltazom do 1.25V, nesmem da idem dalje. Kad bi je stavio pod vodu, mislim da bi isla i do 1.350Mhz za svaki dan i na tim klokovima bila bi pravi monstrum od kartice.:mad:
Ko nema lovu za gtx 970 a moze da nadje za dobre pare neku polovnu gtx 780, slobodno neka uzima.:rupa:
 
To za temperaturu ne moze da bude tacno, karta se uz prihvatljiv nivo buke greje do 82c u bas full loadu, znaci u testu stabilnosti, tipa Tomb Raider benchmark 1h... Radio sam neki mini test ASUS GTX 780 DC2OC, mozes pogledati ovde, ima tu jos stosta zanimljivo vezano za bios itd, sto moze da ti koristi da izvuces iz te karte maksimum ;)

Performanse su zavisno od kloko, najcesce ispod 970 modela, za nekih 5-6% a 980 je za nekih 20-25% brza...
 
@ Zajebani
Vec sam pisao, imam Accelero Xtreme III cooler. Kad sam ga prvi put montirao mislim da sam malo losije uradio. Pre jedno mesec dana sam ponovo stavio MX4 pastu i pazivljive uradio montazu samog coolera na gpu i dobio sam jedno 5C manje temperature. Recimo, u mirovanju mi je temp. trenutno 24C, a najvise sto sam imao u gamingu je 62C i to na voltazi od 1.25V.
Vec imam modovani bios i sto se tice perfomansi moje iskustvo sa ovim mojim klokovima od oko 1280 za gpu i 7500 za memoriju je kao sto sam rekao u postu 610. Naravno, mislim na HD rezoluciju.

EDIT: Zar klokovana 780Ti na 1300|7900 stize klokovanu 980 na 1500|7900.
 
Poslednja izmena:
^
To je vec nesto drugo... Imam taj cooler, stvarno je zakon i sa njim imas te temperature, to je sigurno. Hladio sam svojevremeno titana sa istim, znaci zlo koliko je dobar :p
Odlicno onda uzivaj, na 1300mhz sa tom kartom imas slicen performanse kao ja sa 970 na 1550mhz, uglavnom je tako, mada novji naslovi daju blagu prednost 970 karti. Imas ovde sta sam radio sa 970 pa napravi neko poredjenje cisto za sebe...
 
@ Zajebani
Jedno pitanjce.:laugh:
Koliko sam video na netu ove nove igre vec sad traze kartu od 4GB memorije. Kako je tvoje iskustvo sa tim?
 
@ reviewsrb
Moje iskustvo je takvo da tamo gde ne mozes da postignes konstantno 60fps nema potrebe ni za vise od 3gb memorije. Stvar je u tome da jednostavno za tih 60fps moras da smanjis nesto u podesavanjima sto automatski oslobadja memoriju. Recimo pomenuti Assassins Creed Unity, super grafika, zahtevna do bola, sa jednom 780 jednostavno ne mozes da imas konstantno 60fps sve na ultra, znaci nesto moras da smanjis na nize vrednosti, sve na ultra trazi preko 3.5gb memorije, ali kada se podesi da daje zeljenih 60fps sa jednom 780 kartom, onda trazi manje od 3gb memorije, sto znaci da nista ne gubis time sto imas 3gb memorije na takvoj karti. Ja bi izgubio sa dve 970 da su kojim slucajem sa 3gb memorije jer moje podsesavanje je takvo da imam igrivih 100-120fps, ali je zauzece memorije na karti preko 3gb, tako da je meni za sli trenutno idealna kombinacija 970 sa 4gb memorije i HD rezolucija...

Imam u planu Asus ROG PG278Q, ali necu ga uzimati pre nego sto Nvidia izbaci jaci gpu sa vise momorije, jer za njegovu rezoluciju i osvezenje slike od 144hz, 970 SLI nema dovoljno snage ni kada je gpu u pitanju ni po pitanju memorije, trenutno imama Asus VG278HR 144hz, i tu jedva uspevam u ovim novim igrma da izvucem preko 100fps konstantno, a rezolucija je HD... Do duse to je vise do mene jer ne pristajem ninasta manje od uletra podesavanja sa najmnje 2xAA, ostalo sve na maksimum i u drajverima sve podeseno na maksimum.

Sve u svemu sa jednom kartom si miran i tih 3gb sigurno nece predstavljajti problem iz gore navedenih razloga ;)
 
Okey, hvala puno, razumem sta hoces da kazes. Otprilike i ja nesto tako razmisljam samo na manjem nivou.:sceptic:
 
Za full hd rezoluciju / 144hz gtx980 sli je za sada idealna kombinacija. I naravno gtx970 sli. Za full hd / 60hz dovoljna je single gtx 780, eventualno 780ti. SLi Gtx780(ti) nazalost gubi smisao zbog 3gb vrama... A verujem da ce situacija sa zauzecem memorijekod novih igrica biti sve gora. Pa ce ubrzo i 4gb vrama biti "tesno" cak i za full hd...
 
A koliko sam samo postova procitao, sto na stranim tako i na domacim forumima gdje se "eksperti" kunu u graficke sa 2GB (GTX770 2GB) memorije kako su idealne za 1080p... Prosle godine 2GB bilo "i vise nego dovoljno" za 1080p dok ce za max dve godine 4GB biti premalo.
Jednostavno pohlepa je postala toliko ogromna da sve ovo uskoro ni najveci entuzijasti nece moci finansijski pratiti, kupis graficku od 500€-600€ i poslije nesto vise od godinu dana vec skoro nista novije ne mozes igrati na max podesavanjima sto je van svake pameti po meni. Taj ekstremni konzumizam nas brzinom Maglev voza vodi u propast.
 
Jednostavno pohlepa je postala toliko ogromna da sve ovo uskoro ni najveci entuzijasti nece moci finansijski pratiti, kupis graficku od 500€-600€ i poslije nesto vise od godinu dana vec skoro nista novije ne mozes igrati na max podesavanjima sto je van svake pameti po meni. Taj ekstremni konzumizam nas brzinom Maglev voza vodi u propast.

Veća potreba za vramom nema veze sa pohlepom, već sa time kako funkcionišu next-gen konzole. Razvojni timovi su neke limite u novoj generaciji konzola premostili tako što guraju što je više stvari moguće direktno u vram, a situacija je takva da sigurno neće kodirati sve iznova za PC verzije.

Što se tiče premijum cena grafičkih karti, takve karte su upravo za entuzijaste i nikako nije garancija da će za godinu dana biti dovoljne. Pa seti se recimo 8800 Ultre koja se desila na prošlom prelazu konzolnih generacija, koja je koštala 830$, da bi se šest meseci kasnije pod pritiskom Crysis-a desio 8800GT (G92) po ceni od 200e, koji je bio samo 25-30% bila sporiji od te ultre. Nekada su ti skokovi brži, nekada sporiji. Ovaj skok je još i najbezbolniji od svih, jer vram sa spuštanjem jedne ili dve opcije može da se obuzda.
 
Poslednja izmena:
da pohlepa za parama, jer ne znaju vise odakle da uzimaju, pa sad izbacuju grafe svake godine sa po 1gb vise vrama, to je sasvim normalno u danasnjem okruzenju ali puknice to kad tad, sve ima svoj rok trajanja
 
Bilo mi je dosadno i malo sam pogledao po netu i nadjem na jednom stranom sajtu review referetne R9 290X gde je u igrici Bioshok Infiniti jaca i od gtx980, igrici koja bas lezi nvidia karticama i gde je i gtx780 na defaultu jaci od R9 290X.:smash:
Da bi odbranio cast ove moje kartice:beat: uporedio sam neke rezultate sa ovog naseg sajta sa mojim rezultatima da bih video koliko je moguce, neke realne razlike izmedju razlicitih kartica.
Review sa benchmarka gtx 980 Strix OC.
Sniper Elite V2, gtx 980 Strix 58.10fps.
gtx 780, klok 1306|7400 rezultat 58.20fps.
Tomb 2013, gtx 980 Strix 77.00fps.
gtx 780, klok 1306|7400 rezultat 77.80fps.
Hitman Absolution, gtx 980 Strix 69.90fps.
gtx 780, klok 1306|7400 rezultat 77.80fps.
Nekoliko puta sam proveravao ovaj rezultat, neznam zasto 980 ima ovako manji rezultat, kad je po nekom mom misljenju ovako naklokovana 780 otprilike ista po performansama sa ovom gtx 980.
Ovo su benchmark programi u okviru igrica i trebalo bi da pokazuju neko realno stanje performansi.
Ako neko ima vremena i volje moze da testira performanse, bas bih voleo da vidim razlike u performansama i izmedju nekih drugih kartica.
Kolega magny cours sa onom Msi R9 290X karticom i onim strasnim klokovima bi mogao da se prikljuci.:wave:, bas ima dobar primerak karte.
 
1080p 4gb vrama?... boze...

Sta ti je tu cudno ? :) Ima igara koje uzimaju svih 4gb sa modovima ciji nisam fan. Ali imaj na umu ljudi kupuju graficke i zbog odredjenih igara, tako da ne bih se zacudio da i u toku sledece godine bar PC ekskluzive budu na malo visem nivou od Unitija i slicnih.
 
@ Zajebani
Evo, vidi sad ovo.
Uradio Hitman po popstavkama sa guru3d.
G1 980, 1920X1200 rezultat 91fps, 2560X1440 rezultat 66fps.
Moja 780 klok 1306|7400, 1920X1080 (nesto manja rezolucija), rezultat 101fps, 2560X1440 rezultat 69fps.
Vidis da ispada da je i nesto jaca ova moja klokovana od G1 980 koja boostuje i do 1380mhz. A ovi na guru-u imaju I7 3960 Extreme na 4,6mhz.
Kako objasniti ove rezultate, sta ti mislis o tome?
Sve manje verujem u ove rezultate sa ovih sajtova.....:wall:

EDIT: A to je benchmark u okviru same igre, valljda treba da budu pouzdani rezultati.
 
Poslednja izmena:
Nem drugog objasnjenja sem da nisu ista podesavanja, ili da nije ista verzija igre, ili je razlika u driverima, njihova tabela je tacna i sigurno su prikazali validne rezultate, mnogo puta sam uporedjivao i uglavnom je to to...

Ti imas kartu koja radi na 1280mhz a taj klok 780 pretvara u pravu malu zverku i jednako je cini dobrom kada je gpu snaga u pitanju kao 980/780ti, svakako je mala razlika kada se svaka od karti klokne na maksimum za svaki dan 780/780ti/970/980, 780 zbog modovnog biosa moze da dostigne i 1300mhz za svaki dan sto je ako blizu dobeo klokovane 980, gledano kroz performanse.
 
Poslednja izmena:
Okey, verovatno je nesto od toga, a i ja malo iztweakujem Windows:smack: da sto bolje radi, pa mozda je i do toga.;)
A i stvarno je po mom iskskustvu klock i skaliranje prilikom kloka kod ove 780 bas veliko, negde dobijem i do 30% na performansama u odnosu na default.
 
Nazad
Vrh Dno