Šta je novo?

GeForce GTX 780 Thread

Ufff, zamalo da potrefis.:D
Kod GPU-Z treba da kod VRM Temperature da kliknes na srelicu i otvorice se tab i cekiras opciju Show Highest Reading, da bi videli koja je najveca maximalna temp. Ova temp. od 52C je ocitavanje trenutne temperature.
17.jpg
Sto se tice druge slike, mora malo drugacije. Mora da izgleda ovako.
18.png
U postovima #715 i #716 i #717 sam objasnio kako da postavis ove parametre. Vidis, pod Settings pa onda pod tabom Monitoring, izaberes postavke koje ce se pokazivati posle u Hardware Monitor. Samo odstikliras nepotrebne i ostavis cekirane ove koje sam zaokruzio.
 
Poslednja izmena:
sad koliko su normalne ove temp.ne znam,al to je to :) i sve je po deafultu kao sto si rekao.
 
Da, to je to.
Mala analiza. Ova temp. u GPU-Z za VRM od 160C je sigurno neki bag i graska, kartica bi se iskljucila.
Da bi bili sigurni, ajd skini standarni najnoviji GPU-Z ne ovaj Techpowerup. I pokreni test samo sa otvorenim gpu-z sa Max. Temperatur za VRM, bez MSI Afterburner-a tj. iskljuci ga, da vidimo da li ce ovaj put pravilno ocitati.
Sto se tice ostalog, temperatura za GPU od 80C na maximumu nije bas sjajna, vidi se da kartica trotluje kod kloka GPU. Ajd uradi ovo za GPU-Z, najbitnija je da vidimo temperaturu VRM-a..
 
Poslednja izmena:
Greska je 100%. Spajkuje VRM temperatura u GPUZ sa tom kartom.
 
Izgleda kada se ukljuce Afterburner i GPU-Z u isto vreme, dodje do kolizije i ne citaju se prave temperature.
Ovo je super temperatura za VRM. Ajd sad ovako. Jel znas rucno da postavis da rade ventovi.
0.png -0.png
Vidis, kliknes na Auto i otvori ti se mogucnost da povecavas brzinu ventova u procentima. Povecas recimo na 80% i kliknes Apply i ventovi se konstantno okrecu na 80%.
Ono, probas recimo na 80% i ako ti odgovara sto se tice buke ventova, to ce biti neka vrednost koju cemo koristiti tokom testiranja pri overkloku.
Ajd probaj, na default postavkama, kartica je automatski drzala obrtaje ventova na maximalnu vrednost od 57%. Potrudi se da nadjes neku maximalnu vrednost koja tebi odgovara. Ja kod mene drzim na 80% i odnos nivoa buke i hladjenja i temperatura mi je naj idealniji.
 
znam,znam....podesio sam,paaa na nekih 70% sam stavio cini mi se da tako odgovara najbolje meni. Sada ako bude potrebno da se poveca nije problem.
 
Okey, znaci sad kad testiramo klok postavi da konstantno radi na 70%, pa da vidimo temperature i ako treba, da povecamo jos malo.
Ovako, prvo da povecamo Power Limit(%). Mozda znas, ide ovako.
ssss.png sss111.png
Otvoris preko ove strelice ova dva slajdera za Power Limit i Temperatuer Limit, i povuces slajdere u desno do kraja i potvrdis sa Apply. Link opcija ostaje cekirana i Prioritize pokazuje na Power limit.
 
Okey je to, za referntnu 780 cini mi se Power limit ide do 106%, a imas kartice sa flashovan modovanim biosima koje idu i do 120-130%.
Ajd sad ovako. Da uradimo jos jednu pripremu. jel znas da manipulises sa OSD-om. To je ovo.
ttt222.jpg
Znaci, postavis da ti se u uglu vide parametri kao Temp., clock,brzina ventilatora itd. da se vide dok traje test. Na taj nacin pratis kako se ponasa kartica u realnom vremenu. Moramo ovo da postavimo, jer ce i tebi biti bolje da pratis sta se desava sa grafom, a i meni da vidim takodje kako se ponasa karta.
 
znao bih al ne znam koji program koristis,samo mi reci,nije valjda tesko ovo :D
 
Evo, ovalo. Pokrenes MSI Afterburner.
Dole u toolbar-u otvoris programe i imas program RRTS.
6.png 1.png
Otvoris program i dobijes.
2.png
I sad, postavis da radi u Vector 2D modu. ON-Screen Display Zoom regulises velicinu brojeva. On-Screen Display Palette ti sluzi za odabir boje brojeva. Ja izaberem belu boju, meni je najbolja,
3.png
...........
 
Poslednja izmena:
E, sad, treba da ukljucimo OSD- On Screen Display.
Otvoris MSI Afterburner, ides na settings i ides na tab Monitoring. I sad, onaj parametar koji hoces da ti se pomaze na ekranu, poplavis i dole cekiras Show in On-Screen Display i okey.
4.png 5.png
Dakle, postavi da prikazuje na ekranu.
GPU Temperature
GPU Voltage
Core Clock.
I to u beloj boji.:D. Tako mozemo da pratimo situaciju ovih parametara na ekranu.
 
Poslednja izmena:
Super, ajd sad malo da kloknemo grafu.:whip:
Ako si podesio sve kako treba, imaces u levom uglu informacije o temper. o jacini voltaze i kloku koja grafa postize.
Vidi dok ide test, gledaj kako se ponasaju ovi parametri i takodje pazi kako se ponasa slika tokom testa, da li ima nekih artefakta i nekih anomalija na slici. Jer ako se pretera u kloku, grafa ne moze da se izbori sa klokom i dolazi do problema u radu samog benchmarka sto se manifestuje u slici. Krajni stadijum je da se zamrzne slika ili pukne DirectX ili test prestane sa radom.
Dakle, necemo da diramo memoriju, zasad. Prvo povecaj Power Limit kao u postu #730. Povecas broj obrtaja ventilatora na 70% fiksno.
I sad klokujes GPU. Ne znam kako se ponasa konkretno tvoja karta, ali recimo dodaj otprilike +70-80mhz za klok.
8.png 9.png
Probaj prvo sa Ungine 4.0 na maximalnim setovanjima. I obavezno cim se zavrsi postavi Sceenshot od Hardware Monitora kao u postu #723 i kada vadis screenshot postavi strelicu na neku najvisu vrednost temperature na Monitoru da se vide cifre. Bez GPU-Z-a.
Ovako da se vide podaci.
10.png
 
Poslednja izmena:
sve sam to odradio,evo druze prvog testa . stavio sam na +70 core clock evo sa monitoringa slika
 

Prilozi

  • test 1 na +70 core clock.jpg
    test 1 na +70 core clock.jpg
    249.9 KB · Pregleda: 31
Poslednja izmena:
Vidi, nesto su mi cudni rezultati. Nisi mi rekao da li si imao prikaz temperature na ekranu?
11.png
Vidi, ne moze da klok bude 1019mhz, to je default, treba da bude visi, ako si dodao 70-80mhz.
I ove temperature. Trebas da postavis strelicu u najvisoj tacki, da bi se videlo koje su najvece temperatura. Ali u uglu pise da je Max. 95C. iako se fun okrece na 2100 obrtaja. Ne mogu da ocenim koja ti je najveca temperatura na osnovu ove krive za temperaturu, ali ako je stvarno 95C, onda je prevelika.
Iskreno da ti kazem, mislim da nesto nisi dobro postavio. Ne znam, rekao si mi da sve shvatio i uradio kako treba. Ne znam kako dalje, ako ne valjalju rezultati.

EDIT: U bre, @Bleach4, sad ti stigla nova poruka. Ali samo kao Atacment i ne postoji. Ponovo postavi Screenshot.
 
Poslednja izmena:
evo postavio sam,skontao sam te ja. Uradicu jos jedan screenshot tj benchmark pa do najvise tacke mada mislim da je na ovoj slici to,to.
 
Da, to je to. Ajd uradi jos jednom, samo postavi strelicu na najvisu tacku u grafikonu za Temperaturu pa slikaj. I postavi ventove na 80%, za svaki slucaj. Pre svakog testa, postavi strelicu na Hardware Monitoring, pa desni klik i Clear History.
Kazi mi, da li imas na ekranu da ti pokazuje temperaturu,clock i voltazu.?
 
Poslednja izmena:
evo druze proverio sam jos jednom na 80% ventilatore. temp max 90 gpu temp.jpg
 
Joj, mislim, ta temperatura nista ne valja. Pa, referentne kartice na 80% ventilatora, nemaju 90C. Nesto ne stima tu. Voltaza 1.162V je okey, fun na 80% i 2440rpm. je okey, klok 1019mhz za maximum, je okey. Samo temperatura ne valja.
Ne sme da bude tolika temperatura na default kloku nikako. Mozda nesto sa hladjenje ne valja. Mozda je nesto popustilo od komponenata za hladjenje.
Ajd, prvo ovako. Otvori stranicu kucista i pusti da se vrte ventovi na 80%. Treba da se cuje, onako, jak huk vazduha. Polako na kartici, probaj da pipnes na sredinu od oba ventilatora da li se oni, uopste i okrecu, vrte. Deluje mi tako na prvi pogled.
Pre-mnogo su velike temperature. Ajd javi prvo ovo.

EDIT: Jel imas garanciju od grafe?
 
Poslednja izmena:
imam garanciju grafe jos uvek. Ovaj screenshot sto sam ti sada postavio tu je bio clock na +70 znas toliko smo stavili samo smo pojacali ventilaciju,sta mislis da li je zbog toga ?
 
Super sto imas garanciju.
Ajd prvo proveri ako mozes ovo sto sam ti rekao u prethodnom postu za ventove, da li se uopste okrecu. Sad moram na spavanje, pa cemo sutra da nastavimo. Moramo da vidimo sta je problem, u svakom slucaju imas garanciju i ako nesto ne valja, ce da reklamiras grafu.
 

Prilozi

  • rrrrrr.png
    rrrrrr.png
    222.5 KB · Pregleda: 25
Nazad
Vrh Dno