Šta je novo?

Need For Speed Rivals

dobro... proradilo je sve samo sam reinstalirao driver. E SAD OVAKO:

1. igra izgleda sjajno ali stoji zakucana na 15fps bilo na low ili ultra...
2. skretanje (u smislu stisnes taster auto skrene) vise ne postoji sad se to zove drift ili klizanje znaci imam osecaj da igram retardiranu iphone igricu sa tiltom
3. u igri ima video tutorijal za video tutorijal video tutorijala,
.
POSTO IN******SKA AMERICKA DECA VEROVATNO VISE NE UMEJU NI DA CITAJU SAD MORAJU DA IM UBACUJU YOUTUBE LEKCIJE (KAKO DATI GAS) I U IGRE, NAPRAVLJENA JE DA MOZE MENTALNO ONESPOSOBLJENO AMERICKO DERLE SA 58% MASTI U MOZGU DA JE PREDJE ZA JEDNO VECE...
Vidim kartmana u glavi koji se dere meeeem!!! meeeeeeeem feed me while i play my all new xbox one and ps4 simultaneously!... will you meeeem. Sta vise reci u 2013. ni jedna igra me nije ni malo odusevila, sve se svodi na sto lakse to bolje, od nestanka ps2 izazov u igrama vise ne postoji.
 
I danas je bilo vozanje jahte (to kazem jer put izgleda kao more sa onim super retardiranim nelogicnim preslikavanjem i presijavanjem asvalta), igrica je realno uzasna za oci, a i gejmplej je realno za djecu. Smorio sam se blago receno, ali ajde bar sam se naslusao c63 i njenog prejakog zvuka motora..

Ja se ne secam da sam neki NFS posle Underground-a igrao duze od par minuta..
 
Ja se ne secam da sam neki NFS posle Underground-a igrao duze od par minuta..

A kad sam pomenuo da je to najbolji NFS, i da mi fali "svojina" na kolima, neko mi ovde rece da sam neodrastao.
Nema vise igara kod kojih treba malo da se pomucis, da razvijes neku vestinu, strategiju. Kolega iznad je sve lepo rekao. Kad bi postojao nacin da se matore igre srede graficki (da su tehnicki slicne danasnjim), ne bi ni pratio ovaj pdf, vec picio underground ;)
 
Ali toliko smo se kroz detinjstvo izigrali, kakve igre sada treba da nam budu zabavne? :D


Probao sam i ovo. Dosta vise mi se svidja nego proslogodisnji MW. Zanimljivije, a mozda i manje monotono (nisam igrao duze od par sati).
Od poslednja tri NFS-a, fizika kretanja mi ovde najvise odgovara - valjda zato sto me upravljanje podseca na Hot Pursuit 2010 koji mi je bas odgovarao po tom pitanju.
Probao sam 3-4 automobila. A nikako mi nije bio jasan osecaj - jedini negativni utisak - upravljanje Caymanom kao upravljanje dvaput tezim automobilom. :S

Na 30fps bas budjavo izgleda. Posto mi graficka na 720p (i sve na low) ne moze ni priblizno izgurati do 60, probao sam da stavim i na 40 i na 35fps. Tada jeste igrivo, ali imam ponegde pad frejmova i na 25 pa onda animacija ide vidno usporeno. Odigracu je kada budem imao neku kvalitetniju DX11 graficku. Zasluzuje sansu definitivno.
 
Bug Fixes


Additional stability improvements
Improvements to performance and frame rate
Improvements around host migration user experience
Issues around host migration include:

Improvements to instances where SP is lost after a host migration for a number of speed lists
Issues with speed list objectives could not be completed after a host migration have been improved.
Improvements have been made to game stability around host migration.
Update 1.3.0.0 is out now.
 
Ja se ne secam da sam neki NFS posle Underground-a igrao duze od par minuta..

Slicna stvar, meni su se svidjeli prije svega Undeground oba dijela, zatim Most Wanted sa onom mocnom pricom i blacklistom sa koje si morao skidati svakog posebno, pa zatim carbon koji ima vec losiju pricu, i koji se mogao preci za pola sata, ali sta ja znam, ipak ima tu onog smeka iz prethodnih serijala tako da bih i njega mogao svrstati u bolje serijale, iako od njega prica polako krece nizbrdo. Pored toga svidio mi se i Pro Street jer je bila mocna prica takodje, tipa imas 4 kinga, jedan u driftu, jedan u dragu, jedan u gripu i jedan u sprintu i kad ih sve prodjes ides na onog rija koji ja kao all around king. Poslije toga undercover me zadrzao 10 minuta, shift mi se svidio, ali mrzim te koncepte sa gotovim autima i sa totalno anti ulicnim trkama sto se razlikovalo od svih proslih dijelova, zatim World koji se bar malo vartio starom konceptu budzenja auta i freeroad konceptu itd. Run, MW2, Rivals su upali u totalni corsokak i ako nastave tim putem serijal ce tesko opstati, jer kad shvatite da ste jedno vrijeme bili navuceni na High Stakes ili Hot Pursuit jer je u to vrijeme to bila toliko interesantna i vrhunska igra, koja je bila upravo ono sto bi sada trebalo da bude Rivals ili neki drugi, ali komercijala i politika marketinga to sve unistavaju jer ocigledno ganjaje mladje populacije koja je ocigledno toliko velika da im njihova kupovina puni dzepove kvare samu igru i sam taj koncept neke normalne igre koja bi mozda zainteresovala i starije igrace NFSa.

Da se dotaknem i ovog Rivalsa, ima tu dosta stvari koje mi se svidjaju tipa freeroad sistem, izbor automobila, okolina i slicno, uglavnom ono sto svake godine bude dobro. Mana ima dosta, tipa upravljanje, koje je dobro, ali je previse jednostavno, autom je nemoguce sletiti ili udariti u bankinu, jer i ako ti krene auto prema bankini ti ga mozes hladno ispraviti prema putu. Razna presijavanja puta, auta, okoline na neki nacin unistavaju tu samu okolinu koja je odicno uradjena, i kad se ugasi par postavki i podese malo igrica je vec lagodnija za igranje. Sad posto sam igrao samo pola sata, nisam siguran da li je moguce dodavati body kitove na auta ili felne, ali vjerujem da to nije moguce, i po meni to moze biti samo ili veliki plus ako je moguce dodavati ili veliki minus ako nije.

Sve u svemu, ovo je po meni neka sustina, i kada bih trebao sklopiti koncept kako treba da izgleda NFS igra, mislim da bih napravio ono sto bi napravila vecina nas igraca koja se ovime smara vec vise od deceniju.
 
Poslednja izmena:
Nema body kitova, ali makar ima nalepnica. Naslucujem da ce na kasicicu iz godine u godinu vracati onaj pravi customization.
Samo se nadam da Criterion ne ukalja ime Underground sa nekim remake-om u buducnosti.


@Borat
Jel radi taj update na narodnim verzijama? :D
 
Sa porsche cayman s na koji auto preci? Da ne bacam lovu bezveze :d
 
Need for Speed Rivals – sr****, kao sto sam ocekivao... ne znam ni sto sam je skidao, ovaj serijal vec tolko dugo vremena nije izbacio dobru igru, da ne znam zasto vise pokusavam... mozda zato sto je ovo prvi NFS uradjen za next gen, pa sam bio znatizeljan da vidim kakva je grafika... grafika je ono... dobra, nista posebno, smeta repetivnost, sve je jedan veliki grad i vozis kao i uvek po ulicama... gde je ona raznovrsnost koja je pre krasila serijal, kad si vozio po raznim stazama, gradovima...
Osecaj voznje je takodje los, krut, bezveze, nit arkadan, nit simulacija, gde ces gore od toga... izgubilo najbolje iz oba sveta...ali takva je situacija jos od prvog Undergrounda... Criterion koji je preuzeo NFS serijal, od proslog dela ako se ne varam, jeste malo podigao nivo igre, ali mnogo manje nego sto sam ocekivao, a ocekivao sam dosta, jer ipak su oni napravili Burnout 3...
i tu se takodje proglupirali sa Burnout Paradise... kad ce shvatiti da su te voznje po ogromnoj mapi grada, uzasno dosadne... i da ne zelim da se vozikam po gradu, da bi stigo do sledece misije...
Pametnije bi im bilo da se posvete Burnout fransici, i da dobijemo kvalitetan nastavak troje i njene expanzije... ovako duvaju praznu slamu... nadam se da se lose prodala, ali sumnjam...
Uglavnom igrao sam jedva sat vremena, i uzasno se smorio, nisam mogao vise, brisanje... 5/10
 
NFS Rivals nece da mi radi... izbacuje gresku da mi je starija verzija windows-a iako imam win 7... sta raditi? verzija ''no origin'' sa pirate bay-a.
imam win 7 Ultimate 32bit graficka: ATI Radeon HD 4870 X2, napajanje 1KW, Procesor: Intel(R) Core(TM) i7 CPU 920 @ 2.6GHz, RAM: 4GB (2.75GB usable)
 
Ako se ne varam Rivals ne radi sa dx9 grafickim karticama. Znaci dx10 i jace.
 
U pravu si. Mozda fali SP1 na toj sedmici.
 
Evo i ja bas to kontam, nek proba da instalira ako vec nema SP1.
 
Ako se ne varam Rivals ne radi sa dx9 grafickim karticama. Znaci dx10 i jace.

Vec sam napisao negde u temi radi i na dx9 kartama. Ortak preso na 9800gt, naravno nije bas najsrecnije radila igra, ali s obzirom da i na mnogo jacim masinama pravi probleme zbog ocajne optimizacije reko bih da mu je radili iznad mojih ocekivanja.

Koliko sam provalio igra pravi frku oko drivera sa HD 3xxx i HD 4xxx serijama grafickih pa nek vidi i sa tim. Mislim da ispod 13.9 ili 13.10 nece da pokrene koja god grafa da je u pitanju. Naravno SP1 je pozeljan.
 
Poslednja izmena:
meni je radila savrseno, doduse ja imam jaku masinu.
 
Koliko vidim, niste se dotakli najvaznijeg i najnovijeg feature-a ovog novog NFS-a.

Ovo je ja mislim prva igra voznje, KOJA NEMA PODRSKU ZA VOLANE. :D :D :D :D :D Znaci ukenjao sam se od smeha. :D
 
Koliko vidim, niste se dotakli najvaznijeg i najnovijeg feature-a ovog novog NFS-a.

Ovo je ja mislim prva igra voznje, KOJA NEMA PODRSKU ZA VOLANE. :D :D :D :D :D Znaci ukenjao sam se od smeha. :D

I ja sam se cudio, prikljucim volan, kad ono nista, odem na support i kao igra je pravljena prvenstveno za xbox controller...
 
Probajte da povucete rucnu pri 120 milja na sat... okrene se za 180 i stane u mestu... Jasno je da ovo nije simulacija, al bas ga preterase sa nerealnoscu...
 
Ma nfs je smece od pro street-a pa na ovamo, tezi fail, meni licno.
 
Vec sam napisao negde u temi radi i na dx9 kartama. Ortak preso na 9800gt, naravno nije bas najsrecnije radila igra, ali s obzirom da i na mnogo jacim masinama pravi probleme zbog ocajne optimizacije reko bih da mu je radili iznad mojih ocekivanja.

Koliko sam provalio igra pravi frku oko drivera sa HD 3xxx i HD 4xxx serijama grafickih pa nek vidi i sa tim. Mislim da ispod 13.9 ili 13.10 nece da pokrene koja god grafa da je u pitanju. Naravno SP1 je pozeljan.
9800GT je DX10 karta nikako nije mogao da predje na DX9 jer je minum za igru DX10.
 
9800GT je DX10 karta nikako nije mogao da predje na DX9 jer je minum za igru DX10.

Gde nadje gresku 2 meseca kasnije, nesecam se ni sta sam hteo da napisem. Jeste dx 10 karta i nfs radi na dx10 kartam, a ne na dx9. A sto i kako sam ovo napisao sad nemam pojma. U svakom slucaju radi na 8800gt i 3870 pa na vise kartama.
 
Gde nadje gresku 2 meseca kasnije, nesecam se ni sta sam hteo da napisem. Jeste dx 10 karta i nfs radi na dx10 kartam, a ne na dx9. A sto i kako sam ovo napisao sad nemam pojma. U svakom slucaju radi na 8800gt i 3870 pa na vise kartama.

A ne znam ni ja slucajno sam procitao pa reko da ispravim :D
 
Nazad
Vrh Dno