Šta je novo?

Dying Light - Techland's next-gen Dead Island [Feb 2015 / PC / PS4 / Xbone]

Jovyland

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
27.12.2006
Poruke
6,358
Poena
575
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600
Matična ploča
MS B350M Mortar Arctic
RAM
16GB DDR4 HyperX 3200Mhz
GPU
XFX Qick RX 6700XT
Storage
1 TB SSDa + 3TB HDDa
PSU
Seasonic MII EVO 520W
Monitor
LG 29WK600
Laptop
HP Pavilion Aero 13
Steam
jovyland
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Uzivao sam u oba Dead Island-a (a znam da je i G@W :D), pa me ovo bas veseli. :) Kretanje ce biti nalik onom iz Mirror's Edge, a budzenje oruzja se podrazumeva. Smena dana i noci ce igrati veliku ulogu, pa ocekujem da ce biti "ozbiljnijia" od Dead Island-a po pitanju horora.

DL_KEY_ART_PEGI.jpg


Dying Light has been announced by Warner Bros. and its first-person, action survival horror title from Techland.

It contains a day-night cycle set in a vast open world where players will scavenge for supplies in their once urban environment, while at night, such activities become even more dangerous.

Crafting weapons will be part of your ability to defend yourself against the growing infected population – where an outbreak has affected the living, but at night they become for aggressive.

Predators only appear after sundown, and players must use everything in their power to survive until the morning’s first light.

Dying Light will be available in 2014 for PC, PS3, PS4, Xbox 360 and Xbox One.

Dying Light Brings New Life to the Zombie Genre
An emphasis on free-running makes Techland’s new game stand out.

[YOUTUBE]ilckjCpNplk[/YOUTUBE]

SCREENSHOTS
 
Poslednja izmena:
Interakcija sa zombijima i animacije moraju da budu savrsene ako misle da ova igra uspe. Ipak je next gen, nema vise gledanja kroz prste.
 
Survival horor je bas postao mejnstrim. U svakom slucaju moze da bude veoma interesantno ako borbu i freeruning pogode kako treba.

A da, tu je i nezaboravni next-gen feature, slide to cover. :D
 
[YOUTUBE]ETPxLfE37B0[/YOUTUBE]
 
Svidja mi se koncept smene dana i noci i sto su zombiji nocu jaci. Jedino nisam bas razumeo da li cemo moci da ubijemo uopste one jace zombije (sto izlaze samo nocu) ??? Koliko sam razumeo moracemo da bezimo od njih jer ako te stignu mrtav si. Malo je glupo da bas ni jednog ne mozes da ubijes ???
 
[YOUTUBE]J2TSCZqcjR0[/YOUTUBE]
 
Ala ovo izgleda lose. Teska glupost. Kao onaj The Walking Dead FPS...
 
Meni je ovo Dead Island kakav sam zeleo da bude. :) Lepo skockan demo.
 
Ja sam odusevljen, ne znam za vas :) Igra je kombinacija Mirror's edge-a i starog Dead island-a. Grafika je sjajna, gejmplej je bas bas solidan, ova nocna dinamika dosta vuce igru na survival horror stranu... Jedva cekam.
 
/\+1
 
I double agree on that point... :p

Ovo zaista deluje zanimljivo. Nema ograničenja i tromosti kretanja igrača kao u Dead Islandu. Gameplay deluje dosta raznovrsno, nadam se da će sve te elemente izbalansirati kako treba.

Šteta što je ovaj video toliko kompresovan pa ne može lepo da se vidi koliko su zaista napredovali i na grafičkom polju.

Koliko sam skontao, izgleda da oni jači "noćni" zombiji mogu da se ubiju samo s leđa, stealth kill-om, ali videćemo.

Jedva čekam još neki gameply video, ali malo bolji encode.

Evo još malo priče o igri...

http://www.youtube.com/watch?v=9-gRjf7Yxkk

http://www.youtube.com/watch?v=L193AXLxHWI

Jedino je malo bzvz (ali dobro, to je samo napucani trejler), što ovi likovi izgledaju kao neki profi parkurovci, umesto da budu obična raznolika skupina ljudi koji umeju da potrče, uklizaju, preskoče, ogradu i popnu se uz nešto... ali dobro de. Voleo bih da vidim da se igrač umori, tj da ne može da trči u punoj brzini do besvesti, već da ima neku stamina skalu koja se polako prazni, pa se igrač zadiše i uspori dok se ponovo ne napuni.

Samo da ne izbace u potpunosti vožnju, lepo je i kad vam se lepe za šoferku... :d
 
Poslednja izmena:
Djeluje dosta zanimljivo, ali ništa dok se ne vidi "pravi" gameplay.
Kad kažem "pravi", pade mi napamet onaj prvi "gameplay" trailer od Aliens: Colonial Marines - koji je bio totalno napucan i skriptovan, kasnije nažalost to nije bila ta igra kada je izašla.
A ovo mi djeluje zanimljivije od Dead Islanda, pa vidjet ćemo još sa novim infom i gameplay clipovima na šta će sve izaći.
 
Deluje jako dobro, samo da ne bude ko sa Alien-om, sto kaze kolega iznad
 
Deluje bolje od prvog Dead Islanda, ali i tamo sam gledao neki gejplej koji nije imao veze sa igrom (zombi koji se brčka u bazenu i kulira ftw). Kako god, ovo horor nije a nije ni zombi žanr. Čim njega malo grickaju a on nastavi dalje ko da nije ništa bilo, to nije zombi žanr. Mada po tom kriterijumu ni L4D nije zombi igra. Do sada je samo skriptovani Walking Dead ubo poentu žanra.
 
Kakve veze ima sto nije "zombi" zanr? Ako cemo realno, zanr kilavih mrtvih ljudi koji jedu mozgove, sigurno nije nesto sto ce buduce generacije imati za lektiru u skoli. Meni licno cela ta ideja undead ljudi koji pokusavaju da jedu living narod, pa makar i na neki scientific nacin pokusavana da bude objasnjena u igrama/filmovima deluje bezveze, tako da vise uzivam u akciji ili prici koja je zasnovana oko te undead apokalipse nego u samoj inspiraciji da se objasni i definise sta jeste a sta nije zombi (zanr).

Inace, pojam horora je stvarno diskutabilan, mada ono good night jurcanje i deluje "atmosfericno" i cini mi se da moze da napumpa adrenalin... barem se za toliko nadam.
 
Kakve veze ima sto nije "zombi" zanr? Ako cemo realno, zanr kilavih mrtvih ljudi koji jedu mozgove, sigurno nije nesto sto ce buduce generacije imati za lektiru u skoli. Meni licno cela ta ideja undead ljudi koji pokusavaju da jedu living narod, pa makar i na neki scientific nacin pokusavana da bude objasnjena u igrama/filmovima deluje bezveze, tako da vise uzivam u akciji ili prici koja je zasnovana oko te undead apokalipse nego u samoj inspiraciji da se objasni i definise sta jeste a sta nije zombi (zanr).

Inace, pojam horora je stvarno diskutabilan, mada ono good night jurcanje i deluje "atmosfericno" i cini mi se da moze da napumpa adrenalin... barem se za toliko nadam.

+1
 
Pucačina u kojoj ubijaš zombije. Last of Us je prava igra sa zombijima, na primer.
 
Ma ja glasam za Stubbs the Zombie, prava simulacija zombija, ovo su sve arkade.
 
Zar je bitno da li je horor, akcioni horor, survival horor, psihološki horor, ultra gore horor, zombi horor, kvazi zombi horor ili nešto osmo?

Bitno je da bude dobra igra i da zabavi igrača. O čemu vi raspravljate...

Lepo reče Gdin_M, pojam horora je diskutabilan, a bilo čija "tvrda definicija" je samo subjektivno mišljenje i eventualni povod za nerd fight.

Meni se sviđa free runing, kao i weapon crafting i skill building... sviđa mi se i cepanje zombija uz dobar ragdoll i fiziku, a lično bih više voleo da ima više akcije, a manje iskakanja iz "mraka", pošto mi živci više nisu kao nekad. :d

Mada ipak pozdravljam u-turn kod gameplay-a kad padne mrak. Dodaje dosta na raznovrsnost istog, samo da se ne rasplinu previše i ne zakinu na peglanju svih tih aspekata.

Meni se, recimo, svaki novi deo Dead space-a sve više i više sviđao, iako su svi pljuvali manjak horora u nastavcima. Ali ne samo zbog manjka horora, a sve više i više akcije, već zbog celokupno ispoliranijeg proizvoda i dosta raznovrsnosti unutar samog gameplay-a, iako su linearne igre u pitanju.

Zato se nadam da će i ovo meni lično biti bolje od Dead Islanda, najviše zbog free running mehanike (night/day ciklus i sve ostalo je samo još veći bonus), a voleo bih samo da ostave vozila i meni puna kapa.

Iako je Dead island imao dosta mana, držao me je zalepljenog za ekran dok ga nisam obrnuo, ali nisam imao dovoljno volje da produžim igranje i odigram i Riptide.

Ovde su dosta toga dodali i dovoljno osvežili igru da bude pravi nastavak, koji bi mogao čak i da daleko nadmaši prethodnika, ukoliko nešto teško ne ukake.

Živi bili pa videli...
 
Poslednja izmena:
... da se nadovezem na ovu diskusiju o hororu jednim citatom na koji sam naleteo u nekim beleskama o horor prozi, a po meni ima veze sa ovim sto sam do sad video i procitao o ovoj igri:

Atmosfera, a ne akcija, glavni je cilj prica strave. Zaista, sve sto prica strave moze da bude jeste da pruzi zivopisnu sliku odredjene vrste ljudskog osecanja ili ugodjaja. Onog trena kada pokusa da bude nesto drugo, ona postaje jeftina, detinjasta i neubedljiva.

Pa sad, kako ko shvati ili prihvati...

edit;
Za mene, jedina igra koja je do sada dobro prenela zombi klaustrofobiju i paranoju je DayZ, a od ovih u najavi najvise ocekujem od Dead State.
 
Poslednja izmena:
Pa, sudeći na osnovu do sada viđenog, biće "danju akcija - noću strava". Lepo i za ljubitelje akcije i horora. Meni je to taman, samo da ne ukake nešto.

Ukoliko bude imalo bolja od Dead Islanda, a najverovatnije će biti, meni puna kapa.
 
Gameplay demo

 
:Klanjanje

Kad izlazi ? Deluje zarazno
 
Nazad
Vrh Dno